מרכזיות IP לעסקים | השוואת מחירים מרכזיה לעסקים קטנים?

מרכזיות IP לעסקים – סקירת מחירים (השוואת הצעות מחיר ספקים)

צירי PRI בזק, סלקום, הוט ואורנג'

מרכזיות IP לעסקים – מדריך רכש לעסקים

מרכזיות IP לעסקים – מדריך רכש

פלח השוק שיצמח חזק ביותר (מנקודת מבט של ההכנסות של הספקים) הוא החלפת מרכזיות TDM לפתרון מרכזיות IP  או מה שנקרא טכנולוגיית IP Telephony. אחריו יצמחו ה- IP- Centrex וה- Hosted PBX. הסיבה: עדיין עסקים מפחדים להוציא את מרכזיות IP מתוכם, מתוך אי מתן אמון בספק (למרות שבשירותי המחשוב גברו ארגונים מזמן על הפחד להוציא שירותי מחשוב למיקור חוץ, אפילו בתחומים הרגישים ביותר לליבת העסקים), יש להם ספקות ביחס לאיכות קווי התקשורת, וכמובן יש את הצורך לפטר את אנשי הטלפוניה (שנעשים מיותרים במיקור חוץ).

מרכזיה לעסק קטן

לקבלת הצעת מחיר עבור מרכזיות IP לעסקים – השאירו פרטים כאן

 

מהם הפרמטרים בבחירת מרכזיות IP לעסקים?

 

א. השלב הראשון והחשוב ביותר: ניתוח צרכים, סיכונים ותקציבים לפני בחירת מרכזיות IP לעסקים.

ב. קביעת היקף שלוחות החוץ והפנים במרכזיות IP (כלל אצבע: קו חוץ אחד על כל שלושה קווי פנים), קביעת החיבור למערכות פנימיות, החלטה בדבר הצורך במערכות משלימות (למשל: פקס נכנס למייל, מייל לפקס, תאים קוליים, הקלטות, Softphones, שילוב עם Outlook, שילוב עם סלולר, שירותי חיוג בינלאומיים). חובה להציג אומדן כמות השלוחות הנדרשות בהווה ובעתיד (צרכי הגידול) והיכולות הנדרשות לסוגי השלוחות, לרבות לשיחות ועידה טלפונית ושיחות ועידה כולל וידיאו.

ג. בחירת רמת שירות (SLA) וביטוח למרכזית IP, והאם לרכוש את המרכזיה, להפעיל אותה במיקור חוץ, או להשכיר אותה בליסינג.

ד. בחירת השיטה המתאימה לצרכי העסק: מרכזית IP פיזית בבית העסק, בבעלות העסק או במיקור חוץ, מרכזית IP מחוץ לעסק בבעלות העסק או במרכזיות טלפון IP במיקור חוץ, מרכזית IP בענן בבעלות העסק או במיקור חוץ. השיטה הזולה ביותר לאורך זמן: מרכזיה בענן במיקור חוץ.

ה. קביעת ציוד מרכזיות IP שיותקן בבית העסק:

 1) בכל שיטה יש צורך בטלפוני IP (ומתאמי IP, במקרה שיש טלפונים אנלוגיים ישנים). אין כיום כל טעם לרכוש טלפונים אנלוגיים, משום שטלפוני IP עולים כיום החל מ- 60 דולרים, שזה המחיר של טלפון אנלוגי עסקי.

 2) סוג מרכזית IP הפיזית או הווירטואלית.

 3) שדרוגים הנדרשים בעסק לרבות ברשתות הפנימיות, כבילה, אספקת חשמל, חלקי חילוף, וכיו"ב.

ו. קביעת רמת ההגנות והגיבויים למרכזיות IP (סעיף שיכול להיות די יקר, בתלות ברמת ההגנה המבוקשת, בהתאם לרמת הסיכונים המוערכת).

מרכזיות IP – כתב כמויות (דוגמה):

אחד הנושאים החשובים בהכנת מפרט טכני לאספקה והתקנת מרכזיות IP לעסק הנו כתב הכמויות.

מצ"ב דוגמה לכתב כמויות למרכזיות IP.

מרכזיות טלפון IP -כתב כמויות

מרכזיות IP -כתב כמויות

מרכזיות IP – סקירת מחירים

העלויות של מרכזיות IP תלויות בצרכים של העסק, בתצורה המוזמנת על ידו ובהיקף מכשירי הקצה ושירותי הערך המוסף שהוא מזמין.

המחירים יכולים לנוע בין 3,000 ₪ (פלוס מע"מ) למרכזיות IP הקטנות ועד מאות אלפי שקלים למרכזיות IP הגדולות. טלפוני IP יעלו מ- 300 ₪ ומעלה ליחידה.

עלויות התקנה, תחזוקה וביטוח תלויות בהיקף וברמת השירות והתחזוקה הנרכשים מספק המרכזיה, ויכולים לנוע בין אלפי עד עשרות אלפי ₪ לשנה.

מרכזיות IP משופצות או מעודפים יכולות לעלות בין חצי עד רבע ממרכזית IP חדשה. כמובן, על מי שמחובר ב- PRI לרכוש כרטיסי PRI (במחירים של מאות ועד אלפי ₪, תלוי במספר הפורטים), ונוספות כאן עלויות קווי ה- PRI המשולמות לבזק, או לספק תקשורת מתחרה, במחיר של עשרות עד מאות ₪ לחודש, תלוי במספר הפורטים.

למי שמחובר ב- SIP יש עלויות של הפס הרחב, חיבורי ה- SIP ורישיונות ל- SIP, בהיקף של מאות עד אלפי ₪ לשנה, תלוי בהיקף הפורטים.

לקבלת הצעת מחיר עבור מרכזיות IP לעסקים – השאירו פרטים כאן

 

לקבלת שירות למרכזיות טלפון IP במחירים הנמוכים ביותר בשוק – לחץ כאן

 

לקבלת הצעת מחיר עבור מרכזיות IP לעסקים בחינם לחץ כאן!

 

לשיחה אישית ומיידית עם מהנדס תקשורת מיכאל פנחס חייג/י: 077-8123111

 

מרכזיות IP בזק לעסקים קטנים

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים