עיר חכמה - פתרון משולב מצלמות אבטחה ופריסת סיבים (סיפור לקוח)

סיפור לקוח: שלב שני ל"עיר חכמה" בלוד, בפתרון משולב מצלמות אבטחה ופריסת סיבים

מחשוב ענן טלפון בענן

פתרון משולב מצלמות אבטחה ופריסת סיבים

 

 

עיר חכמה

יותר ויותר ערים בישראל (וגם עסקים וארגונים) מתחילים ליישם פתרונות של "עיר חכמה" ו"עסק חכם" ושירותי תקשורת מתקדמים אחרים.

"סיפור לקוח" של העיר לוד בפתרון של ח. מר בתחום האבטחה. קבוצת ח. מר פורסת מערכות אבטחה טכנולוגיות בלוד בהיקף של מעל ל-5 מיליון ₪.

 

העיר לוד, כמו ערים נוספות בישראל, מתקדמת בפתרונות "עיר חכמה". קבוצת מר החלה לפרוס מערכות אבטחה טכנולוגיות לצרכי אבטחה בלוד בהיקף של מעל ל-5 מיליון ₪. זהו המהלך השני בפרויקט 'עיר ללא אלימות' של עיריית לוד, כאשר המהלך הראשון הושלם ב-2015 גם כן ע"י קבוצת מר. המהלך הנוכחי כולל פריסת מערכות אבטחה ומצלמות בעיר וחיבורן למוקד השו"ב העירוני.

עו"ד יאיר רביבו, ראש העיר לוד: "מצלמות הביטחון, שהותקנו עד כה, הוכיחו את יעילותן והביאו להפחתה ניכרת מאוד באירועי פשיעה והפרות סדר בעיר והן תורמות להקטנה משמעותית של אירועי אלימות, מקרי וונדליזם וגניבת רכוש.

אין ספק, ש'האח הגדול' הזה בלוד יוצר התרעה חזקה מאוד. פריסת המצלמות ברחבי העיר תורחב לכל הנקודות 'החמות', הפארקים, הגנים הציבוריים והמוקדים הבעייתיים, כדי להתערב ולמזער נזקים ברכוש ציבורי ולתת מענה מיידי לכל אירוע חריג, וכן לצורך בקרה ומעקב אחר 'אורחים' בלתי רצויים ופעילות פלילית או בלתי חוקית בעיר".

סיפור לקוח: שלב שני ל"עיר חכמה" בלוד

קבוצת מר, המפתחת, מייצרת ומספקת פתרונות בתחומי הביטחון, המודיעין, הסייבר והתקשורת, זכתה במכרז לפריסת מערכות אבטחה בעיר לוד (עיר חכמה) וחיבורן למוקד השליטה והבקרה העירוני. הפרויקט צפוי להמשך כ-3 שנים.

המערכות, שתפרוס קבוצת מר, תכללנה כ-200 מצלמות IP ברזולוציית HD, שיטות מתקדמות לעיבוד תמונות ווידאו, ומערכות כריזה, שתחוברנה למוקד העירוני ברשת תת-קרקעית של סיבים אופטיים באורך של כ-7 ק"מ, רשת תקשורת עירונית, שתשרת את העיר לצרכים מגוונים.

קבוצת מר פורסת את הסיבים האופטיים בתצורה תת-קרקעית בטכנולוגיית מיקרוטרנצ'ינג (Micro-trenching), שמאפשרת את הנחתם באמצעות חפירת חריץ צר ואסתטי של 3 ס"מ בלבד בכביש, בחיתוך ישר, מהיר, ללא שברים וכמעט ללא הפרעות לתנועה.

כאמור, זהו המהלך השני של עירית לוד במסגרת פרויקט 'עיר ללא אלימות', כאשר המהלך הראשון בפרויקט הושלם ב-2015 ובוצע במשך כ-4 שנים ע"י קבוצת מר. במסגרת השלב הראשון, שהיקפו נאמד גם הוא בכ-5 מיליון ₪, הוקם מוקד השליטה והבקרה העירוני, והונחה תשתית לסיבים אופטיים ותקשורת אלחוטית WiFi באורך של 7 ק"מ. כעת, זכתה מר בפעם השנייה במכרז להרחבת הפרויקט לתשתיות האבטחה והמערכות בעיר, במסגרתו מספקת החברה פתרון מקיף החל מתכנון ואיפיון, דרך פריסה והטמעת המערכות וממשקי הניהול שלהן, כולל שירות, תחזוקה, הדרכה ושירות ל-3 שנים. המערכות, שתוקמנה ותיפרסנה במסגרת הפרויקט, תשרתנה את עובדי מוקד השליטה והבקרה של עיריית לוד, כאשר חלק מהמצלמות תהיינה נגישות גם למשטרת העיר.

ניר למפרט, מנכ"ל קבוצת מר: "אני שמח על זכייתנו זו הפעם השנייה בפרויקט 'עיר ללא אלימות' של עיריית לוד. קבוצת מר בעלת ותק ומומחיות רבת שנים והצלחות רבות בתכנון, הקמה, תפעול ותמיכה של מערכי תקשורת, אבטחה ומרכזי שליטה ובקרה עירוניים, כדוגמת המערכים, שהקמנו בלוד, בראשל"צ, בירושלים, ברמת גן ובערים נוספות בארץ ובעולם. הערים של היום צריכות להיות חכמות ומוגנות מהתקפות סייבר ואנו משתמשים בניסיון שלנו בתחומים אלה ומרחיבים את היקף הפתרונות. כך, שיתנו מענה לאתגרים החדשים, שאיתם מתמודדות הערים".

 

עיר חכמה: פתרון משולב מצלמות אבטחה ופריסת סיבים – שורה תחתונה:

עולם התקשורת נע מהר קדימה, ופתרונות "עיר חכמה" מתחילים לתפוס תאוצה, לרבות פריסת סיבים עירוניים ופריסת מצלמות אבטחה ברחבי העיר, מצלמות המחוברות על תשתית הסיבים.

לפני שבוחרים בפתרון כלשהו, יש להתייעץ ולבצע ניתוח מלא של הצרכים, הערכת הצרכים העתידיים, התחשבות בהשקעה האפשרית בציוד הקצה ותיחור מקצועי בין ספקים. הצרכים של עיר קטנה אינם דומים לצרכים של עיר גדולה.

חלק מהפתרונות של "עיר חכמה" מתאימים לעסקים קטנים עד בינוניים. אולם, צרכי משרד עורכי דין אינם דומים בכלל לצרכים של רשת מרכולים, חברת הייטק, סוכני ביטוח או של משרד רואי חשבון.

לכן, מומלץ קודם להחלטה על בחירת ספק שירותים מתקדמים דוגמת "עיר חכמה", "בית חכם" ו"משרד חכם", לבצע ניתוח צרכים ובדיקת ROI בסיוע אנשי מקצוע, כדי להגיע להחלטה מושכלת בנושא ולתחר בין הפתרונות השונים הקיימים בשוק בתחום זה. יש לבדוק אם הפתרון שנבחר תומך בשדרוג לשירותי ענן, כדי לקבל את מירב היתרונות של שירותים בענן.

אין להסתנוור רק מהמחיר ומהיכולות השכנוע וההצגה של הספק. יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA) לאורך זמן, בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית".

 

אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה הזה.

 

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים