שירותי מחשוב לעסק קטן - מה התחדש? (מידע חדש וטיפים לעסקים)

שירותי מחשוב לעסק קטן – מה התחדש?

רשת תקשורת על פי דרישה

שירותי מחשוב לעסק קטן – מה התחדש?

 

עסקים וארגונים זקוקים לשירותי מחשוב בכל פעילותם. אולם, מדובר בסעיפי הוצאה בלתי נשלטים.

 

מה התחדש בתחום הזה ולאן שוק שירותי המחשוב לעסקים קטנים הולך?

 

מנהלים ובעלי עסקים קטנים עד בינוניים מחפשים דרכים להוזיל את סעיפי ההוצאה שלהם ולהתייעל ולשמור על רווחיות, כדי להיות תחרותיים בשוק התחרותי והתזזיתי, שבו אנו נמצאים, ולענות על צורכי הלקוחות.

אחד התחומים הכבדים בתחום ההוצאות של בית עסק קטן הוא הוצאות המחשוב והתקשורת. 75% מהעסקים הקטנים בישראל משלמים כיום מחירים מופרזים ובלתי הגיוניים על שירותי המחשוב והתקשורת שלהם. אולם, הבשורה הגדולה היא, שהעידן של הוצאות כבדות בעולם המחשוב והתקשורת – נגמר.

שירותי מחשוב לעסק קטן

העקרונות לחיסכון בעלויות בשירותי המחשוב כוללים את הנקודות הבאות:

 • עסקים קטנים רבים הבינו, שעידן המחשב השולחני – הסתיים. למחשב השולחני החדש קוראים לפטופ (מחשב נייד), או טאבלט. הוא מתלווה לסמארטפון, שמשמש את המנהלים והעובדים לצרכי עבודה מהירים בכל מקום (למשל דוא"ל והעברת קבצים), גם כשהם בתנועה או בחו"ל.
 • רשת המחשבים העסקית, שכוללת שרתים, מתגים ונתבים, הופכת למיותרת. כל השירותים המחשוביים של העסק וכל האפליקציות העסקיות מתקבלים ישירות מהענן.
 • עסקים קטנים יכולים לבחור בין כמה סוגי עננים הקיימים כיום בישראל, לפי הצרכים שלהם (אפשר לבחור ביותר מסוג ענן אחד, לפי הצרכים והאפליקציות של העסק):
  • ענן בינלאומי (הנמצא אי שם בעולם). הענן הנפוץ ביותר בקרב עסקים קטנים בישראל הוא הענן של אמזון, אחריו הענן של מיקרוסופט ואחריו הענן של גוגל. יש עוד כמה ספקי שירותי עננים בינלאומיים, שפחות נפוצים בישראל, דוגמת DigitalOcean. אגב, יש גם תחום בעולם העננים העולמי שנקרא "עננים היברידים" אבל הוא אינו נוגע (ככלל) לעסקים קטנים.
  • ענן מקומי (ישראלי). יש בישראל שפע של עננים מקומיים (לרבות שלוחות של עננים בינלאומיים), ומעל ל-25 מתקני Data Centers גדולים שמשמשים לשירותי ענן בישראל, מספקי ענן רבים. המובילים מבניהם בתחום השירותים לעסקים קטנים: בינת עסקים, בזק וטריפל-סי.
  • עננים של אפליקציות עסקיות. יש בישראל כמות לא קטנה של עננים של אפליקציות עסקיות ושירותים עסקיים ובכלל זה:
   • שירותי אופיס 365 לרבות שירותי גיבוי וסנכרון קבצים בענן Azure של מיקרוסופט (מוצעים אצל כמה ספקים ובהם טריפל-סי והוט).
   • שירותי ענן של אורקל (ליישומי אורקל ובמיוחד ERP). מוצעים אצל כמה אינטגרטורים גדולים של אורקל בישראל.
   • שירותי ענן ליישומי IBM (ל-IBM יש כבר 3 מתקני ענן בישראל).
   • ויש עוד הרבה, למשל: סיילספורס, פריוריטי, סאפ, נטסוויט, VocalNom (חיוג קולי מהענן של אמזון), אלקטל-לוסנט-ארגונים ועוד, עם שפע של ספקים קטנים לשירותי ענן מכל סוג הקיימים בישראל.

 

כך, מסתיים העידן, שבו שירותי המחשוב והתקשורת בעסקים קטנים עד בינוניים היו למעשה "בור תקציבי" בלי כל תחתית. בעידן הענן, התחזוקה, הגיבויים והשדרוגים הם באחריות של בעל שירותי הענן, לא של העסק הקטן.

שירותי מחשוב לעסק קטן – שורה תחתונה:

 

מומלץ, שבעלי עסקים יבחנו שימוש בשירותי ענן כבר כעת. אין צורך להיות בקי במונחים של הטכנולוגיות החדשות, כי מה שחשוב לבעלי העסקים הוא: ניתן לקבל יכולות מתקדמות של טלפוניה, בפעולה פשוטה אחת של שדרוג טכנולוגי לשירותי ענן.

בחירת ספק שירותי ענן היא מהלך הדורש ניתוח מקצועי מעמיק ומעורבות של כל דרגי ההנהלה, בעיקר כדי להחליט על תהליך הטמעת הפתרון, שמשנה את הרגלי העבודה של כולם.

מומלץ לבצע תהליך מושכל של בחירת פתרונות מתקדמים בענן, שמשתלבים במערכות המחשוב והתקשורת האחרות של העסק. אין להסתנוור רק מהמחיר ומהיכולות הטכניות של הספק. יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית".

 

נמאס לך לחפש ספק שירותי ענן וירטואלים לעסק? 

 

אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה הזה.

 

Basic Concepts of Cloud Computing tutorial for beginners

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים