טלפון IP חכם של Grandstream – סקירת דגמים ומכשירים (מידע חדש)

טלפון IP חכם של Grandstream – סקירת דגמים ומכשירים

Grandstream GXV3175v2


טלפון 
IP  חכם של  Grandstream – סקירת דגמים ומכשירים

 

 

עסקים מוצפים כיום בשפע של מכשירי טלפון IP מבוססי SIP שולחניים.

איך בוחרים במכשיר המתאים ביותר לעסק והאם
Grandstream הוא ספק המכשירים המתאים?

 

 

כיום עסקים מוצפים בפתרונות מגוונים לרכישת מכשירי טלפון מבוססי IP (רובם ככולם מבוססים על פרוטוקול SIP, שהיה לסטנדרט בתעשיית הטלפוניה העסקית).

הבעיה המרכזית, שניצבת בפני בעלי העסקים, שאין להם מומחי תקשורת בתוך העסק: מה הפתרון הטוב ביותר והמתאים לעסק ולצרכיו? השונות בביצועים ובמחירים בין טלפוני ה-IP הקיימים בשוק היא מדהימה. המחירים של טלפוני IP נעים בין 200 ₪ ל-6,500 ₪. הפערים הענקיים הללו במחירים נובעים מהתכונות והיכולות של כל מכשיר ומשם המותג העומד מאחורי המכשיר.

מכאן, לפני שבוחרים בפתרון כלשהו, יש להתייעץ ולבצע ניתוח מלא של צרכי העסק, הערכת הצרכים העתידיים של העסק, התחשבות בהשקעה האפשרית בציוד הקצה ותיחור מקצועי בין ספקים. הצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים בכלל לצרכים של רשת מרכולים, חברת הייטק, או של משרד רואי חשבון. לפני שרוכשים טלפוני IP עסקיים יש צורך לענות על השאלה: האם בכלל יש צורך במכשירים כאלה בעסק? התשובה לשאלה הזו לא תמיד פשוטה או ברורה לבעלי העסק.

 

Grandstream GXV3175v2

 

מה מיוחד במכשירים תוצרת Grandstream?

 

המוצרים של חברת Grandstream, שהמטה שלה מצוי בארה"ב ומיוצגת בישראל ע"י חברת פוקוס טלקום, הם טלפוני IP בכל הרמות, מהפשוטים ביותר עד מכשירים מתקדמים ביותר, במחירים נוחים. מגוון המוצרים של החברה מכסה כל צורך, שנולד בשוק העסקי, מוצרים, שנשענים על תקנים בין-לאומיים דוגמת ה-SIP.

זאת, החל במכשיר שולחני פשוט, דרך מצלמות אבטחה ב-,IP מכשירים עם מסך מגע מבוססי אנדרואיד ומכשירי DECT וכלה במערכת וידיאו-חוזי לחדרי ישיבות של מנהלים. כמו כן, יש לחברה קו מוצרים מקיף של: תוכנות, מרכזיית IP, מוצרים נלווים למרכזיה ומבואות (Gateways) לטלפוניה.

כל המוצרים מכל הסוגים מגיעים לשוק בגישת ה-Zero Configuration ו-Plug & Play.

הקצה העליון כולל מכשירי טלפוניה ווידיאו מתקדמים מאוד של ,Grandstream שיש בהם, למשל, יכולת העברת שיחה מהסמארטפון למכשיר הטלפון השולחני במשרד, באמצעות חיבור בלוטוס', בדיוק כמו העברת השיחה בבלוטוס' לדיבורית ברכב. המחירים של המוצרים תלויים כמובן במידת התחכום של המכשיר.

הטלפון הנפוץ והחדיש ביותר של Grandstream  הוא דגם GXV3175v2, במחיר די אטרקטיבי, שנע סביב ה-250 דולרים (תלוי בכמות המכשירים שמזמינים), מכשיר עם מסך מגע של 7 אינץ', מערכת הפעלה אנדרואיד, איכות קול של HD, מצלמה איכותית לשיחות ווידיאו, עם PoE (זרם על כבל האתרנט, וכך לא צריך שקע חשמלי מיוחד לכל מכשיר), חיבור רשת WiFi מובנה ויכולת תמיכה מרחוק במכשיר בתקן TR-069.

המכשיר הזה מגיע בתצורת Plug & Play מלאה, בדיוק כמו כל מכשיר סלולר או טאבלט מבוסס אנדרואיד. ברגע שמחברים את המכשיר לחשמל ולרשת, הוא מקבל לבד את מספר ה IP-ומתחבר אוטומטית לרשת האינטרנט, מקבל את מספר הטלפון מהמרכזייה ומעדכן אוטומטית את ה- Firmwareמהרשת ואת כל התכנות יישומים, שהתעדכנו מאז שהמכשיר יצא מהמפעל (כידוע, תכנות אנדרואיד מתעדכנות בקצב גבוה, כל הזמן). המערכת משתמשת ב- Smart NAT Traversal כדי לפתור את כל הבעיות הקיימות בעולם ה- SIP והצורך לעבור דרך .Firewalls

ניתן לחבר את המכשיר לרשת העסקית ב-3 תצורות: בכבל רשת אתרנט רגיל (כולל הזנת חשמל בתצורת ,(PoE או ב- ,WiFiאו באמצעות חיבור סלולרי (דורש חיבור למכשיר סלולר או למודם סלולרי חיצוני). קל לתפעל את המכשיר למי שרגיל למערכת אנדרואיד. בכל מקרה, יש למכשיר מערכת Help מובנית.

אפשר לטעון למכשיר את "רשימת אנשי הקשר" (הרשימה יכולה להיטען אוטומטית לטלפון, אם המרכזייה מספקת שירות כזה בעסק). זאת, כדי לתפעל אותו בנוחות, כמו שמתפעלים מכשיר סלולר. המערכת תומכת בעד 3 קווים יוצאים נכנסים ומספקת את כל תכונות הטלפוניה המתקדמות ביותר הקיימות, לרבות איכות קול של HD ושיחות ועידה קוליות, או בווידיאו בצבע באיכות.

המערכת במכשיר מספקת שירות חופשי של שיחות ווידיאו ברשת, שהקימה ,Grandstream בשם Free IPVideoTalk כשהמכשיר מגיע מהספק כבר עם הקונפיגורציה המתאימה לחיבור שקוף לרשת הווידיאו הזו .

היתרון הגדול של מכשירי Grandstream טמון בהתאמתם האוטומטית לכל סוגי המרכזיות הקיימים בשוק (פיזיות, וירטואליות ובענן). כך, שבחירה במוצר הזה לא תיצור שום בעיה של קונפיגורציות והתאמות.

 

טלפון IP חכם של Grandstream  – שורה תחתונה:

 

עסקים אמורים לבצע בחירה חכמה בפתרונות טלפוני IP שיהיו אצלם בעסק. לפני ששופכים כסף על מוצרים יקרים ומיותרים, מומלץ לבצע ניתוח מקצועי של צרכי העסק ורק לאחר מכן לקבל החלטות. הצורך בטלפוני IP פיזיים על כל שולחן בעסק ילך וירד עם הזמן. לכן, יש לשקול בזהירות כל הוצאה על טלפוני IP מכל סוג, שייתכן שיהיו מיותרים בתוך מספר קטן של שנים.

 

לקבלת הצעת מחיר מספקי מרכזיות טלפון לעסקים לחץ כאן!


השאר תגובה

פוסטים נוספים