פתרונות תקשורת PTT מירס – מהן החלופות בשוק ואיך ניתן להצליח ולשרוד את תהליך סגירת שירותי מירס?

פתרונות תקשורת PTT מירס – מהן החלופות בשוק 

 

 

סגירת שירותי מירס הלחיצה עסקים וארגונים רבים. פתרון התקשורת של מובייל טורנדו אינו הפתרון היחיד בתחום זה בישראל.

 

כיצד ניתן לפתור את הצורך בשירותי דבר שדר PTT – Push To Talk בלי מירס?

 

עסקים וארגונים רבים, שהתרגלו במשך שנים להשתמש במכשירי מירס לצרכי העסק שלהם, עומדים כיום בפני בעיה: מה לעשות לקראת סגירת שירותי מירס. אין שום דרך לשדרג את מכשירי מירס הקיימים בידי הלקוחות. הם יהפכו למוצר מת וחסר תועלת עם סגירת הרשת של מירס לשעבר.

למעשה, הוט-מובייל (שהיא ההמשך של מירס) כבר החלה בתהליכי הפירוק של הרשת. הרשת החדשה שלה מצויה בידי חברה בשם PHI, חברה משותפת להוט-מובייל ולקבוצת פרטנר, שתנהל ותתחזק את הרשת המשותפת ללקוחות הוט-מובייל ופרטנר (לרבות ספקי ה-MVNO הרוכבים על רשת משותפת זו).

פתרונות תקשורת PTT מירס – מהם החלופות בשוק?

 

פתרונות תקשורת אפשריים לפתרון הבעיה:

א. אולי יהיה מספיק לחץ מצד לקוחותיה של מירס (על הוט מובייל ומשרד התקשורת). כך, שסגירת הרשת של מירס תידחה. הסבירות להצלחת מהלך כזה היא די נמוכה. בידי הוט-מובייל יש כבר את כל האישורים לסגירת הרשת, וקשה לראות את זה משתנה עקב לחץ של לקוחות.

ב. לנטוש את הפתרון של ה-PTT ולעבור לפתרון אלחוט. בישראל יש ספק שירותי אלחוט ארצי בולט: מוטורולה סולושנס, כמובילת שוק האלחוט העולמי וגם בישראל. זה פתרון מעט מיושן ולא עונה על הצרכים הקיימים והעתידיים של רוב העסקים בישראל, שזקוקים לפתרון PTT.

ג. לעבור לפתרון של מובייל טורנדו  ל-PTT. הפתרון הזה בהחלט בר יישום. ניתן להתקין את האפליקציה על כל מכשיר: אנדרואיד ו- IOS. ובנוסף מקבלים דיספצ'ר שהוא מוקד לניהול של משתמשים במרחב.

ד. להמתין לפתרון PTT של הוט-מובייל. הוט-מובייל מתכננת להציע ללקוחות מירס לשעבר, לעבור לשירות PTT עם סמארטפונים על רשת דור 3 (למעשה דור 3.9) של הוט-מובייל.

הבעיה: טרם ידוע מועד יציאת השירות החדש ומה רמת המחירים. כ"כ, לא ברור מה משך הזמן, שפתרון כזה יכול לפעול, משום שהרשת החדשה, שמנוהלת ע"י PHI, מיועדת להיות בדור 4 (LTE). ברור, שתוך פרק זמן של מספר שנים די קטן, רשת דור 3 של הוט-מובייל גם כן תיסגר. מכאן, שיש בפתרון הזה רק דחיית הבעיה למספר שנים קטן ולא פתרון של הבעיה לאורך זמן.

ה. להמתין לפתרון PTT של פרטנר על רשת דור 4 המשותפת לפרטנר ולהוט-מובייל. בכוונת פרטנר לבצע שדרוג ברשת זו, אך טרם ברור מתי זה יקרה ומה יהיו המחירים של שירותי PTT על רשת דור 4. הפתרון הזה הוא אולי ארוך טווח (רשת דור 4 נבנתה בפרטנר לפחות ל-10 עד 15 שנים קדימה). טרם ברור מתי ואיך פתרון כזה יוצע ללקוחות מירס לשעבר.

ו. לשנות כיווני חשיבה והרגלי עבודה ולעבור לחיבור של כל העובדים בסמארטפונים שלהם למרכזיה בענן, שמספקת שירותים גם לסמארטפונים. ניתן לבנות רשת VPN בין כל העובדים ולחייג בחיוג מקוצר בין כל העובדים ולכל אדם אחר (למשל שותפים, ספקים, מפיצים ואף לקוחות) ולכל אחד שייכנס ל-VPN הארגוני דרך המרכזיה הווירטואלית.

מדובר כאן בפתרון טכנולוגי מאוד זול ומודרני, שמתעלם לגמרי משיטת ה-PTT ומאפשר שימושים מגוונים למשתמשים, דוגמת: "עבודה קבוצתית", "מסרים מידיים" ושימוש ברשתות חברתיות עסקיות ופרטיות על גבי הסמארטפונים.

ז. לעבור לשימוש באפליקציות ,PTT שעובדות על כל רשת סלולר מכל דור, וגם על רשתות WiFi.  מומלץ לבחון את תוכנת Zello, שנמצאת אצל מאות חברות קטנות עד גדולות מאוד בארה"ב (מעל ל-70 מיליון משתמשים בעולם).

ל-Zello יש שתי גרסאות: האחת רגילה, לשימוש גם ללקוחות פרטיים, והשנייה: Zello for Work, שיש לה (בשונה מהגרסה הפרטית): כלי ניהול עסקיים, יכולות הצפנה, יכולות חיבור למערכות רדיו אחרות ותכונות נוספות המותאמות לדרישות הגבוהות של ארגונים הנמצאים תחת רגולציות מחמירות. המערכת הזו מופצת בחינם לעד 5 משתמשים. מעל לזה, העלות היא 6 דולרים לחודש למשתמש.

הפתרון של Zello זמין עם אפליקציות לכל מכשירי אפל, לכל סוגי מכשירי אנדרואיד, למחשבים ניידים או ניידים, למכשירי בלקברי ולכל סוגי מכשירי ווינדוס-פון. למוקדי שירות יש מוצרים נלווים המותאמים ל-Dispatch (משגר – מוקדן).

בעיקרון, הפתרון של Zello די דומה לפתרון של מובייל טורנדו. אולם, הוא אינו מוגבל למכשירים מסוימים ולטכנולוגיה מסוימת והכי חשוב: המחיר מאוד אטרקטיבי. לכן, מומלץ להתנסות בגרסה החינמית של המערכת (עד 5 משתמשים) כדי לבחון את התאמת הפתרון לצרכי העסק.

 

לסיכום, מומלץ קודם להחלטה על בחירת פתרון PTT למערכות הטלפוניה והתקשורת בעסק, לבצע ניתוח צרכים ובדיקת ROI בסיוע אנשי מקצוע, ולבדוק המלצות של חברות, שהתנסו בהפעלת מערכות כאלו. זאת, כדי להגיע להחלטה מושכלת בנושא ולתחר בין הפתרונות השונים הקיימים בשוק בתחום זה. המעבר משירותי PTT של מירס למערכת מודרנית וחדישה דורש לא רק תכנון מדוקדק, אלא שינויים בהרגלי העבודה והתקשורת של כל העובדים בעסק. אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה הזה.

 

 

מאמרים נוספים שיעניינו אותך:

פתרונות PTT מבית מובייל טורנדו כחלופה לשירותי הסלולר

יעוץ לעסקים בתחום הוצאות תקשורת ומחשוב בעסק

 

לשיחה אישית ומיידית עם מהנדס תקשורת מיכאל פנחס חייג/י: 077-8123111

השאר תגובה

פוסטים נוספים

איזו מרכזיית טלפון העסק שלך באמת צריך? שלא ימכרו לך ציוד מיותר!

לייעוץ טלפוני חינם ממהנדס מומחה ולקבלת הצעת מחיר - לחצו כאן

או התקשרו 077-812-3111

פוסטים אחרונים

View michael pinchas's profile on LinkedIn  

קטגוריות