טלפוני SIP חכמים אלחוטיים - סקירת דגמים מובילים בשוק - חייגו 077-8123111

טלפוני SIP חכמים אלחוטיים – סקירת דגמים מובילים בשוק

טלפוני SIP חכמים אלחוטיים – סקירת דגמים מובילים בשוק

 
טלפוני IP עסקיים שולחניים לא חייבים להיות נייחים וסטטיים. הם יכולים להיות ניידים, בדיוק כמו מכשירי הסלולר (סמארטפונים).

 

איך משיגים ניידות בטלפון עסקי קווי ומי מוביל את השוק הזה? 

 

בתחום עולם שירותי התקשורת, יש כיום תחרות מאוד עזה. עסקים וארגונים רבים בישראל מבינים היום, שיש צורך לבצע שינוי, משום שרוב השיחות העסקיות עברו לסמארטפונים ואין הצדקה לרכוש מרכזיות פיזיות או להציב טלפוני IP יקרים ומתקדמים על השולחן, כשבסמארטפון ניתן לקבל יכולות יותר טובות וללא עלות נוספת (מעבר לעלות רכישת הסמארטפון).

בנוסף, חיסכון בהוצאות (ובמיוחד בהוצאות התקשורת והמחשוב) הוא "צו השעה" בכל העסקים. לכן, שנת 2016 היא שנת תחילת המעבר לשירות תקשורת בענן בעסקים בישראל.

יחד עם זאת, שירותי התקשורת הישנים והטלפונים השולחנים הוותיקים לא נעלמו. כל עוד הם מכניסים רווחים למפעילי התקשורת, למשווקים ולאינטגרטורים – הם לא ייעלמו.

יתרה מכך. ה-Softphone (טלפון מבוסס תוכנה ללא טלפון פיזי), נחל כישלון בישראל. גם מי שיש לו חיבור למרכזיה וירטואלית (דוגמת IP-Centrex), או מרכזיה בענן (בענן בישראל דוגמת: בינת, בזק, בזק בינלאומי, או בענן בעולם דוגמת תדיראן טלקום – אמזון וכיו"ב), עדיין מעוניין, שיהיה לו על השולחן טלפון פיזי. כיום, כל השוק "התיישר" לפי התקן העולמי המקובל: טלפון IP המחובר ב-SIP למרכזיה הווירטואלית, או למרכזיה בענן.

יחד עם זאת, מנהלים ועובדים רבים אינם מרוצים מכך, שהטלפון השולחני, ככל שיהיה משוכלל, תקוע סטטית על השולחן ולא זז לשום מקום. השימוש בסמארטפונים מלמד את המשתמשים את היתרונות בלהיות חופשי ולא כבול לחוטים, במקום להיות סטטי.

 

טלפוני SIP חכמים אלחוטיים SIP Yealink W56P

 

כדי להפוך את הטלפון העסקי הסטטי לטלפון עסקי נייד, יש 3 אפשרויות עיקריות בפני מנהלים ובעלי עסקים (ניתן להשתמש בכל האפשרויות גם יחד, אין כל סתירה ביניהן, והשילוב יכול להביא יתרונות לעסק):

א. לחבר את המרכזיה לסמארטפון, שבידי המשתמש. כך, הסמארטפון הופך לשלוחה במרכזיה והמחזיק במכשיר הסלולר יכול לדבר באופן חופשי ונייד על רשת הסלולר מכל מקום בארץ או בעולם. הגישה הזו תופסת תאוצה חזקה בשנה האחרונה, כחלק מהמגמה של המעבר לשירותי ענן. מאוד קל לחבר את הסמארטפונים למרכזיה בענן. זה לא דורש אינטגרטור או איזה מומחה כדי ליישם את המהלך הזה.

לסעיף הזה יש תת סעיף והוא: חיבור הטלפון השולחני הנייח ישירות לסמארטפון. אפשר לבצע את החיבור הזה בבלוטוס' (Bluetooth), זה מה שמקובל ברוב המקרים כאשר יש מכשירים טלפון IP  כאלה, או ב-WiFi, שזה שירות חיבור, שטרם נכנס לשוק בישראל. הסמארטפון יכול לקבל שיחות המגיעות לטלפון השולחני, אבל הטווח מוגבל לגבולות מרחקי השידור המאוד מצומצמים של הבלוטוס' (מטרים בודדים).

ב. לחבר את הסמארטפון או כל מכשיר טלפוני אחר, שיש בו WiFi אל רשת ה-WiFi של העסק. ניתן לקבל ולהוציא שיחות בכל שטח הכיסוי של רשת ה-WiFi של העסק. שירות של שיחות על רשת ה-WiFi מוצע כבר ע"י ספקי הסלולר הגדולים בישראל (פלאפון ופרטנר). אולם, חיבור של המרכזיה (כולל הווירטואלית) למתן שירות טלפוני על רשת ה-WiFi עדיין די מסובך (ודורש אינטגרטור), במצב התפתחות שירותי טלפוניה על רשתות WiFi בישראל. לכן, הפתרון הזה עדיין לא נקלט בהיקף משמעותי בישראל.

ג. להתקין טלפון IP שולחני אבל נייד, בגישת החיבור של DECT עם SIP. השיטה הזו מאוד מצליחה בשנתיים האחרונות, בעסקים המעוניינים במכשיר טלפון עסקי נייד. מכשירי DECT מוכרים למשתמשים הביתיים מזה עשרות שנים וההתאמה של ה-DECT לסביבה העסקית הייתה מהלך טבעי ומתבקש. טווחי השידור של טלפון DECT במשרדים הם עד כ-50 מטר (או עד 300 מטר מחוץ למבנה ואם אין קירות עבים). זה די מספק את יכולת התנועה בעסק או במשרד וסביבתו הקרובה, למי שמשתמש בטלפוניה עסקית ורוצה ניידות במקום עבודתו, גם כשהוא מדבר בטלפון.

את השוק הזה (של טלפוני DECT בחיבורי SIP-IP) מובילים 2 יבואנים גדולים: חברת ארגוקום המייבאת מכשירי DECT של חברת Yealink, וחברת פוקוס טלקום המייבאת מכשירי DECT של גרנדסטרים (Grandstream).

הדגם הנפוץ של Yealink הוא W56P והדגם הנפוץ של גרנדסטרים הוא DP720. יש עוד דגמים בשוק מכשירי ה-DECT העסקיים מיבואנים קטנים, אבל עסקים וארגונים בישראל מעדיפים לרכוש ולקבל שירות ותמיכה מארגוקום או מפוקוס טלקום, ששולטים בשוק באופן מוחלט.

טלפוני SIP חכמים Yealink SIP-YLK T32G

טלפוני SIP חכמים אלחוטיים – סיכום ביניים

שני דגמי טלפוני ה-DECT הללו מארגוקום ומפוקוס טלקום "מספקים את הסחורה" ויכולים להתאים לכל עסק. ההבדלים בין הדגמים ממש מינוריים, למשל הדגם של גרנדסטרים תומך בעד 10 חשבונות SIP, בעוד שהמכשיר של Yealink תומך בעד 5 חשבונות SIP. בכל מקרה, בשני הדגמים ניתן לחבר עד 5 מכשירי DECT ליחידת בסיס משדרת. כך, שלא צריך יותר מ-5 חשבונות SIP. הטלפון מבית Yealink מעט יותר משוכלל ועשיר בתכונות, אבל לא בתכונות העושות אותו שונה מהותית מהדגם של גרנדסטרים.

שני המכשירים מעוצבים יפה, נוחים להפעלה, והבחירה ביניהם היא רק פונקציה של המחיר (שתלוי בכמות המכשירים שמזמינים), מידת האמון, שנותנים בספק משווק של המכשיר והניסיון, שנצבר בקבלת תמיכה טכנית מהספק.

לפוקוס טלקום יש עוד דגם של Snom, דגם M325, טלפון בטכנולוגיית DECT כשתחנת בסיס אחת יכולה לשרת עד 20 מכשירי DECT. זה יתרון למי שמעוניין לרכוש מכשירים בכמויות, במחיר קצת יותר זול. אולם, המכשירים הללו ברמה מעט יותר נמוכה משני המכשירים המובילים של Yealink וגרנדסטרים. 

טלפוני SIP חכמים

טלפוני SIP חכמים אלחוטיים – שורה תחתונה:

רכישת פתרונות טלפוניה דוגמת טלפוני IP מסוג DECT המחוברים ב-SIP, כמו כל רכישה בעסק, צריכה להיעשות רק לאחר בחינת צרכי המשתמשים בעסק.

מומלץ לבצע תהליך מושכל של בחירת מוצרי תקשורת מהסוג של DECT SIP-IP, ורצוי להיות רגישים לנושא "חוויית שירות" בשימוש במכשירים ניידים כאלהו (מול החלופה של שימוש בסמארטפון המחובר למרכזיה דרך רשת הסלולר), חוויה התלויה מאוד בקישוריות, במרחק מבסיס השידור ובאיכות השידור האלחוטי.  בכל מקרה, מומלץ לבצע תיחור בגלל התחרות הקיימת בשוק הזה.

יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית".

 

אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה הזה.

 

 נמאס לך לחפש טלפוני SIP חכמים אלחוטיים לעסק? – לחץ כאן וקבל ייעוץ ובונוס חינם.

 

Yealink W56P IP DECT PHONE

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
חיפוש באתר

איזו מרכזיית טלפון העסק שלך באמת צריך?שלא ימכרו לך ציוד מיותר!

לייעוץ טלפוני חינם ממהנדס מומחה ולקבלת הצעת מחיר - לחצו כאן

או התקשרו 077-812-3111

פוסטים אחרונים

View michael pinchas's profile on LinkedIn

קטגוריות