גיבוי בענן – מהן היתרונות של גיבוי בענן? איך לא ליפול בפח (מידע חדש)

גיבוי בענן – חשיבות גיבוי המידע בעסק

גיבוי בענן - השוואת מחירים

גיבוי בענן – חשיבות גיבוי המידע בעסק

 

 

גיבוי בענן מהווה את אחד מפתרונות ה IT הנחוצים ביותר לכל עסק. באמצעות גיבוי בענן נוכל להבטיח את המידע החיוני לניהול תקין ומקצועי של העסק שלנו.

 

חשיבות הגיבוי בענן:

 

ככל שהטכנולוגיה מתקדמת ומתפתחת, חיינו הופכים יותר ויותר לתלויים בה. אנחנו מנהלים אותם על גביי הרשת המחשבים שלנו. כחלק מכך עולה חשיבותו של נושא הגיבוי. כאשר מידע חשוב הופך להיות מתועד באופן וירטואלי ודיגיטלי, אנו חייבים ליצור לו גיבוי, שיהווה עותק במידה והמידע יימחק מסיבה כלשהי. בעבר היה נהוג לשמור גיבויים על גביי מדיה קשיחה, אך הבעייתיות בכך היא שגם המדיה הקשיחה עלולה להינזק וכך גם הגיבוי שלנו ייעלם. כיום בעידן שבו ניתן לגבות מידע בענן, כלומר באופן וירטואלי על גביי שרת מרוחק, הגיבוי פשוט יותר ונוח יותר. נושא הגיבוי אפילו חשוב יותר כשמדובר בעסקים, משום שהמידע של העסק הוא קריטי עבור המשך התנהלותו באופן תקין. כל עסק מחזיק במידע חיוני כמו לדוגמא פרטי הלקוחות והספקים, חוזים, תכניות עסקיות ועוד ולא נרצה שמידע זה ייעלם, משום שלרוב ייקח לנו שנים לאגור אותו מחדש. בדיוק לצורך זאת קיים גיבוי בענן, אשר מאפשר לנו להבטיח את קיומו של המידע שלנו גם במידה וייעלם מסיבה כלשהי מהמחשבים והמערכות מידע שלנו.

מהו גיבוי בענן?

 

גיבוי בענן הוא למעשה אחד מפתרונות הIT המתקדמים, אשר מוצעים כיום לעסקים, לצורך יצירת יציבות בעסק וזאת באמצעות ניהול נכון יותר של מערכות המידע בעסק והפעילות השוטפת שלו. גיבוי הענן הוא למעשה הדרך שלנו, בעלי העסקים, להבטיח את שמירת המידע החשוב, שצובר העסק במהלך השנים. גיבוי בענן שומר על גביי רשת מרוחקת באופן וירטואלי ואוטומטי את כלל המידע החיוני לפעילותו התקינה של העסק. העובדה כי הגיבוי מבוצע באופן אוטומטי היא קריטית לעסק, שכן במידה והגיבוי מבוצע באופן ידני ישנו סיכוי כי נשכח לבצע אותו וכך חומר רב ייאבד, במקרה של נזק למערכות המחשב של העסק. כחלק מהשימוש בגיבוי ענן אנחנו יכולים לבחור את מסגרת הזמנים לגיבוי בהתאם לפעילות העסק. כלל המידע אשר מגובה במסגרת גיבוי ענן עובר סוג של הצפנה מסוימת וזאת כדי להבטיח שמירה על סודיות המידע הנשמר, כחלק מאבטחת המידע של העסק. המידע נשמר על גביי שרתים מרוחקים, אשר נמצאים בשירות החברה וכך נוכל להשתמש בו בעתיד באופן יעיל במידת הצורך.

גיבוי בענן לעסקים


מהן היתרונות של גיבוי בענן?

 

לשירות של גיבוי בענן ישנם יתרונות רבים. ראשית גיבוי בענן מאפשר לנו לשחזר כל מידע שאבד לנו, ללא קשר לנסיבות, מכיוון שהגיבוי מבוצע באופן מרוחק על גביי רשת האינטרנט. יתרון נוסף של גיבוי בענן, הוא שהתהליך של הגיבוי מבוצע באופן אוטומטי ומנוהל על ידי אנשי מקצוע וכך נוכל להבטיח כי המידע שלנו יישמר ויגובה כראוי. יתרון חשוב נוסף הוא נושא ההצפנה של המידע. כאשר המידע שלנו מגובה באמצעות גיבוי בענן, הוא עובר הצפנה מלאה של הנתונים ובכך מבטיח שהמידע של העסק יישמר ולא יוכל להגיע לגורמים עוינים.

מאמרים שיכולים לעניין אותך:

המעבר למחשוב ענן בתחום התקשורת

 

 

מרכזיה וירטואלית לעסקים

השאר תגובה

פוסטים נוספים