מה הקשר בין תכנון רשת תקשורת לעסקים וחיסכון באנרגיה? (טיפים מעשיים)

מה הקשר בין תכנון רשת תקשורת לעסקים וחיסכון באנרגיה?

ציר PRI

מה הקשר בין תכנון רשת תקשורת לעסקים וחיסכון באנרגיה?

 

מנהלים ובעלי עסקים רבים בוחרים להתקין מערכות מחשוב ותקשורת בתוך העסק ומגלים להפתעתם, שהמערכות הללו זוללות חשמל בכמויות הולכות וגדלות וללא כל יכולת שליטה על הוצאות האנרגיה הללו.
מה עושים?

 

לא ניתן כיום לנהל איזו פעילות עסקית או ניהולית, בלי גישה מהירה ורציפה למאגרי מידע ולמערכות תוכנה העוסקות בטיפול במידע מכל סוג (כולל מידע טלפוני ווידיאו). לכן, אוסף השרתים של העסק הוא המקום החשוב, החיוני והקריטי ביותר לקיומו של העסק.

הבעיה: לא רק שעלויות השטח, הציוד והתפעול של מחשבים עולות כל הזמן, המחשבים צורכים כל הזמן יותר ויותר אנרגיה, גם ישירות בצריכת חשמל וגם במערכות המיזוג, התאורה, והניהול של המערכות. להערכת מומחים, 2% מצריכת האנרגיה העולמית מקורה ב-Data Centers.

מה הקשר בין תכנון רשת תקשורת לעסקים וחיסכון באנרגיה?

אפשר לחסוך בהוצאות בכך, שמוציאים את מאגרי המידע והמערכות העסקיות לספק שירותי ענן חיצוני. אז ההוצאות נופלות עליו וזה חלק מהתמחיר של רכישת השירותים ב"מיקור חוץ". אולם, בעסקים רבים ובמיוחד בישראל, עדיין מנהלים ובעלי עסקים רבים מעוניינים שהמידע הרגיש שלהם יימצא פיזית בין כתלי העסק ובתוך חצריו, ולא באיזה Data Center ענק אי-שם ברחבי העולם.

על פי מחקרים אחרונים, מ-2012 עד סוף 2015, עלויות האנרגיה עלו בממוצע בארגונים בכ-63%, בזמן שעלויות כל מרכיבי עולם המחשוב (המחשבים עצמם, התקשורת, המתגים, הנתבים, המרכזיות, כל הציוד הנלווה לרבות מסכים, מקלדות וכיו"ב), נמצאות "בנפילה חופשית". כל המחירים והעלויות יורדים, חוץ מהוצאות האנרגיה, שעולות כל הזמן.

לכן, יש צורך לנתח את עלויות צריכת האנרגיה בעסק, במערכות ניטור וניתוח מתקדמות, ולנסות ולהגיע לפתרונות, שיביאו לחיסכון משמעותי בתחום הזה. בלי כלים מתאימים לניתוח מקורות צריכת האנרגיה, לא ניתן להגיע לתכנית יעילה להורדת הצריכה. יש היום תקנים חדשים ל"אנרגיה ירוקה" ורצוי ליישם תקנים אלו במערכות המחשוב הקיימות. זו משימה לא פשוטה או מהירה.

פתרון לבעיות מהסוג הזה מוצע ע"י ALE (ר"ת: Alcatel-Lucent-Enterprise), חברה, שנפרדה מאלקטל-לוסנט (שנרכשה לאחרונה ע"י נוקיה), לתחום הפתרונות לעסקים וארגונים. ALE היא חברה צרפתית בבעלות משקיעים סיניים, שמתמחה (מזה שנים) בפתרונות טלפוניה ומחשוב לעסקים ולארגונים בכל רחבי העולם.

המונח החשוב ביותר בתחום הזה הוא: PUE (ר"ת: Power Usage Effectiveness). ניתן לבנות מודל המקשר בין התפעול של כל מערכות ה-ICT הקיימות בעסק לבין צריכת האנרגיה של כל רכיב והיעילות האנרגטית של כל רכיב. רמת היעילות האנרגטית של כל רכיב משפיעה ישירות על היקף ההוצאות ויכולת החיסכון בהוצאות. הפתרונות של ALE לתחום זה עונים על תקנים בינלאומיים מחמירים דוגמת Green House Gas (GHG) Protocol.

 

תכנון רשת תקשורת לעסקים – שורה תחתונה:

 

ניהול מערכות תקשורת אמור לקחת בחשבון גם את עלויות צריכת האנרגיה של כל המערכות, שמתקינים בעסק. רכישת פתרונות מתקדמים לתחום זה, כמו כל רכישה בעסק, צריכה להיעשות רק לאחר בחינת צרכי המשתמשים בעסק.

מומלץ לבצע תהליך מושכל של בחירת פתרונות מתקדמים לניטור וחיסכון באנרגיה במערכות המחשוב והתקשורת של העסק. אין להסתנוור רק מהמחיר ומהיכולות הטכניות של הספק. יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית". אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה הזה.

 Energy Efficient Networks

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים