טלפונים חכמים מומלצים – השוואת מחירי טלפון חכם ויצרנים בשוק התקשורת

טלפון IP חכם

טלפונים חכמים מומלצים – השוואת מחירים

 

עסקים מוצפים כיום בשפע של הצעות לטלפונים חכמים מלווים בפתרונות תקשורת מתקדמים.

מה זה טלפון חכם ואיזה סוגי טלפוני
IP חכמים מוצעים לעסקים?

 

 

כיום, השימוש בטלפונים אנלוגיים הסתיים וגם טלפונים אלחוטיים ניידים נפוצים דוגמת טלפוני DECT, עברו הסבה לטלפוני VoIP על בסיס חיבור לרשת בפרוטוקול התקני SIP. הדורות הראשונים של טלפוני VoIP היו די טיפשים ודומים לטלפונים האנלוגיים הישנים. אולם, בשנים האחרונות הטלפוניים הללו הלכו והשתכללו, עד כי כיום הטלפונים השולחנים החכמים הם העתק של סמארטפון או טאבלט מתקדם, עם מערכת הפעלה אנדרואיד, מסך מגע צבעוני, מצלמה איכותית ושפע של יישומים ויכולות.

עולם שירותי הטלפוניה עובר לפתרונות תקשורת בענן. אך עדיין יש צורך בטלפונים פיזיים על השולחן של עובדים ומנהלים. רק בעוד כמה שנים צורך זה ייעלם, כי כולם יהיו מחוברים למרכזייה וירטואלית בענן בסמארטפונים, טאבלטים, ומחשבים ניידים ומסופונים, שנמצאים בידי העובדים והמנהלים.

טלפונים חכמים מומלצים – השוואת מחירי טלפון חכם ויצרנים בשוק התקשורת

הבעיה המרכזית, שניצבת בפני בעלי העסקים, שאין להם מומחי תקשורת בתוך העסק: מה הפתרון הטוב ביותר והמתאים לעסק ולצרכיו? השונות בביצועים ובמחירים בין טלפוני ה-IP הקיימים בשוק היא מדהימה. המחירים של טלפוני IP נעים בין 200 ₪ ל-6,500 ₪. טלפוני IP חכמים נמצאים בטווחי המחירים של 1,000 ₪ עד 6,500 ₪. הפערים הענקיים הללו במחירים נובעים מהתכונות והיכולות של כל מכשיר ומשם המותג העומד מאחורי המכשיר.

מכאן, לפני שבוחרים בפתרון כלשהו, יש להתייעץ ולבצע ניתוח מלא של צרכי העסק, הערכת הצרכים העתידיים של העסק, התחשבות בהשקעה האפשרית בציוד הקצה ותיחור מקצועי בין ספקים. הצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים בכלל לצרכים של רשת מרכולים, חברת הייטק, או של משרד רואי חשבון.

אולם, לפני שרוכשים טלפוני IP עסקיים חכמים, יש צורך לענות על השאלה המאוד בסיסית: האם בכלל יש צורך במכשירים חכמים בעסק? התשובה לשאלה הזו לא תמיד פשוטה או ברורה לבעלי העסק.

ככלל, אין שום הבדלים בין טלפוני SIP בהתייחס לחיבור למרכזיית IP פיזית, וירטואלית או בענן .אולם, כשהמרכזיה נמצאת בענן, היכולת להשתמש בשירותי ענן לתקשורת מעל לכל מכשיר קצה (ובמיוחד הכוונה למכשירים ניידים) נעשית קלה יותר. כלומר, הצורך במכשירי טלפון IP שולחנייםיורד.

קל (יחסית) לשלב מכשירים ניידים (סמארטפונים, טאבלטים ומכשירים חכמים ניידים אחרים דוגמת: מסופונים, שעונים וצמידים חכמים) במרכזיה בענן. למעשה, זו הדרך הטובה ביותר לספק שירותי מרכזיה בענן לכל העובדים גם כשהם בתנועה, בכל מקום בארץ וברחבי העולם. מכאן, שיש צורך בבדיקה מקצועית של הצרכים לפני שרוכשים מכשיר טלפון שולחני חכם, שהוא למעשה העתק של הסמארטפון החכם הקיים בידי כל אחד.

כל אחד מיצרני טלפוני VoIP בעולם כולל בקו המוצרים שלו גם טלפונים חכמים. כיום, יש כמה דגמים מתחרים בשוק טלפוני VoIP בשוק הישראלי:

א. טלפוני VoIP מיובאים מבית אוויה (Avaya) המשווקים ע"י כמה ספקים ובראשם בזק.

ב. טלפוני VoIP מיובאים מחברת פוקוס טלקום הכוללים כמה קווי מוצרי טלפוניה: קו מוצרי ,Fanvil קו מוצרי ,Grandstream קו מוצרי SNOM ועוד.

ג. טלפוני VoIP מיובאים מחברת ארגוקום, בקו מוצרי .Yealink

ד. מתחרים מעט יותר יקרים: קו מוצרי אודיוקודס הישראלית, קו מוצרי פוליקום, וספקים רבים נוספים דוגמת: סיסקו, פנסוניק, אלקטל-לוסנט, תדיראן-טלקום ו.HP-

מומלץ לבחון כל מוצר טלפוני חכם לעסק ולראות אם הוא עונה על צורכי העסק ולמי המכשיר הזה יתאים. מי שזקוק לשיחות ועידה בווידיאו, די ברור, שהוא ירצה במכשיר טלפון, שיש בו יכולות מתאימות לשיחות וידיאו עם מצלמה צבעונית באיכות HD.

ההבדלים בין המכשירים החכמים הקיימים בשוק לבין טלפוני VoIP רגילים (מה שמשפיע על המחיר שלהם לצרכן), כוללים כמה פרמטרים ויכולות הנמצאים רק בטלפונים חכמים:

1. מסך מגע צבעוני (הפך כיום לפריט חובה במכשירי טלפון חכמים).

2. מערכת הפעלה מתקדמת (נהוג כיום להשתמש במערכת הפעלה אנדרואיד, בגלל הפתיחות שלה). מומלץ ואולי אף חובה, שמערכת ההפעלה תתמוך בעברית.

3. חיבור לאביזרי קצה חכמים נוספים (דוגמת: אוזניות, רמקולים, מצלמות) ולסמארטפונים. מקובל היום להשתמש בבלוטוס'. ניתן גם להשתמש ב-DECT וב-WiFi. יותר שיטות חיבור בטלפון החכם = יותר מגוון של מכשירים ניידים, שניתן לחבר לטלפון החכם הזה.

4. החיבור לרשת: מקובל היום, שהמכשיר החכם יהיה עם חיבור של גיגבייט אתרנט ולעיתים 2 עד 3 חיבורים כאלה, כדי שניתן יהיה לשרשר מכשירים ולהתחבר ישירות לרשת ולמחשב נייח או נייד, במקביל.

5. הזנת חשמל על רשת האתרנט (PoE). תכונה שהפכה כמעט לחובה בטלפונים חכמים.

6. שמע (אודיו) ווידיאו ברמה של HD. תכונה שהפכה כמעט לחובה במכשירי טלפון חכמים.

7. יכולות מתקדמות אחרות דוגמת: אבטחה והצפנת שיחות, שיחות וידיאו מתקדמות עם מצלמה המתכוונת אל האדם המדבר בחדר, שילוב מערכות ותוכנות שולחניות דוגמת סקייפ ואאוטלוק ועוד.

מומלץ, שכל עסק יבחן מהם התכונות והיכולות הנדרשות ממכשיר הטלפון החכם, בהתייחס למה שעונה על צרכי העסק היום ומחר. במציאות, עובדים, מנהלים ובעלי תפקידים, שיש כבר ברשותם טלפוני IP רואים (או אצל שכניהם או ששמעו קראו על כך), שיש טלפוני IP  עם תכונות מתקדמות, והם מבקשים לשדרג את המכשיר הפשוט הקיים ברשותם למכשיר יותר מתקדם עם יכולות חדשות, שלטענתם נדרשות לעבודתם. למשל: שיחות וידיאו, מסך מגע, הקפצת שיחה (לשלוחה אחרת או למכשיר הסלולר) וכיו"ב. כמובן שאין לקבל ההחלטות על רכישת מכשיר טלפון חכם כתוצאה מקנאה ותחרות בין מנהלים ועובדים, למי יש את המכשיר החכם, היקר, הטוב והמתקדם ביותר במשרד.

לכן, בגלל שפע המתחרים, יש לבצע תהליך מושכל של בחירת טלפון חכם המתאים מהספק המתאים. אין להסתנוור רק מהמחיר ומהיכולות הטכניות של המכשיר. יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה, בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית".

טלפון IP חכם

טלפונים חכמים מומלצים – שורה תחתונה:

 

רכישת טלפון חכם, כמו כל רכישה בעסק, צריכה להיעשות רק לאחר בחינת צרכי המשתמשים בטלפונים החכמים הללו. הצורך בטלפוני IP פיזיים על כל שולחן בעסק ילך וירד עם הזמן. לכן, יש לשקול בזהירות כל הוצאה על טלפוניIP  חכמים ויקרים, שייתכן ויהיו מיותרים בתוך מספר קטן של שנים, ולמעשה, הם כבר די מיותרים, במיוחד למי שמעביר את שירותי המרכזיה שלו לענן. אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה הזה.

 

 נמאס לך לחפש מרכזיית טלפון IP מתאימה לעסק?

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים