מחשוב ענן מתקדם בעידן חיבור סיבים אופטיים במיזם Unlimited

מחשוב ענן מתקדם בעידן חיבור סיבים אופטיים במיזם Unlimited – אילו שירותים חדשים צפויים?

מחשוב ענן מתקדם | גיבוי בענן לעסקים | חוות שרתים

מחשוב ענן מתקדם בעידן חיבור סיבים אופטיים במיזם Unlimited 

 

מחשוב ענן מתקדם

✅ מיזם Unlimited (לשעבר IBC) החל לפרוס סיבים לבתים ולעסקים בבאר שבע ובטירת כרמל. בקרוב תתבצע הפריסה  ביתר חלקי הארץ.


✅ אילו שירותים צפויים עסקים לקבל מ-
Unlimited? האם זה הזמן לעבור ל-Unlimited?

 

 

חברת Unlimited (לשעבר חברת (IBC , חברת בת של חח"י – חברת החשמל לישראל בשותפות עם קונסורציום של חברות ישראליות וזרות, שבמרכזו נמצאת חברת Via Europa השבדית ביחד עם Rapac Communication & Infrastructure, BATM Advanced Communications, Zisapel Assets, Tamares Holdings, החלה לפרוס חיבורי סיבים בבאר שבע ובטירת הכרמל. בקרוב הפריסה תתרחב לכל חלקי הארץ.

 

סיסקו היא השותף הטכנולוגי המרכזי (וספק הציוד העיקרי) של המיזם ובינת היא האינטגרטור המבצע את פריסת ותחזוקת התשתיות. עובדי חברת החשמל פורסים פיזית את הסיבים עד לבתים והעסקים.

 

מחשוב ענן מתקדם nסיבים אופטיים

 

מה Unlimited מציעה לעסקים? בשלב ראשון היא מציעה חיבור סימטרי של 100 מגה או 1 ג'יגה במחירים מאוד אטרקטיביים. מחירי תשתית החיבור + האינטרנט (הלקוחות משלמים רק לספק האינטרנט) הם פחות מעשירית המחיר של בזק, הוט, סלקום או פרטנר. אגב, Unlimited יכולה להרחיב את החיבור שלה ללקוחות עד 100 ג'יגה סימטרי.

 

אין ספק, ש-Unlimited מציבה אתגר של ממש לספקים הקיימים. לכן, מומלץ כבר כעת לתכנן החלפת ספק התקשורת (או לשפר את ההסכם עם הספק הוותיק). זה לא הזמן להישאר אדיש להתפתחות התחרות ולחשוב, שההסכמים הישנים עם ספק התקשורת הוותיק הם "תורה מסיני".

 

אילו שירותים נוספים Unlimited מתכננת לספק ללקוחותיה (מעבר לשירותי החיבור לאינטרנט)? כרגע ידועים ומתוכננים השירותים הבאים (רובם בענן):

א. שירותי טלפוניה. מדובר בשירותי טלפוניית IP בענן. ספקים מתוכננים ידועים: Triple C, יופון (YouPhone), גולן טלקום. די ברור, ששירותי הטלפוניה והמרכזייה עוברים לענן.

 

ב. שירותי טלוויזיה, VoD ומולטימדיה, חלקם בענן. ספקים מתוכננים ידועים: גולן טלקום, יופון, מארס 019, Kartina TV.

 

ג. שירותי מצלמות אבטחה בענן. קיים כבר ספק אחד: Neocam, בעלות של 39 ₪ לחודש.

שירות מחשוב ענן מתקדם כולל:

  • שירות אינטרנטי אונליין המספק צפייה והקלטה במצלמות אבטחה בענן (ללא צורך במחשב הקלטה או DVR) ומאפשר בקלות רבה גישה לווידאו מכל מקום בכל זמן.
  • מחברים לאינטרנט וזהו! כל מה שצריך הם מצלמה NeoCam ואינטרנט (התקנה פשוטה וקלה תוך פחות מ-5 דקות תוך חיבור לחשמל ולאינטרנט קווי או אלחוטי WiFi).
  • צפייה אונליין באמצעות אפליקציית סמארטפון IPhone / Android.
  • קבלת התראות על כל תנועה ממצלמת NeoCam ישירות לסמארטפון ובאימייל.
  • זמינות ונגישות מכל מקום ובכל זמן. כל דפדפן אינטרנט הופך לנקודת גישה אונליין (ללא התקנת כל תכנת צד ג', מכל דפדפן מזדמן).
  • חבילות הקלטה בהתאמה אישית 3 / 7 / 30 ימי הקלטה מחזוריים.
  • אנטי וונדליזם – ארכיון ההקלטות נשמר אונליין בענן בסביבה מאובטחת רק ללקוח.
  • ההקלטות נשמרות אונליין בשירות הענן ללא צורך בהתקנת מחשב הקלטה (DVR).
  • שדרוגי תוכנה אונליין ועדכוני גרסה ללא עלות (הלקוח תמיד מעודכן).
  • השירות כולל תמיכה וניטור המצלמות ללא הגבלה.

 

ד. שירותי ענן של Triple C. יש שירותים, שכבר מסופקים במחירים של 10 עד 21 ₪ לחודש. השירותים, שכבר פועלים: סינון וניטור תכני Web, הגנת ילדים ב-Web, הגנת מכשירי קצה בפתרון של סימנטק. בקרוב ייפתחו שירותים רבים נוספים.

 

במהלך השנה הקרובה, תשתית הסיבים הניטראלית של Unlimited תאפשר לספקי השירות להציע מגוון עצום של שירותים ופיתוחים מתקדמים כגון: רפואה מתקדמת מרחוק, IPTV, סלולר דור 4 תוך שילוב נייח ונייד, שירותי מחשוב ענן מתקדם, אחסון נתונים ברשת, למידה מרחוק, עבודה מהבית ומחו"ל, תשתיות "עיר חכמה", IoT (ר"ת: Internet of Things) ועוד.

 

מחשוב ענן מתקדם – שורה תחתונה

:
די ברור, שהמודלים הישנים של שירותי אינטרנט יקרים, פתרונות PRI, פתרונות Centrex, IP-Centrex ועוד, סיימו את חייהם. Unlimited מובילה את עולם שירותי התקשורת בישראל לעידן הענן, לשקיפות תעריפים, תוך מתן אפשרות לחופש בחירה של הלקוחות, שהכוח עובר לידיהם.

השאר תגובה

פוסטים נוספים