טלפון IP חכם של Snom (סנום) – סקירת דגמים ומכשירים חדשים בשוק (2018)

טלפון IP חכם של Snom (סנום) – סקירת דגמים ומכשירים

טלפון IP  חכם של Snom  (סנום) – סקירת דגמים ומכשירים

 

עסקים מוצפים כיום בשפע של מכשירי טלפון IP מבוססי SIP שולחניים.

 

איך בוחרים במכשיר המתאים ביותר לעסק והאם Snom הוא ספק המכשירים המתאים?

 

 

כיום עסקים מוצפים בפתרונות מגוונים לרכישת מכשירי טלפון מבוססי IP (רובם ככולם מבוססים על פרוטוקול SIP, שהיה לסטנדרט בתעשיית הטלפוניה העסקית).

הבעיה המרכזית, שניצבת בפני בעלי העסקים, שאין להם מומחי תקשורת בתוך העסק: מה הפתרון הטוב ביותר והמתאים לעסק ולצרכיו? השונות בביצועים ובמחירים בין טלפוני ה-IP הקיימים בשוק היא מדהימה. המחירים של טלפוני IP נעים בין 200 ₪ ל-6,500 ₪. הפערים הענקיים הללו במחירים נובעים מהתכונות והיכולות של כל מכשיר ומשם המותג העומד מאחורי המכשיר.

מכאן, לפני שבוחרים בפתרון כלשהו, יש להתייעץ ולבצע ניתוח מלא של צרכי העסק, הערכת הצרכים העתידיים של העסק, התחשבות בהשקעה האפשרית בציוד הקצה ותיחור מקצועי בין ספקים. הצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים בכלל לצרכים של רשת מרכולים, חברת הייטק, או של משרד רואי חשבון. לפני שרוכשים טלפוני IP עסקיים יש צורך לענות על השאלה: האם בכלל יש צורך במכשירים כאלה בעסק? התשובה לשאלה הזו לא תמיד פשוטה או ברורה לבעלי העסק.

 

טלפון IP חכם של Snom (סנום) – סקירת דגמים ומכשירים

 

מה מיוחד במכשירים תוצרת Snom?

 

המוצרים של חברת Snom, חברה גרמנית, שמיוצגת בישראל ע"י חברת פוקוס טלקום, הם טלפוני IP בכל הרמות, די פשוטים וזולים, אבל מותאמים למרכזיות היקרות ביותר כגון אלו של סיסקו (ובכך ניתן לחסוך ברכישת טלפוני סיסקו, טלפונים יקרים מאד).

הטלפון החדיש ביותר של Snom הוא דגם M325, טלפון בטכנולוגיית DECT (המוכרת מהטלפוניה הפרטית). מדובר בטלפון אלחוטי המחובר לתחנת בסיס קטנה, שמתחברת עם המרכזיה (הפיזית או הווירטואלית או בענן) בפרוטוקול SIP. תחנת בסיס אחת יכולה לשרת עד 20 מכשירי DECT הנראים כמו טלפון סלולרי קטן, ויכולה לשרת עד 5 קווי חוץ. זאת, עם טווחי שידור של עשרות מטרים (מה שמאפשר למשתמשים לנוע בין המשרדים עם הטלפון ביד).

המכשירים הפופולריים יותר מה-DECT הם מכשירי טלפון שולחניים מסדרת 7xx עם PoE (זרם על כבל האתרנט, וכך לא צריך שקע חשמלי מיוחד לכל מכשיר) ויכולת תמיכה מרחוק בתקני TR-069/TR-111.

בסה"כ מוצרי הטלפוניה של Snom הם די פשוטים, ולכן המחירים נוחים. אי אפשר למצוא כאן את החידושים הלוהטים ביותר בשוק דוגמת: הקפצת שיחה בבלוטוס' בין מכשיר הסלולר האישי למכשיר השולחני, מסכי מגע צבעוניים, שילוב של מצלמה מתכווננת לשיחות ועידה, מערכת הפעלה אנדרואיד עם שפע אפליקציות וכיו"ב.

היתרון הגדול של מכשירי Snom טמון בהתאמתם לכל סוגי המרכזיות הקיימים בשוק (פיזיות, וירטואליות ובענן). כך, שבחירה במוצר הזה לא תיצור שום בעיה של קונפיגורציות והתאמות.

 

טלפון IP חכם של Snom (סנום)  – שורה תחתונה:

 

עסקים אמורים לבצע בחירה חכמה בפתרונות טלפוני ,IP שיהיו אצלם בעסק. לפני ששופכים כסף על מוצרים יקרים ומיותרים, מומלץ לבצע ניתוח מקצועי של צרכי העסק ורק לאחר מכן לקבל החלטות. הצורך בטלפוני IP פיזיים על כל שולחן בעסק ילך וירד עם הזמן. לכן, יש לשקול בזהירות כל הוצאה על טלפוני IP יקרים, שייתכן שיהיו מיותרים בתוך מספר קטן של שנים.

 

לקבלת הצעת מחיר מספקי מרכזיות טלפון לעסקים לחץ כאן!

השאר תגובה

פוסטים נוספים