מצלמות אבטחה IP מתקדמים לעסקים חיבור מצלמות האבטחה על רשת החשמל

מצלמות אבטחה IP מתקדמים לעסקים 

עסקים רבים בישראל מפעילים מצלמות אבטחה בעסק (בתוכו, בכניסות וסביבו).  לעיתים קרובות יש קושי לחבר את הווידיאו מהמצלמות אל שרת הווידיאו בגלל מרחקים וצורך בחיווט הכרוך בקידוחי קירות.

 

פתרון חדש מעביר את הווידיאו על קווי החשמל.

למי זה מתאים?

 

עסקים וארגונים רבים מפעילים מצלמות אבטחה מסוגים שונים הן בתוך העסק והן סביבו (כולל בחניה), כדי להיעזר במצלמות הללו לצרכי אבטחה, מניעת גניבות (פנימיות וחיצוניות), ייעול התפעול של העסק ולתיעוד התרחשויות בעסק ובסביבתו.

אחת הבעיות החמורות, שבעלי עסקים נתקלים בה בעת התקנת המצלמות, היא הצורך ליצור חיבור Data יציב ומאובטח אל המצלמות (תעבורת וידיאו ומערכת השליטה), מהשרת הקולט את זרם הווידיאו ומציג אותו על המסך עבור בעל העסק, או מי שמופקד על צפייה במצלמות האבטחה הללו עבור בעל העסק.

מצלמות אבטחה IP מתקדמים לעסקים

הפתרונות המקובלים ליצירת חיבור למצלמות אבטחה בחיווט אחד הן בעיקר סביב:

א. חיבורי PoE (ר"ת: Power Over Ethernet), דהיינו: מבצעים חיבור אחד למצלמה, של סלילת קו של חיווט אתרנט, שמעביר עליו גם את ה-Data (כלומר הווידיאו, השליטה והפקודות למצלמה ומהמצלמה), וגם את המתח החשמלי.

הבעיה בפתרון הזה היא, שיש צורך לסלול לכל מצלמה קו אתרנט (כבל די עבה, שלא ניתן לכופף אותו בקלות בפינות של החדר), כולל חציבת חורים בקירות כדי להגיע למצלמות בחדרים סמוכים או למצלמות על קירות חיצוניים.

ב. חיבור WiFi. דהיינו: יש כבר חיבור מתח למצלמת האבטחה וה-Data מועבר באוויר בחיבור אלחוטי מסוג WiFi.

הבעיה בסוג חיבור זה, שה-WiFi אינו חיבור יציב, בד"כ לא מספק יכולות של HD, מושפע מרעשים וניתן לפרוץ אותו, לחסום אותו ולהאזין לו מבחוץ, די בקלות.

לצורך הזה ניתן המענה מחברת CSP בפתרון הנקרא CSP-CN524 ממשפחה טכנולוגית, ששמה PLC (ר"ת: Power Line Communications). הפתרון הוא PLC NVR (ר"ת:  Network Video Recorder), כלומר: פתרון רשת ווידיאו על רשת החשמל.

השיטה כאן מאוד פשוטה: אין צורך בכל חיווט חדש למצלמה באשר היא, בתנאי שיש שקע חשמלי במרחק סביר מהמצלמה. ה-Data עובר על קווי החשמל.

המערכת הזו מתאימה לכל עסק, שיש לו מערכת חשמל עם שקעים במרחק סביר ממצלמת האבטחה (רצוי לא מערכת חשמל תלת-פאזית, כי במקרה כזה יש לזהות בהתקנת המערכת, על איזו פאזה מחברים את המצלמות ושרת הווידיאו. לא ייווצר חיבור אם נעשה חיבור של המערכת על פאזות שונות).

לצורך החיבור צריך מצלמות אבטחה עם חיבור רגיל לחשמל. כל מצלמה רגילה יש לה חיבור לחשמל ופשוט מחברים אותה לשקע החשמל הקרוב וזהו. את שרת הווידיאו, שהוא מתג חשמלי, מחברים גם כך לשקע החשמל הקרוב. זה הכול. פשוט, קל ומהיר ביותר.

כל עוד כל המצלמות והשרת מחוברים על אותה פאזה בשקעי החשמל, ה-Data יעבור בלי כל בעיה על חוטי החשמל, בצורה מאובטחת יחסית (אין בשוק כלי האזנה, פריצה או חסימה, לסוג כזה של העברת מידע על רשת החשמל).

על חוטי החשמל ניתן להעביר וידיאו באיכות HD בקידוד H.264 דו-כיווני. זה מאפשר חיבור נוח של הווידיאו לשירותי ענן (דרך שרת הווידיאו). הקונפיגורציה היא אוטומטית ללא צורך בכל ידע או איזו פעולה מצד המשתמשים: השרת מוצא לבד את מצלמות האבטחה על רשת החשמל. לשרת הווידיאו יש יציאות: HDMI, VGA ו-USB לכל צורך וחיבור LAN  לרשת המקומית ואו לענן.

הגישה למערכת ההפעלה והשליטה היא דרך דפדפן. כך, שניתן לגשת למערכת השליטה מכל מחשב נייח או נייד, ואף מסמארטפון וטאבלט באמצעות אפליקציות iOS או אנדרואיד.

בתוך שרת הווידיאו יש דיסק קשיח להקלטות (במקרה שרוצים הקלטות וידיאו מקומיות ולא בענן), דיסק של 4 טרה-בתים. ניתן להציג על מסך אחד עד 4 מצלמות אבטחה בו זמנית.

החיסרון המרכזי של הפתרון הזה, שהוא לא עובד אם החשמל מתנתק. במקומות, שיש בהם חשש, שפורצים ינתקו את החשמל, מומלץ לתכנן מערכת גיבוי נסתרת בעת הפסקת חשמל, דוגמת חיבור ב-WiFi המבוסס על הזנת סוללות, או מהזנה של אל-פסק. פתרון גיבוי כזה ברור, שהוא קצר מועד, כי הוא תלוי בסוללות או באל-פסק, שלא יחזיקו הרבה זמן מעמד בהעברת וידיאו באיכות מכל המצלמות אל שרת הווידיאו.

תשומת לב, שהעברת Data על קווי החשמל דורשת כיום אישור ממשרד התקשורת (בנוסף לעמידה בתקני חברת החשמל), אישור, שלא תמיד מגיע במהירות (אם בכלל). מכאן, שטרם בחירה בפתרון PLV NVR יש לבדוק, שלמתקין הציוד הזה יש את כל האישורים הרגולטורים הנדרשים כדי לבצע את ההתקנה.

 

שורה תחתונה:

מומלץ לבחון כל סוג של מצלמת IP  לאבטחה לעסק ולראות אם היא עונה על צרכי העסק ולמי המוצר הזה יתאים והיכן ניתן להתקין אותו. כ"כ, מומלץ לבדוק אם המצלמה עונה על התקנים המקובלים בעולם מצלמות האבטחה (התקן הכי חדיש: ONVIF G וניתן להסתפק לעיתים גם בתקן ONVIF S).

לכן, מומלץ לבצע תהליך מושכל של בחירת מצלמות IP עבור העסק. מצלמות אבטחה על רשת החשמל מתאימות למקרים מאוד ספציפיים, שיש לנתח אותם בדקדקנות ולוודא עמידה בכל התקנים. השוק רווי מתחרים והכוח מצוי בידי הצרכנים. אין להסתנוור רק מהמחיר ומהיכולות הטכניות של הספק. אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה הזה.

 

לקבלת הצעות מחיר מספקי מצלמות אבטחה IP לעסקים בחינם לחץ כאן!

 

לשיחה אישית ומיידית עם מהנדס תקשורת מיכאל פנחס חייג/י: 077-8123111

 How To Set Up a NVR System

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
חיפוש באתר

איזו מרכזיית טלפון העסק שלך באמת צריך?שלא ימכרו לך ציוד מיותר!

לייעוץ טלפוני חינם ממהנדס מומחה ולקבלת הצעת מחיר - לחצו כאן

או התקשרו 077-812-3111

פוסטים אחרונים

View michael pinchas's profile on LinkedIn

קטגוריות