חיבור תמסורת סימטרית לעסקים | פתרונות תקשורת לעסקים - חייגו 077-8123111

חיבור תמסורת סימטרית לעסקים – איך לא ליפול בפח!

P CENTREX בזק – מרכזיה וירטואלית לעסקים

חיבור תמסורת סימטרית לעסקים – תשתית + שירות
איך לא ליפול בפח!

 

עסקים קטנים עד גדולים זקוקים לחיבורים עסקיים סימטריים בעיקר לצרכי Data וטלפוניה עסקית. רבים נופלים בפח בגלל אי הבנת תנאי השוק.

 

מה פתרון התמסורת רחבת הפס המתאים לרשת עסקית?

 

לקוח עסקי ברמת ה-SMB ביקש לקשר סניף של העסק במרכז הארץ לסניף חדש בראש העין, ברוחב פס של 6 מגה סימטרי (כמו שיש בין כל סניפיו). זאת, לצרכי Data וטלפוניה (PRI). מול החלופה, שרוב העסקים בישראל בוחרים (בזק), החליט בעל העסק לבחון חלופה, שנראתה לו הגיונית, וזו חברת פרטנר. שכן לפרטנר, שהמטה שלה שוכן בראש העין, יש רשת של סיבים ברחבי הארץ, שכמובן מקושרת לראש העין. כך, שהלקוח לא יצטרך לשלם על סלילת קו תמסורת מיוחד עבורו לחיבור לראש העין.

 

הצעת המחיר, שהלקוח קיבל מפרטנר, היא: 2,000 ₪ + מע"מ עם חתימת התחייבות ל-3 שנים. המחיר היה זול ב-1,000 ₪ מהמחיר של בזק לאותו חיבור. יודגש, שהמחירון של בזק גלוי וקבוע ואפשר לקבל מבזק הנחות רק להזמנות גדולות, באחוז הנחה די קטן, כפי שקבע משרד התקשורת. זאת, בניגוד למחירון של פרטנר, שאינו גלוי ונתון למו"מ בין הצדדים.

 

השאלה הנשאלת כאן: האם לקבל את ההצעה הזו, לעזוב את בזק (שסיפקה עד היום את חיבורי התמסורת והטלפוניה של העסק ושלוחותיו) ולעבור לפרטנר.

 

חיבור תמסורת סימטרית לעסקים

 

מה המוקשים בהחלטה לבחירת קו תמסורת?

הבעיה הראשונה בהחלטה, שהיא לא מבוססת על איזה שיקול רציונלי וניתוח צרכים. אם הלקוח יקבל את ההצעה של פרטנר, מדובר בהחלטה שגויה, גם כלכלית וגם מעשית.

לפני שמחליטים לפנות לחברת תקשורת כדי לקבל הצעת מחיר על חיבור סימטרי, יש לבצע ניתוח של צרכי העסק. מניתוח צרכי העסק יש לבצע בדיקת חלופות טכנולוגיות ואחר כך לבצע בדיקת חלופות של שירות המתאימות לצרכים. רק אחרי כן ניגשים לביצוע תמחור בין כל חברות התקשורת (לא רק בין 2 חברות).

דהיינו: בהחלט ייתכן, שבעקבות הניתוח המוקדם, שבעל העסק היה עושה, הוא היה מגיע למסקנה אחרת, למשל, שהוא בכלל לא צריך 6 מגה סימטרי של תמסורת מהסוג שהוצע לו (SDH).

יש לך כמה סיבות:

הראשונה: בשביל מה הלקוח צריך חיבורי PRI? אם עוברים לתקשורת אחודה (UC) המונח PRI בכלל לא קיים. הכל עובר על אותה רשת בלי PRI בכלל .

השנייה: בשביל מה חיבור סימטרי ולמה 6 מגה? ניתן להשיג היום חיבורי רחבי פס עצומים במחירים אחרים לגמרי (פירוט בהמשך). כיום, הטכנולוגיות המובילות בשוק התקשורת העסקית הן מטרו אתרנט ו-IPVPN. די ברור, שהעתיד מצוי במטרו אתרנט. בינתיים ה-IPVPN הוא חיבור די פופולרי לחיבור בין סניפים. חיבור כזה יכול להיעשות ע"י כל ספק אינטרנט ואפילו ע"י אינטגרטור של שירותי תקשורת, כך שאין צורך להיות תלויים בספק תקשורת מסוים. בנוסף, יודגש, שחיבורי אתרנט הם יחסית זולים, פשוטים, ללא עלויות תחזוקה, מתחברים לכל ציוד רשת וטלפוניה ואינם דורשים ציוד מיוחד וקנייני. לכן, הם ההווה והעתיד בתקשורת נתונים אחודה (Data וטלפוניה ביחד). יש המשלבים שירותי IPVPN מעל לרשת מטרו אתרנט, וזה פתרון די מקובל וטוב.

 

נקודות כשל נוספות בהחלטה של הלקוח:

 • התחייבות לספק תקשורת ל-3 שנים היא בלתי סבירה ומשעבדת את הלקוח לספק אחד עם מחיר מופרז (מול החלופות הקיימות בשוק) לאורך 3 שנים, במצב בו המחירים יורדים כל הזמן.
 • פרטנר אינה יכולה להחליף את כל החיבורים שיש ללקוח, שמסופקים כיום ע"י בזק. זאת, מאחר שרשת הסיבים שלה לא מכסה את כל הארץ. דהיינו: הלקוח יכול להיכנס לתסבוכת של תשלומים כבדים לפריסת תשתית לפרטנר, מה שאין לו אצל בזק וגם אצל הוט, שפרוסות בכל הארץ.
 • המחיר של החיבור הסימטרי של התמסורת ב-6 מגה לפרטנר אינו "סוף פסוק" להוצאות. יש עלויות נוספות, שלא נלקחו בחשבון ע"י הלקוח ובכללן: ציוד רשת מתאים (ציוד נפרד ל-Data וציוד נפרד לטלפוניה), עלויות חיבור צירי ה-PRI, עלויות אבטחה, עלויות חיבורים ושירותים נלווים, עלויות ביטוח, תחזוקה ושירות.
 • גם אם הלקוח החליט, שהוא אינו רוצה להחליף את תשתיות התקשורת שלו ל"תקשורת אחודה", הלקוח לא בחן חלופות טכנולוגיות אחרות המתאימות לסוג החיבור שהוא צריך, וזה כולל את החלופות הבאות:

א. חיבור של IPVPN. חיבור כזה מתאים יותר לצרכים של הלקוח (חיבור בין סניפים) והוא היה יוצא זול יותר, עם יכולת לקבל רוחבי פס גדולים יותר.

ב. אפשרות אחרת ואולי יותר טובה היא, שהחיבור של הסניף החדש לסניף המרכזי יהיה מסוג Remote Access, ואז המחירים ממש זולים ונעשים בטכנולוגיית xDSL. במקרה כזה, אפשר גם לבצע חיבור של לקוח פרטי עם נתב אינטרנט רגיל ברוחב פס של עד 200 מגה לא סימטרי במחיר מאוד זול (חיבור 200 מגה יעלה פחות מ-200 ₪ לחודש כולל מע"מ, על תשתית של הוט וספק אינטרנט של הוט).

ג. אפשרות נוספת: חברת Unlimited מציעה למגזר העסקי והארגוני חיבורים עסקיים לארגונים ועסקים לחיבור סניפים ושלוחות (עם קצבים ב-QoS ו-SLA) של 100 מגה סימטרי ב-590 ש"ח לחודש, 200 מגה סימטרי ב-885 ש"ח לחודש ו-1 ג'יגה סימטרי ב-1,770 ש"ח לחודש. המחירים הם לספקי השירות, שיופיעו בפורטל החברות והשירותים של Unlimited, שתפרוס סיבים ללקוחות הללו בגישת ה-FTTH. מעל למחיר הזה יש את עלות השירות (למשל הטלפוניה), עלות הנתב ודמי התקנה חד פעמיים. הוצאות אלו קיימות בכל תצורת חיבור. אין ספק, שמדובר במהפכה, שמזעזעת את השוק העסקי. החברות בזק, סלקום, פרטנר והוט, שמוכרות חיבור של 100 מגה סימטרי באלפי ש"ח לחודש, תצטרכנה להוריד מחירים למאות ש"ח לחודש ל-100 מגה סימטרי. בזק והוט (וגם המתחרות: סלקום ופרטנר) מספקות חיבורים של 1 ג'יגה למגזר העסקי (שירות "מטרו אתרנט לעסקים"). אולם, המחיר הוא של עשרות אלפי ₪ לחודש (בין 13 אלף ₪ ל-28 אלף ₪, תלוי בקצב העולה, באיכות שירות ובטופולוגיה של החיבורים) + כ-6,000 ₪ דמי התקנה. אלה מחירים שייעלמו מהשוק בשנה הקרובה.

 

דהיינו: הלקוח בכלל לא בדק את כל החלופות הקיימות בשוק, לא בחר בטופולוגיה הנכונה לחיבור שלו ולא ניהל מו"מ נכון מול פרטנר.

 

המלצות קצרות לכל בעל עסק הזקוק לחיבורים עסקיים:

 • לבצע ניתוח צרכים לפני קבלת החלטה.
 • לבחון את כל החלופות הטכנולוגיות הקיימות בשוק.
 • לתחר את כל חברות התקשורת (כיום: בזק, הוט, סלקום, פרטנר ו-Unlimited).
 • בשום מקרה אין להתחייב לספק מסוים ליותר משנה.
 • אם תשתיות התקשורת והטלפוניה של העסק מבוססות על טכנולוגיות ישנות (דוגמת PRI, ATM, Frame Relay, ספרנת, חיבורי אנלוגיים דוגמת אבנט ועוד), מומלץ קודם להחליף תשתיות ישנות ל"תשתיות אחודות" מתקדמות, שתשרתנה את העסק לעשורים הבאים ותוזלנה לו את עלויות התקשורת.
 • לא לשכוח את נושא השרידות, הגיבויים והאבטחה מפני מתקפות סייבר.
 • נושא אמנת השירות – SLA הוא פרמטר חשוב בבחירת הספק ואין להתפשר בנושא זה.

 

לסיכום: שוק שירותי התקשורת לעסקים נמצא בתזזית ובנפילת מחירים. יש תחרות עצומה בעולם שירותי התקשורת ומומלץ לנצל זאת כדי להגיע לבחירה הטובה ביותר עבור המשתמש. המחירים אצל חלק מהמתחרים מאוד זולים (וירדו עוד), המודלים העסקיים הופכים להיות פשוטים יותר ויותר (בגישת "הכל כלול"), הנגישות לשירותים בענן מאוד קלה והביצועים משתפרים כל הזמן. אין כל צורך לבצע החלטות חפוזות ולהשתעבד לספק תקשרת כלשהו ל-3 שנים.

 

פתרון המומלץ: ניהול מו”מ מול ספקי תקשורת לקבלת פתרונות תקשורת כוללים: תקשורת קווית / SIP TRUNK, ETHERNET, IPVPN, שירותי תמסורת, תקשורת נתונים, ועוד.

 

לשיחה אישית ומיידית עם מהנדס תקשורת מיכאל פנחס חייג/י: 077-8123111


 

לקבלת הצעות מחיר מספקי שירותי תקשורת נתונים לעסקים בחינם לחץ כאן!

 

 

חיבור תמסורת סימטרית לעסקים – IPVPN בזק

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
חיפוש באתר

איזו מרכזיית טלפון העסק שלך באמת צריך?שלא ימכרו לך ציוד מיותר!

לייעוץ טלפוני חינם ממהנדס מומחה ולקבלת הצעת מחיר - לחצו כאן

או התקשרו 077-812-3111

פוסטים אחרונים

View michael pinchas's profile on LinkedIn

קטגוריות