שירותי טלפוניה לעסקים במיקור חוץ | פתרונות תקשורת לעסקים חייגו 077-8123111

שירותי טלפוניה לעסקים במיקור חוץ

מרכזיות טלפון מרכזיה IP לעסקים קטנים וירטואלית

שירותי טלפוניה לעסקים במיקור חוץ

 

 

שוק התקשורת העסקית משנה את פניו עם כניסת פתרונות מיקור חוץ בתקשורת, שמוזילים עלויות ומספקים יכולות מתקדמות.

 

בחירת מרכזית טלפון הפכה לתהליך מורכב של שיקול דעת וקביעת המתווה לבחירה המתאימה ביותר לעסק ולתקציבו. לשאלה "כיצד לבחור מרכזיית טלפוניה לעסק" אין תשובה אחת ברורה. בין החלופות המומלצות, מוצגות כאן שלוש חלופות של טלפוניה במיקור חוץ:

שירותי טלפוניה לעסקים במיקור חוץ

א. שירותי טלפוניה בענן (הכוונה לענן חיצוני או היברידי. לא לענן פרטי, שהוא סוג אפשרי אחר של מיקור חוץ, כמופיע בסעיף ג').

ב. שירותי טלפוניה במיקור חוץ בתצורת IP-Centrex.

ג. שירותי טלפוניה במיקור חוץ אצל ספק השירות, בין בחצרי הלקוח ("ענן פרטי") ובין שהמרכזיה מצויה אצל ספק השירות, או במקום מרכזי המשרת כמה עסקים באותו מתחם \ בניין. תצורת החיבור המקובלת כאן היא: SIP Trunk. זו גם התצורה המקובלת בחיבורי ענן.

ההבדלים בין שלוש החלופות הללו הם בשיטת התמחור, הצורך (יש או אין) ברישיונות, שיטת התמיכה, אפשרויות השימוש והרחבת יכולות. הפתרון הזול ביותר הוא פתרון בענן. יש לו גם חסרונות. למשל: אין טלפוניה כשהתקשורת החיצונית (WAN) ניתקת. כמובן, אפשר במצב של ניתוק התקשורת הקווית לעבור לחיבור טלפוניה סלולרית, אם חלופה כזו קיימת כחלק מהשירות בענן.

בכל מקרה, כל פתרון במיקור חוץ זול יותר מפתרון תקשורת קנייני, ומספק יכולות נרחבות יותר (דוגמת Call Center ו- Unified Communications), כשלרוב פתרון כזה מגיע בקוד פתוח, שמוזיל עוד יותר את העלויות ומונע "חתונה קתולית".

איך בוחרים שירותי מרכזייה במיקור חוץ בענן?

ניתן לקבל פתרונות מספקים מקומיים (הרשימה בסוף המאמר) או מספקים בינלאומיים, המציעים פיתוח ויישום פתרונות בענן על בסיס ענן היברידי או ציבורי. בענן הציבורי מוצע לבחון ולהתנסות בפתרונות בענן של אמזון או לחילופין של גוגל. בסופו של דבר, הלקוח יכול לבחור את הענן כרצונו ולפי צרכיו. שימוש ב- IP-LCR עם חיבורי SIP-Trunk יכולים לחסוך לארגון 30% – 70% מהוצאות התקשורת, בתלות בדפוסי השימוש, תוך הגברת השרידות והאבטחה של שירותי התקשורת, עם תמיכה מובנית בפתרונות UC (תקשורת אחודה) בגישה זו.

בענן המחשוב, הנתונים והלוגיקה העסקית של מערכות המחשוב נמצאים בשרתים ובמרכזי מחשבים, והם מופעלים מיחידות קצה מרוחקות, ולמעשה, מכל מקום בארץ או בעולם. כתוצאה מכך, אין המשתמשים צריכים לרכוש ולנהל משאבי ומערכות מחשוב בענן, ובמקום זאת הם שוכרים אותה כשירות מספקים, שמעמידים כוח מחשוב, שהגישה אליו תהיה מרחוק דרך האינטרנט, או ברשת היברידית.

על פי הערכות חברות המחקר, עד סוף 2012 יעברו כ- 20% מכלל הדוא"ל בעולם העסקים והארגונים בעולם בשירותי ענן. עד 2013, כ- 60% מתעבורת השרתים בעולם תיעשה באמצעות שרתים וירטואליים. עד 2015, כמעט כל תעבורת האינטרנט הנייד בעולם תיעשה באמצעות שירותים וירטואליים. עד 2016, רוב מערכי ה- ICT בעולם יהיו בעננים פרטיים או ציבוריים. לכן, מושגים כמו SaaS, PaaS, IaaS יהפכו למוכרים בעולם העסקי והארגוני. מומלץ לעסקים להצטרף למהפכת הענן כבר עכשיו.


היתרונות במעבר לשירותי טלפוניה במיקור חוץ בענן הם בולטים:

 

 • מספקים את כל היכולות שיש במערכות טלפוניה בחצר הלקוח בתוספת יכולות שאין בחצר הלקוח.
 • אין צורך שהלקוח יתעסק בחומרה, בתוכנה, בתחזוקה או בשדרוגים. הכל מסופק לו במיקור חוץ (Hosted) מלא. הבטחה שהשירות ללקוח תמיד יהיה בחזית הקידמה הטכנולוגית.
 • ממשק שליטה Web –אינטואיטיבי ללקוח, גישה דרך רשת האינטרנט.
 • מאוד מתאים לארגונים ולעסקים מבוזרים או בעלי מספר סניפים \ שלוחות.
 • עבודה מול שרת Hosted או לחילופין בענן, ב- SIP וללא צורך בכרטיסי.PRI
 • יכולת גישה מכל מקום בעולם ומכל מכשיר קצה (לרבות מכשירי סלולר) ועל כל תווך גישה, לרבות סלולר ו- WiFi.
 • יכולת הקמה מהירה ותפעול פשוט ונוח.
 • ניתוב שיחות ברמה הגבוהה ביותר האפשרית, עם מגוון אין סופי של אפשרויות. חיסכון ניכר בעלויות של שיחות בינלאומיות.
 • גמישות ניהולית: כלי הניהול בידי הלקוח, שיכול לגשת אליהם מכל מקום ומכל מוצר קצה בעל ממשק Web.
 • התממשקות למאגרי נתונים קיימים בארגון. התממשקות למאגרי נתונים בענן.
 • התממשקות לכלים קיימים (דוגמת ה- Outlook) ולכלים חדשים המצויים בענן, לרבות: כלי עבודה קבוצתית, CRM, E-Business, רשתות חברתיות פתוחות או סגורות, שירותי הדפסה, ניהול מסמכים מרחוק, ועוד. קיימת אפשרות לביצוע אינטגרציה עם כל יישומי המשרד המקוונים.
 • יכולת גידול ללא הגבלה.
 • תשלום רק על פי שימוש במשאבים – "Pay as you go".
 • יתרונות כלכליים ברורים עם ROI  מהיר.
 • העלויות ידועות וקבועות מראש ובשליטת הלקוח לפי צרכיו.
 • התממשקות והקמת שירותים על כל ענן לפי רצון של הלקוח בכל מקום בארץ או בעולם, לרבות בענן פרטי. יכולת להתאים את השירות לכל ענן לפי צרכי הלקוח.
 • מערכת מאבטחת, מגובה וברמת שרידות גבוהה ביותר.

מי השחקנים בתחום שירותי טלפוניה לעסקים בשוק המקומי?

 

מוצגים כאן השחקנים המוכרים בתחום שירותי מיקור חוץ לטלפוניה בישראל:

 

 • ספקי IP-Centrex: בזק (ובזק בינלאומי), נטוויז'ן \ סלקום וסמייל \ פרטנר, בקרוב אקספון-018 והוט-מירס.
 • ספקי מרכזיות בענן: The Flat Planet Phone, VoiceSpin, IsraelNumber, תדיראן טלקום, אומניטלקום (פתרונות ל- Call Centers), Voicenter, one1samba, טריוטק, בינת סמך ועוד. בקרוב גם TripleC ומיקרוסופט.

שורה תחתונה:

עסקים וארגונים יכולים להיכנס בשקט לבחינת פתרונות במיקור חוץ בתקשורת, במיוחד בענן. הפתרונות, שיש כיום בשוק, זולים, יציבים, דוברי עברית, מכילים יכולות מתקדמות לרבות Call Canter ו- UC, ומאובטחים לא פחות מפתרונות קנייניים.

לקבלת הצעות מחיר מספקי מרכזיות טלפון IP Centrex בחינם לחץ כאן!

 

לשיחה אישית ומיידית עם מהנדס תקשורת מיכאל פנחס חייג/י: 077-8123111

 

 לחץ כאן כדי לקרוא את שירותי טלפוניה לעסקים במיקור חוץ (חלק ב')

 

 

שירותי טלפוניה במיקו חוץ – דוגמת חלופת IP CENTREX בזק

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים