מערכות תקשורת לעסקים - מעבר לתשתית IP מלאה - סיפור לקוח

מערכות תקשורת לעסקים – מעבר לתשתית IP מלאה

גרנדסטרים 3275

סיפור לקוח מרוצה:
מעבר לתשתית
IP מלאה

 

מערכות תקשורת לעסקים

✅ עסקים רבים אינם יודעים כיצד להעביר את מערכות התקשורת והטלפוניה שלהם לתשתית IP "קצה לקצה".

 

✅ סיפור לקוח מרוצה: חברת דויטשה טלקום הגרמנית ופתרונות חברת אודיוקודס הישראלית.  

 

ההתקדמות המהירה של מערכות המחשוב והתקשורת לתצורות של שירותי ענן, יוצרות קושי בעסקים ובארגונים רבים, שלא ברור להם כיצד ניתן לשדרג את תשתיות התקשורת הוותיקות לתשתיות IP  מלאות, קצה לקצה.

התשתיות הוותיקות בעסקים בישראל, ברוב המקרים, מבוססות על טכנולוגיות אנלוגיות וטכנולוגיות ISDN המכונות בישראל בשם PRI. גם חיבורי IP-PRI הם למעשה אמולציות של ISDN, ולא Pure IP קצה לקצה. כדי לקבל את כל היתרונות של עולם ה-IP והיכולות הקיימות בשירותי הענן, יש צורך, שמערכות ה-IP תהיינה Pure IP "קצה לקצה".

מערכות תקשורת לעסקים - מעבר לתשתית IP מלאה

המעבר לתשתיות IP  קצה לקצה הוא תהליך שאינו קל, מהיר או פשוט. לעיתים, צריך להחליף את כל התשתיות הפיזיות, כולל מתגים וחיווט. לכן, אודיוקודס נכנסה למשבצת הזו ומציעה פתרון, שאינו מחייב את "זריקת" השקעות העבר ומאפשר הגירה חלקה לעולם ה-IP, על כל יתרונותיו. הפתרון הזה מתאים לכל סדר גודל של עסק ובמיוחד לעסקים ברמת ה-SME וה-Enterprise.

דוגמה מוצלחת למעבר חלק כזה היא חברת דויטשה טלקום (חברת הבזק הגרמנית), שבחרה בפתרונות של אודיוקודס עבור פרויקט מעבר לתשתית IP מלאה. רוב לקוחות דויטשה טלקום היו מחוברים אליה במשך שנים רבות לשירותיה השונים בחיבורי ISDN, טרם השדרוג.

במהלך השדרוג, נתבי ה-MSBR של אודיוקודס, שנבחרו, מספקים קישוריות SIP trunk בפס רחב, במסגרת פרויקט המעבר רחב ההיקף של דויטשה טלקום מתשתית ISDN ישנה לתשתית IP מלאה "קצה לקצה".

דגשים למרכיבי הפתרון המיושם אצל דויטשה טלקום:
  • נתבי ה-Mediant מרובי השירותים העסקיים (MSBR) של אודיוקודס הוטמעו במהירות ובאופן המאפשר ניהול מרוחק בקרב לקוחותיה העסקיים של החברה.
  • פתרונות Mediant MSBR מציעים קישוריות PSTN (אנלוגית) ו-VoIP, ניתוב תקשורת נתונים ופיירוול, יחד עם מגוון רחב של אופציות WAN על גבי פלטפורמה אחת קומפקטית. כך, שנשמרת כאן היכולת להשאיר לתקופת הביניים את כל התשתיות הישנות הקיימות בעסקים, כולל תשתיות PSTN (אנלוגיות ישנות).
  • ה-Session Border Controller) SBC) להגנה על התקשורת משתלב היטב יחד עם תאימות SIP במערכת, מה שמאפשר לכל לקוח IP-PBX לתקשר בצורה חלקה עם התשתית של החברה.
  • יש במערכת יכולות הצפנת קול מתקדמות המאפשרות תקשורת מאובטחת ללקוחות העסקיים של החברה, ללא כל צורך בתוספת חומרה או תוכנה להצפנה.
  • פתרונות ה-Mediant MSBR תומכים בניהול גמיש מבוסס ענן של רישיונות SBC.

לקבלת הצעת מחיר עבור מערכות תקשורת לעסקים – השאירו פרטים כאן

יודגש, שפתרונות ה-Mediant multi-service business routers) MSBR) של אודיוקודס נבחרו ע"י דויטשה טלקום, במסגרת פרויקט SIP trunk גדול ורב-שנתי שלה. הפרויקט הוא חלק מתכניתה המתמשכת של דויטשה טלקום להעביר את כל לקוחות ה-ISDN שלה בגרמניה (וגם מחוץ לגרמניה, שכן לדויטשה טלקום יש נוכחות במדינות נוספות באירופה), לתשתית IP מלאה.

הסיבה המרכזית בבחירת הפתרון הזה: משפחת מוצרי Mediant MSBR של אודיוקודס כוללת מגוון פתרונות סקאלביליים המציעים קישוריות VoIP, ניתוב תקשורת נתונים ואבטחה, יחד עם קשת רחבה של ממשקי WAN, שמאוחסנים יחדיו על גבי פלטפורמה אחת קומפקטית.

ה-SBC של פתרונות ה-MSBR מותקנים ביחד ומציעים תאימות SIP נרחבת ומאפשרים לכל לקוח IP-PBX (כולל Microsoft Skype for Business/Lync) להתחבר בצורה חלקה לתשתית החדשה.

המוצרים תומכים במגוון רחב של ממשקי WAN בכללם: Gigabit Ethernet, ADSL, VDSL2, כמו גם BRI ו-PRI ISDN עבור לקוחות עם ציוד PBX מהדורות הקודמים.

כל הפלטפורמות הקוליות של אודיוקודס, כולל MSBR, תומכות בהצפנת קול, כדי להבטיח תקשורת מאובטחת עבור הלקוחות העסקיים המבקשים זאת, כחלק מובנה במערכת, ללא תוספת מחיר. רמת הקול במערכת היא HD.

פתרונות ה-MSBR משולבים בצורה מלאה בפלטפורמות הניהול של דויטשה טלקום ומאפשרים התקנה מהירה, לצד אפשרות לניהול וניטור מרחוק. בנוסף, מנגנון הרישוי של ה-SBC מבוסס הענן של אודיוקודס מאפשר לדויטשה טלקום להגיב במהירות לצרכים המשתנים של לקוחותיה.

הבטחת קישוריות SIP trunk אמינה עבור לקוחות עסקיים היא חלק חשוב מפרויקט המעבר של דויטשה טלקום לתשתית IP מלאה, בגלל הרגישות של הלקוחות של היום לשמירה על הסודיות והפרטיות של התקשורת שלהם, כמו גם הגנה מפני התקפות סייבר.

הפתרון הזה הופך את המערכת למוצר CPE (מכשירי וחיבורי קצה) אידיאלי, שמבטיח קישוריות מאובטחת, אמינה וחלקה, עם תשתית IP חדשה, תוך שמירה על תאימות לאחור לכל הטכנולוגיות הישנות עד שתיעלמנה, ומאפשר להציע שירותי ערך מוסף חדשים בעתיד, בלי כל מגבלה.

 

מערכות תקשורת לעסקים – שורה תחתונה:

מעבר ארגונים ועסקים מתשתיות תקשורת אנלוגיות ו-ISDN ישנות (לרבות IP-PRI) לתשתיותPure IP "קצה לקצה" הופכת לקלה, מהירה ואפשרית בפתרונות של אודיוקודס. תשומת לב, שרכישת פתרונות מתקדמים לתחום זה, כמו כל רכישה בעסק, צריכה להיעשות רק לאחר בחינת צרכי המשתמשים בעסק.

מומלץ לבצע תהליך מושכל של בחירת פתרונות מתקדמים להגירת תשתיות תקשורת ל-IP, תשתיות הכוללות שירותים מתקדמים הנמצאים בענן. אין להסתנוור רק מהמחיר ומהיכולות הטכניות של הספק. יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית". אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה הזה.

 

לקבלת הצעת מחיר עבור מערכות תקשורת לעסקים >>> לחץ כאן!

 

לשיחה אישית ומיידית עם מהנדס תקשורת מיכאל פנחס חייג/י: 077-8123111

Best practices for migrating your PBX infrastructure to
Microsoft Lync with AudioCodes

השאר תגובה

פוסטים נוספים