ניהול תקשורת וטלפוניה קווית, אלחוטית WiFi וסלולרית בענן – מה התחדש?

ניהול תקשורת וטלפוניה קווית, אלחוטית WiFi וסלולרית בענן – מה התחדש?

מרכזית טלפוניה בענן

ניהול תקשורת וטלפוניה קווית, אלחוטית WiFi וסלולרית בענן

 

 

עסקים רבים מחזיקים ברשותם כמה מערכות תקשורת וכל מערכת תקשורת מנוהלת בצורה אחרת. בזק בינלאומי החלטה לספק מענה לצורך של ניהול אחיד ומאובטח של כל מערכות התקשורת ובענן.

 

איך מיישמים את זה?
איזו תועלת צומחת מכך לעסקים וארגונים?

 

 

בזק בינלאומי נמצא בעלייה תלולה בנתחי השוק שלה והיא מוסיפה כל הזמן שירותים חדשים ודי מצליחים לסל השירותים המוצעים ללקוחות העסקיים בכל סדר גדול. מה שמשותף לכל הפתרונות הללו שהן נולדים ומיושמים בענן.

לבזק בינלאומי נוספו לאחרונה כמה "שירותי ענן מנוהלים" חדשים ובמרכזם שירותי ענן חדשים של Rackspace. זהו הפתרון הראשון המקומי בישראל, שיכול להציע לעסקים לבחור בשירותי ענן מקומי (פנימי), ענן חיצוני או ענן היברידי, הכל בשליטתם בלחיצת כפתור של עכבר. פתרון ה-CyberWall לאבטחה של אתרים מבית בזק בינלאומי הגיע למעל ל-160 אלף לקוחות משלמים, בסוף רבעון שני 2016.

ניהול תקשורת וטלפוניה קווית, אלחוטית WiFi וסלולרית בענן

החידוש הטרי ביותר נעשה בשת"פ בין בזק בינלאומי לחברת סיסקו, שרכשה חברה בשם Meraki, שההתמחות העיקרית שלה היא לספק מערכות תקשורת מכל הסוגים תחת מעטפת שליטה ואבטחה אחת, הנמצאת בענן.

כך, כל שירותי הטלפוניה, הרשת המקומית (LAN), הרשת המרחבית (WAN), הרשת האלחוטית (WiFi) והרשת הסלולרית (אם יש) וכל רשת אחרת הקיימת בעסק (למשל של מצלמות אבטחה), נמצאים תחת אותה מעטפת של ניהול ושליטה.

מדובר בחברת התקשורת הראשונה בישראל המציעה את המערכת של סיסקו מבוססת מערך פתרונות Meraki. זו למעשה מערכת חדשנית לניהול תשתיות התקשורת ואבטחת המידע הארגונית בענן, פתרון, שכרגע לא קיים בשוק אצל המתחרים.

הפתרון כולל מערך IT מלא המקיף WiFi, אבטחת מידע, מתגי תקשורת, מצלמות ומערכת ניהול מרכזית בענן. באמצעות המערכת יכולים הלקוחות ליהנות מפורטל ניהולי המאפשר להם לנהל, לעקוב ולשלוט על תשתיות ה-IT בארגון ממקום אחד.

לפתרון החדש מספר יתרונות בולטים ובהם: ניהול ובקרה בענן באמצעות Dashboard מרכזי עם גישה מלאה בפורטל אישי וגם מהמכשירים הניידים, שמאפשרת בין השאר זיהוי מיידי וטיפול בתקלות מרחוק, לצד יכולות התקנה מרחוק של האפליקציות הארגוניות.

יתרון נוסף אלו יכולות אבטחת מידע מתקדמות המוגדרות בלחיצת כפתור ומאפשרות חיבור מאובטח של כלל סניפי הארגון, גם המרוחקים ביותר. יכולות האבטחה המתקדמות מספקות הגנה מפני תקיפות סייבר, VPN ,Source Fire IPS ,Anti-Malware, פתרון למניעת מגוון התקפות כופר שונות (Ransomware) ועוד.

יתרונות נוספים של פתרון Meraki מצויים במגוון מתגי תקשורת המאפשרים להקים רשתות עתירות ביצועים, שיוצרות חיבור גמיש אל ליבת הרשת, באמצעות רוחב פס זמין וכן יחידות אלחוט WIFI התומכות בתקני ההצפנה הגבוהים ביותר ומאפשרות איכון מיקום פיזי של המשתמשים (LBS = Location Based Services).

פתרון Meraki מעניק ללקוחות מגוון יכולות לשיפור ביצועי הרשת, לניהול מערך ה-IT הארגוני מהענן מרחוק. מדובר בניהול יעיל של תשתיות הארגון דוגמת איסוף נתונים בזמן אמת גם מרחוק, לצד פתרונות אנליטיקה למשתמשים: יכולת מעקב תעבורה ומיקום ללא צורך בהוספת רישיונות או רכיבים לפתרון, ניהול ותיקון תקלות מהענן: הוספת יכולות, תכונות ועדכוני אבטחת מידע ללא צורך בשדרוגי תוכנה או רישוי נוסף.

למעשה, השירות החדש מאפשר ניהול ובקרה" קצה לקצה" של כל מערך ה-IT של הלקוחות, חוסך את הצורך לפניה ליצרנים שונים ונותן מענה שלם לכל צרכי התקשורת בארגון.

פתרון ייחודי זה מחולל שינוי בדרך בה הלקוחות העסקיים צורכים פתרונות תקשורת קווית ואלחוטית ופתרונות אבטחת מידע מתקדמים, בשילוב מערכות אנליטיקה וניהול תעבורה. כל זאת, באופן מרכזי ומהענן.

 

שורה תחתונה:

רכישת פתרונות מתקדמים לתחום ניהול ושליטה במערכות התקשורת העסקיות, כמו כל רכישה בעסק, צריכה להיעשות רק לאחר בחינת צרכי המשתמשים בעסק ובחינת התשתיות הקיימות בעסק.

 

אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה הזה.

 

נמאס לך לחפש ספק שירותי ענן וירטואלים לעסק? 

 

 

בזק בינלאומי וסיסקו מציגות את Meraki 

השאר תגובה

פוסטים נוספים