התחרות בפתרונות "עיר חכמה" כבסיס להצלחת עסקים קטנים ובינוניים

התחרות בפתרונות "עיר חכמה" כבסיס להצלחת עסקים קטנים ובינוניים

התחרות בפתרונות "עיר חכמה" כבסיס להצלחת עסקים קטנים ובינוניים

 

למרות שבזק נמצאת בחזית השיווק והפרסום של פתרונות "בית חכם" ו"עיר חכמה", יש מתחרים לא מעטים, ואף די טובים בתחום זה, דוגמת יורוקום.

 

מה עסקים קטנים עד בינוניים יכולים ליישם מהפתרונות החדשים המתפתחים בתחום "עיר חכמה"?

 

בחודשים האחרונים, ללא כל פרסום מיוחד, החלה מהפכה של ממש בתחום "הבית החכם" ו"עיר החכמה" בישראל. כמות הלקוחות והפרויקטים עלתה להיקף, שכבר לא ניתן להתעלם ממנו. אמנם, בזק תופסת עד כה את הכותרות, אך היא לא שחקן יחיד במגרש הזה.

קבוצת יורוקום, שהייתה מוכרת שנים בהקשר של המותגים "פנסוניק" ו"נוקיה", נכנסה לכל תחומי הפעילות והאינטגרציה (ביחד עם חברת הבת DM). יורוקום נכנסה לכל רבדי השוק העסקי עם מגוון פתרונות לכל צורך עסקי.

היתרון: ניתן לשלב באינטגרציה מספק אחד פתרונות מגוונים לכל צורך, בגישת All-In-One, החל מ: מרכזיה, דרך מצלמות אבטחה, Call Center, פתרונות מולטימדיה, פתרונות תקשורת (לרבות "רשת לפי דרישה"), פתרונות בילינג, פתרונות אבטחה, "עבודה קבוצתית", חדרי ועידה וכלה בפתרונות "עסק חכם" ו"עיר חכמה".

"עיר חכמה"

בניגוד לבזק, שמבצעת אינטגרציה של פתרונות של ספקים, יורוקום גם מפתחת בעצמה אפליקציות, לפי צרכי הלקוחות. עד כה פותחו 12 אפליקציות בסדרת Smart לשימושים שונים. זאת, לשווקים ורטיקליים דוגמת: מלונאות, קיבוצים, עיריות, בתים חכמים, בתי אבות, מוקדי מצוקה חירום ובקרה, מוסדות חינוך וגני ילדים וכיו"ב.

 

בשנה האחרונה יורוקום נכנסה עמוק לעולם ה"עיר החכמה" וכבר ביצעה מספר התקנות, בתחום ההולך ומתפשט בשוק. התחומים, שבהם יש כבר פתרונות ליורוקום הם:

  • Smart Enable – פתרונות בתחום ה"קיימות" בדגש על חיסכון במשאבים. זה כולל טיפול יעיל בפסולת, ניהול משאבי מים, מקורות אנרגיה, אנרגיה חלופית וחיסכון באנרגיה.
  • Secure – מערכות ביטחון מכל סוג ולכל צורך. אלה הפתרונות המבוקשים ביותר בשוק הישראלי.
  • Connected – פתרונות תקשורת לפי צרכי הלקוח, לרבות חיבורי סיבים, סלולר ובניית רשתות תקשורת מכל סוג.
  • Responsive – מערכות לתגובתיות. אלו מערכות האוספות מידע מהסנסורים ומהמצלמות מכל מקור המקושר לרשת ומציגות זאת בצורה ויזואלית נוחה לתהליכי קבלת החלטות.

 

הפתרונות הללו מתאימים ומבוקשים כבר בישראל (ויש לא מעט פיילוטים והתקנות) ע"י פלחי השוק הבאים:

 

  • בתים ומשרדים קטנים.
  • בניינים חכמים מכל סוג.
  • ניהול אנרגיה במשרדים ועסקים.
  • תחבורה חכמה וניהול תחבורה וציי רכב באופן יעיל.
  • תחומי הבריאות והסביבה.

 

מה עסקים קטנים ובינוניים מרווחים מפתרונות של "עיר חכמה"?

קודם כל: יכולת להתייעל, לחסוך כסף ולהרוויח כסף. למשל: פתרון של ניהול אנרגיה חכם לשליטה על השימוש באנרגיה, הוא נושא המביא תועלת מיידית בחשבון החשמל החודשי, בכל סדר גודל של עסק. בנוסף, זה מאפשר להגביר את רמת האבטחה והשליטה על הנעשה בעסק וסביבתו.

ניתן לשלב מוצרים. למשל, לשלב את המרכזיה עם שליטה על החשמל ומצלמות האבטחה. לכל עסק יש צרכים ייחודיים, שניתן לספק להם מענה מתאים, שיביא גם לחיסכון בהוצאות וגם לשיפור בפריון וביעילות העסקית.

ניתן למשל, לקבל פתרון בו באמצעות הסמארטפון או הטאבלט, בעלי התפקידים במשרד יכולים לשלוט מרחוק על הנעשה במשרד שלהם, מכל הבחינות, החל מהתאורה ומיזוג האוויר וכלה במענה לדוא"ל ועבודה על מסמכים.

 

פתרונות "עיר חכמה" שורה תחתונה:

עולם התקשורת נע מהר קדימה, והלקוחות העסקיים יכולים לקבל פתרונות מתקדמים, כשהלהיט האחרון הוא: פתרונות "משרד חכם" ו"עיר חכמה". השוק כבר רווי מתחרים, חזקים וטובים.

לכן, מומלץ קודם להחלטה על בחירת ספק שירותי "עסק חכם", לבצע ניתוח צרכים ובדיקת ROI בסיוע אנשי מקצוע, כדי להגיע להחלטה מושכלת בנושא ולתחר בין הפתרונות השונים הקיימים בשוק בתחום זה. יש לבדוק אם הפתרון שנבחר, תומך בכל סוגי השירותים הנחוצים לעסק, כדי לקבל את מירב היתרונות של פתרונות מלאים תחת מעטפת שירות ותמיכה אחת.

בנוסף, יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית".

 

אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה הזה.

 

 

 Smart Office Concept

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים