אינטרקום ביתי – מה התחדש וכדאי לבחון? מתי כדאי להחליף אינטרקום ביתי?

אינטרקום כניסה דלת

אינטרקום ביתי – מה התחדש וכדאי לבחון?

 

מערכות האינטרקום הביתיות מתפתחות מהר כמו כל המערכות הדיגיטליות הקיימות בשוק. מהם הכיוונים החדשים בתחום מערכות האינטרקום הביתיות?
מתי כדאי להחליף אינטרקום ביתי?

 

בעלי בתים פרטיים (וועדי בתים בבתים משותפים) מתקינים מערכת אינטרקום בבית בד"כ פעם אחת בחיים: בעת קבלת המפתח לדירה. יש בתים (לרבות בתים משותפים), שמתקינים אינטרקום או מחליפים אינטרקום אחרי שחוו פריצות וגניבות ואו הטרדות של אנשי מכירות ובעלי מקצוע, שמסתובבים מדלת לדלת למנסים למכור את עצמם, או קבצנים וילדים, שנשלחים ע"י עמותות אמתיות או מדומות ומנסים לאסוף תרומות למטרות מכל סוג.

אולם, תחום מערכות האינטרקום מתקדם מהר, כמו כל תחום של מוצרי אלקטרוניקה הקיימים בשוק. לכן, ההמלצה הברורה היא להחליף את מערכת האינטרקום אחת ל-10 שנים (ולא יאוחר מ-12 שנים). זאת, גם בגלל שמערכות אינטרקום מתקלקלות (כמו כל מכשיר אלקטרוני) וגם משום שמערכות האינטרקום החדשות מספקות מענה רחב וטוב יותר לדיירים.

אינטרקום הוא מכשיר מתאים עבור מי שמעוניין בפרטיות ובטיחות בכניסה לביתו. מכשירי אינטרקום של העשור החולף כוללים גם מצלמה (כיום – מצלמה צבעונית ואף מסך צבעוני בתוך הדירה), וכך ניתן לראות במי מדובר, ולהימנע ממצבים של חדירה לפרטיות, הטרדה או סכנה.

במערכות אינטרקום רבות מורכבת מצלמת אינפרא-אדום, שמעבירה תמונה מלאה של מי שנמצא בצד השני של הדלת, גם בחשיכה, ללא צורך במקרו תאורה. מלבד הקול, מתווספת גם תמונה וכך נוצר זיהוי ודאי של האדם העומד מאחורי הדלת. מערכות אינטרקום ביתי מאפשרות פתיחה בטוחה של הדלת או השער החשמלי באמצעות לחיצת כפתור בלבד, ובכך חוסכות את הצורך להגיע לדלת. בנוסף, ניתן להתקין אינטרקום בכל מקום בבית.

אינטרקום ביתי – מה התחדש וכדאי לבחון?

 

החידושים האחרונים בעולם מוצרי האינטרקום:

א. אינטרקום ללא חוטים מבוסס חיוג סלולרי. פתרון זה מכונה בשם: "אינטרקום ללא אינטרקום". כיום, זו הגישה המועדפת  בשוק האינטרקומים, שכן הצורך בחיווט נעלם ואיננו. גם התחזוקה היא של מכשיר אחד בלבד ואין צורך להיכנס לבית לצרכי תחזוקה. בתוך היחידה החיצונית יש מודם סלולרי המתקשר לסמארטפון של בני הבית, או לטאבלט ים הקיימים בבית, לפי רשימה מוכנה והקיימת בתוך המערכת. פתיחת הדלת או השער מתבצעת ישירות מהסמארפון מהטאבלט. כ"כ, ניתן לראות ולדבר עם האדם העומד מול המכשיר החיצוני דרך רשת הסלולר.

ב. אינטרקום ללא חוטים מבוסס WiFi. זה אותו פתרון בדיוק כמו החיוג הסלולר, שכן הצורך בחיווט נעלם. אולם, יש כאן צורך להקים רשת WiFi של הדירה או הבניין, כדי להעביר את התשדורת מבחוץ אל הסמארטפונים שבידי בני הבית. בניית רשת WiFi בבניין משותף אינה פתרון כה זול או קל, ולכן הפתרון הזה פחות פופולרי מהפתרון הקודם (חיוג סלולרי). במקומות בהם יש כבר רשת WiFi מקומית, פתרון זה זול יותר מהפתרון הסלולרי, כי לא צריך לשלם על קו סלולר לחברת הסלולר.

ג. אינטרקום מבוססי ביומטריה (זיהוי פנים, טביעת אצבע). זאת, לעיתים בשילוב לחצנים (קודן) ללחיצה על מספר סודי, למי שלא נמצא במאגר הביומטרי שבמכשיר. זה פתרון מאוד יעיל לשמירה על רמה גבוהה של אבטחה, בעיקר במקומות, שבהם אין הרבה אורחים לא קרואים ולא מוכרים.

ד. אינטרקום משולב עם מצלמות אבטחה (גלויות או סמויות). זאת, כדי לראות לא רק את האדם העומד מול האינטרקום ומול מצלמת האינטרקום, אלא גם לראות את כל הסביבה ומה שיש מאחוריו ומצדדיו במרחק (אולי יש עוד אנשים בסביבה, שינצלו את פתיחת הדלת כדי להיכנס. אולי יש כלי רכב או ציוד מאחורי האדם וכיו"ב).

מחירי מכשירי האינטרקום נעים בין כ-700 ₪ ל-5,000 בתלות בהיקף החיבורים, רמת התחכום, היקף עבודת החיווט הנדרשת, היקף המכשירים הנוספים המתחברים למערכת (דוגמת מצלמות ומסכים) ושיטת התקשורת.

יש בשוק ספקים רבים וחלק מהם מספקים גם חיבור למוקד חברת שמירה ואבטחה, שמגיבה על קריאות מצוקה, בתשלום חודשי קבוע ונפרד.

בעת רכישת אינטרקום ביתי, חשוב לבדוק מספר מכשירים המיוצרים ע"י מספר חברות, ולאחר מכן לקבל הצעת מחיר, ומידע על הפונקציות בכל מכשיר. מומלץ לערוך סקר מחירים בין מחירי אינטרקום שונים. ההבדלים יכולים להיות עצומים. חשוב לדעת מהי הפעילות של כל מכשיר אינטרקום, ועד כמה הדיירים זקוקים לפונקציות המוטמעות במכשיר אינטרקום זה או אחר.

 

אינטרקום ביתי – שורה תחתונה:

 

רכישת פתרונות אינטרקום מתקדמים, כמו כל רכישה חשובה, צריכה להיעשות רק לאחר בחינת צרכי המשתמשים בפתרון.

מומלץ לבצע תהליך מושכל של בחירת מוצרי תקשורת מתקדמים מהסוג של אינטרקום, לרבות כזה המבוסס קישור סלולרי, ולבצע תיחור, בגלל התחרות הרבה הקיימת בשוק הזה.

יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה – (SLA) בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית".

אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה הזה.

 

נמאס לך לחפש מערכת אינטרקום מתאימה עבורך?

 

 

The Best Affordable Video Doorbell Intercom System?

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
חיפוש באתר

איזו מרכזיית טלפון העסק שלך באמת צריך?שלא ימכרו לך ציוד מיותר!

לייעוץ טלפוני חינם ממהנדס מומחה ולקבלת הצעת מחיר - לחצו כאן

או התקשרו 077-812-3111

פוסטים אחרונים

View michael pinchas's profile on LinkedIn

קטגוריות