מרכזיית IP במיקור חוץ - השוואת מחירים מספקים מובילים בשוק

מרכזיית IP במיקור חוץ – השוואת הצעות מחיר מספקי תקשורת מובילים בשוק

מרכזיית טלפון IP לעסקים

מרכזיית IP במיקור חוץ

✅ מרכזיית IP לעסקים הבלבול במונחים עדיין גדול, ורמת השירות לא ידועה.

 

✅ כל מה שרצית לדעת על מרכזיית IP במיקור חוץ וטרם שאלת.

 

מרכזיית IP במיקור חוץ לעסקים

אנו מצויים בתחילתה של מהפכה, שבסופה לא תהינה יותר מרכזיות פיזיות בעסקים וארגונים. מרבית השירותים של התקשורת (אינטרנט, טלפוניה, וידיאוטלוויזיה קישורי Data ו- DRP, מסרים מידיים, עבודה קבוצתית, ועוד) יינתנו במיקור חוץ.
הפתרון הזה, הן בתחום הטכנולוגי והן בצורת השיווק, מציב מול הלקוח One-Stop-Shop. חברת תקשורת המוכרת לבעל העסק ובעלת המוניטין, מספקת לו את הכול, תחת מעטפת אחת ובנקודת מכירה ושירות אחת, עם חשבון אחד.
אולם, האם הלקוח העסקי יודע מה מוכרים לו? התשובה כיום היא לאו מוחלט. חברות התקשורת נמנעות במשך שנים להתחייב בחוזה ברור לרמת שירות (מה שקרוי SLA: Service Level Agreement).

חוזה בין ארגון לספק תקשורת צריך קודם כל להכיל את ההתחייבויות של הספק בשירותיו, מהות רמת השירות שלו, ואיך הוא יפצה את הלקוח אם לא יעמוד בכך. רק אחרי כן: כמה זה עולה ואיך הלקוח משלם לו. החוזים העכשוויים של שירותי טלפוניה בישראל מכילים לרוב רק את החלק השני: ההתחייבויות של הלקוח לתשלום מול השירותים שהוא מקבל. כמובן שאחרי חתימת SLA, יש לבצע מעקב מתמיד אחרי העמידה בו. הסיבה העיקרית לביצוע בדיקות מתמשכות ועקביות: בדיקה ומעקב אחר חווית המשתמש, כי בלעדיה אין כל ערך למיקור חוץ של שירותי הטלפוניה. במידה ולמזמין השירות אין את הידע הנדרש לבצע מו"מ כדי לקבל SLA ברור ומתאים מספק השירות, מאד מומלץ לקחת יועץ מקצועי לתחום זה. זה איננו תחום פשוט, והמו"מ עליו דורש ידע וניסיון והרבה סבלנות, כדי להתמודד מול חברת התקשורת, שיש לה ידע וניסיון עודפים על פני הלקוח העסקי.

מרכזיית טלפון IP לעסקים

מרכזיית IP לעסקים – מה לדרוש מספק התקשורת?

 

הבעיה הקשה ביותר למנהל IT היא קביעת ה- SLA -Service Level Agreement, לרמת האיכות המצופה משירותי IP. בעל עסק או מנהל ארגון בישראל כמו גם בעולם, לא יעז להפקיד את שירותי הטלפוניה שלו בידי ספק תקשורת, אם לא תובטח לו האמינות של המערכת. ה- SLA שנותנים בארה"ב בהחלט יכול לספק את הצרכים של השוק הישראלי. ההמלצות כאן אינן בבחינת רשימה סגורה, ולא נכתבו לפי סדר חשיבות מסוים. מדובר בנושא שמצוי בתחילת דרכו בשוק המקומי. לעומת זאת, בהסכם המתגבש עם ספק התקשורת, יש חשיבות לקיום מו"מ על מירב הפרמטרים, לרבות פרמטרים נוספים שהארגון חושב שהם חשובים לו.

הפרמטרים הטכניים ל- SLA המומלצים כאן על ידנו הם:

א. איכות קול של MOS 3.8 ומעלה.
ב. זמינות לקישור של 100%, או הכי קרוב ל- 100%  דהיינו: זמינות הקישור של חמש תשיעיות: 99.999%, ולא פחות מארבע תשיעיות: 99.99%.
ג. שיהוי בשיחה מקומית: 40 עד 50 מילי-שניות לכל היותר.
ד. שיהוי בשיחה בינלאומית (לאירופה וארה"ב): עד 90 מילי-שניות.
ה. מניעת אבדן מנות מידע: 99.5% עד 99.9% ממנות המידע תגענה ליעדן.
ו. התאוששות מנפילה: לא יותר מ- 10 שניות ולכל היותר עד 15 דקות בתקלה רצינית.
ז. מניעת התקפות DoS (Denial of Service): לפחות 95% תוך 15 דקות.
ח. Jitter (שינוי בשיהוי) בשיחות מקומיות: לא יותר מ – 1 מילי-שניות, או לכל היותר לפי תקן G8235.
ט. תקן מקטעים לקול: G.703 או שווה ערך, עם תקן איכות G.821sG.826.
י. מערכות גיבוי לחשמל לרבות גיבוי מצברים לשירות ל- 10 שעות הזנה לפחות.
י"א זמן תגובה מרבי להקמת שיחה מרגע הרמת שפופרת: עד 6 שניות.

בנוסף, יש לדרוש מהספק שירותים נלווים כדלהלן:

א. פורטל Web הכולל גישה מאובטחת מכל מקום בעולם דרך האינטרנט, לגישה למי שהוסמך בעסק, לצורך שינוי כל פרמטר וכל תכונה בשירות המנוהל מרחוק.
ב. אספקת תוכנות ל- Soft Phone לכל הפלטפורמות המחשוביות שיש בעסק ולכל מערכות ההפעלה שיש בעסק.
ג. אספקת מכשירי IP ומתאמי IP טלפוניים לפי צרכי העסק.
ד. יכולת קישוריות לסלולר ולרשתות נוספות שקיימות בעסק, לרבות רשתות אלחוטיות.
ה. ביצוע כל שינויי האבטחה הנדרשים מהמעבר ממרכזייה פנימית לשירותים מנוהלים מרחוק, לרבות התקנת מערכת שליטה על מערכות האבטחה, וטיפול בהשפעת השימוש בשירות החדש על מערכות ה- Firewalls הקיימות כבר בעסק, בהתאם לדרישות שתסוכמנה במו"מ ספציפי.
ו. ביצוע בדיקות השפעה של השינוי על ביצועי הרשתות הקיימות בעסק ועל היישומים הקיימים בעסק. ניטור קבוע של הביצועים, תוך אספקת דוחות ביצוע תקופתיים לעסק.
ז. שילוב השירות המנוהל החדש עם שאר יישומי IP ו- VoIP, אם הם כבר קיימים בעסק.
ח. שילוב השירות המנוהל עם שירותי Legacy ישנים, שעדיין קיימים בעסק או בסניפיו.
ט. מענה לצרכי גיבוי, התאוששות מאסון והמשכיות עסקית, בהתאם לרמת הסיכונים של העסק ונחיצות השירות הטלפוני או הווידיאו עבורו, במידה וידרשו על ידי העסק.
י. זמינות של מרכז תמיכה וטכנאים 24X7, ותיקון תקלות בשעות היום תוך שעתיים, ותוך 4 שעות ממועד פתיחת קריאת התקלה במוקד התמיכה בשעות הלילה ובשבתות וחגים.
י"א. שירותי בקרה תקופתיים לרבות בקרה שנתית לציוד, לממשקים ולכל המקטעים.
י"ב. פיצוי על אי עמידה ב- SLA: יש חובה לקבוע מפתח ברור וכתוב של פיצוי עקב אי עמידה בתנאים מצד ספק התקשורת. במיוחד אמור הדבר לגבי תקלות ממושכות ואי עמידה ברורה ב- SLA. הקנסות על הפרת ה- SLA צריכים להיות משמעותיים (עד החזר מלא של כל התשלומים ללקוח. במקרה של חריגה משמעותית: פיצוי ממשי העולה בגובהו על תשלומי הלקוח.

מרכזיית IP לעסקים סקירת מחירים:

מבחינת מחירים, יש לשאוף לערוך הסכמי מחירים לטווח קצר עד כמה שניתן, היות ויש מלחמת מחירים בישראל בדיוק כמו בארה"ב. אין טעם להתחייב למחירים לטווח ארוך, כי הם ירדו. תעריפי Flat Rate ברורים ומובנים הם בסיס לכל תכנית תעריפים עסקית טובה, ויש לקיים על כך מו"מ עקשני וברור, משום שבשוק תחרותי "הלקוח הוא המלך". מכאן, שאין לראות את ההתקשרות לשירותים מנוהלים כ"חתונה קתולית". התעריפים בארה"ב נעים בין 30 דולר ל- 40 דולר לקו לחודש, עבור כל השירותים, התחזוקה, הציוד, וכל השיחות הפנים ארציות, ו- 3 עד 4 סנט לדקה לשיחות בינלאומיות. בהתחייבויות לשנתיים או 3 שנים ניתן לקבל בארה"ב אצל הספקים מחירים של פחות מ- 25 דולר לחודש לקו (כולל הכול). כמובן, כל השיחות הפנים ארגוניות הן בחינם. בישראל, ניתן להשיג חיבורים קוויים עסקיים במחיר של פחות מ- 6.5 אג' לדקה, וניתן בהיקפי שיחות גדולים כולל זיכוי שיחות נכנסות, לרדת מתחת ל- 5.5 אגורות לדקה בשיחות פנים ארציות, לרדת לפחות מ- 30 אג' לדקה בשיחות סלולריות, ולקבל שיחות VPN סלולריות חינם בין עובדי הארגון.

לדברי חברת המחקר פורסטר, בבחירה הסופית של ספק השירות המנוהל יש כמובן חשיבות לפרמטרים כמו ניסיון, הכרות מוקדמת חיובית של העסק עם הספק, פריסה ארצית של השירות, עושר התכונות הנדרשות לצרכי העסק, ויכולות התמיכה וההדרכה של הספק. ייעוץ של מומחים בתחום עשוי כמובן לשפר את איכות ההחלטה של מנהל ה- IT.

לסיכום: סקרנו עד כה את המונחים הבסיסיים השונים בלבד של "מיקור חוץ לשירותי מרכזיית IP לעסקים" ומה לדרוש בהסכם ה- SLA מספק שירותי מיקור חוץ למרכזייה.

 

מרכזיות טלפון המובילות בשוק:

 

מרכזיית IP קורל.

מרכזיית IP פנסוניק.

מרכזיית IP CISCO.

מרכזיית IP AVAYA.

מרכזיית IP אלקטל לוסנט.

לקבלת שירות למרכזיות טלפון IP במחירים הנמוכים ביותר בשוק – לחץ כאן

 

לקבלת הצעות מחיר עבור מרכזיית IP במיקור חוץ לעסקים בחינם לחץ כאן!

 

לקבלת הצעת מחיר עבור מרכזיית IP במיקור חוץ – השאירו פרטים כאן

 

 

 מרכזיית IP במיקור חוץ

 

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים