מערכת IVR לעסקים - נתב שיחות מתקדם - האם גם בענן❓

מערכת IVR – נתב שיחות מתקדם לעסקים, האם גם בענן❓ כל הפרטים כאן >>> 🎯

נתב שיחות בזק IVR

מערכת IVR לעסקים

המעבר לשימוש בשירותי ענן סוחף את כל תחומי התקשורת, מה שמאפשר להתייעל ולחסוך בהוצאות גם בתחום מערכת IVR לעסקים (ר.ת: Interactive voice response).

 

מה התחדש בתחום מערכת IVR לעסקים ואיך זה קשור לענן?  

 

 

כל מה שכל גולש, מנהל ובעל עסק צריכים ורוצים לדעת, על מערכת IVR לעסקים / נתב שיחות מתקדם לעסקים בישראל:

 

 1. מה מטריד מנהלים ובעלי עסקים בתחום הטלפוניה העסקית?

עסקים בישראל מוצפים בשנים האחרונות בהצעות לרכוש פתרונות של מרכזיה טלפונית לעסק שלהם, בשפע של פתרונות, שיכולים לבלבל כל בעל עסק ומנהל בעסק, שאמור להחליט על רכישת מערכת כזו, או שדרוג של מערכת הטלפוניה העסקית, משום שהיא התיישנה ולא מספקת את צרכי העסק של היום ומחר.

הגישה המובילה כיום וגם מחר: מרכזיית IP בענן. חשוב להבין: יש הבדלים עצומים בין סוגי המרכזיות ובמיוחד בסעיף ההוצאות לעסק. לדוגמה: מרכזיה בענן נמכרת במחיר של פורט לחודש ועל פי צריכה בפועל (מודל הנקרא SaaS), כיום במחירים של הרבה פחות מ-10 ₪ לפורט, כולל כמעט הכל, ומה שחסר עולה במחיר אפסי לחודש, והעסק שולט על ההוצאות בצורה מלאה וזו למעשה ההוצאה העיקרית בתחום התקשורת הטלפונית (לרבות "קול סנטר" ו"שיחות ועידה").

מבחינת עלות לעסק, זו השיטה הזולה ביותר המביאה את הערכים המוספים המרביים לעסק. אולם, טרם הטמעת הגישה הזו יש לדאוג להתאמת הרשת העסקית הפנימית והחיבורים החיצוניים לסוג כזה של מרכזיה.

מנהלים ובעלי עסקים מוצפים במונחים מאוד מבלבלים ובכללם: IP-Centrex, VPS, מרכזיה בענן, Hosted PBX, מרכזיה מקומית, מרכזיה וירטואלית, מרכזיה בקוד פתוח אסטריסק, מרכזיית סיסקו (או: אוויה, תדיראן טלקום וכך הלאה), חיבורי IP-PRI ועוד.

עסקים רבים בישראל (בשונה מהעסקים ברחבי העולם המערבי וגם לא המערבי) עדיין רוכשים לעצמם מרכזיות טלפוניה פיזיות, שמותקנות בעסק וטלפוניים פיזיים המוצבים על השולחנות בעסקים. כיום, עסקים רוכשים רק טלפוני IP (ר"ת: Internet Protocol), לרבות בטכנולוגיית DECT (אלחוט), כדי לספק תאימות מרבית בין הטלפון על השולחן של העסק לבין המרכזיה של העסק.

 

קל ליפול בפח ול"חתונה קתולית" יקרה, כשיש שפע כזה של הצעות מתחרות בתחום המרכזיות לעסקים, הצעות, שרובן בכלל לא מתאים לצרכי העסקים של היום ומחר.

 

 1. האם ה-IVR הגיע לסוף דרכו ויוחלף ע"י נתב שיחות וירטואלי?

כנראה שכן.

השוק נע מהר קדימה ומי שלא עוקב אחרי ההתפתחויות, פשוט זורק את כספו לפח.

הפתרונות החדשים והמובילים בתחום הטיפול בשיחות במוקדי שירות מכל סוג הם פתרונות המתבססים על צ'ט קולי מבוסס זיהוי קולי, לרבות צ'טבוטים ורובוטים אנושיים. "חוק 6 הדקות" הוא המניע הכי משמעותי להתקדמות של עסקים לטכנולוגיות הללו.

החוק נכנס לתוקפו ב-25 ביולי 2019 ומקיף כמות לא קטנה של מוקדי שירות. הסטנדרט הזה כיום ברור ומשפיע על כל מוקדי השירות, לא רק על אלה הכפופים לחוק. זאת, כי הלקוחות מצפים כיום מכל הארגונים והעסקים בישראל, לתת שירות ברמה הנדרשת ב"חוק 6 הדקות". הלקוחות לא מבחינים מי בדיוק כפוף לחוק ומי לא. הם מצפים לשירות טוב, אמין ויעיל – מכולם.

 

 1. מהן המשמעות של יישום "חוק 6 הדקות" בתחום נתבי שיחות ומערכת IVR לעסקים?

 • כל מערכות ה-IVR ונתבי השיחות בעסקים, שכפופים לחוק או מושפעים מהחוק, חייבים להתאים את המערכות הללו לחוק. השיטה, שבה הלקוח מקיש על ספרות ומקבל מוזיקת רקע במשך זמן ארוך עד שהוא מגיע ליעדו – נגמרה. זה נוגד את החוק והצרכנים לא ישתקו ויתחילו לתבוע (כולל בתביעות ייצוגיות) עסקים, שינסו להמשיך בשיטות הישנות של "מריחת זמן" בנתבי השיחות.
 • בנוסף, גופי הרגולציה ובראשם הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן יפקחו בקפדנות על יישום החוק ויש לרשות להגנת הצרכן כלי אכיפה מאוד דרקוניים. כך גם לגופי האכיפה האחרים המוזכרים בחוק ואמורים לסייע ביישום החוק (דוגמת משרד התקשורת, המפקח על הבנקים, המפקח על שוק ההון, המפקח על הביטוח ועוד).
 • בחלק מהכללים של "חוק 6 הדקות", יש איסור להשמיע פרסומות והצעות שיווקיות ללקוחות במעבר בתפריטי ה-IVR (כדי לא לבזבז את זמנו של המתקשר). זה קיים למשל בתחום שירותי התקשורת. יש לקחת בחשבון שהלקוחות כיום אינם סבלנים להטרדתם בהצעות שיווקיות ופרסומות במסגרת ה-IVR.
 • אם לא די בכך, זו ההזדמנות להתאים את נתב השיחות לעידן, שבו כמעט כל הפונים לעסקים מכל סיבה – פונים מהסמארטפון שלהם ולא מטלפון קווי והם מצפים לקבל שירות המתאים לעידן הסמארטפון ולא לעידן הטלפון הקווי האנלוגי של העבר.

 טיפ חשוב: השיטה של הקשה על מקשים (IVR) ושמיעת הודעות מוקלטות מראש, מוזיקה מרגיעה, או פרסומת, הגיעה ב-2019 לסוף דרכה. מ-2020, עסקים נדרשים לעבור לשיטות החדשות של נתב שיחות וירטואלי ומתקדם.

 המעבר לצ'ט קולי בעסקים, כמערכת הנלווית למרכזיה העסקית (שרצוי שתשכון כחלק ממערכת שירותי הענן של ספק שירות מוביל), כבר אינה דבר חדש או מסובך, משום שרבים משתמשים בטכנולוגיה הזו על הסמארטפון שלהם, לצרכים אישיים ו\או עסקיים.

שירותי הטלפוניה והתקשורת בעסקים קטנים, בינוניים ואף גדולים היו, למעשה, "בור תקציבי" בלי כל תחתית. בשנה האחרונה התחרות בשוק העסקי שינתה כיוון והתחרות הפכה לאגרסיבית, וניתן להשיג חיסכון בהוצאות התקשורת הטלפונית בתכנון נכון, חכם וזהיר, גם בתחום שירותי ניתוב השיחות.

 

 1. אילו פתרונות יש בתחום ה-Visual IVR (נתב שיחות וירטואלי – חזותי)?

הפתרון המוביל בשוק הוא הVisual IVR- של ג'קדה הישראלית. הפתרון של ג'קדה מאפשר לצמצם את משך זמן הטיפול בכל שיחה, ומסוגל לעודד שימוש וקבלת המענה ישירות באמצעות מכשיר המובייל ולשפר מאוד את חוויית המשתמשים, במיוחד משתמשי הסלולר (שהם כיום רוב מוחלט של המשתמשים). הפתרון הזה, שמתממשק בקלות וברמת אבטחה מתאימה לכל סוג של מרכזיה קיימת, מסייע לעסקים לשפר קשרי לקוחות ולהגדיל שביעות רצון והכנסות לעסק.

הפתרון הזה מתאים לכל אחד וגם עונה על החקיקה הגוברת והולכת בתחומים המכונים בשם "נגישות". התחום הזה מודגש יותר כאשר מדובר בדרישות "הנגישות" עבור אוכלוסיות בעלות ליקויי תפקוד כגון: כבדי שמיעה, אנשים vמתקשים בדיבור, אנשים בעלי הפרעות קשב וריכוז, לקויי ראייה ואפילו קשישים, שאינם מוגדרים כמוגבלים, אך מטבע גילם מגיבים לאט יותר.

מחקרים שונים מראים, שמכל האנשים הפונים למוקדי שירות, כ 40%-מעדיפים לדבר ישירות עם נציג אישי. מתוך 60% האנשים, שמנסים לבצע שירות עצמי באמצעות IVR, רק כ 25%-מצליחים לקבל מענה לשביעות רצונם. שני-שליש הנותרים, זאת אומרת, 45% מכלל הפונים למוקדי השירות, נתקלים בקשיים ובסיבוכים, שבסופו של דבר, מביאים אותם לנטוש את המערכת ולעבור לנציג השירות בערוץ קולי .

כך, שבסיכומו של דבר, 85% מהלקוחות מבקשים בשלב כלשהו לשוחח ישירות עם נציג אנושי. נתון מאוד משמעותי וקריטי למוקדי שירות.

 

מבחינת המערכת העסקית, התוצאות של ההעדפה למענה אנושי הן מדאיגות:

 • עומס על המערכת ועלויות גבוהות של העסקת נציגי שירות. עלות מוערכת לקריאה נכנסת של 7.76$ לסוכן אנושי לעומת 0.98$ ל"שירות עצמי" דרך IVR.
 • הארכת זמני טיפול, שנגרמת מחוסר המשכיות בטיפול כתוצאה מהמעבר בין מערכת IVR לנציג לקוחות האנושי ואשר מביאה לעלויות גבוהות וחוסר שביעות רצון אצל הלקוח.
 • חוויית משתמש פגומה, שמשאירה טעם רע בפיהם של הלקוחות ויכולה לגרום לנטישה לטובת ספקים אחרים, או לפחות לרתיעה מרכישת מוצרים או שירותים נוספים מהספק הנוכחי.

בסופו של דבר, מטרת מערכות ה-IVR היא להבטיח ללקוח נגישות לשירות ולמידע שהוא זקוק להם. אך הנתונים לעיל מראים, ש-83% מהלקוחות מוצאים, שמערכות אלו הן חסרות תועלת. זו הסיבה והרקע לחקיקה הצרכנית התכופה בעניין זה.

נמצא, שרוב הקריאות, שמטופלות ע"י מוקדי השירות בארה"ב, מקורן בטלפונים ניידים ויותר משני שליש מהמשתמשים בטלפונים ניידים בארה"ב הם הבעלים של סמארטפונים. המצב בישראל די דומה. אם מבט על מסך הטלפון עם מספר אפשרויות היא פעולה הרבה יותר מהירה ונוחה מההקשבה לתפריטים ארוכים, מדוע לא להוסיף למערכת ה-IVR הקיימת ממשק חזותי ולהעניק ללקוחות המחוברים אליה את העוצמה ,היכולות והגמישות של IVR בהרבה פחות זמן?

הטכנולוגיה הזו מספקת פתרון המשמש הן לפישוט השימוש ב-IVR ולהנגשתו גם לאוכלוסיות מתקשות. מערכות Visual IVR הופכות את התפריט הקולי של מערכות IVR רגילות לתצוגה חזותית ברורה ותמציתית. על המשתמש רק לקרוא את ההוראות ולפעול בהתאם. היות והניווט הוויזואלי בתפריט Visual IVR מהיר פי 5 או 6 מההקשבה לתפריטים של ה-,IVR שמופעל באמצעות חיוג צלילים – DTMF, המערכת היא יותר מהירה ומאפשרת גם זמן תגובה מספיק לאנשים המתקשים לעקוב אחרי הוראות או להבין את השפה. עבור כבדי השמיעה, המערכת מציעה הנגשה מושלמת מבלי שיצטרכו להתאמץ. זהו מצב של רווח לכל.

קבלו הצעת מחיר עבור מערכת IVR לעסקים

 

הכניסה למערכת Visual IVR מתאפשרת ממכשירים ניידים ב-3 צורות:

 • מאתר האינטרנט של החברה.
 • מתוך יישומון למכשירים ניידים עם מערכת Visual IVR מוטמעת בתוכו (קיימות גרסאות בכל מערכות ההפעלה).
 • ע"י חיוג למספר טלפון רגיל לקבלת הודעת טקסט עם קישור ל-Visual IVR.

כאשר הלקוח נמצא בתוך המערכת, הוא פועל באינטראקציה עם ממשק חזותי הכולל מסכים מוקפצים, עם אפשרויות מרובות אך ברורות, שמאפשרות ניתוב מדויק וניווט מהיר לפתרונות מקוונים בזמן אמת. המערכת מאפשרת ללקוח לבצע פעולות הכוללות הזנת נתונים אלפאנומריים כמו תשלום חשבונות או שינוי כתובת או סיסמא, העלאת תמונות או טפסים ועוד. זאת, בלי תורים, בלי חזרה על מידע ובחלק גדול של המקרים ללא תלות בנציג שירות אנושי.

במידה והלקוח מבקש בכל זאת לפנות לנציג שירות אנושי, מערכת ה-Visual IVR אוספת את הנתונים של הלקוח ומזינה אותם לנציג השירות, כדי ליעל ולקצר את הטיפול בקריאות השירות. המערכת יוצרת חיסכון של לפחות 60 שניות במשך הטיפול הממוצע. הקשר הישיר עם הנציג האנושי מתבצע דרך צ'ט או באמצעות החזרת שיחה ללקוח.

מעבר ליתרונות, שמערכת ה-Visual IVR מציעה ללקוח המשתמש בה, ישנם גם יתרונות טכניים הנוגעים לארגונים, שמפעילים אותה:

א. מערכת Visual IVR עושה שימוש חוזר בתסריטי ה-IVR הקיימים. בצורה זו, האמצעים, שהושקעו בפיתוח ה-IVR הקיים, לא יורדים לטמיון ואין צורך להתחיל הכל מהתחלה, מצב שכמובן מתורגם לחסכון בהשקעת פיתוח ובזמן העלאת השירות לאוויר, שהוא שבועות במקום חודשים.

ב. המערכת מכילה כלי עיצוב חזותי ידידותי למשתמש, שמאפשר להרחיב את התפריטים הקיימים, או ליצור חדשים בקלות בכל מערכות ה-IVR הקיימות. כלי זה אינו דורש ידע מוקדם בפיתוח והוא מותאם לשימוש גם ע"י אנשי שירות לקוחות, שיווק ותוכן.

ג. למערכת נתיב ביקורת, מפות ודו"חות מתוחכמים המיועדים לפיקוח על האינטראקציות כדי למנוע הישנות של "צווארי בקבוק" ולהבטיח שיפור מתמשך בהפעלתה.

ד. להפעלת מערכת ה-Visual IVR יתרון עצום מבחינת העלות לפעולה: $0.03 מול ה-IVR הרגיל – $0.50. פער המוביל חיסכון כספי מאוד משמעותי במיוחד במוקדים גדולים.

ה. חברות המטמיעות מערכת כזו משיגות חוויית לקוח משופרת יחד עם חיסכון משמעותי בהוצאות, וזאת כתוצאה מ:

 • קיצור משך הטיפול הממוצע הנובע מההמשכיות המוצעת ע"י מערכת ה-,Visual IVR שכן הנתונים, שהוזנו ל-,Visual IVR זמינים לנציג השירות.
 • ירידה בכמות השיחות הנכנסות למרכזי השירות, בגלל השימוש המוגבר בשירות העצמי ותצוגה הידידותית למשתמש של מערכת ה-,Visual IVR שמביאים לפתרון בעיות עצמי.
 • הימנעות מהגעה לנציג לא נכון והורדת זמן ניתוב השיחות בתוך מוקד השירות, שכן התצוגה החזותית המפורטת של אפשרויות הלקוח וכן מציאת סיבת ההתקשרות המדויקת מאפשרים ניתוב מדויק יותר של השיחה.

 

 1. נתב שיחות \ מערכת IVR לעסקים – מחירים

נתבי שיחות כשירות קיימים בכל חברות התקשורת. המחירים נעים בין אפס (אם זה שירות נלווה למרכזיה וירטואלית בענן) ועד עשרות עד מאות ₪ לחודש, תלוי בהיקף הקווים ובצרכים של העסק.

א. נתב שיחות סלולרי

בכל חברות הסלולר יש שירות של ניתוב שיחות בסלולר. דוגמה למחיר שירת ניתוב שיחות בפלאפון: 14.90 ₪ בהתחייבות ל-36 חודשים לכל כמות של קווים. בחברות האחרות המחירים די דומים.

 

ב. נתב שיחות לא סלולרי

מול נתבי השיחות של חברות הסלולר קיימים עוד 3 חלופות מרכזיות:

 • נתבי שיחות בחברות הקוויות: בזק והוט. בזק נחשבת למובילת שוק בתחום הזה, למי שבוחר בשירות מספק התקשורת. המחירון של בזק מצוי כאן. חברת אודיוקודס היא מובילת שוק לעסקים ולארגונים, למי שבוחר בפתרון מתקדם ועצמאי בענן, פתרון שאינו תלוי בספק תקשורת מסוים.
 • נתבי שיחות בענן, בעיקר מחברות המספקות מרכזיות בענן. בד"כ המחיר של ניתוב שיחות בענן הוא אפס או מחיר די סמלי.
 • נתבי שיחות בענן מחברות המתמחות בתחומים הללו. החברות הבולטות בישראל: אודיוקודס ו-Jacada. אודיוקודס היא "מובילת שוק" בתחום הניתוב הקולי מבוסס זיהוי קולי (אין הקשה על מספרים, הניתוב מתבצע ע"י שימוש בטכנולוגיות זיהוי הדיבור בקולו של הפונה, שחייג לעסק).
 • התקדמות נוספת קיימת בשילוב בין הפתרונות של אודיוקודס לבין הפתרון של מיקרוסופט בשם: Microsoft Teams, שהוא השירות, שמחליף את סקייפ לעסקים. המדובר בסדרת מוצרי חומרה ותוכנה המתאימים לשוק הישראלי (ניתן להתנסות בפתרונות הללו, גם למי שטרם עבר ל-Teams).

 

 1. הקלטת נתב שיחות \ מערכת IVR לעסקיםIVR:

הקלטת שיחות עסקיות היא צורך ותיק בשוק העסקי. יש עסקים קטנים עד בינוניים, שרוצים להקליט את השיחות הנכנסות ישירות לניידים שלהם באמצעות פתרון ענן פשוט וזול. יש לא מעט עסקים, שרוצים פתרון של "מרכזיה סלולרית", עסקים, שרוצים לקבל את השיחות הנכנסות לניידים שונים של העסק, באמצעות "נתב שיחות" ואין להם בכלל טלפון קווי פיזי במשרד.

א. הקלטת שיחות בסלולר

יצוין ויודגש, שלבעל העסק ברמת ה-SoHo וגם עסק קטן, שצריך הקלטות של קו אחד או שניים לכל היותר, אין צורך לרכוש שום דבר. הסמארטפון, שיש להם ביד, הוא מערכת הקלטת שיחות, ללא כל עלות.

את שיחות הטלפון העסקיות קל לנתב למכשיר הסלולר. זה שירות הקיים כיום בכל ספק תקשורת בישראל, בכל מרכזיה טלפונית מתקדמת בענן, במחיר אפסי או בחינם. למי שיש מרכזיה טלפונית בענן, נושא ההקלטה מסופק כחלק מהשירות בענן, בד"כ, ללא כל עלות נוספת. כך, שאין צורך לרכוש שום מערכת הקלטת שיחות, כי זה כבר מובנה במרכזיה בענן.

כל הסמארטפונים, שמצויים בשוק בשנתיים האחרונות, כבר מכילים בתוכם יכולת הקלטה של שיחות וניתן להפעיל יכולת זו אוטומטית על כל השיחות או ידנית רק על שיחות נבחרות. אפשר לשמור את ההקלטות בסמארטפון (כולל על כרטיס זיכרון SD חיצוני המוכנס לסמארטפון), ולגבות זאת בחינם בענן, למשל, בענן של מערכת ההפעלה של הסמארטפון (אפל או גוגל). מה שאין בהקלטת שיחות בסמארטפון זה ניתוח אנליטי (AI) של השיחות. הצורך הזה לא בטוח שנדרש בעסקים קטנים מאוד ואם כן, יש לזה כלים מאוד זולים, שניתן להפעיל אותם בנפרד, גם על הסמארטפון.

במציאות של השוק העסקי הישראלי, חלק לא קטן מבעלי העסקים בישראל, אינם מעכלים עדיין את העובדה, שהטלפון החכם – הסמארטפון, שיש להם ולעובדיהם ביד, יכול להיות גם השלוחה של הטלפון העסקי שלהם ומחובר למרכזיה העסקית וניתן לקיים בו שיחות ועידה, בדיוק כמו כל מערכת עסקית שולחנית משוכללת, ואין צורך בכפילות הזו. כך גם הצורך בחדרי ישיבות יקרים ומשוכללים עם מסכים וציוד קצה יקר לשיחות ועידה, מוקדי שירות והקלטות – פשוט נעלם.

בנוסף, טלפוני IP השולחנים העסקיים של הדור החדש, הפכו להיות סוג של "מכשיר סלולרי" קבוע המונח על השולחן במשרד, משום שהטלפונים הללו הפכו להיות מבוססי מסך מגע צבעוני ומערכת הפעלה אנדרואיד, בדיוק כמו בסמארטפונים מבוססי אנדרואיד, שכמעט כל אחד מחזיק בידו. כך, שגם הם הפכו לכלי של שיחות ועידה, ללא צורך בציוד נפרד וייעודי לשיחות ועידה, מוקדי שירות ולהקלטות.

עסקים נתקלים בצורך לתת מענה להקלטת שיחות, במיוחד במוקדי שירות ובתפקידים ובמקצועות, שהרגולטור החליט, שיש בהם צורך לבצע הקלטת השיחות, שמתבצעות בעסק עם הלקוחות שלו (דוגמת: שירותי סוכני ביטוח, מערכות פיננסיות, שירותי תקשורת ועוד).

הקלטת שיחות נועדה גם כדי לשפר תהליכים עסקיים, לפתור מחלוקות עם לקוחות, לעמוד בדרישות משפטיות, לצמצם סיכוני אחריות, להגדיל את הפרודוקטיביות של העובדים ולשפר את שירות הלקוחות.

 

ב. הקלטת שיחות טלפון מכל סוג, בטלפון קווי

כאמור, כל מרכזיה בענן מכילה בתוכה יכולות של הקלטת שיחות וגם יכולות AI (ניתוח אנליטי של השיחות ותוכן השיחות, גם בזמן אמת) במרכזיות החדישות בענן. זו החלופה המומלצת כיום.

מי שמעוניין במערכת נפרדת להקלטת שיחות יכול לבחור כמה פתרונות מובילים בשוק, למשל את מערכת Nice Recording, שהיא מערכת הקלטה מתקדמת, שמתאימה לכל עסק וארגון ובמיוחד לכוחות ביטחון והצלה וכל מי שזקוק למערכת מתקדמת להקלטה. ניתן להפיק הרבה מידע ותובנות מניתוח המידע המוקלט מרשתות הטלפוניה, הסלולר והקשר של העסק או הארגון. מערכת Nice Quality Central, שהיא מערכת ה-AI להקלטות של נייס, יכולה להתממשק לכל מערכת הקלטה הנמצאת בשוק, לא רק לאלו של נייס.

במערכות הקלטה וניתוח מתקדמות יש חשיבות לתאימות מלאה לכל דרישות הרגולציה הכי מחמירות החלות על ארגונים ועסקים, כולל רגולציית PCI בתחום הפיננסי ורגולציית GDPR (שנולדה באירופה) לתחום שמירת הפרטיות והשמירה על מידע אישי.

תשומת לב, שבאחסון מקומי של תוצרי הקלטת שיחות על שרת אחסון מקומי, יש לחשב 3 עד 6 מגה-בתים בשטח האחסון, לכל שעת הקלטה, של כל ערוץ. בהחלט נתון, שדוחף את התחום הזה למעבר לפתרונות בענן, בהם שטח האחסון הוא כמעט בלתי מוגבל (ובלתי מוגבל אם משלמים על האחסון בענן).

 

ג. חידושים בתחום הקלטת שיחות של נתב שיחות \ IVR:

החידושים האחרונים בתחום הקלטת שיחות גם במרכזיות עסקיות מתחלקים ל-2 תחומים:

 1. הפיכת תחום הקלטת שיחות לחלק אינטגרלי (דהיינו: ללא עלות נוספת, או בעלות אפסית – רק עבור שטח האחסון), בעולם שירותי הטלפוניה בענן.
 2. הוספת יכולת הקלטת שיחות למערכות תקשורת מכל סוג, מערכות, שבעבר לא הייתה בהן יכולת כזו, למשל: הקלטת קול המגיע ממצלמות אבטחה מתקדמות, שמכילות כיום גם מיקרופון.

תמצית החידושים בשוק הקלטת שיחות:

 • הקלטת מסך ללא תלות בקיום שיחה. נועדה לבצע קישור ישיר בין השיחה לבין המסך, שהמוקדן ראה מול עיניו בעת קיום השיחה.
 • הקלטת מצלמות IP. תחום המתפתח במהירות בגלל היכולת לתת התראות רק כתוצאה מזיהוי רעשים הקיימים סביב המצלמה.
 • הקלטת פגישה במרכזי קבלת קהל. נועדה לספק תיעוד לפגישות של פנים אל פנים הנעשות מול קהל, שמבקש שירות במרכזי קבלת קהל.
 • הקלטת שיחות וידאו דיגיטלי – SIP Video. מספקת מענה להקלטת שיחות מכל שירות מבוסס IP.
 • הקלטת מיקרופונים וחדרי ישיבות (קל ליישום אם ההקלטה נעשית בענן).
 • הקלטת שיחות Skype for Business. השירות הפופולרי "סקייפ לעסקים", שנמצא בצמיחה והצלחה גם בשוק הישראלי, זוכה אף הוא לשירות של הקלטת שיחות משלו, כמובן בענן. המערכת הזו מוחלפת בשנים הקרובות ב-Microsoft Teams, כרגע מערכת חינמית, אבל מי שמעוניין ביכולות ההקלטה והניתוח שיש בה, חייב לרכוש את המערכת בתשלום (של 5 דולרים לחודש, לכל שלוחה).
 • תוכנות ההקלטה חדשות, שדורשות משאבי מערכת מינימליים הודות למעבר לענן (בו משאבי האחסון הם בלתי מוגבלים והעלויות אפסיות).
 • תמיכה ביכולות הקלטת שיחות בסביבת עבודה מגוונות: Linux OS/Windows OS, כולל תמיכה במערכות הניידות של אפל ושל גוגל (בגלל המעבר לשימוש מסיבי בסמארטפונים ובטאבלטים). כיום, ניתן גם באייפון (מה שהיה אפשרי באנדרואיד מזה שנים) להקליט שיחות בלחיצת כפתור.

 

תשובות קצרות לשאלות נפוצות:

 

 1. מי הן המתחרות של בזק בתחום נתבי שיחות?

המתחרות של בזק בתחום הזה של ניתוב שיחות עסקי (המבוסס על הקשת ספרות – IVR) הן: סלקום, פרטנר, הוט, תדיראן טלקום, טריפל-סי, אומניטלקום, Voicenter, בזק בינלאומי, פון-פלוס, בינת עסקים, אוויה (באינטגרציה של מיטווך), בר-עוז מערכות תקשורת, iPracticom, CallBiz, PayCall, Aspire ועוד.

יחד עם זאת, רצוי לבחון את הפתרונות הללו מול הפתרונות המתחרים ,במיוחד של Voicenter – מחיר נתב שיחות אצלה מתחיל ב-49.90 ₪ לחודש ל-5 שלוחות (ויש מבצעים זולים יותר אצלם), כחצי מהעלות בבזק.

הפתרונות החדשים לניתוב שיחה מבוסס ראייה (של התפריטים בסמארטפון) מסוג של Visual IVR מבית Jacada: להפעלת מערכת ה-Visual IVR יש יתרון עצום מבחינת העלות לפעולה: $0.03 מול ה-IVR הרגיל -$0.50 (פי 16 יותר יקר), פער המוביל לחיסכון כספי מאוד משמעותי. לכן, כדי לקבל החלטה מושכלת. הכוח נמצא כיום בידי הלקוחות ויש לנצל את התחרות בשוק להשגת הפתרון המתאים ביותר לצרכי העסק ולתקציביו.

 

 1. האם הפתרון של נתב שיחות של בזק בגישת תפריטי ה-IVR הוותיקים, הוא הפתרון המומלץ כיום לעסקים?

בעידן, שבו כולם (מנהלים, עובדים, לקוחות, ספקים, שותפים וכיו"ב) עברו לסמארטפונים, טכנולוגיית נתב השיחות אמורה לעבור שדרוג והיא יכולה להיות אחד הכלים החזקים ביותר בהנגשת שירותים עצמיים וכלי דיגיטל לכולם. נתב שיחות מתקדם, שמתוכנן היטב, מאפשר ללקוחות לפתור במהירות ובקלות נושאים שגרתיים. שינויים קלים בנתב השיחות יכולים להפוך את הנתב לשימושי יותר עבור הלקוחות, להעלות את שביעות הרצון שלהם ולצמצם פניות למוקד השירות והתמיכה.

אין זה סוד, שלקוחות קיימים או פוטנציאליים מחפשים שירות פשוט ומהיר ואינם אוהבים את השימוש בנתב השיחות הישן, במיוחד זה המבוסס על עקרונות ה-IVR הישנים, של הקשת מספרים כדי להתקדם למוקדן המבוקש.

נכון, שהתקדמנו משמעותית מבחינת הטכנולוגיה המסייעת לחוויית שירות מוצלחת יותר במוקדי שירות, אבל נראה, שבכל מה שקשור לשירות הטלפוני, אנו עדיין חיים, פחות או יותר, בתקופת האבן (או מדויק יותר, בתקופה בה הטלפון הומצא: במחצית השנייה של המאה ה-19. אז גם החלו לפעול המרכזניות הראשונות. זה עובד בדיוק אותו דבר גם כיום, בחלק נכבד ממוקדי שירות הלקוחות בישראל, במיוחד אלה הנמצאים בעסקים ברמת ה-SMB וה-SME).

לכן, כבר בחיוג עצמו ניתן לספק למחייג חוויית שירות אחרת וראוי לסיים את הגישה המיושנת ולייצר מגע עם הפונה בצורה מתקדמת ומתאימה למאה ה-21. שיטת ה-IVR, שהומצאה בתחילת שנות ה-80, עדיין פועלת ברוב מוקדי השירות בישראל, ומרגיזה את הדור הצעיר (וגם את כל שאר הפונים בכל הגילאים), שנאלצים לעבור בין תפריטים ע"י הקשת מספרים חוזרת ונשנית.

הפיכת ה-IVR ל-Visual IVR היא לא בדיוק הפתרון המלא והנכון ,שהציבור מחפש. להחליף לחיצה על מקשי הטלפון בלחיצה על תפריט באפליקציה, זו לא בדיוק התקדמות טכנולוגית מדהימה, שתפתור את בעיית היעדר "חוויית לקוח".

הנתונים המחקריים מאששים את זה: חברת Mattersight מארה"ב (שנרכשה ע"י חברת נייס הישראלית), שמתמחה בתחום ה-Analytics בתחום מוקדי השירות הטלפוניים, הראתה בסקר שערכה, שכ-66% מהלקוחות מרגישים תסכול עוד לפני שנענו ע"י מוקד השירות, ו-44% מהלקוחות פשוט לא מצליחים להבין מדוע מותגים לא משפרים את חווית השירות, שהם מספקים במוקד הטלפוני. 70% מהלקוחות טוענים, שמספיקה חווית שירות שלילית אחת כדי שלעולם לא יירכשו מוצר נוסף מהמותג אליו חייגו.

כל הרגולציות המחמירות, שחוקקו בישראל בתחום מוקדי השירות, עדיין לא פתרו את בעיית היעדר "חוויית משתמש", שהיא הבעיה המרכזית של רוב מוקדי השירות בישראל.

במערכות ה Visual IVR-מהדור החדש (מבוססות גם זיהוי קולי ולא תפריטים) הלקוח יכול לבצע פעולות רבות כגון: תשלום חשבונות, שינוי כתובת, תכנון זמני שירות, הזנת נתונים מורכבים כולל אותיות ומספרים, העלאת תמונות או צילום של טופס, לקבל מידע וייעוץ, ועוד פעולות רבות נוספות, מבלי שיצטרך להמתין בתור, לחזור על מידע, ובמקרים רבים, בלי להיות תלוי כלל בנציגי שירות אנושיים, שייענו לפנייתו.

בהנחה, שהלקוח מחליט במהלך השימוש, שברצונו בכל זאת לדבר עם נציג שירות אנושי, הנתונים, שהוזנו לVisual IVR-, יהיו זמינים לנציג השירות. דבר זה מאפשר ניתוב השיחה לנציג השירות המתאים ומענה מדויק לסיבה, שבגללה הלקוח התקשר.

כך, מערכת ה Visual IVR-של הדור החדש אוספת את הנתונים של הלקוח המסוים ומזינה אותם חזרה לנציג השירות במוקד הטלפוני לצורך טיפול יעיל בקריאות, בתוך מסגרת זמן הרבה יותר קצרה, תוך חיסכון של 60 שניות לפחות במשך הטיפול הממוצע Average Handle Time – AHT  בלקוח. בנוסף, הלקוח יכול לבחור באפשרויות נוספות ליצירת קשר כגון צ'ט \ צ'טבוט, "שירות עצמי", או להחזרת שיחה.

כיום, עסק קטן יכול ליהנות מפתרונות תקשורת מתקדמים דוגמת תקשורת וטלפוניה בענן, שבעבר היו נחלתם של עסקים גדולים בלבד, שהשקיעו מעל 10,000 $ לעמדת עבודה, בנוסף להשקעות ב-IVR, הכשרת מוקדנים, מערכות שליטה וניהול, עלויות תחזוקה ורישיונות ועוד.

 

 1. האם יש פתרונות ל"חוק 6 הדקות", שאינם בתחום ה-Visual IVR?

בהחלט. יש פתרונות רבים וטובים.

הפתרונות החדשים והמובילים הם פתרונות המתבססים על צ'ט קולי מבוסס זיהוי קולי, לרבות צ'טבוטים ורובוטים אנושיים.

המעבר לצ'ט קולי בעסקים, כמערכת הנלווית למרכזיה העסקית (שרצוי שתשכון כחלק ממערכת שירותי הענן של ספק שירות מוביל), כבר אינה דבר חדש או מסובך, משום שרבים משתמשים בטכנולוגיה הזו על הסמארטפון שלהם, לצרכים אישיים ו\או עסקיים.

 שירותי הטלפוניה והתקשורת בעסקים קטנים, בינוניים ואף גדולים היו, למעשה, "בור תקציבי" בלי כל תחתית. בשנה האחרונה התחרות בשוק העסקי שינתה כיוון והתחרות הפכה לאגרסיבית, וניתן להשיג חיסכון בהוצאות התקשורת הטלפונית בתכנון נכון, חכם וזהיר.

שוק זיהוי הדיבור העולמי נמצא בצמיחה מואצת ומדהימה בכל רחבי העולם, מ-941 מיליון דולרים מכירות ב-2017 השוק הזה יגיע לכ-2.2 מיליארד דולרים ב-2022, גידול ממוצע של 18.2% בשנה (!). ישראל נמצאת ומובילה גם בתחום הזה.

על פי Business Insider, 84% מהעסקים בארה"ב ישתמשו תוך שנתיים ביישומיים קולים מבוססי זיהוי קולי, כמוצר בסיסי ומוביל בקשר שלהם עם הלקוחות, השותפים וגם בתוך הארגונים והעסקים. מדובר במהפכה המתרחשת ממש כעת בעולם המערבי וגם בישראל.

מדובר במעבר מהיר מקשר אנושי לקשר מבוסס יכולות מתקדמות של מערכות המחשוב המצויות בשוק, יכולות הנמצאות בענן (כלומר ב-Data Center של ספק שירותי ענן הנמצא אי שם בארץ או בעולם) והעסק מאמץ יכולות כאלו לעצמו די בקלות, כדי להתקדם, להתייעל וגם לחסוך בהוצאות.

אחת השחקניות הבולטות בתחום היא חברת אודיוקודס (מקריית שדה התעופה לידי נתב"ג), שהכריזה לאחרונה על מהלך מהיר של הוספת AI (ר"ת: Artificial Intelligence) -אינטליגנציה מלאכותית, למערכות זיהוי דיבור של החברה, ליצירת קו חדש של פתרונות לשוק והוקמה בחברה חטיבה חדשה בשם Voice.AI לצורך ההתפתחות המבטיחה הזו. זה חלק מהתפתחות תחום שירותי התקשורת בענן.

תחום זיהוי קולי מזמן יצא מהמשבצת של "Personal Assistance" ("עוזר/ת אישי/ת"), שהחלה לפרוץ לתודעה של הציבור בשירות Siri במכשירי הסמארטפון של אפל. כיום, אפשר למצוא את השירותים הללו בתחומים עסקיים רבים, שמתפתחים כל הזמן, בגלל התחרות, שנפתחה בתחום זה ע"י ענקיות דוגמת אמזון, מיקרוסופט, סמסונג וגוגל.

המטרה של אודיוקודס היא להפוך את כל התקשורת העסקית בכל האפיקים והערוצים, למבוססת על זיהוי דיבור, תוך חיבור לכל סוגי הטלפונים הנייחים והניידים, לרשתות חברתיות, לאפליקציות עסקיות, לדואר האלקטרוני ועוד.

בראייה הזו, הכל עובר ויעבור שדרוג, כולל ובמיוחד מרכזי שירות לקוחות. המטרה להגיע למענה אוטומטי לחלוטין לפונים.

 

 1. מהם היתרונות בשימוש במערכת נתב שיחות \ מערכת IVR לעסקים הנמצאת בענן?

היתרונות של שימוש במערכת בענן, שתספק שירותים לכל השלוחות והסניפים בכל מקום בארץ ובעולם, הם די ברורים:

 • כל השיחות (לרבות שיחות וידיאו באיכות) בתוך העסק ובין כל שלוחותיו הן שיחות פנימיות (בד"כ ללא עלות, או בעלות אפסית).
 • ניתן לשלוט יותר בקלות על ההוצאות של העסק על הוצאות הטלפוניה והתקשורת מקומית ובינ"ל, שנדרשת לצרכי שיחות ועידה.
 • ניתן להגן טוב יותר על שיחות רגישות וחשובות.
 • ניתן לשלוט טוב יותר על איכות השיחות, קצה לקצה.
 • שירותי ערך מוסף דוגמת: הקלטת שירות, Call Center, ניידות בשימוש בסמארטפונים, הגנות סייבר, גיבוי ועוד, הם חלק בלתי נפרד מהשירות (ובעלויות אפסיות) ולא דורשים אינטגרציה מספקים חיצוניים.
 • ניתן לשלב טוב יותר מערכות ל"עבודה קבוצתית" הנפוצות כיום בעולם העסקי (דוגמת Slack, Jive, Workplace, WhatsApp for Business, סקייפ לעסקים, G Suite, Rainbow, Quip, Yammer, Microsoft Teams, Cisco Jabber, Cisco Spark, IBM Connections ועוד). מיקרוסופט החלה לדחוף את הפתרון של Microsoft Teams (מגיע גם בחבילת אופיס 365), שיחליף במהלך הדרגתי, שייקח כמה שנים, את הפתרונות האחרים של "עבודה קבוצתית" דוגמת Yammer וסקייפ לעסקים. מול אלה יש את הפתרון בשם Rainbow של ALE, שהוא חינמי לחלוטין לעסקים ברמת ה-SMB, עם יכולות מתקדמות ביותר, והפתרון של פייסבוק דוגמת Workplace הזוכה בשנה האחרונה להצלחה עצומה בקרב עסקים קטנים עד בינוניים בכל רחבי העולם. סקירה של הכלים המובילים לעבודה שיתופית \ קבוצתית בארגונית יש כאן, ועל פי חברת המחקר ISG, הכלי המוביל כיום בעולם הוא Teams של מיקרוסופט, כמופיע בתצלום כאן למטה. בנובמבר 2019 מיקרוסופט דיווחה על שימוש יומי של מעל 20 מיליון משתמשים בחודש שעבר ב- Microsoft Teams, ובחודש שעבר, משתמשי Teams השתתפו ביותר מ-27 מיליון פגישות מקוונות וביצעו יותר מ-220 מיליון פעולות בקבצים השמורים ב- Hub של המערכת.

 

 • מערכת IVR סקירת יצרנים מוביליםניתן לשלב במערכת בענן מערכות עיבוד וניתוח נתונים חכמות (AI, ML, BI).
 • אפשרות לשלב בקלות טכנולוגיות תקשורת וטלפוניה מתקדמות (שהן העתיד של הטלפוניה העסקית) דוגמת WebRTC ומערכות VR (ר"ת: Virtual Reality) ו-AR (ר"ת: Augmented Reality), טכנולוגיות שתתפוסנה מקום חשוב ומרכזי בחדרי שיחות ועידה בשנים הקרובות.
 • אין הוצאות הכרוכות בניהול של מערכת פיזית בעסק ובכלל זה: הקצאת שטח למערכת, חשמל, מיזוג אוויר, מסכים מיוחדים, כבלים, תחזוקה שוטפת, ביטוח, חלפים, רישיונות, שדרוגים, עלויות הקלטות, עלויות הגנה (גם פיזית וגם מפני סייבר והונאות) וכיו"ב. בקיצור: "בור בלי תחתית" של הוצאות בלתי נשלטות, לאורך זמן, למי שנשאר "בעולם הישן" של מרכזיות פיזיות בעסק.

קל (יחסית) לשלב מכשירים ניידים (סמארטפונים, טאבלטים ומכשירים חכמים ניידים אחרים דוגמת: מסופונים, שעונים וצמידים חכמים ועוד) במערכת טלפוניה, מוקדי שירות והקלטת שיחות בענן. למעשה, זו הדרך הטובה ביותר לספק שירותי שיחות תקשורת מכל סוג בענן, לכל העובדים והמנהלים, גם כשהם בתנועה בכל מקום בארץ וברחבי העולם.

 בעתיד, עם התחזקות המעבר לשירותי WebRTC, נושא ההקלטות בענן יהיה חלק בלתי נפרד מפתרון הטלפוניה העסקית וינוהל רק באמצעות דפדפן.

  

 1. האם כדאי לעבור לשיטות החדשות של ניתוב שיחות ומענה במוקדי השירות?

בהחלט.

זאת, משום שאחת ההוצאות הכבדות ביותר בעסקים ובארגונים אלה היא אנשי תמיכה ומוקד, שעולים בישראל כ-165 אלף ₪ לשנה על כל מוקדן (כולל עלויות ההכשרה של המוקדן אך ללא עלויות הציוד והתשתיות הנדרשות לכל מוקדן).

מה עוד אני יכול להוציא לשירותי ענן?

 

התשובה לשאלה הזו, במיוחד בעסקים קטנים עד בינוניים, היא: הכל. אמנם, עסקים וארגונים זקוקים לשירותי מחשוב ותקשורת (לרבות טלפוניה) בכל פעילותם. אולם, מדובר בסעיפי הוצאה בלתי נשלטים. עסקים מוצפים כיום בשפע של פתרונות תקשורת ומחשוב מתקדמים, לרבות בענן. לשם כל השוק העסקי והארגוני הולך.

אחד התחומים הכי מעצבנים (גם את בעלי העסקים וגם את הלקוחות שלהם) הוא תחום ה-IVR (ר"ת: Interactive Voice Response), שמשמעו: ניתוב בתפריטים קוליים ע"י לחיצה על המספרים במכשיר הטלפון בתפריט ארוך (מלווה במוזיקה, או פרסומת), כדי להגיע לשלוחות בעסק (או לעמדות המוקדנים ב-Call Center).

מנקודת המבט של בעלי העסק, שירות IVR זו הוצאה קבועה בלתי נשלטת של העסק, שקשור ב"חתונה קתולית" לספק ה-IVR. העסק משלם על רישיונות ותחזוקה של מערכת ה-IVR, והוא תלוי בספק השירות שלו בכל שינוי ועדכון, שהוא מעוניין לבצע ב-IVR. העסק משלם לספק ה-IVR גם כשהמערכת לא מופעלת בכלל (למשל בחגים וחופשות) וכל שינוי או עדכון של המערכת עולים לבעל העסק כסף.

 

חיבור מערכת Visual IVR בענן

האם יש חלופות להתקנת מערכת IVR לעסקים?

 

בהחלט. יש כמה חלופות טובות בשוק ובכלל זה:

א. Visual IVR. פתרון ויזואלי המופעל על הסמארטפון. פתרון ה-Visual IVR המוביל בשוק הוא של ג'קדה הישראלית. הפתרון החזותי תוכנן לאפשר למחייגים להתחבר באופן יעיל ואישי ישירות עם בעלי התפקידים הנכונים לפנייתם בחברה אליה הם התקשרו. ה-Visual IVR מחזק את נאמנות הלקוחות, מפחית עלויות שירות ומספק חוויית לקוח כללית טובה הרבה יותר. עסקים מדווחים, שה-ROI (החזר השקעה) לפתרון הזה הוא בין 1 ל-6 חודשים לכל היותר ועלות הפתרון היא כעשירית מעלות כל פתרון IVR מתחרה.

ב. ניתוב בקולו של הפונה. פתרונות ניתוב על פי זיהוי דיבור (Voice Recognition) המובילים בשוק הם VocaNOM ו-VocaONE מבית אודיוקודס הישראלית. המערכת הזו מספקת חוויית שימוש ללקוחות ברמה מצוינת. המערכת הזו מאפשרת ניתוב שיחות נכנסות ללא IVR, רק בזיהוי קולו של המתקשר. הפתרון יכול להיות מופעל בענן ציבורי או בענן פרטי או בהתקנה מקומית (ללא ענן). מדובר בחיסכון של עד 75% בזמן ההמתנה למתקשרים עם דיוק של 95% בזיהוי הדיבור של המתקשר. החיסכון בכוח אדם (במוקד או במרכזיה) תלוי בהיקף השימוש בניתוב שיחות ידני או ב-IVR, שיש בעסק לפני השדרוג לזיהוי קולי.

ג. שירות IVR בענן במודל ה-SaaS. זו חלופה חדשה מבית Gama Operations הישראלית, שמתמחה (בין היתר) בפתרונות IVR.

מדובר בפתרון המוצע כשירות וירטואלי בענן שהלקוחות משלמים עליו כמו כל שירות בענן (SaaS = Software as a Service) והוא מכונה בשם: Cloud Interactive Voice Response) CIVR) המותקן בענן מקומי או ציבורי, לפי רצון העסק. כך, משפרים גם את חוויית השימוש ללקוחות המתקשרים וגם מורידים את העלויות לבעל העסק. התשלום על השימוש הוא רק על פי צריכה בפועל של השירות.

היתרונות של שירות IVR במודל ענן בשירות CIVR:

 • השליטה בתפריטים ובמנגינת הרקע נמצאת בידי בעל העסק ואין צורך בשום סיוע מהספק כדי לבצע שינויים. הכל מבוצע בדפדפן.
 • התשלום הוא בגישת Pay-as-you-go. אין עלויות הקמה, תחזוקה או רישיונות. הכל מחושב רק לפי השימוש בפועל.
 • ניתן לחבר למערכת את המדיניות הארגונית (למשל: שעות מסוימות בהן שיחות תנותבנה לבעלי תפקידים מסוימים, או תנותבנה לתיבה קולית).
 • ניתן להפעיל את המערכת ללא לחיצה על המקשים, רק על בסיס זיהוי קולו של המתקשר (ובכך המערכת הזו מתחרה "ראש בראש" במערכת של אודיוקודס).
 • ניתן להוסיף למערכת יכולות Text-To-Speech &  Speech-To-Text כך, שניתן להפעיל אפליקציות מבוססות קול לספק מענה ללקוחות, לכל צורך עסקי. אילו יכולות להיות גם אפליקציות הנותנות מענה לבעלי מוגבלויות.
 • ניתן להפעיל  צ'אטבוטים כחלק מהמערכת. כך, שהמתקשר משוחח בצ'ט או בקולו עם "מכונה חכמה", שמספקת לו חוויה לגמרי חדשה. מדובר ב"מוקדן חכם ווירטואלי" המספק שירות עם יכולות Artificial Intelligence) AI) – "בינה מלאכותית". גישת הצ'אטבוטים נכנסת כעת לשוק ה-Call Centers והיא חלק מההתפתחות של מתן שירות לקוחות ע"י רובוטים חכמים.

נתב שיחות IVR

שורה תחתונה בתחום העברת מערכת IVR לעסקים לענן:

אין צורך להיות בקי במונחים של הטכנולוגיות החדשות, כי מה שחשוב לבעלי העסקים הוא: ניתן לקבל יכולות מתקדמות הרבה יותר וזולות בפעולה פשוטה אחת של שדרוג טכנולוגי לשירותי ענן.

גם מערכת IVR לעסקים יכולה כעת לעבור לענן. יתרה מכך, המעבר לענן מאפשר לחבר יכולות חדשות לגמרי ל-IVR, דוגמת צ'אטבוט.

בגלל שהמערכת היא בענן, ניתן להתנסות בה בחיבור מהיר ללא עלות ובלי התחייבות, כדי לקבל את ההחלטה על סמך התנסות מעשית במערכת. למי שהתנסה בשירותי ענן, מומלץ להתנסות בשירותי ענן היברידיים, או בגישה החדשה המכונה בשם: "מולטי ענן", מה שמביא את התועלת העסקית ברת מדידה הטובה ביותר לצרכים של העסק.

מומלץ לבצע תהליך מושכל של בחירת פתרונות מתקדמים לשירותי מערכת IVR לעסקים, שמשתלבים במערכות המחשוב, הטלפוניה והתקשורת האחרות של העסק. אין להסתנוור רק מהמחיר ומהיכולות הטכניות של הספק. יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית".

אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה הזה.

 

לקבלת הצעות מחיר עבור מערכת IVR לעסקים >>> לחץ כאן!

 

קבלו הצעת מחיר עבור מערכת IVR לעסקים

 

 

מידע נוסף על מערכת IVR לעסקים:

מערכת IVR לעסקים

 Building Blocks for a IVR – Interactive voice response

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים