מערכות מולטימדיה לחדרי ישיבות – אילו פתרונות מוצעים?

מערכות מולטימדיה לחדרי ישיבות – אילו פתרונות מוצעים לניהול חדרי ישיבות חכמים?

 מערכות מולטימדיה לחדרי ישיבות

✅ עסקים מגלים את היתרונות בהכנסת מערכות מולטימדיה לחדרי ישיבות, מה שמאפשר לשתף בישיבה אנשים הנמצאים באותו רגע בכל מקום.

 

✅ מה התחדש בחדרי ישיבות חכמים?

 

הנטייה ל"עבודה קבוצתית" והמעבר לתשתיות תקשורת מתקדמות (וניידות) מובילים ליכולת לשתף אנשי מקצוע ועובדים חיוניים בישיבות, גם אם הם נמצאים בזמן הישיבה בנסיעה, ברחבי הארץ או ברחבי העולם. כיום, מנהלים מעוניינים להפוך כל משרד בו הם יושבים ואת חדר הישיבות שלהם ל"משרד חכם".

כך, יכולת קבלת ההחלטות בישיבות משתפרת, אם כל האנשים המתאימים והקשורים לנושאים, שעולים בישיבה, גם משתתפים בה: פיזית או בדרך של שיחת ועידה (בקול או בווידיאו), בלי תלות היכן הם באותו זמן, שבו מתקיימת הישיבה.

 

מערכות מולטימדיה לחדרי ישיבות

האם הכנסת מערכות מולטימדיה לחדרי ישיבות היא יקרה?

הכנסת פתרונות מולטימדיה לחדרי ישיבות יכולה להיות יקרה מאוד, אם בוחרים להכניס לחדר ישיבות מוצרי מולטימדיה מתקדמים דוגמת:

  • מסכי לד ענקיים, איכותיים וקעורים, עם מסך מגע, ברמת רזולוציה 4K.
  • מצלמות HD ברמת 4K, מצלמות מתכווננות (PTZ) לפי הדוברים.
  • מערכות קול רגישות המופעלות אוטומטית, ברמת איכות HD.
  • תשתיות תקשורת מהירה מבוססת סיבים אופטיים (או תשתיות HDMI) להעברת תמונה איכותית לכל נקודת קצה.
  • מערכות שליטה ובקרה מתקדמות לכל צורך שלא יהיה.

לכן, מי שלא מעוניין להשקיע מאות אלפי ₪ (ועד מיליוני ₪) במערכות מולטימדיה יקרות, שדורשות גם תחזוקה מתמדת ויקרה וביטוח הציוד, יכול לקבל תוצאה לא פחות טובה, במערכות מאוד פשוטות וזולות הקיימות כיום בשוק, במיוחד על בסיס מערכות הנמצאות בענן של ספק השירות.

לקבלת הצעת מחיר עבור מערכות מולטימדיה לחדרי ישיבות – השאירו פרטים כאן

מי מספק פתרונות זולים למולטימדיה בחדרי ישיבות?

ניתן לוותר על כל הגימיקים היקרים ולהסתפק במערכת המופעלת על מחשב נייד, או טאבלט ואו על הסמארטפונים של המשתתפים בדיון בחדר הישיבות.

המובילה בתחום זה היא מיקרוסופט, עם פתרון חדש בשם Skype Room System, שמשלב את מערכת סקייפ לעסקים עם מערכת אופיס 365, ויכולות נוספות נלוות (למשל מערכת Yammer ל"עבודה קבוצתית", מערכת Microsoft Team לצ'אט קבוצתי ועוד). הכל נעשה בענן של מיקרוסופט במחיר נמוך ביותר, שמתומחר לפי כמות המשתתפים (8 עד 12 דולרים לחודש לפורט, כולל הכל, ללא עלות ציוד קצה).

היות ומיקרוסופט היא חברת תוכנה ושירותי ענן, לצורך האינטגרציה וחיבור ציודי הקצה הנדרשים בחומרה, מיקרוסופט משתפת פעולה עם חברת אודיוקודס הישראלית, שנחשבת כמובילת שוק בתחום ציוד חומרה למערכות תקשורת מתקדמות (לרבות טלפוני IP חכמים), ציוד, שמפעיל עליו ביעילות את מערכות המולטימדיה והעבודה הקבוצתית של מיקרוסופט.

מערכת בסיסית של סקייפ עסקי מבית מיקרוסופט מספקת תמיכה בשיחות ועידה כולל וידיאו עד 250 משתתפים, שזה מספק מענה לכל חדר ישיבות בישראל. כך, ניתן לשוחח עם כל אחד בכל מקום בארץ ובעולם, גם בסמארטפון. מערכת הניהול במערכת של מיקרוסופט קלה מאוד לתפעול ומתופעלת מטאבלט. "עבודה קבוצתית" משולבת "תקשורת אחודה" הופכת לפעילות מאוד פשוטה וכיפית, עם חוויית שימוש טובה במחיר מפתה.

פתרונות אודיו ווידיאו לחדרי ישיבות

האם יש פתרונות במחיר סביר למערכות מולטימדיה לחדרי ישיבות, מערכות שלא נמצאות רק בענן?

בהחלט. בשוק הישראלי יש תחרות חזקה ביותר בתחום מערכות המולטימדיה לחדרי ישיבות ברמת המחירים הסבירים (עד עשרות אלפי ₪ למערכת, כולל הציוד והתוכנות).

בין החברות המתחרות אפשר לציין את חברת Kramer הירושלמית, שמספקת מערכות AV  (אודיו וידיאו), שמשלבות שירותי מולטימדיה בענן ושירותי תצוגה על מסכים, עם יכולת גישה מכל מכשיר קצה. הפתרונות של חברה זו מיועדים לעסקים מרמת ה-SMB ועד רמת ה-SME, כדי לאפשר שליטה קלה מצד כל אחד מהמשתתפים, שנכנסים לחדרי ישיבות, או שיש להם מערכות מולטימדיה ו"עבודה קבוצתית" במשרד האישי שלהם. כך, ניתן לספק פתרון הכי מתקדם שיש, גם למשרד הקטן ביותר הקיים בעסק ולהפוך אותו בקלות ל"משרד חכם" עם "עבודה קבוצתית".

מתחרים נוספים הפעילים בשוק הישראלי: חברת Crestron האמריקאית, שמציעה, בין היתר, מערכת לבניית חדרי וידאו חוזי קטנים וכיתות לימוד מבוססות וידיאו, במהירות ובמחיר אפסי. היא מתחרה בפתרונות מתקדמים אחרים הקיימים בשוק הישראלי דוגמת: Grandstream ,Vidyo , סיסקו, אוויה, סוני, Surf Communications, או פוליקום.

כיום, הנטייה בשוק המולטימדיה, גם של הספקים המתחרים בפתרון של מיקרוסופט, לעבור באופן חלקי או מלא לשירותי ענן, בגלל מגוון היכולות, שניתן לקבל בענן (דוגמת הקלטות, גיבוי, שילוב משתמשי הסמארטפונים בחיבור בסלולר ועוד) ובגלל היכולת להוזיל את עלות השירותים ולהיות תחרותיים מול המתחרים כדי לענות על הצרכים של הלקוחות הפוטנציאליים.

שורה תחתונה בתחום מערכות מולטימדיה לחדרי ישיבות:

עולם התקשורת נע מהר קדימה, והלקוחות העסקיים מחפשים פתרונות, שיוזילו להם את עלויות התקשורת, יהדקו את הקשר עם הלקוחות ויביאו תועלת עסקית. קיום ישיבות של "עבודה קבוצתית", בהן משתפים בדיון כל מי שיכול לתרום למערכת קבלת ההחלטות בישיבה, מוביל לבחירת מערכות מולטימדיה בענן.

לכן, מומלץ קודם להחלטה על בחירת מערכת מולטימדיה לחדרי ישיבות עבור העסק, לבצע ניתוח צרכים ובדיקת ROI בסיוע אנשי מקצוע, כדי להגיע להחלטה מושכלת בנושא ולתחר בין הפתרונות השונים הקיימים בשוק בתחום זה. יש לבדוק אם ניתן ליישם את הפתרון בשדרוג לשירותי ענן, כדי לקבל את מירב היתרונות של שירותים בענן.

יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית".

 

לכן, נשאלת כאן קודם כל השאלה:

 

מה הבעיה הכי גדולה שאתה מעוניין לפתור באמצעות מערכת מולטימדיה לחדר ישיבות?

 

כיצד אתה חושב שאני יכול לעזור לך בבחירת מערכת מולטימדיה מקצועית המתאימה לצרכי העסק שלך?

 

 

לשיחה אישית ומיידית עם מהנדס תקשורת מיכאל פנחס חייג/י: 077-8123111

 

לקבלת הצעת מחיר עבור מערכות מולטימדיה לחדרי ישיבות – השאירו פרטים כאן

 SMART Room System for Microsoft SKYPE for Business

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים