תכנון רשת תקשורת וטלפוניה תוך שמירת השקעות העבר. למי זה מתאים?

תכנון רשת תקשורת וטלפוניה תוך שמירת השקעות העבר. פתרון חדש מאודיוקודס. למי זה מתאים?

מרכזיות בזק לעסקים

תכנון רשת תקשורת וטלפוניה תוך שמירת השקעות העבר.

 

 

עסקים רבים מוצפים כיום בשפע של פתרונות ומבצעים לרכישת מערכת IP, אבל אינם מוכנים להשליך לפח את הפתרונות והמוצרים הישנים הקיימים ברשותם.

חברת אודיוקודס השיקה
Gateway – מבואה ארגונית, שמאפשרת לחברות העוברות לתשתיות IP לשמר את השקעותיהן בתשתית האנלוגית הישנה.

 

המעבר ממערכות טלפוניה אנלוגיות ו-ISDN IP-Centrex למערכות IP "קצה לקצה", כולל מעבר לשירותי תקשורת בענן, מוביל את העסקים לזריקת כל הציוד הישן, האנלוגי וה-ISDN, לפח. אין כבר מי שרוכש ציוד משומש כזה. אולם, לא כל מנהלי החברות והעסקים ממהרים לזרוק ציוד ישן לפח וזה יכול לעכב את המעבר שלהם לעולם החדש מבוסס IP.

הבעיה הכלכלית הזו מקבל מענה הולם מחברת אודיוקודס, שהשיקה לאחרונה את MediaPack 1288  .Gatewayהמדובר בפתרון המאפשר לחברות העוברות לתשתית IP לשמר את השקעותיהן בתשתית אנלוגית ישנות, לרבות בכל סוגי הטלפונים הישנים.

תכנון רשת תקשורת וטלפוניה תוך שמירת השקעות העבר

הפתרון הזה מתאים במיוחד לעסקים, שיש להם הרבה מאוד ציוד תקשורת והתקנות של מוצרי קצה דוגמת טלפונים ישנים. אולם, אין טעם לרכוש בעסק קטן פתרון כה מתקדם וחזק, עבור כמה טלפונים אנלוגיים ישנים ומרכזיה בת 30 שנה, שמזמן סיימה את חייה.

הפתרון של אודיוקודס מאפשר לחבר את המערכות הישנות למערכות החדשות של אודיוקודס, בד"כ בשת"פ עם מיקרוסופט ובענן של מיקרוסופט. כך, שהמערכות הישנות יכולות להשתלב (אם כי בצורה די מוגבלת) בכל היכולות של U.C (ר"ת: Unified Communications) ועבודה קבוצתית, לרבות עבודה ניידת, שאפשרית למימוש במערכות הענן החדשות.

הפתרון החדש, MediaPack 1288 מגיע בתצורת קופסה ("פיצה" של 3U המותאמת לארון תקשורת ומחשבים), פתרון התומך בעד 288 פורטים בקופסה אחת. ניתן לרכוש גרסאות של הקופסה עם 144, 216 או 288 פורטים. אם יש יותר פורטים אנלוגיים בעסק, ניתן לשרשר כמה קופסאות לפי הצורך.

ניתן לחבר את הקופסה למערכות האנלוגיות הקיימות בעסק דוגמת: מערכות קול וטלפוניה לעזרה במעליות, פקסימיליה, מערכות אבטחה ושליטה על דלתות ופתחים, טלפוני מצוקה ולכיבוי אש, מצלמות אבטחה ועוד. הקופסה הופכת את הכול ל-VoIP באיכות קול אפשרית של HD, ומתחברת ל-UC הקיים בעסק, או לכל מרכזיה מתקדמת אחרת.

המבואה (Gateway) החדשה תומכת בכל סוגי התקשורת הישנה: מודם אנלוגי, פקס, שיחות מכל סוג. זאת, ברמת שרידות גבוהה ביותר (עם ספק כוח כפול), עם חיבור אתרנט לרשת העסקית.

אם המבואה הזו מחוברת למערכת של אודיוקודס (מה שכמובן מומלץ), ניתן לנהל את הכול במערכת התוכנה של אודיוקודס בשם: One Voice Operations CenterOVOC.

הפתרון הזה מומלץ מאוד לעסקים בינוניים עד גדולים, שרוצים לקפוץ במכה אחת לגישה של UCaaS (Unified Communications as a Service). לדוגמה: בתי חולים, משרדים גדולים, מפעלים בינוניים וגדולים, קמפוסים מכל סוג וחברות בתעשיות המסורתיות הרוצות להפוך לחברות מתקדמות דמויות חברות הייטק. זאת, תוך שילוב טלפוני IP וטלפונים אנלוגיים ישנים, במערכת אחת, תחת מעטפת ניהול ושליטה אחת.

תשומת לב, שהפתרון הזה מתחרה בפתרונות מספקים נוספים הקיימים בשוק דוגמת: סיסקו, תדיראן טלקום, דיאלוג'יק, סונוס, אלקטל-לוסנט-ארגונים, אוויה ועוד.

בגלל שיש מתחרים, מומלץ לבצע תהליך מושכל של בחירת פתרון מערכת Gateway המתאימה מהספק המתאים. אין להסתנוור רק מהמחיר ומהיכולות הטכניות של הספק. יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית".

 

תכנון רשת תקשורת וטלפוניה – שורה תחתונה:

 

רכישת מערכת Gateway לשילוב מלא ושקוף בין עולם הטלפוניה הישן לעולם ה-VoIP, כמו כל רכישה בעסק, צריכה להיעשות רק לאחר בחינת צרכי העסק והמשתמשים בשירותי העסק. כיום, הנגישות לשירותים בענן מאוד קלה והביצועים משתפרים כל הזמן, ואין סיבה, שבתחום שירותי הטלפוניה, העסקים יישארו עם מערכות ישנות של המאה הקודמת, כשכל הלקוחות שלהם מסתובבים עם סמארטפונים מתקדמים ביד. אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה הזה.

.
 נמאס לך לחפש מרכזיית טלפון IP מתאימה לעסק?


השאר תגובה

פוסטים נוספים