פתרונות תקשורת ומחשוב ניידים לעסקים – סיפור הצלחה לרשת תקשורת רחבת סרט ב-WiFi למוסדות חינוך

פתרונות תקשורת ומחשוב ניידים לעסקים

 

חיבור מהיר של מכשירים ניידים ונייחים על רשתות הסלולר הוא עסק מאוד יקר לארגונים ולעסקים, שרוצים לחבר כל מכשיר קצה נייד או נייח למערכת פנימית, דוגמת מערכות הלימוד בבתי הספר ובאוניברסיטאות.

 

יש גם סיפורי הצלחה, למשל בשימוש במערכת WiFi מבית אלווריון שיושמה ברואנדה (אפריקה).  

 

ממשלת רואנדה רצתה לחבר 15 קמפוסים של בתי ספר על-תיכוניים ואוניברסיטאיים ברואנדה ואת כל המשתמשים הניידים (כולל מורים ותלמידים) לפס רחב ולמערכות הלמידה הקיימות בקמפוסים. הפתרון מומש באמצעות חברת האינטגרציה Balton, שיישמה פתרון של חברת אלווריון הישראלית, פתרון WiFi הכולל מערכות Point-to-point ומערכות  Point-to-Multi-point.

פתרונות תקשורת ומחשוב ניידים לעסקים ולארגונים

סה"כ חוברו 15 מוסדות לימוד, פרטיים וציבוריים ברחבי רואנדה, עם אלפי סטודנטים ומרצים, שמחוברים למערכת באלחוט. לכל אחד יש שם וסיסמה והוא יכול לקבל פס רחב וגישה למערכות הלימוד במוסדות להשכלה הגבוהה, באמצעות כל מחשב, סמארטפון, לפטופ או טאבלט.

 

הפתרון הוא בתצורת Mesh (רשת סריגית), מה שמבטיח ביצועים ושרידות של המערכת בכל מצב. הכיסוי מאובטח קצה לקצה ומכסה את כל השטחים, גם בתוך חדרי הלימוד וגם בכל מקום מחוץ לחדרי הלימוד וברחבי הקמפוסים וסביבם. הפתרון מספק QoS ומאפשר כל שירות, כולל שיחות קול ווידיאו. הדוגמה כאן של ההתקנה של המערכת של אלווריון ברואנדה היא רק אחד מ-25 אלף התקנות של פתרונות דומים ב-95 מדינות.

הפתרון ברואנדה הורכב משילוב של 2 פתרונות WiFi מבית אלווריון:

א. פתרון של Point to Multipoint: מדובר במערכות רחבות פס באלחוט עם הצפנות, גיבויים, תאימות לכל מכשירי ה-WiFi הקיימים בקצוות, יכולות הצפנה ואימות, יכולות ניהול מתקדמות ועוד. הפתרון מאוד מתאים למענה לצרכים של Point to Multipoint דוגמת כיסוי עיר במצלמות אבטחה ובסנסורים לחשמל, תאורה, איכות הסביבה ומים (לרבות מוני חשמל ומים בבתים), חיבורי קהלים בכמויות בשטח נתון דוגמת: סטודנטים בקמפוסים, חולים, בני משפחותיהם עובדים ורופאים בבתי חולים, צופים באצטדיון, משתתפים באירועי מוזיקה ותיאטרון, מדרחוב עירוני, וכיו"ב.

ב. פתרון של Point To Point: פתרון שיעיל במיוחד בפתרונות נקודה-לנקודה אלחוטיים לטווחים ארוכים. מדובר בפתרון המציע תמיכה לטווח ארוך במיוחד ובקיבולת גבוהה, ליישומי פס רחב. הוא מספק תקשורת יעילה, אמינה ובטוחה להעברת קול ווידאו באיכות גבוהה. לדוגמה: קישוריות בין בניינים ושירותי Backhaul (תשתית מרכז הרשת אלחוטית לרשתות אחרות, למשל לרשתות Point to Multipoint). יש כאן מגוון אפשרויות בקצבים שונים מ-10 Mbps ועד 100 Mbps ולטווחים של עד 60 ק"מ בין המקלט למשדר.

בכל המערכות הניידות ב-WiFi של אלווריון ניתן ליישם שיחות קול ווידיאו המתחרות בשירותי הסלולר במגוון תצורות:

א. פתרונות PTT ("דבר ושדר", מה שנקרא "מירס"). לאלווריון יש פתרון PTT מלא על גבי רשתות WiFi וסלולר.

ב. שימוש באפליקציות המחוברות למרכזייתIP  מקומית או בענן, בד"כ אפליקציות המגיעות מספק שירותי המרכזיה העסקית.

ג. שימוש במערכות של ספקי VoIP גדולים דוגמת: סקייפ של מיקרוסופט בשילוב במערכת Lync, מערכת Hangout של גוגל, או תוכנות חופשיות דוגמת WhatsApp ארגוני ודומיהן.

הנקודה הכי חשובה במערכת WiFi: חיסכון בהוצאות. עבור רואנדה, זה היה מהלך די ברור מבחינת החיסכון הכלכלי הקיים בו, מול החלופה של תשלום חודשי קבוע לספקי תקשורת קווית או ספקי תקשורת סלולרית, כדי לספק תקשורת רחבת פס אמינה לכל אלפי הסטודנטים והמרצים ב-15 הקמפוסים שחוברו למערכת ה-WiFi.

בגלל שפע המתחרים הקיימים כיום בשוק שירותי התקשורת, מומלץ לבצע תהליך מושכל של בחירת הפתרון המתאים מהספק המתאים. אין להסתנוור רק מהמחיר (המחירים כל הזמן נופלים, בגלל רמת התחרות בשוק). יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל את כל השירותים וחבילות התקשורת מספק אחד ובחשבון אחד, אבל בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית". כ"כ חשוב להקפיד על הסכם רמת שירות – SLA בכל פתרון בו בוחרים, מכל סוג.

 

פתרונות תקשורת ומחשוב ניידים לעסקים – שורה תחתונה:

 

עולם פתרונות התקשורת לעסקים נע במהירות קדימה והכוח מצוי כיום בידי הלקוחות, בגלל התחרות החריפה הקיימת בשוק. יש לא מעט סיפורי הצלחה בתחום זה, לרבות בפתרונות תקשורת ומחשוב ניידים ב-WiFi.

מומלץ קודם להחלטה על מעבר לספק תקשורת שמספק שירותים עסקיים ב-WiFi, לבצע ניתוח צרכים ובדיקת ROI בסיוע אנשי מקצוע, כדי להגיע להחלטה מושכלת בנושא ולתחר בין הפתרונות השונים הקיימים בשוק בתחום זה. אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך הזה.

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים

איזו מרכזיית טלפון העסק שלך באמת צריך? שלא ימכרו לך ציוד מיותר!

לייעוץ טלפוני חינם ממהנדס מומחה ולקבלת הצעת מחיר - לחצו כאן

או התקשרו 077-812-3111

פוסטים אחרונים

View michael pinchas's profile on LinkedIn  

קטגוריות