חוות השרתים - Data Center השוואת פתרונות. איך בוחרים את הספק המתאים?

חוות השרתים – Data Center השוואת פתרונות אירוח שרתים לעסקים. איך בוחרים את הספק המתאים?

מוקד שירות טלפוני  CALL CENTER

חוות השרתים – Data Center השוואת פתרונות אירוח שרתים לעסקים

 
לאור התחרות הגוברת בשוק חוות השרתים, עסקים וארגונים מוצפים בהצעות להצטרף לאחת מחוות השרתים.

איך בוחרים את הספק הנכון
והמתאים לעסק?

 

בשנתיים האחרונות התעצמה התחרות בשוק חוות השרתים (Data centers) ורק בשנה האחרונה כמות חוות השרתים הכפילה את עצמה. עסקים וארגונים רבים מבינים את היתרונות בהעברת כל מערכות התקשורת והמחשוב לחוות שרתים (בין ב-Co-Location ובין במעבר לשירותי ענן), במקום לבצע זאת בתוך חצרי העסק. הפיכת הוצאות התקשורת והמחשוב מ-OPEX ל-CAPEX היא תהליך כלכלי מאוד חשוב, שעסקים וארגונים רבים בוחנים ומיישמים.

אולם, נשאלת השאלה: באיזה ספק שירותי אחסון לבחור? מה היתרונות והחסרונות של חוות השרתים השונות הקיימות בשוק הישראלי והעולמי?

רבים בוחרים באחסון בחוות שרתים של ספקים בינלאומיים באמצעות חברות הענק הבינלאומיות דוגמת אמזון, מיקרוסופט וגוגל (למיקרוסופט יש ענן פיזי בישראל). אולם, הבחירה באחסון בחוות שרתים ברחבי העולם מתאימה יותר לסטארטאפים ולחברות רב-לאומיות עם שלוחות ברחבי העולם.

אולם, עסק או ארגון, שזקוקים לזמן תגובה מהיר ולביטחון, שהגישה לשרתים ושירותים תהיה זמינה תמיד (ולא תלויה בחיבור הבינלאומי בין ישראל לעולם הרחב), ייטו לבחור בספק שירותי אחסון בישראל.

השוק הזה הפך להיות מאוד תחרותי, וכמות חוות השרתים צמחה בשנה האחרונה בצורה משמעותית ובין היתר נוספו חוות שרתים רבות (חלקן ענקיות) לשוק.

לקבלת הצעת מחיר לשירות חוות השרתים – Data Center ישירות למייל – השאירו פרטים כאן

גיבוי בענן לעסקים | חוות שרתים

אז איך בוחרים את ספק השירות הישראלי המתאים?

ההשוואה בין ספקים הפכה להיות קשה ביותר ולמעשה היא כמעט בלתי אפשרית. כיום, רק 2 ספקים מפרסמים בפורטל אינטרנטי את כל המחירון שלהם וניתן להזמין את השירותים אצלם ישירות מהפורטל: בינת עסקים ו-Triple C. אצל כל הספקים האחרים, יש צורך בקיום מו"מ כדי לקבל מחירון המותאם אישית לבקשות וצרכי הלקוח.

גם אצל שני הספקים, שהמחירון שלהם גלוי בפורטל, זה בלתי אפשרי להשוות, בגלל שיטות התמחור השונות של השירותים. יש הבדלים מאוד משמעותיים איך מתמחרים שירותים שונים. למשל: התמיכה, לרבות Help Desk, מוצעת ברמות שונות של שירות, אבטחה, גיבוי ושרידות. אלה מוצעים בתמחור שונה לכל רמה. גם שירותי הטלפוניה מחולקים לרמות שירות שונות וכך הלאה. בכל נושא יש רמות שונות של שירות עם הגדרות שונות, כך, שאין מכנה משותף פשוט להשוואה בין ספקי שירות.

 

מכאן, שמוצע לנקוט בכמה מהלכים:

א. להגדיר בבירור את הצרכים, רמות הסיכונים, ה-SLA הנדרש ורמות האבטחה האפשריות של העסק או הארגון, בטרם בחירה בספק שירות כלשהו.

ב. לבקר פיזית במתקן (בחוות השרתים), בין בביקור של בעל מקצוע בכיר מהעסק (לרבות המנכ"ל), ובין ע"י יועץ מטעם בעל העסק. זאת, כדי לבחון את ההצעות של הספק ממש באופן פיזי והאם יש פערים בין ההבטחות, שמופיעות בחומר השיווקי של ספק השירות, לבין מה שיש בפועל במתקן הפיזי שלו. בד"כ בחירה בספק שירותי אחסון היא סוג של "חתונה קתולית", לכן חשוב לבחון היטב את "הכלה" אם היא מתאימה ל"חתן".

ג. לבדוק את התעודות שיש למתקן ובמיוחד את תעודות ה-Tier (רמת השרידות של המתקן, בד"כ תידרש רמה של Tier3) וההסמכות השונות הקיימות לעובדים במתקן. רצוי גם לקבל המלצות מאחרים, שכבר התנסו בשירותים של אותו ספק.

ד. לבדוק את היקף החיבורים של המתקן לרשתות התקשורת בישראל ומה רוחבי הפס בחיבורים הללו (כמה שיותר, יותר טוב).

ה. לבחון האם ניתן לקבל את כל השירותים מספק אחד, גם לצרכים של היום וגם לצרכים של המחר (בתכנון של עד 5 שנים קדימה). פיצול שירותים בין ספקים היא "רעה חולה" של שוק שירותי ה-Data centers ויוצרת לא רק כפילויות, אלא עלולה ליצור אבדן שליטה בהוצאות.

ו. לנתח את כל ההשפעות של העסק עצמו, שמבצע את מהלך הוצאת השרתים והמרכזיה שלו לחוות שרתים, הן מבחינת רוחבי הפס ושיטות החיבור לחוות השרתים והן מבחינת המערכות הפנימיות ומוכנותן ל"עבודה מרחוק".

ז. לבצע מהלך של תמחור מקצועי ותיחור לפחות בין 3 ספקים.

 

לסיכום: בחירת ספק שירות Data Centers היא נושא מקצועי מורכב ומומלץ להתייעץ עם המומחים לנושא, לפני שנכנסים לחתונה קתולית", שסופה הוצאות בלתי נשלטות.

נמאס לך לחפש ספק שירותי ענן וירטואלים לעסק?

 

לקבלת הצעת מחיר לשירות חוות השרתים – Data Center ישירות למייל – השאירו פרטים כאן

השאר תגובה

פוסטים נוספים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
חיפוש באתר

איזו מרכזיית טלפון העסק שלך באמת צריך?שלא ימכרו לך ציוד מיותר!

לייעוץ טלפוני חינם ממהנדס מומחה ולקבלת הצעת מחיר - לחצו כאן

או התקשרו 077-812-3111

פוסטים אחרונים

View michael pinchas's profile on LinkedIn

קטגוריות