פתרונות מחשוב ותקשורת לעסקים: האם יש חשיבות למרכזיה ולציוד התקשורת? - מרכזיות טלפון לעסקים

פתרונות מחשוב ותקשורת לעסקים: האם יש חשיבות למרכזיה ולציוד התקשורת?

מערכת רישום שיחות טלפון

פתרונות מחשוב ותקשורת לעסקים: האם יש חשיבות למרכזיה ולציוד התקשורת?

 

מנהלים ובעלי עסקים רבים בוחרים להתקין מערכות מחשוב ותקשורת בתוך העסק ומגלים להפתעתם, שהמערכות הללו זוללות כסף בכמויות הולכות וגדלות וללא כל יכולת שליטה על ההוצאות הללו. כ"כ, לא ברור מה התועלת, שההשקעות במערכות הללו מביאות לעסק ולמטרותיו, גם אם מעבירים אותם לענן.

 

אז מה עושים?

 

לא ניתן כיום לנהל איזו פעילות עסקית או ניהולית, בלי גישה מהירה ורציפה למאגרי מידע ולמערכות תוכנה העוסקות בטיפול במידע מכל סוג (כולל מידע טלפוני ווידיאו). לכן, אוסף השרתים (לרבות שרתי הטלפוניה) של העסק הוא המקום החשוב, החיוני והקריטי ביותר לקיומו של העסק.

הבעיה: לא רק שעלויות השטח, הציוד והתפעול של מחשבים, מתגים ושרתים עולות כל הזמן, אחרי כל ההשקעה ברישיונות, בהחלפת ציוד, בהדרכות עובדים ובתחזוקה שוטפת, העסק מגלה. שכל מה שיש לו לא עונה לשום צורך: לא עונה על צרכי הלקוחות, לא עונה לצרכי עובדים, לא לצרכי השותפים ושרשרת הערך של העסק, ובכלל לא ברור מה התרומה של ההוצאה ההולכת וגדלה הזו, לקידום המטרות של העסק.

פתרונות מחשוב ותקשורת לעסקים: האם יש חשיבות למרכזיה ולציוד התקשורת?

 

אפשר לחסוך לא מעט בהוצאות בכך, שמוציאים את מאגרי המידע והמערכות העסקיות והטלפוניות לספק שירותי ענן חיצוני. אז ההוצאות נופלות עליו וזה חלק מהתמחיר של רכישת השירותים ב"מיקור חוץ".

אולם, בעסקים רבים ובמיוחד בישראל, עדיין מנהלים ובעלי עסקים רבים מעוניינים שהמידע הרגיש שלהם יימצא פיזית בין כתלי העסק ובתוך חצריו, ולא באיזה Data Center ענק אי-שם ברחבי העולם.

יחד עם זאת, המעבר לענן לא מבטל את הצורך בציוד רשת פנימי בעסק (רשת קווית ורשת אלחוטית דוגמת WiFi). יש גם צורך בציוד טלפוניה על השולחנות, יש צורך במערכות הגנה ומערכות גיבוי והתאוששות מאסון, במערכות ניהול ושליטה, במערכות לשיחות ועידה וכיו"ב. בקיצור: הוצאות בלתי נשלטות.

יודגש, שהמעבר לשירותי ענן לא פותר את הבעיה היסודית: איך משיגים פרודוקטיביות עסקית ממערכות המחשוב והטלפוניה? איך ממנפים את הציוד והטכנולוגיות כדי להשיג פרודוקטיביות פנימית וחיצונית ויתרון תחרותי?

הרי גם העובדים וגם הלקוחות עברו מזמן למצב בו הם מחזיקים ומשתמשים בסמארטפונים, טאבלטים ומחשבים ניידים בכל מקום. למה לא להשתמש בכלים הללו כדי שכל העבודה תבוצע באמצעות מכשירי הקצה הניידים הללו?

אם כלי העבודה של העובדים והלקוחות הם הסמארטפון, הטאבלט והמחשב הנייד, בבת אחת נעלמת החשיבות של המרכזיה וכל ציוד הרשת. הם אמורים להיות שקופים עבור המשתמשים (החיצוניים והפנימיים).

כלומר: העסק הארגון בכלל לא צריך מרכזיה או ציוד רשת. הוא צריך שירות נייד לתפעל את כל המערכות העסקיות שלו, מהסמארטפון טאבלט מחשב נייד.

 

מבחינת העסק, הוא מעוניין לקבל את השירות הזה בצינור אחד, בדיוק כמו שהוא מקבל מים, גז וחשמל לעסק. בגישה הזו, בכלל לא מעניין את העסק איך מייצרים חשמל ואיך מוליכים את החשמל לעסק. יש בקיר העסק שקע וממנו החשמל זורם ומשרת את כל הצרכים של כל המכשירים החשמליים. זה כל מה שמעניין את העסק. איך עוברים למצב כזה בעולם התקשורת והטלפוניה, שלא נמצא במצב השירות הזה של החשמל?

פתרון לבעיה הזו מוצע ע"י ALE (ר"ת: Alcatel-Lucent-Enterprise), חברה, שנפרדה מאלקטל-לוסנט (שנרכשה לאחרונה ע"י נוקיה), לתחום הפתרונות לעסקים וארגונים. ALE היא חברה צרפתית בבעלות משקיעים סיניים, שמתמחה (מזה שנים) בפתרונות טלפוניה ומחשוב לעסקים ולארגונים בכל רחבי העולם.

הפתרון מורכב מכמה שכבות, כשהשכבה התחתונה במהפכה הזו היא: שירות "רשת לפי דרישה". כלומר: העסק לא רוכש ולא מתפעל ציוד רשת וטלפוניה בכלל. הוא רוכש את התקשורת כשירות ומשלם רק על מה שהוא צורך. האינטגרטור של ALE מתקין את הציוד הנדרש, מתפעל אותו, משדרג אותו ומתחזק אותו. זה בכלל לא מעניין את העסק והעסק לא משלם על הציוד ותחזוקתו, בכלל. מבחינת העסק, כל נושא הציוד הופך לשקוף.

כך, העסק עובר לאותו מודל שירות המוכר של חברת החשמל. הוא משלם רק על צריכה של שירותי תקשורת, טלפוניה ומחשוב.

השכבה העליונה של המהפכה היא שכבת מערכת היישום, שקרויה ב-ALE בשם Rainbow. המערכת כרגע בשלבי הרצה וניתן כבר להתנסות בה.

זו מערכת חדשה לגמרי ממשפחת פתרונות ה- OpenTouch של ALE ולמעשה השלב הבא של פתרון OpenTouch Office Cloud -,OTOC שהוא פתרון למשתמשי הקצה המצוי במשפחת פתרונות ה–Unified Communications-as-a-Service UCaaS. הפתרון הוא פתרון OmniChannel ("כל ערוצי") שמאפשר להתקשר לעסק בכל דרך, לא רק בטלפון. מעל ל-20 מיליון משתמשי קצה בעולם כבר משתמשים במערכות UCaaS הללו וכעת הם מקבלים את השלב הבא במהפכה הזו: Rainbow. מנקודת המבט של משתמש הקצה זה נראה די דומה ל-WhatsApp או Skype, אבל עם יכולות עסקיות מלאות (כולל אבטחה, שרידות ושליטה).

תחת מעטפת של יישום אחד שמופע בצורה זהה על הסמארטפון, הטאבלט או המחשב הנייד, המשתמש יכול לעשות הכל: החל משיחת טלפון ווידיאו וכלה בעבודה על מסמך במערכת ERP, CRM או אופיס. המערכת החדשה הזו מבוססת על הטכנולוגיה הכי מתקדמת שיש: WebRTC, טכנולוגיה, שכבר נצבר מספיק ניסיון בשימוש בה, כדי שאפשר יהיה להטמיע אותה בארגונים, אפילו בארגונים ובעסקים הכי רגישים לאמינות ולשרידות של התקשורת.

זו למעשה פלטפורמה של Software Defined Collaborations, שמשמעה: עבודה קבוצתית בענן. דהיינו: בכלל לא חשוב איזו מרכזיה, אילו מתגים ואיזה ציוד רשת ישן או חדש יש בעסק, הכל שקוף, כי נוצרה כאן שכבה חדשה של שירות, שמעלימה למשתמש את כל התשתיות ומספקת לו שירות לכל צורך, תחת מעטפת תפעול אחת פשוטה, שדי דומה מבחינת המשתמש לתפעול WhatsApp.

כך, כל עובד יכול לעבוד מכל מקום, מכל מכשיר קצה בכל אפליקציה עסקית שיש בארגון, בצורה מאובטחת ועל כל רשת תקשורת. מבחינת המשתמש התשתיות הופכות לשקופות, בדיוק כמו תשתיות החשמל. המשתמש בכלל לא יודע אם יש לו מרכזיה באמצע ואיך זה עובד. נגמר גם הצורך לתת מספרי טלפון פנימיים בעסק. אין יותר מספרים. כולם פונים אל כולם בשמם. מתקשרים זה אל זה רק דרך השם, בדיוק כמו ב-WhatsApp.

השירות הזה החל בישראל, במקביל להשקתו בעולם ע"י ALE, ומסופק ע"י 4 אינטגרטורים מקומיים, שלכל אחד מהם יש את ההתמחויות הספציפיות שלו, שמתאימות לשווקים ורטיקליים, בהם יש לאותו אינטגרטור ניסיון והכרות שוק יותר מעמיקה: טלדור, תדיראן טלקום, יורוקום וקבוצת פרטנר.

בשלב זה, אין בשוק הישראלי פתרון מתחרה ברמה הזו ובשיטת התשלום הזו, על שירותי תקשורת וטלפוניה, שיטה שמקבילה וזהה לחלוטין לשיטת ה-SaaS בעולם שירותי העננים למערכות תוכנה.

פתרונות מחשוב ותקשורת לעסקים – שורה תחתונה:

 

מערכות התקשורת הטלפוניה נמצאים בנקודת זמן של מהפכה מוחלטת ומעבר למודל ה-SaaS, תשלום על שירותים בלבד ולפי צריכה בפועל. אולם, רכישת פתרונות מתקדמים לתחום זה, כמו כל רכישה בעסק, צריכה להיעשות רק לאחר בחינת צרכי המשתמשים בעסק.

מומלץ לבצע תהליך מושכל של בחירת פתרונות מתקדמים לעבודה קבוצתית וניידת בעסק. אין להסתנוור רק מהמחיר ומהיכולות הטכניות של הספק. יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית". אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה הזה.

 

לקבלת הצעות מחיר מספקי פתרונות מחשוב ותקשורת לעסקים בחינם לחץ כאן!

 

לשיחה אישית ומיידית עם מהנדס תקשורת מיכאל פנחס חייג/י: 077-8123111

 

Alcatel-Lucent Rainbow – Be connected.

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים