טלפוני IP מתקדמים חכמים - סקירת דגמים חדשים בשוק (מידע חדש)

טלפוני IP מתקדמים חכמים – סקירת דגמים חדשים בשוק

טלפוני IP מתקדמים חכמים – סקירת דגמים חדשים בשוק

 

טלפוני IP עסקיים שולחניים לא נעלמים. הם משתכללים יותר ויותר, עד כי הם נהיו דומים מאוד למכשירי הסלולר (סמארטפונים), אבל הם נשארים קבועים על השולחן בעסק.

 

מה התחדש בשוק הזה?

 

 

בתחום עולם שירותי התקשורת, יש כיום תחרות מאוד עזה. עסקים וארגונים רבים בישראל מבינים היום, שיש צורך לבצע שינויים ואולי אפילו דרסטיים, משום שרוב השיחות העסקיות עברו לסמארטפונים ואין כל הצדקה לרכוש מרכזיות פיזיות מברזל, מנורות וחוטים, השוכנות בבית העסק (On-Premise) ודורשות טיפול, קינפוג ותחזוקה מתמדת, או מרכזיות שאינן בענן (דוגמת IP-Centrex), או להציב טלפוני IP יקרים ביותר ומתקדמים על השולחן, כשבסמארטפון ניתן לקבל יכולות יותר טובות וללא עלות נוספת (מעבר לעלות רכישת הסמארטפון).

בנוסף, חיסכון בהוצאות (ובמיוחד בהוצאות התקשורת והמחשוב) הוא "צו השעה" בכל העסקים. לכן, שנת 2016 היא שנת תחילת המעבר לשירות תקשורת בענן בעסקים בישראל.

יחד עם זאת, שירותי התקשורת הישנים והטלפונים השולחנים הוותיקים לא נעלמו. כל עוד הם מכניסים רווחים למפעילי התקשורת, ליבואנים, למשווקים ולאינטגרטורים – הם לא ייעלמו.

יתרה מכך. ה-Softphone (טלפון מבוסס תוכנה ללא טלפון פיזי), נחל כישלון בישראל. גם מי שיש לו חיבור למרכזיה וירטואלית (דוגמת IP-Centrex), או מרכזיה בענן (בענן בישראל דוגמת: בינת, בזק, בזק בינלאומי, או בענן בעולם דוגמת תדיראן טלקום – אמזון וכיו"ב), עדיין מעוניין, שיהיה לו על השולחן טלפון פיזי. כיום, כל השוק "התיישר" לפי התקן העולמי המקובל: טלפון IP המחובר ב-SIP למרכזיה הווירטואלית או למרכזיה בענן.

את השוק הזה (של טלפוני SIP-IP) מובילים 2 יבואנים גדולים: חברת ארגוקום המייבאת מכשירי DECT של חברת Yealink והיא מוכרת כ-20 אלף מכשירי Yealink בשנה, וחברת פוקוס טלקום המייבאת מכשירים: מבית גרנדסטרים (Grandstream), מבית סנום (SNOM) ומבית פאנוויל (Fanvil).

יש עוד מכשירי IP-SIP העסקיים, בעיקר מיבואנים קטנים או מאינטגרטורים ומתקינים, שגם מייבאים מכשירי טלפון עסקיים. אולם, עסקים וארגונים בישראל מעדיפים לרכוש ולקבל שירות ותמיכה מארגוקום או מפוקוס טלקום, ששולטים בשוק באופן מוחלט.

טלפוני IP מתקדמים חכמים Yealink T496

 

טלפוני IP מתקדמים חכמים – מה החידושים שיש בשוק הזה?

החידוש המרכזי הוא, שיצרני מכשיר הטלפון השולחני העסקי רוצים להפוך אותו עד כמה שיותר דומה לסמארטפון. לכן, המכשירים החדשים כוללים כמה מאפיינים של סמארטפונים:

  • מסך מגע צבעוני. לעיתים מסך המגע הוא בגודל של טאבלט: מסך גדול, צבעוני ומושך את העין.
  • מערכת הפעלה אנדרואיד. היות ורוב השוק העולמי (וגם בישראל) הוא שוק של מערכת ההפעלה אנדרואיד, המשתמשים כבר יודעים איך להפעיל אנדרואיד, ולכן זה קל למשתמשי הקצה להפעיל מכשיר עם מערכת הפעלה אנדרואיד.
  • יכולת קיום שיחות וידיאו. לכן, מוסיפים מצלמה צבעונית למכשיר ותפריטים המותאמים לקיום שיחות וידיאו.
  • איכות שמע ווידיאו טובה (ברוב המכשירים – איכות HD).

טלפון אלקטל לוסנט 4068 Alcatel Lucent ip

טלפוני IP מתקדמים חכמים – דגמים חדשים וזולים

 

דגם חדש וזול ביותר, שיצא ממש לאחרונה לשוק, הוא מכשיר של "פוקוס טלקום" מבית פאנוויל, במחיר סיטונאי של 175 ₪ (לא כולל מע"מ) למכשיר, במכירה בכמויות. בהחלט "מחיר רצפה".

המדובר בדגם Fanvil X3S – טלפון צבעוני במחיר האטרקטיבי ביותר בשוק העולמי, תוך שמירה על איכות ונוחות התפעול הידועים של Fanvil. דגם Fanvil X4 הצבעוני בעל 30 מקשי BLF יושק בקרוב מאד וגם הוא יהיה "במחיר רצפה".

מה יש במכשיר החדש? עיצוב חדשני ואסטטי, תמיכה ב-2 קווי SIP, איכות שמע HD, מסך צבעוני 2.8 אינץ' (לא מסך מגע), תמיכה בעברית, קלות ונוחות התקנה ותפעול, כניסה לאוזניות, סוויצ' תומך PoE (ר"ת: Power over Ethernet), כולל תמיכה מלאה ב- Auto Provisioning (קינפוג עצמי אוטומטי) ועוד. הדגם הבא בסדרה זו: Fanvil X4 יהיה עם מסך צבעוני  3.2 אינץ' ו-30 מקשים לתכנות. 

הטלפון החדיש ביותר מבית Yealink (היבואן ארגוקום) הוא דגם T496. זה טלפון שולחני עם מסך מגע צבעוני, מערכת הפעלה אנדרואיד, מצלמה איכותית לשיחות ועידה ויכולות WiFi ובלוטוס' לחיבור למוצרים אחרים דוגמת: סמארטפון, רמקולים, אוזניות, מערכת מרכזית לשיחות ועידה וכיו"ב. המכשירים החדשים של Yealink כבר מוכנים ל-WebRTC, ברגע שהמשתמשים העסקיים בארץ יהיו מעוניינים לעבור לטכנולוגיה הזו.

לארגוקום סדרה רחבה של טלפוני Yealink עם מסכי צבע ומגע. למי שמפעיל אצלו מרכזיה של מיקרוסופט (Lync ואו סקייפ לעסקים), מוצע טלפון מדגם  SIP T-48G, טלפון SIP די חדיש עם מסך מגע בגודל 7 אינץ' המותאם למערכת הטלפוניה בענן של מיקרוסופט, שמצליחה מאוד בישראל.

המדובר במכשיר, שתוכנן במיוחד לשימוש עסקי, עם עיצוב חדשני הכולל מסך מגע צבעוני רחב ברזולוציה גבוהה מאוד המאפשר למשתמש ניווט מהיר, קל ונוח בין יישומים שונים, מסכים ופעולות שכיחות. טכנולוגיית Optima HD הייחודית של Yealink מעניקה תקשורת קולית עשירה וחדה ממש כמו בשיחת פנים אל פנים. הטלפון תומך ברשתות Gigabit Ethernet ובמגוון חיבורים להתקנים שונים, כגון: מערכת ראש קווית, מערכת ראש אלחוטית בטכנולוגיית Bluetooth ובחיבור USB. המקשים הניתנים-לתכנות מאפשרים לטלפון ה-IP לתמוך במגוון רחב של פעולות לשיפור הפרודוקטיביות העסקית.

מרכזיה עסקית

טלפוני IP מתקדמים חכמים – שורה תחתונה:

 

רכישת פתרונות טלפוניה דוגמת טלפוני IP המחוברים ב-SIP, כמו כל רכישה בעסק, צריכה להיעשות רק לאחר בחינת צרכי המשתמשים בעסק.

מומלץ לבצע תהליך מושכל של בחירת מוצרי תקשורת מהסוג של טלפוני SIP-IP, ורצוי להיות רגישים לנושא "חוויית שירות" בשימוש במכשירים כאלה (מול החלופה של שימוש בסמארטפון המחובר למרכזיה דרך רשת הסלולר).  בכל מקרה, מומלץ לבצע תיחור בגלל התחרות הקיימת בשוק הזה.

יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה ,(SLA) בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית".

 

אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה הזה.

 

 נמאס לך לחפש טלפוני IP מתקדמים חכמים לעסק? – לחץ כאן וקבל ייעוץ ובונוס חינם.

 

 

 טלפוני IP מתקדמים חכמים – T48G

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים