השארתם את התאורה, המרכזייה והמזגן עובדים כל הלילה? איך שולטים על זה מרחוק?

השארתם את התאורה, המרכזייה והמזגן עובדים כל הלילה? איך שולטים על זה מרחוק?

השארתם את התאורה, המרכזייה והמזגן עובדים כל הלילה?
איך שולטים על זה מרחוק?
 

 

חברת IDP  מדווחת על פתרון חדש לחיסכון באנרגיה במשרדים ובעסקים. מדובר בבקר התראות משולב בחיישן זרם, ששולח התראה באמצעות SMS על המרכזיה, המחשבים, מיזוג אוויר, או על תאורה, שנשארו עובדים לאחר שעות העבודה.

מנהלים ובעלי עסקים רבים בוחרים להתקין מערכות מחשוב, טלפוניה ותקשורת בתוך העסק ומגלים להפתעתם, שהמערכות הללו זוללות חשמל בכמויות הולכות וגדלות וללא כל יכולת שליטה על הוצאות האנרגיה הללו. מה עושים?

חברת IDP (אי.די.פי מוצרי זיהוי אלקטרוניים הממוקמת בתל-אביב) מדווחת על פתרון חדש בשם "חיישן זרם". "חיישן זרם" זה מאפשר קבלת מידע האם מכשירי חשמל כמו מרכזיה, תאורה או מיזוג צורכים זרם. כלומר, האם הם עובדים או לא עובדים וניתן לכבותם מרחוק.

השארתם את התאורה, המרכזייה והמזגן עובדים כל הלילה?

ל"חיישן הזרם" ישנה יציאת תקשורת RS485. ניתן לחבר את מד הזרם לממיר תקשורת ל-USB או לחבר אותו ישירות לבקר סלולרי, שימדוד את נתוני הזרם וידע להתריע על צריכת זרם גבוהה מידי, או על צריכת זרם, שלא בשעות, שהוגדרו מראש. כך, ניתן למשל להתריע כאשר המרכזיה, התאורה או המיזוג אוויר במשרד או בחנות נשארו דלוקים לאחר שעות העבודה, ועל ידי כך לחסוך באנרגיה ובעלויות.

שימוש נוסף במד הזרם הוא לקבל חיווי על זמני העבודה של מוצרים חשמליים שונים. ניתן למשל לחבר את מד הזרם למכונות שונות בפס ייצור, למדפסת, לפקס, למרכזיה, לשרת, וכיו"ב ולקבל בתוכנת מחשב סיכום של זמני העבודה, שבה המכונה עבדה. מד זרם זה מתאים למדידת קו זרם אחד של תלת פזי או למדידת 3 קווי זרם שונים חד פאזי.

התכונות העיקריות של פתרון בקרת תאורה:

  • מתח עבודה של 220V.
  • מתאים לשימוש של התראה על תאורה, מרכזיה או מיזוג אוויר העובדים שלא לצורך, החיישן שולח התראה באמצעות SMS על כל מכשיר, שנשאר עובד לאחר שעות העבודה, שהוגדרו.
  • למדידת זרם של יותר מ-5A יש להשתמש במשנה זרם חיצוני.
  • יציאת תקשורת RS485 Modbus.
  • מכיל צג מובנה להצגת נתוני הזרם.

ניתן לחבר את "מד הזרם" לקו החשמל של כל מכשיר בעסק ולקווי חשמל נוספים בארון החשמל, שאותם רוצים לדגום, ולהגדיר באיזה שעות עבודה הם צריכים לעבוד. ניתן למשל להגדיר, ששעות העבודה של המשרד הם מ-08:00 עד 18:00 ולקבל התראות כאשר המזגן נשאר דולק לאחר שעות העבודה של המשרד. בנוסף, ניתן להוסיף לבקר רכיב של ממסר כדי לבצע כיבוי של התאורה, המרכזיה או של מיזוג האוויר, מרחוק באמצעות שליחת SMS.

עפ"ימחקרים אחרונים, מ-2012 עד סוף 2015, עלו עלויות האנרגיה בממוצע בארגונים בכ-63%, בזמן שעלויות כל מרכיבי עולם המחשוב (המחשבים עצמם, התקשורת, המתגים, הנתבים, המרכזיות, כל הציוד הנלווה לרבות מסכים, מקלדות וכיו"ב), נמצאות "בנפילה חופשית". כל המחירים והעלויות יורדים, חוץ מהוצאות האנרגיה, שעולות כל הזמן. לכן, שליטה על הוצאות האנרגיה היא כיום חובה לכל בעל עסק. 

 

בקרת תאורה – שורה תחתונה:

ניהול מערכות תקשורת וטלפוניה אמור לקחת בחשבון גם את עלויות צריכת האנרגיה של כל המערכות, שמתקינים בעסק. רכישת פתרונות מתקדמים לתחום זה, כמו כל רכישה בעסק, צריכה להיעשות רק לאחר בחינת צרכי המשתמשים בעסק.

מומלץ לבצע תהליך מושכל של בחירת פתרונות מתקדמים לניטור וחיסכון באנרגיה במערכות המחשוב והתקשורת של העסק. אין להסתנוור רק מהמחיר ומהיכולות הטכניות של הספק. יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית". אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה הזה.

 

 Energy Efficient Lighting for your Business

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
חיפוש באתר

איזו מרכזיית טלפון העסק שלך באמת צריך?שלא ימכרו לך ציוד מיותר!

לייעוץ טלפוני חינם ממהנדס מומחה ולקבלת הצעת מחיר - לחצו כאן

או התקשרו 077-812-3111

פוסטים אחרונים

View michael pinchas's profile on LinkedIn

קטגוריות