תכנון רשת תקשורת כדי שתתמוך באודיו ובווידיאו IP

תכנון רשת תקשורת כדי שתתמוך באודיו תכנון רשת תקשורת כדי שתתמוך באודיו ובווידיאו IP (סיפור הצלחה)

תשתית רשת אחודה בתקן חדש: MoCa 2.0.

תכנון רשת תקשורת כדי שתתמוך באודיו ובווידיאו IP.

 

 

המעבר מרשת תקשורת ישנה לרשת "תקשורת אחודה", שתומכת ב-IP וביישומי קול ווידיאו, מחייבת תכנון מדוקדק.

 

איך ניתן לפתור את הבעיה בארגון הפועל במתן שירות לציבור, דוגמת תחבורה ציבורית, שלא ניתן להשבית את פעילותו לצרכי שדרוג?

 

מערכת התחבורה הציבורית בחוף המזרחי של ארה"ב באזור מסצ'וסטס מכונה בשם MBTA (ר"ת: Massachusetts Bay Transportation Authority). מדובר במערכת תחבורה ציבורית ענקית, שכוללת אוטובוסים, רכבות תחתיות ועיליות (ואף מעבורות), במערכת המשרתת עד 1.3 מיליון נוסעים ליום בימי השיא (למשל בימי סוף השבוע), בשטח הכולל כ-5 מיליון תושבים.

תכנון רשת תקשורת כדי שתתמוך באודיו ובווידיאו IP

הרשת של MBTA (בנויה על טכנולוגיית SONET הוותיקה), הייתה מורכבת מחלקים, שהורכבו והתקנו במשך השנים ע"י ספקים שונים, טלאי על טלאי, והבעיה העיקרית שלה, היא לא סיפקה מענה לדרישות של העברת אודיו ווידיאו IP, מה שנדרש כיום. למשל: בשימוש במערכות המצלמות הרבות הקיימות במערכות התחבורה (אוטובוסים ורכבות) ובצירי הנסיעה, לצרכי אבטחה ובטיחות ולצרכי תקשורת אודיו ווידיאו בין מוקדי השליטה לכל נהגי התחבורה ושאר העובדים ברשת.

העלויות של תחזוקת הרשת הישנה הרקיעו לשחקים והרשת לא סיפקה מענה לצרכים ההולכים וגוברים של MBTA.

חברת אלקטל-לוסנט נבחרה ע"י MTBA לבצע ניתוח רשת ולהציע (וליישם) פתרון חדש, ל"רשת אחודה" שיענה על צרכי ההווה והעתיד.

הפתרון שנבחר היה שדרוג של הסיבים אופטיים קצה לקצה, כדי לאפשר רוחבי פס בלתי מוגבלים לכל צורך קיים ועתידי. כ"כ, הותקנו כלים של אלקטל-לוסנט לשליטה ולניהול הרשת וסדרה רחבה של אפליקציות חדשות התומכות ביישומי מולטימדיה ו-Multicast ב-IP.

התכנית, שאלקטל-לוסנט הכינה, כללה תכנית מאוד מדוקדקת של הגירה מהרשת הישנה לרשת ה-IP, מבלי להשבית את השירותים לציבור, ותהליכי הדרכה ותרגול של הצוותים המקצועיים ב-MBTA כדי שיוכלו להפעיל ולתחזק בעצמם את הרשת החדשה. התהליך הזה עבר בהצלחה לשביעות רצון מלאה של מנהלי MBTA.

שורה תחתונה: המעבר מרשת תקשורת ישנה לרשת "תקשורת אחודה", שתומכת ב-IP, יכול להצליח, אם מתכננים את המעבר הזה נכון. מומלץ קודם להחלטה על בחירת פתרון לרשת תקשורת אחודה, שמופעלים בה מערכות IP, לבצע ניתוח צרכים ובדיקת ROI בסיוע אנשי מקצוע, ולבדוק המלצות של חברות, שהתנסו בהפעלת מערכות כאלו. זאת, כדי להגיע להחלטה מושכלת בנושא ולתחר בין הפתרונות השונים הקיימים בשוק בתחום זה. אנו עומדים לשירותכם לצורך ניתוח ותכנון המהלך הזה.


השאר תגובה

פוסטים נוספים