פתרונות מחשוב ותקשורת לעסקים להגנה מרחוק על העסק

מצלמות IP - מצלמות רשת

פתרונות מחשוב ותקשורת לעסקים להגנה מרחוק על העסק:
שירות מצלמות אבטחה בענן מבית בינת עסקים

 

פרצו לך לעסק? מעוניין שהעסק שלך יהיה מאובטח ומנוטר בכל היבט ובכל שעה? השילוב של שירותי ענן, שירותי טלפוניה בענן ושירותי אבטחה בענן הפכו לאפשריים במסגרת מגוון שירותי בינת עסקים.

 

שילוב מצלמות אבטחה ומרכזיות IP  הוא לא דבר חדש. עולם המרכזיות ועולם מצלמות האבטחה צועדים במהירות ומזמן למיזוג. עד לאחרונה, היה מדובר ב-2 מערכות נפרדות הנרכשות מ-2 ספקים שונים, שאין ביניהם כל קשר, לא ישיר ולא עקיף. רכישת מרכזיה נעשתה בתהליך אחד מול ספקי ציוד ושירותי טלפוניה (בד"כ ספקים גדולים דוגמת בזק, או תדיראן טלקום וכיו"ב), בעוד שרכישת מצלמות אבטחה נעשתה בתהליך לגמרי אחר, מול ספק ומתקין מצלמות אבטחה. בד"כ ספק המצלמות הוא גם ספק המחשבים לעסק או ספק מערכות האבטחה לעסק (ברוב המקרים מדובר בעסקים קטנים ולעיתים שכונתיים העוסקים במכירה, התקנת ותחזוקה של ציוד אבטחה ובמצלמות אבטחה, במקביל למכירת ותחזוקת רשתות מחשבים). לא היה כל קשר בין המרכזיה לבין מצלמות האבטחה. שתיהן הותקנו ותוחזקו ע"י ספקים שונים ושימשו (לכאורה) למטרות שונות.

פתרונות מחשוב ותקשורת לעסקים להגנה מרחוק על העסק

אולם, העידן הזה נגמר זה מכבר. כל מצלמות האבטחה הנמכרות בשוק הן מצלמות מבוססות IP, יושבות ברשת הפנימית (LAN) ולעיתים מחוברות ל-WAN (לרשת האינטרנט) כדי לאפשר צפייה במצלמות מכל מקום, לרבות דרך מכשיר הסלולר של בעל העסק או מי מעובדיו. גם המרכזיות הנמכרות כיום בשוק, מרכזיות פיזיות או וירטואליות, הן מבוססות על IP ומקשרות את השלוחות (הטלפונים) על רשת ה-LAN ב-IP ומחוברות גם ל-WAN לתקשורת IP חיצונית (ברשת האינטרנט או ברשת חיצונית פרטית).

מכאן, נשאלת השאלה: אם 2 המוצרים והשירותים הללו מבוססים על IP אז למה הם לא עובדים יחד?

התשובה פשוטה מאוד: אין שום סיבה שלא יעבדו יחד. פשוט מגדירים את המצלמה כשלוחה במרכזיה. לכל מצלמה יש מספר IP ברשת הפנימית ומגדירים אותה כשלוחה כמו כל שלוחה טלפונית. אין הבדל בין מכשיר טלפון IP ובמיוחד אם נשווה זאת לטלפון IP מתקדם, שיש בו מצלמה, לבין מצלמת אבטחה רגילה מבוססת IP. זה, שהמצלמה מותקנת במקומות מסוימים של העסק (מול הפתח, על הקיר החיצוני של העסק, או לכוונים מסוימים, שנקבעו ע"י בעל העסק), לא אומר, שיש הבדל בשימוש בה מנקודת הראות של המרכזיה. עבור המרכזיה זה Port IP בדיוק כמו כל Port. פתרונות כאלה מאוד מתאימים לעסקים קטנים עד בינוניים, שמעוניינים לחסוך בהוצאות אבל לא לוותר על רמת האבטחה וההגנה על העסק.

אולם, המיזוג המעשי בין המרכזיות למצלמות האבטחה הגיע לבשלות כשהכול הועבר לענן. כאן נכנס השירות החדש של בינת עסקים, שנמצא ב-Data Center ענק של בינת בירושלים. מצלמות האבטחה בענן של בינת עסקים מציעות אמצעים מתקדמים לבצע מעקב אחר המתרחש בעסק בכל זמן גם כשבעל העסק לא נמצא בו, באמצעות הסמארטפון.

כל עסק יכול לרכוש חבילות שירות בגישת ה-SaaS בפורטל של בינת עסקים במחירים מאוד אטרקטיביים (אם מתחייבים ל-36 חודש). התקנת המצלמות עצמן בעסק וחיבור שלהן לרשת האינטרנט נעשים ע"י טכנאים של בינת המגיעים לעסק בתיאום עמו. ניתן להגדיל את רמת האבטחה והשרידות של חיבור המצלמות לענן אם הוא נעשה בגישת ה-IPVPN, הגישה המומלצת לחיבור עסקים ומרכזיות בענן.

החבילות המוצעות מבוססות על מצלמות אבטחה בטכנולוגיות חדישות הכוללות הקלטת קול במקביל לווידיאו, מצלמות המשלבות איכות תמונה ברמה גבוהה, כולל ניהול הצילומים באופן אוטומטית למשך שבוע בענן של בינת עסקים (ניתן לשמור על ההקלטות יותר זמן, בתשלום נוסף). הגישה למצלמות ולצילומים המאוחסנים בענן נעשית מדפדפן מעל כל מכשיר קצה והמידע מוצפן בענן וגם בתקשורת אל הענן.

בינת עסקים מציעה 5 חבילות של אבטחה באמצעות מצלמות בענן:

א. חבילת אבטחה בסיסית ב-55 ₪ לחודש, במצלמת אבטחה פנימית הכוללת זיהוי תנועה  דגם MS-C3582-PA.

ב. חבילת אבטחה אלחוטית ב-63 ₪ לחודש, די מתחרה בפתרון Bcam של בזק, במצלמת אבטחה פנימיות אלחוטית דגם Airlive WN-350HD עם יכולות תקשורת ווידיאו מתקדמות.

ג. חבילת אבטחה מורחבת ב-145 ₪ לחודש ב- 2 מצלמות אבטחה Airlive BU-720, מצלמות להתקנה חיצונית או פנימית, כולל יכולות מתקדמות בתקשורת ווידיאו, כולל  PoE- הזנת חשמל על כבל האתרנט, והגנה מפני ונדליזם למצלמה המותקנת מחוץ לעסק.

ד.  חבילת אבטחה פרמיום ב-189 ₪ לחודש, ב-2 מצלמות אבטחה 3 מגה פיקסל פנימית או חיצונית הכוללות פונקציות תוכנה מתקדמות כגון: ספירת אובייקטים, E-Fence ,Trip zone  וכד', כולל  PoE- הזנת חשמל על כבל האתרנט, והגנה מפני ונדליזם למצלמה המותקנת מחוץ לעסק.

ה.  חבילת FISH EYE ב-209 ₪ לחודש, ב-2 מצלמות אבטחה דגם Fish Eye מחברת Hikvision. מדובר במצלמות המצלמות ב-360 מעלות ומספקות צפייה בכל כיוון כולל יכולת זום לכל כיוון בשיטת Advanced e-PTZ. הפתרון כולל PoE – הזנת חשמל על כבל האתרנט, יכולת שמירת מידע מקומי (לא בענן) על כרטיס Micro-SD, והגנה מפני ונדליזם למצלמה המותקנת מחוץ לעסק.

כמובן שניתן לשלב כל חבילה, שבוחרים בה, בשלל שירותי התקשורת והמחשוב הקיימים בפורטל השירות של בינת עסקים. הכל נרכש בפורטל בגישת ה-SaaS עם יכולת שינוי מהירה בכל רכישה שמבצעים.

לסיכום, מומלץ קודם להחלטה על בחירת פתרון אבטחה באמצעות מצלמות לעסק, לבצע ניתוח צרכים ובדיקת ROI בסיוע אנשי מקצוע, ולבדוק המלצות של חברות, שהתנסו בהפעלת מערכות כאלו. זאת, כדי להגיע להחלטה מושכלת בנושא ולתחר בין הפתרונות השונים הקיימים בשוק בתחום זה. המעבר של מצלמות האבטחה לרשתותIP  לרבות בענן, דורש לא רק תכנון מדוקדק, אלא בחינת כל ההשלכות של תפעול מצלמות כאלו מעל לכל סמארטפון, בכל מקום. אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה הזה.

 נמאס לך לחפש מרכזיית טלפון IP מתאימה לעסק?

השאר תגובה

פוסטים נוספים