מצלמות אבטחה HD אלחוטיות עם צפייה מהסלולר– איזה פתרון מתאים?

מצלמות אבטחה HD אלחוטיות עם צפייה מהסלולר כולל הקלטה – איזה פתרון מתאים לעסקים?

מערכת שיחות ועידה בווידאו לחדרי ישיבות חכמים

מצלמות אבטחה HD אלחוטיות

✅ עולם מצלמות האבטחה מתקדם בקצב מהיר ביותר ומאמץ יכולות המוטמעות בסמארטפונים.

 

✅ למה בכלל צריך מצלמות אבטחה ברמת HD, עם יכולת צפייה מרחוק בסמארטפונים? 

 

עסקים רבים בישראל מפעילים מצלמות אבטחה בעסק (בתוכו, בכניסות וסביבו, כולל בחניות). החלק המרכזי בבחירת הפתרון הוא בחירת המצלמה, שהיא העיקר במערכת האבטחה. המטרות של התקנת מצלמות אבטחה: להיעזר במצלמות הללו לצרכי אבטחה ומניעת פריצות, מניעת גניבות (פנימיות וחיצוניות), ייעול התפעול של העסק, שליטה מרחוק בנעשה בעסק, מעקב אחרי התנהגות קונים ותיעוד התרחשויות בעסק ובסביבתו.

אילו סוגי מצלמות אבטחה יש ומה זה רמת HD?

טכנולוגיות מצלמות האבטחה התקדמו מאוד בשנים האחרונות, ממצלמות אנלוגיות ישנות, למצלמות דיגיטליות ברמת SD (ר"ת: Standard Definition) ובהמשך לרמת 720p, שזו הרמה הכי בסיסית של HD (ר"ת: High Definition), ברזולוציה די נמוכה של 1.3 מגה פיקסל. כיום מקובל לרכוש מצלמות ברמת 1080p, שזו רמת HD  תקנית, ברזולוציה של 2.1 מגה פיקסל לפחות.

מצלמות אבטחה HD אלחוטיות

רק לשם השוואה, רוב הסמארטפונים בעולם מגיעים כיום עם מצלמות קדמיות ברזולוציה של לפחות 16 מגה פיקסל.  יש היום לא מעט דגמי סמארטפונים עם מצלמות קדמיות ברזולוציה של מעל ל-20 מגה פיקסל. למשל במוצרי סוני Xperia יש כיום מצלמות של 23 מגה פיקסל. כך, שמצלמות האבטחה לעסקים עדיין רחוקות מרחק רב מהיכולות ומהאיכות של מצלמות הסמארטפונים הקיימות בעולם.

כדי לאפשר העברת הווידיאו באיכות ממצלמת האבטחה לרשת העסקית, יש צורך בחיבור למצלמה בכבל קואקסיאלי, או כבל אתרנט התומך בהעברת HD, או בחיבור המצלמה לרשת של העסק ב-WiFi (או במודם סלולרי, אם אין כל דרך אחרת). תקני ה – WiFi הקיימים היום מספקים רוחבי פס עצומים, וניתן להעביר באלחוט כיום אפילו ברמת 4K, שזה השלב הבא של רמת האיכות של מצלמות האבטחה.

כמובן, שמכשירי ה-DVR (מכשירי ההקלטה של הווידיאו המגיע ממצלמות האבטחה) חייבים להיות מותאמים ל-HD, ומערכת התוכנה והמחשוב, שמטפלת בניתוח והצגת הווידיאו על גבי מסך או מסכים בעסק, צריכה לתמוך ב-HD.

למה בכלל צריך מצלמות אבטחה ברמת HD? מהם היתרונות במצלמות אבטחה HD?

כולנו צופים בטלוויזיה. כך, שלא קשה להבין את ההבדלים בין תוכניות המשודרות באיכות HD לתוכניות הרגילות (SD). מצלמות אבטחה באיכות HD יכולות לסייע בזיהוי מדויק ומהיר של פעילות חשודה ומה בדיוק קרה, עד לפרטי פרטים.

מצלמת אבטחה סטנדרטית מקליטה ב- 0.4 מגה פיקסל (720×480 פיקסלים). לעומת זאת, מצלמת אבטחה HD מקליטה ברזולוציה של עד 29 מגה פיקסל (6576×4384 פיקסל) ומעניקה לבעל העסק הזדמנות טובה יותר לזיהוי פנים, פרטים טכניים מדויקים וזיהוי מלא של לוחיות רישוי של כלי רכב. לכן, מצלמות אבטחה ברמת HD הפכו לסטנדרט מקובל בענף מצלמות האבטחה.

 

לקבלת הצעת מחיר עבור מצלמות אבטחה HD אלחוטיות – השאירו פרטים כאן

הסיבות העיקריות למעבר למצלמות אבטחה ברמת HD:
 1.  הסוף לחיי המצלמות הישנות: מערכות, שאינן בטכנולוגיית HD, מתקרבות לקץ ימיהן. זאת, בעיקר בזכות התחרות והמרוץ הטכנולוגי המביאים לירידה במחירים. בניגוד לעבר, ניתן היום לגבות את המידע הנצבר בענן. בנוסף, עלויות התחזוקה של מערכת מצלמות במעגל סגור אנלוגית פשוט זועקות לשדרוג למערכת HD.
 2.  נוחות בהתקנה: התחרותיות והחדשנות בעולם מערכות האבטחה מבטיחים, שמיקוד היצרנים הוא בהקלה על ההתקנה. מצלמות HD פשוט קלות יותר להתקנה ולתחזוקה.
 3.  שדרוג התשתיות: התשתיות האנלוגיות כבר ישנות, מתקלקלות מהר ולא מביאות תועלת ממשית לעסק.
 4.  יחס עלות-תועלת: מחירי מצלמות IP בכלל ו-HD בפרט נמצאים ב"נפילה חופשית" בגלל התחרות. המחירים נעים היום מתחת ל-400 דולרים למצלמת HD איכותית ויש מצלמות אבטחה של HD גם בפחות מ-100 דולרים למצלמה. יש בשוק הזה תחרות רבה (והרבה ציוד באיכות ירודה המיובא "לפי קילו" מהמזרח הרחוק). לכן, מומלץ להתייעץ במומחה לתחום לפני שרוכשים מערכת של מצלמות אבטחה ברמת HD.
 5. יכולות הרחבה וחיבור למערכות קיימות (מה שלא אפשרי במצלמות אבטחה אנלוגיות).
 6.  עמידות ואמינות לאורך זמן: המעבר ל- NVR (ר"ת: Network Video Recorder) בשילוב מצלמות IP מבטיח יותר אמינות למערכת מצלמות האבטחה.
 7.  יכולות ניהול משופרת: יכולת הגישה והניהול של קבצי וידאו מכל מקום בעולם באמצעות אפליקציית ענן בטלפון הנייד (בהנחה וקיים חיבור אינטרנטי) היא יתרון ברור של מערכת תיעוד ואחסון מבוססת IP.
 8. שיפור איכות תמונה ותמונות מפורטות העונות לכל צורך קיים ועתידי: לא מקובל כיום לרכוש מצלמות אבטחה, שאינן מצלמות IP, משום שמצלמות IP מספקות יכולות, שאין במצלמות אנלוגיות, דוגמת יכולת לחיבור למרכזיה עסקית, יכולת לשליטה מרחוק, יכולת צפייה מרחוק בווידיאו בסמארטפון, שליטה באמצעות דפדפן ועוד.
 9. תאימות טובה יותר לדרישות רגולטורית ולתקנים קיימים: התקן הכי חדיש בעולם מצלמות האבטחה הוא ONVIF G.
 10. יכולות ותכונות מתרחבות, לרבות אפשרויות ניטור הווידיאו בענן: מדובר ביכולות חדשות הכוללות, למשל: זיהוי פנים, ספירת נכנסים לעסק, זיהוי מקומות המושכים יותר קונים בתוך העסק, התאמת טרנזקציות כספיות בקופות רושמות ועוד.
 11. עלות בעלות כוללת – TCO: היכולת לשמור את הווידיאו ולטפל בו בענן, בין בענן פרטי ובין בענן ציבורי או ענן היברידי, מורידה את ה-TCO מול הפתרון האנלוגי הקודם, שדרש ציוד חומרה מקומי.

מעבר למצלמות אבטחה ברמת HD יסייע משמעותית לשפר את היעילות העסקית, יפחית עלויות בטווח הרחוק ויגביר את שביעות רצון המנהלים, הלקוחות והעובדים.

איך מחברים מצלמת אבטחה ברמת HD למרכזיה העסקית?

פשוט מאוד: מגדירים את המצלמה כשלוחה במרכזיה. לכל מצלמה יש מספר IP ברשת הפנימית ומגדירים אותה כשלוחה כמו כל שלוחה טלפונית. אין הבדל בין מכשיר טלפון IP (ובמיוחד אם נשווה זאת לטלפון IP מתקדם, שיש בו מצלמה), לבין מצלמת אבטחה רגילה מבוססת IP. זה, שהמצלמה מותקנת במקומות מסוימים של העסק (מול הפתח, על הקיר החיצוני של העסק, או לכוונים מסוימים, שנקבעו ע"י בעל העסק), לא אומר, שיש הבדל בשימוש בה מנקודת הראות של המרכזיה. עבור המרכזיה זה Port IP. בדיוק כמו כל Port.

יתרה מכך. מצלמות אבטחה יכולות להירשם בשרת SIP בדיוק כמו כל שלוחה בעסק. כך, ע"י חיוג למספר השלוחה, שהיא מצלמת אבטחה, ניתן באמצעות מכשיר קצה המציג וידיאו, דוגמת סמארטפון, לראות את הצילום הנעשה במצלמת האבטחה, באותה איכות שיש במצלמה. 

שורה תחתונה בתחום מצלמות אבטחה HD אלחוטיות עם חיבור לצפייה בסלולר:

 

מומלץ לבחון כל סוג של מצלמת IP ברמת HD לאבטחה לעסק ולראות אם היא עונה על צרכי העסק ולמי המוצר הזה יתאים והיכן ניתן להתקין אותו. כ"כ, מומלץ לבדוק אם המצלמה עונה על התקנים המקובלים בעולם מצלמות האבטחה.

לכן, מומלץ לבצע תהליך מושכל של בחירת מצלמות IP עבור העסק. מצלמות אבטחה באות במגוון רחב של תצורות וכמענה לצרכים מגוונים. כך, שיש לנתח זאת בדקדקנות ולוודא עמידה בכל התקנים והדרישות. השוק רווי מתחרים והכוח מצוי בידי הצרכנים. אין להסתנוור רק מהמחיר ומהיכולות הטכניות של הספק.

יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית".

אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה הזה.

 

לקבלת הצעות מחיר מספקי מצלמות אבטחה IP לעסקים בחינם לחץ כאן!

 

לשיחה אישית ומיידית עם מהנדס תקשורת מיכאל פנחס חייג/י: 077-8123111

 

לקבלת הצעת מחיר עבור מצלמות אבטחה HD אלחוטיות – השאירו פרטים כאן

HD Security Camera vs Analog CCTV Camera Resolution

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים