מצלמות אבטחה לעסקים – איך בוחרים מצלמת אבטחה? ☎ 077-8123111

מצלמות אבטחה לעסקים – איך בוחרים מצלמת אבטחה?

מצלמות אבטחה לעסק

מצלמות אבטחה לעסקים – איך בוחרים מצלמת אבטחה?

 

✅ עסקים רבים מפעילים מצלמות אבטחה בעסק (בתוכו, בכניסות וסביבו). החלק המרכזי בבחירת הפתרון הוא בחירת המצלמה, שהיא העיקר במערכת האבטחה.

 

✅ איך בוחרים את מצלמות אבטחה לעסקים?

 

עסקים וארגונים רבים מפעילים מצלמות אבטחה מסוגים שונים הן בתוך העסק והן סביבו (כולל בחניה), כדי להיעזר במצלמות הללו לצרכי אבטחה, מניעת גניבות (פנימיות וחיצוניות), ייעול התפעול של העסק, שליטה מרחוק בנעשה בעסק ולתיעוד התרחשויות בעסק ובסביבתו.

בד"כ כשבאים לרכוש מצלמות אבטחה, עסקים שוכחים את הדבר הכי חשוב: למצלמות אבטחה יש תקנים בינלאומיים מקובלים.

מצלמה, שעונה לתקן, קל להחליף אותה (אם היא נגנבת, נשברת או מתקלקלת) עם כל מצלמה אחרת, שעונה לתקן, מכל יצרן מצלמות אבטחה לעסק בעולם. כך, אין כל בעיות תאימות במערכת בעת החלפת מצלמות או הוספת מצלמות.

התקן הכי חדיש בעולם מצלמות האבטחה הוא ONVIF G וניתן להסתפק לעיתים גם בתקן   ONVIF S היותר ותיק ומוכר בשוק הזה.

מצלמות אבטחה לעסקים – איך בוחרים מצלמת אבטחה?

כ"כ, לא מקובל כיום לרכוש מצלמות אבטחה, שאינן מצלמות IP, משום שמצלמות IP מספקות יכולות, שאין במצלמות אנלוגיות, דוגמת יכולת לחיבור למרכזיה עסקית, יכולת לשליטה מרחוק, יכולת צפייה מרחוק בווידיאו בסמארטפון, שליטה באמצעות דפדפן ועוד.

מצלמות אבטחה באות בתצורות רבות:

 • מצלמות גוף,
 • מצלמות כיפה בגדלים שונים,
 • מצלמות צינור בגדלים שונים,
 • מצלמות PTZ בצורות מגוונות,
 • מצלמות פיקוד עם PTZ,
 • מצלמות ממוגנות לצרכים מגוונים ולמקומות קשים,
 • מצלמות גוף זעירות מוסוות (למרגלים, לשוטרים ולבלשים פרטיים),
 • מצלמות לכלי רכב,
 • מצלמות אבטחה מעופפות ב-Drones,
 • מערכות אינטרקום ובקרת כניסה משולבות במצלמות,
 • מערכות של מצלמות המותאמות לבית חכם (Smart Home), ולמשרד חכם, עם סנסורים וחיישנים מסוג IoT (ר"ת: Internet of Things), כולל זיהוי תנועה בבית ומצבים חריגים, הכל בשליטה מרחוק מהסמארטפון.
 • בנוסף, מסביב למצלמות יש: מערכות שרתי הקלטה – DVR וניתוח, אפליקציות לצפייה ולניהול מצלמות מקומיות או בענן, אפליקציות על מחשבים וגם סמארטפונים וטאבלטים, אביזרים נלווים ומערכות תומכות, מגדילי טווח ומפצלים ועוד. בנוסף. בד"כ נדרשת תמיכה מלאה של המצלמות ב-PoE ובשידורי .HD

חברת CSP מציגה לשוק מגוון רחב מאוד של מצלמות המשווקות והמותקנות ע"י CSP, ברמות איכות שונות ולצרכים שונים, מיצרנים מובילים בשוק העולמי כולל יצרנים ישראלים מובילים דוגמת ריסקו (מובילת שוק בישראל), שבהן מצלמות האבטחה משולבות במערכות אבטחה ואזעקה ולרוב גם מחוברות למוקד אבטחה מאויש 24X7.

המצלמות הזולות והפשוטות הפופולריות בשוק הן: Outdoor Low Light IP Camera מבית CBP והן באות במגוון רזולוציות בין 1 ל-2 מגה-פיקסל. כל המצלמות הללו עונות על ONVIF Profile S, תומכות בחיבורי PoE וב-WiFi, כולל צילומי לילה באינפרה-אדום. יש אפשרות להכניס בהן כטיס זיכרון זעיר מסוג TF-Card להקלטה מקומית קצרה בתוך המצלמה. כל המצלמות הללו עונות על תקן וידיאו H.264 וניתן לצפות בווידיאו מכל מקום (כאשר המצלמות מחוברות לאינטרנט ולענן) באמצעות סמארטפון.

המחירים למצלמה נעים בין 100 ל-200 דולרים, תלוי באיכות וברזולוציה של המצלמה. אם מעוניינים במצלמה מוגנת בצורה טובה מפני ונדליזם והשחתה מכל סוג ועמידה במים ובמכות ברק, המחיר יכול להגיע עד ל-400 דולרים ואף יותר.

בנוסף להחלטה על המצלמה, אחת הבעיות החמורות, שבעלי עסקים נתקלים בה בעת התקנת המצלמות, היא הצורך ליצור ולבצע חיווט כפול אל המצלמות. חיווט כפול (אחד להעברת ה-Data ואחד להעברת החשמל) הוא בזבוז כסף, תחזוקה כפולה ולרוב: כיעור של חוטים על הקירות.

הפתרונות המקובלים ליצירת חיבור למצלמות בחיווט אחד הן בעיקר סביב:

א. חיבורי PoE (ר"ת: Power Over Ethernet), דהיינו: מבצעים חיבור אחד למצלמה ע"י סלילת קו של חיווט אתרנט, שמעביר עליו גם את ה-Data (כלומר הווידיאו, השליטה והפקודות למצלמה ומהמצלמה) וגם את המתח החשמלי.

יש פתרונות PoE גם על כבלי קואקס, במקום שיש חיווט של חוטי קואקס בקירות.

ב. חיבור WiFi. דהיינו: יש כבר חיבור מתח למצלמת האבטחה וה-Data מועבר באוויר בחיבור אלחוטי מסוג WiFi.

ג. חיבורי PLV NVR (ר"ת: Power Line Communications Network Video Recorder), כלומר: פתרון רשת וידיאו על רשת החשמל. השיטה כאן מאוד פשוטה: אין צורך בכל חיווט חדש למצלמה באשר היא, בתנאי שיש שקע חשמלי במרחק סביר מהמצלמה. ה-Data עובר על קווי החשמל, בין השקעים הקיימים לחשמל.

בד"כ בתוך שרת הווידיאו יש דיסק קשיח להקלטות (במקרה שרוצים הקלטות וידיאו מקומיות ולא בענן). ניתן להציג על מסך אחד כמה מצלמות אבטחה לעסק בו זמנית בהתאם לחוזק המעבד והזיכרון של שרת הווידיאו.

 

שורה תחתונה:

מומלץ לבחון כל סוג של מצלמת IP לאבטחה לעסק ולראות אם היא עונה על צרכי העסק ולמי המוצר הזה יתאים והיכן ניתן להתקין אותו. כ"כ, מומלץ לבדוק אם המצלמה עונה על התקנים המקובלים בעולם מצלמות האבטחה.

לכן, מומלץ לבצע תהליך מושכל של בחירת מצלמות IP עבור העסק. מצלמות אבטחה באות במגוון רחב של תצורות וכמענה לצרכים מגוונים. כך, שיש לנתח זאת בדקדקנות ולוודא עמידה בכל התקנים והדרישות. השוק רווי מתחרים והכוח מצוי בידי הצרכנים. אין להסתנוור רק מהמחיר ומהיכולות הטכניות של הספק. אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה הזה.

 

לקבלת הצעות מחיר מספקי מצלמות אבטחה IP לעסקים בחינם לחץ כאן!

 

לשיחה אישית ומיידית עם מהנדס תקשורת מיכאל פנחס חייג/י: 077-8123111

 Top 5 Best Surveillance Cameras To Buy in 2016 

השאר תגובה

פוסטים נוספים