מערכות אזעקה אלחוטיות – כדי לשמור טוב יותר על העסק שלך (השוואת מחירים)

מערכות אזעקה אלחוטיות – כדי לשמור טוב יותר על העסק שלך

מערכות אזעקה אלחוטיות

מערכות אזעקה אלחוטיות – כדי לשמור טוב יותר על העסק שלך

 

מערכות אזעקה אלחוטיות הן דרך מצוינת להתקין מערכת מתקדמת של אזעקה בעסק שלנו, מבלי הצורך שבהקמת תשתית מורכבת.

 

מהן מערכות אזעקה אלחוטיות?

 

מערכות אזעקה אלחוטיות מתאימות לכל עסק. לא משנה אם בעסק שלנו ישנו ציוד יקר ערך, כספים רבים, או בכלל מידע מסווג, בוודאי לא נרצה כי גורמים עוינים או מתחרים יחדרו אל העסק שלנו ויפגעו בתכולתו. לשם כך עלינו להקים בעסק מערכת אזעקה, שתתריע במידה ומישהו ינסה לפרוץ לתוך גבולות העסק שלנו. מערכות האזעקה מתחלקות לשני סוגים עיקריים. מערכות קוויות (נקראות גם מערכות חוטיות) ומערכות אלחוטיות. ההבדל העיקרי בין שתי המערכות השונות, הוא שעבור התקנת מערכת אזעקה אלחוטית אין צורך בביצוע עבודת תשתית מקדימה, שכן אין צורך בהקמת תשתית או העברת כבלים מיוחדים בתוך העסק, מכיוון שפעולת המערכת מתבצעת בצורה אל חוטית. כאשר אנחנו מתלבטים איזו מערכת אזעקה להתקין בעסק שלנו עלינו קודם כל לבדוק האם ישנה הכנה של תשתית למערכת קווית. במידה ולא, או שהיא קיימת, אבל עמוסה מידי בכבלים ישנים מכדי שנוכל להשתמש בה, מומלץ לשקול התקנה של מערכות אזעקה אלחוטיות.

מערכות אזעקה אלחוטיות


כיצד פועלות מערכות אזעקה אלחוטיות?

מערכות האזעקה האלחוטיות פועלות לרוב באותו אופן. המערכת מכילה מקלט, אשר תפקידו לקלוט את האותות המגיעים אליו בצורה אלחוטית מכל הגלאים המותקנים בעסק ואשר משויכים אליו. מספר הגלאים נקבע לפי הצורך של המבנה ולפי הדרישה של בעל העסק. כאשר המערכת פועלת ואחד הגלאים מזהה תנועה בעסק, הוא שולח אות מיוחד למקלט הראשי, אשר מפעיל את האזעקה, שהיא ברוב המקרים סירנה הנשמעת בתוך העסק ומחוצה לו ובמקביל מתבצעת שיחה אוטומטית לחברת השמירה של העסק, או ישירות אל בעל העסק לפי בחירתו. במערכת אלחוטית נוכל לדעת באופן מידי מיהו הגלאי אשר הפעיל את האזעקה.

היכן נמקם את מערכות האזעקה האלחוטיות?

היתרון הגדול של מערכות אזעקה אלחוטיות, הוא שאין בהן צורך בתשתית חוטית לצורך הפעלתן. לכן נוכל להתקין את המערכת בכל מקום בו ישנה נקודת חשמל קרובה ושקע טלפון. ההמלצה של רוב החברות המציעות מערכות אזעקה שונות, היא למקם את המקלט הראשי במקום שלא יהיה גלוי או צפוי מידי. במידה ותבחרו להתקין את המערכת הראשית של האזעקה בעסק שלכם במקום צפוי מידי, הפורץ יוכל להסב לה נזק, כך שלא תהיה יעילה יותר ולא תבצע את תפקידה כראוי. לא מומלץ להניח את המערכת בקרבת מקום של מחשבים או בחדר ממ"ד או מקלט.

מערכות אזעקה אלחוטיות מגינות על העסק שלכם

לעיתים נדמה לנו כי מערכת אזעקה היא עניין מיותר בעסק שלנו. אנחנו לא מחזיקים סחורה בעסק ובכלל נחשבים לעסק קטן שלא אמור לעניין אף אחד, אז למה שיפרצו אליו? אך למעשה מערכת אזעקה היא הכרחית בכל מבנה או עסק. מערכת אזעקה שומרת לא רק על הסחורה שלנו, אלא גם על הציוד היקר שקיים בעסק (כמו מחשבים, מדפסות ועוד) וגם על המידע המסווג של העסק שלנו. מומלץ לייצר מערכת התרעה בפני פורצים פוטנציאלים ולהגן על שטח העסק מכל פריצה.

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים