איך לנהל תשתיות תקשורת לעסקים מהענן? מדריך מיוחד לעסקים (מידע חדש)

איך לנהל תשתיות תקשורת לעסקים מהענן? מדריך מיוחד לעסקים

תשתיות תקשורת לעסקים סיבים אופטיים


איך לנהל תשתיות תקשורת לעסקים מהענן?

 

לעסקים וארגונים אין בד"כ "צל של מושג" איך ניתן לנהל את תשתיות התקשורת העסקית שלהם בענן.

 

האם זה בכלל אפשרי?

 

 

עסקים וארגונים רבים מחזיקים ברשותם כמה מערכות תקשורת וכל מערכת תקשורת מנוהלת בנפרד בצורה אחרת, לעיתים ע"י ספקים אינטגרטורים שונים, עם הסכמים שונים וחשבוניות בעלויות שונות. האם ניתן לספק מענה לצורך של ניהול אחיד ומאובטח של כל מערכות התקשורת הקיימות בעסק?

האם זה ניתן לביצוע רק בענן?

מה התחדש בתחום ניהול תשתיות של העסק?

 

החידוש, שהגיע לישראל (כרגע מופץ ומנוהל ע"י בזק בינלאומי, בפתרון מבית סיסקו), קרוי בשם Meraki, חברת הזנק, שנרכשה ע"י סיסקו.

Meraki הוא פתרון חכם מבוסס חומרה ותוכנה, שמחובר לענן של השירות, שמאפשר לכל בעל עסק לנהל את כל תשתיות התקשורת הקיימות בעסק (לרבות ה-WiFi), במעטפת ניהול אחת מאובטחת, שלמעשה מופעלת בענן.

הפתרון הזה כולל מגוון מוצרים לניהול סביבת תקשורת מלאה: מערכת לשליטה על ה- WiFi, מערכת אבטחה מקיפה לכל מערכות התקשורת, מתגי תקשורת מנוהלים וחכמים לכל רוחב פס ומערכת ניהול בענן עם One Dashboard (לוח תצוגה אחד).

 

איך לנהל תשתיות תקשורת לעסקים מהענן? מדריך מיוחד לעסקים

מה כולל הפתרון החדש של Meraki?

כל שירותי הטלפוניה, הרשת המקומית (LAN), הרשת המרחבית (WAN), הרשת האלחוטית (WiFi) והרשת הסלולרית (אם יש) וכל רשת אחרת הקיימת בעסק (למשל של מצלמות אבטחה), נמצאים תחת אותה מעטפת של ניהול ושליטה.

הפתרון כולל: מערך IT מלא המקיף WiFi, אבטחת מידע, מתגי תקשורת, מצלמות ומערכת ניהול מרכזית בענן. באמצעות המערכת יכולים הלקוחות ליהנות מפורטל ניהולי המאפשר להם לנהל, לעקוב ולשלוט על תשתיות ה IT-בארגון ממקום אחד.

לפתרון החדש מספר יתרונות בולטים ובהם: ניהול ובקרה בענן באמצעות Dashboard מרכזי עם גישה מלאה בפורטל אישי וגם מהמכשירים הניידים, שמאפשרת, בין השאר, זיהוי מיידי וטיפול בתקלות מרחוק, לצד יכולות התקנה מרחוק של האפליקציות הארגוניות.

יתרון נוסף אלו יכולות אבטחת מידע מתקדמות, שמוגדרות בלחיצת כפתור ומאפשרות חיבור מאובטח של כלל סניפי הארגון, גם המרוחקים ביותר. יכולות האבטחה המתקדמות מספקות הגנה מפני תקיפות סייבר, VPN , Source Fire IPS , Anti-Malware עסקי, פתרון למניעת מגוון התקפות כופר שונות (Ransomware) ועוד.

יתרונות נוספים של פתרון Meraki מצויים במגוון מתגי תקשורת, שמאפשרים להקים רשתות עתירות ביצועים, שיוצרות חיבור גמיש אל ליבת הרשת, באמצעות רוחב פס זמין וכן יחידות אלחוט WiFi התומכות בתקני ההצפנה הגבוהים ביותר ומאפשרות איכון מיקום פיזי של המשתמשים (LBS = Location Based Services).

הפתרון הזה מאפשר לעסק להתקדם לתצורת תקשורת בשם SD-WAN, שהיא המילה האחרונה בחיסכון ויעילות בשירות התקשורת, "קצה לקצה".

פתרון Meraki מעניק ללקוחות מגוון יכולות לשיפור ביצועי הרשת, ובמיוחד לניהול מערך הIT- הארגוני מהענן מרחוק. מדובר בניהול יעיל של תשתיות הארגון דוגמת איסוף נתונים בזמן אמת גם מרחוק, לצד פתרונות אנליטיקה למשתמשים: יכולת מעקב תעבורה ומיקום ללא צורך בהוספת רישיונות או רכיבים לפתרון, ניהול ותיקון תקלות מהענן: הוספת יכולות, תכונות ועדכוני אבטחת מידע ללא צורך בשדרוגי תוכנה או רישוי נוסף.

למעשה, השירות החדש מאפשר ניהול ובקרה" קצה לקצה" של כל מערך ה-IT של לקוחות השירות, חוסך את הצורך לפניה ליצרנים שונים ונותן מענה שלם לכל צרכי התקשורת בארגון. פתרון ייחודי זה מחולל שינוי בדרך בה הלקוחות העסקיים צורכים פתרונות תקשורת קווית ואלחוטית ופתרונות אבטחת מידע מתקדמים, בשילוב מערכות אנליטיקה וניהול תעבורה. כל זאת, באופן מרכזי ומהענן.

החיסרון הבולט של הפתרון החדש של Meraki: צורך לרכוש מוצרי חומרה חדשים לעסק (נתבים ומתגים), במחירים לא תמיד זולים מול המתגים והנתבים הטיפשים (יחסית) הקיימים כבר בעסק. החיסרון הזה קיים כמעט בכל פתרון חדש, שנכנס לשוק התקשורת.

האם יש ל-Meraki מתחרים בתחום הזה?

 

בהחלט. בכל תחום בעולם התקשורת יש תחרות. שתי המתחרות הגדולות הן:

א. Aerohive Networks, חברה אמריקאית, שלא מוכרת מספיק בישראל.

ב. Aruba Networks, חברת בת של HP לארגונים, שיש לה נוכחות די חזקה בישראל.

בנוסף, יש עוד כמה מתחרים די מעניינים וטובים:

1) לפתרונות של חברת ברוקייד (Brocade, מיוצגת בישראל ע"י גטר), יש מאפיינים רבים של היכולות הקיימות בפתרון של Meraki. ברוקייד בעלת נוכחות די חזקה בישראל.

2) לפתרונות החדשים של אלקטל-לוסנט-ארגונים (ALE) ובמיוחד הפתרון החדש ביותר בשם Rainbow, בשילוב מלא עם שאר הפתרונות של החברה, כולל "רשת לפי דרישה", יש מאפיינים רבים המתחרים "ראש בראש" ביכולות של Meraki.

 

תשתיות תקשורת לעסקים סיבים אופטיים

שורה תחתונה בתחום של ניהול תשתיות של העסק בענן:

 

עולם התקשורת נע מהר קדימה, והלקוחות העסקיים מחפשים פתרונות, שיוזילו להם את עלויות התקשורת, יהדקו את הקשר עם הלקוחות ויביאו תועלת עסקית. זאת, בצד שליטה טובה וקלה בכל מערכות ה-ICT הקיימות בעסק.

מומלץ קודם להחלטה על בחירת מערכת לניהול תשתיות תקשורת עבור העסק, שיש בה גם רכישת ציוד תקשורת חדש (ולא זול), לבצע ניתוח צרכים ובדיקת ROI (החזר השקעה) בסיוע אנשי מקצוע, כדי להגיע להחלטה מושכלת בנושא ולתחר בין הפתרונות השונים הקיימים בשוק בתחום זה. יש לבדוק אם ניתן ליישם את הפתרון בשדרוג לשירותי ענן, כדי לקבל את מירב היתרונות של שירותים בענן.

 

לכן, נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הכי גדולה בניהול תשתיות התקשורת שלך שאתה מעוניין לפתור?

 

איך אתה חושב שאני יכול לעזור לך בפתרון בעיות בתחום תשתיות התקשורת שיש בעסק שלך?

 

לשיחה אישית ומיידית עם מהנדס תקשורת מיכאל פנחס חייג/י: 077-8123111

 

 למה אלפי מומחים לתקשורת ותשתיות עברו לפתרון של Meraki

 

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים