שיחות ווידאו - האם יש אופציה להעביר תכני 4K למרחקים ארוכים?

שיחות ווידאו – האם יש אופציה להעביר תכני 4K למרחקים ארוכים ולהגן עליהם?

טלפון IP חכם

שיחות ווידאו – האם יש אופציה להעביר תכני 4K למרחקים ארוכים ולהגן עליהם?

 

עולם שירותי שיחות הווידיאו העסקיות מתקדם במהירות וחברת Crestron השיקה מערכת להעברת תכנים (לרבות תכנים מוגנים ומאובטחים) ברמת איכות של 4K, במהירות ובמחיר אפסי למרחקים ארוכים, על כל תווך תקשורת.

 

למי זה מתאים? 

 

עולם שידורי הטלוויזיה נע בשנים האחרונות לכיוון של שידורים (קול ותמונה) באיכות של פי 4 משידורי HD המוכרים. הרמה הזו של איכות קרויה 4K, שמשמעה: מסך של 4,000 פיקסלים. לשם השוואה: מסך של HD הוא של 1,080 פיקסלים.

מסכים של K4 הם כעת להיט בשוק הטלוויזיות וספקי השידורים החלו לשדר תוכניות באיכות K4 (הוט החלה בזה אך לאחרונה. ספקים חדשים בעולם הטלוויזיה וה-VOD דוגמת נטפליקס, מספקים מזמן K4 למי שיש טלוויזיות מסכים תומכים). סמארטפונים עם מסכי K4 ומצלמות K4 יש כבר מזמן בשוק מיצרנים רבים.

שיחות ווידאו - האם יש אופציה להעביר תכני 4K למרחקים ארוכים ולהגן עליהם?

ארגונים ועסקים, שמפעילים מצלמות ברמת K4 (למשל לשיחות ועידה), נתקלים בבעיה, שאין דרך להעביר שידורי K4 למרחקים ארוכים (למשל בין חדרים, או לשלוחות של עסק המבוזר ברחבי המדינה או העולם), ובבעיית הגנה על התכנים הללו בעת ההעברה.

הפתרון מגיע מחברת Crestron האמריקאית, שמתמחה בתחום מערכות לחדרי ישיבות מתקדמים, מערכות ועידה בווידאו, מערכות אודיו ווידאו. החברה מספקת באמצעות הסניף הישראלי שלה, פתרונות "קצה לקצה" מלאים לכל הצרכים של עסקים וארגונים בתחומים מגוונים, שיכולים להפוך כל משרד וכל חדר ישיבות ל"משרד חכם", כולל תמיכה מלאה בווידיאו ברמת K4 (עם 60 פריימים לשנייה) ותמיכה מלאה במכשירי קצה ניידים מכל סוג דוגמת טאבלטים וסמארטפונים התומכים ב-K4.

הפתרון החדש קרוי DigitalMedia ומספק יכולת להעביר תכני אודיו ווידיאו ברמת K4 לפי תקני HDCP 2.2 ותקני HDBaseT Alliance ולהגן עליהם, לכל מרחק על כל רשת תקשורת. הפתרון מתאים לכל חדר ישיבות ולכל כיתת לימוד, או חדרי שליטה ארגוניים, ומבוסס מתג קטן המותקן בשני צדדי החיבור.

המתגים (שהמבוקש ביותר בהם קרוי בשם DM-TX-4K-302-C ) מעבירים תעבורת K4 על כל חיבור רשת כמעט לכל מרחק. כך, בשני הצדדים של החיבור יש מתג קטן עם חיבור4K HDMI ומהצד השני של המתג יש חיבור לרשת הפנימית, לסלולר, או לאינטרנט, באמצעות חיבור ישיר. ניתן כמובן להעביר לא רק K4, אלא כל שידור VGA  בכל רמת איכות. הכול נעשה בגישת ה-Plug & Play.

כך, אולפני צילום, חברות אבטחה ומוקדי שליטה, יכולים להעביר תעבורת וידיאו איכותית, שיש צורך להגן עליה מפני כל פגיעה, שיבוש, צפייה או גניבה (לרבות פגיעה בזכויות יוצרים, לכל סוגי תוכן וידיאו מקורי). תקן ההגנה הכי עדכני על תכני וידיאו בשם HDCP 2.2 מקבל מענה שלם בפתרון הזה.

שני סוגי המתגים, שכבר יצאו לשוק: DM-TX-4K-202-C וDM-TX-4K-302-C כוללים יציאות חיבור באתרנט, 2 חיבורי HDMI, USB, RS-232 ו-אינפרה אדום (IR). ניתן לחבר אותם לכל ציוד רשת אחר שיש למוצרי מולטימדיה בעסק עם מתאמים או להתחבר ישירות לכל ציוד מולטימדיה תואם תקן DM Device Management, שפותח ע"י ארגון OMA – Open Mobile Alliance.

קו המוצרים החדש של קרסטרון מתאים לכל עסק, החל ממשרד בודד של חדר אחד וכלה בקמפוס ענק דוגמת אוניברסיטה או בית-ספר עם מאות רבות של חדרי לימוד. המוצרים הללו גם מתאימים ליישומי "בית ומשרד חכם". כך, שניתן לקיים שיחות וידיאו עסקית מהבית לכל יעד בעולם באיכות עד רמת K4 (לאחר התקנת מצלמה ומסך התומכים בכך).

השליטה במערכת נעשית באפליקציה הניתנת לתפעול מעל לכל סמארטפון או מטאבלט. המוצר העיקרי לשליטה נקרא בשם: HD-MD-400-C-E ונראה גם הוא כמו קופסה קטנה של מתג, שמופעל בענן. יודגש, שכיום יש עלייה מאוד גדולה ומהירה בכמות חדרי הישיבות הקטנים, שמותאמים לצרכים מקומיים של עסקים קטנים עד בינוניים ואף בעסקים גדולים – למחלקות השונות בארגון וצרכי העברת וידיאו באיכות למרחקים הופכת יותר ויותר לנושא מבוקש.

ההתקנה של המערכת נעשית בכמה דקות ולא דורשת מומחה. המחיר הזול וקלות ההתקנה וההפעלה הופכים את הפתרונות הללו (עם שפע האביזרים הנלווים, לכל תצורה ולכל צורך), למוצר כמעט חובה לכל עסק בכל סדר גודל, שרוצה להקים חדר שיחות ועידה יחסית קטן אצלו במהירות (גם בחדר קיים של בעל תפקיד, שמעוניין להקים אצלו בחדר יכולות מלאות של שיחות ועידה), עם יכולת העברת וידיאו ברמת K4.

הדגש בפתרונות Crestron הוא לתחום ה-AV (אודיו ווידיאו), ברמה הכי גבוהה ומתקדמת שיש. פתרונות AV מאפשרים עבודה קבוצתית בכל מקום בעולם, ניהול עסקים בכל מקום, שיחות מכירה, תמיכה, שיווק ודיונים סביב העולם וכך הלאה. המערכות הישנות הקיימות סובלות זה מכבר מבעיות תחזוקה ותפעול, מעלויות בלתי נשלטות ולא מספקות איכות שיחת וידיאו מתקבלת על הדעת.

המערכת של Crestron משתלבת במערכות ה-IT הקיימות כבר בעסק ומבוססת על סטנדרטים פתוחים, בפתרון אחיד לכל חדרי הישיבות, לכל המשרדים, לכל המצלמות, הטלוויזיות והמסכים הקיימים בעסק או אף בבית. הכול ניתן לשליטה גם מרחוק (בענן) או מקומית בדפדפן קל לתפעול. ממשק המשתמש אחיד בכל החדרים וניתן לבצע שחזור וגיבוי אוטומטי מהענן ובענן.

יודגש, שהפתרון של Crestron הוא פתרון מתקדם ומתאים לכל בעל עסק הזקוק לפתרונות מתקדמים, זולים ומהירים לחדרי ועידות ול "עבודה שיתופית" המתבצעת כיום בענן, ומתחרה בפתרונות מתקדמים אחרים הקיימים בשוק דוגמת המערכת החדישה לשיחות ועידת ולחדרי ועידה של: Grandstream, Vidyo, Kramer, סיסקו, אוויה או פוליקום.

 

שיחות ווידאו – שורה תחתונה:

 

הקמת חדרי שיחות וידיאו וכיתות הדרכה בווידיאו איכותי הייתה בעבר עסק יקר ביותר ומסובך להפעלה. זה נגמר. יחד עם זאת, רכישת פתרונות מתקדמים להעברת וידיאו ב-K4 לכל מרחק נדרש, כמו כל רכישה בעסק, צריכה להיעשות רק לאחר בחינת צרכי המשתמשים בעסק.

מומלץ לבצע תהליך מושכל של בחירת פתרונות מתקדמים המאפשרים להקים ולהעביר במהירות K4 לכל חדר, שמשתלבות במערכות המחשוב, המולטימדיה והתקשורת של העסק. אין להסתנוור רק מהמחיר ומהיכולות הטכניות של הספק. יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית". אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה הזה.

 

 Crestron DigitalMedia HD-MD-400-C-E Overview

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים