שירותי ענן של בזק – כל מה שלא מספרים לנו - איך לבחור ספק שירותי ענן לעסק?

שירותי ענן של בזק – כל מה שלא מספרים לנו

מרכזייה וירטואלית בענן

שירותי ענן של בזק – כל מה שלא מספרים לנו

 

בזק מקדמת את שירותי IP Centrex שלה בתור "שירותי ענן" כשבמציאות יש לבזק שפע של שירותי ענן אטרקטיביים, כמעט בכל תחום.

 

מה עסקים אמורים לדעת על שירותי הענן של בזק?

 

עסקים וארגונים רבים מחפשים דרכים להוזיל את סעיפי ההוצאה שלהם ולהתייעל ולשמור על רווחיות, כדי להיות תחרותיים בשוק התחרותי והתזזיתי, שבו אנו נמצאים, ולענות על צורכי הלקוחות. כל זאת, בשיתוף כל מרכיבי "שרשרת הערך", שמסייעים לעסק להשיג את מטרותיו.

אחד השחקנים המובילים בשוק הישראלי ב"שרשרת הערך" היא בזק עסקים, כשבמרכזה חברת בזק המציעה שפע של שירותים, לכל צורך. בנוסף, בימים אלה ממש, בזק נמצאת בתהליך של שדרוג מסיבי של מערכותיה, במטרה להציב את טכנולוגיות הווירטואליזציה וה-IoT (ר"ת: Internet of Things) בראש סדר העדיפות שלה. עד סוף 2016 נראה כבר את תחילת השיווק של הפתרונות החדישים הללו לשוק העסקי בישראל.

כדי להיות מוכנה לספק את כל השירותים החדשים, הכינה בזק כמה מערכי עננים, ובמרכזם שני Data Centers חדשים. כך, חברת בזק, בלי הרבה רעש, החלה להפעיל את שירותי הענן שלה בחוות שרתים וירטואליים הגדולה ביותר בישראל (כך לטענת בזק), חוות שרתים המחוברת לרשת הפרטית של בזק – IP-VPN, חווה (למעשה חווה כפולה לצרכי גיבוי ושרידות), שנבנתה על בסיס מערכות הענן של IBM בשילוב ספקים רבים ובכללם אוויה.

 

בגלל שעדיין הרגולציה כופה על קבוצת בזק "הפרדה מבנית", לקוחות עסקיים נדרשים לרכוש חלק מהשירותים הקווים אצל ספקים מתחרים בבזק, או בחברת הבת בקבוצת בזק – בזק בינלאומי.

כיום, שירותי האינטרנט של בזק בינלאומי נחשבים לטובים והאיכותיים ביותר הקיימים בשוק, בעיקר בזכות מערכת הסיבים הבינלאומית שלה ומערכות ה-CDN, שהן מאגרי אחסון מקומי של תכנים בהיקף עצום, שהיא מפעילה אצלה, עם זמן תגובה מהיר, מה שאין למתחרותיה.

בין השירותים של בזק בינלאומי, נמצא שירות אבטחת המידע החדש של בזק בינלאומי בשם Cyber Wall, זוכה לפופולריות במיוחד בעסקים קטנים, שרוצים הגנה בעת הגלישה באינטרנט.

לבזק עצמה יש פתרון אבטחה אחר לגמרי לעסקים קטנים ובינוניים בשם Bcyber, פתרון הכולל 2 מסלולים: מסלול  Watch להתראות וניטור ומסלול Reports הכולל גם ניתוחים מקצועיים מעמיקים בליווי אכיפת מדיניות האבטחה. זה אינו שירות, שהקמתו והפעלתו הוא מיידי אצל הלקוחות. ההקמה של שירות Bcyber כוללת "סקר סיכונים" אצל הלקוח, תשאול לקוח והקמת הלקוח במערכות. בכל הטמעת מערכת אבטחת מידע כזו יש תהליך הנמשך עד 3 שבועות, בו הלקוח יבקש התאמות והסברים להתראות שתתקבלנה ורק אז המערכת רצה אצלו עצמאית. מכאן, שאין סתירה בין שירות Bcyber של בזק, שהוא שירות פנימי במערכות הלקוח, לבין שירות Cyber Wall של בזק בינלאומי, שהוא שירות הגנה על הגלישה מפני הונאות, בתחנת קצה בודדת.

שירותי ענן לעסקים: ענן ציבורי מול ענן פרטי

בזק מספקת מגוון רחב של שירותים בענן ונסקור אותם כאן בקצרה:

  • מרכזיות IP בענן. באתר האינטרנט של בזק (ובכל הפרסומים הכתובים שלה) השירות הזה מוצג כשירות IP Centrex. נא לא להתבלבל, זו רק "הצגה שיווקית". אין שום קשר בין שירותי IP Centrex לשירותי ענן. שירות המרכזיות בענן של בזק הוא שירות Hosted IPT תחת Business Cloud Services, שירות המסתתר באתר ובפרסומים של בזק. השירות החדש מסופק בתצורת "אירוח" במערכת שרידה המותקנת בחוות השרתים של בזק עסקים, באופן מגובה ושריד ברמה העליונה. השירות מספק מענה כולל תחת קורת גג אחד: שלוחות IP, תשתית טלפוניה, ציוד קצה, אפליקציות, תכונות קבוצתיות מתקדמות, תמיכה וניהול מבית בזק עסקים. הפתרון הזה מתאים לכל סדר גודל של עסק עד ל-360 שלוחות חוץ בו זמנית (אין הגבלה על כמות השלוחות הפנימיות וכמות הסניפים). הפתרון הזה מבטל את הצורך במרכזיות גם בסניפים, וכולל עבודה מול גורם אחד בתמיכה, תפעול, חשבונות, תחזוקה, שדרוגים ועדכוני תוכנה שוטפים אוטומטיים וניהול עצמי בממשק מתקדם. בין היכולות של שירותי הטלפוניה בענן: כל התכונות המתקדמות לשלוחה בעולם ה-IP ומגוון אפליקציות ויישומים ברמה כללית כגון: חדרי ועידה בווידאו קול, Call Center מלא, הקלטת שיחות, נתב קולי, שלוחה מרוחקת מהסמארטפון והתממשקות לכל מכשיר נייד וסלולרי, Mail2fax, התממשקות למערכות פנימיות בארגון ועוד. המחירים זולים בהרבה מכל שירות IP Centrex ומספקים יכולות שאין ולא תהיינה לעולם בשירותי IP Centrex.
  • מצלמות IP בענן. זה שירות תחת השם Bcam, מבוסס על חיבור מצלמות אבטחה לרשת ה-IP של העסק עם אפליקציות למכשירי הסלולר. כך, שניתן לצפות במצלמות מכל סמארטפון או טאבלט. אין כאן צורך במחשב הקלטה או DVR. שירות BCam כולל שירות הקלטת מצלמות לענן בזק עם אפשרות חיבור למרכזיה בענן, צפייה וניהול של מצלמות מכל מקום ובכל זמן באמצעות דפדפן אינטרנט, ממשק צפייה וניהול אינטואיטיבי במספר שפות, קבלת התראות ב-SMS או בדוא"ל בזמן אמת, אפשרות לצפות בעד 16 מצלמות (מכל סוג, כולל מצלמות לילה) בו זמנית, הפצת וידאו באיכות גבוהה למספר לא מוגבל של משתמשים – כאשר מספר הצופים אינו משפיע על צריכת רוחב הפס של המצלמה, הגנה מפני גנבה של שרתי הקלטה מקומיים, הצתה או אסונות אחרים ועוד. ניתן לבצע הגדרת אזור רגיש במסך המצלמה, סימון אירועים בעלי חשיבות ונטרול אירועים לא רלוונטיים. השירות של בזק מסופק גם על גבי רשת ADSL בטכנולוגיית NGN של בזק, או על גבי תשתית IPVPN, ובאמצעות מצלמות IP במגוון רב של דגמים. ניתן לבצע את התקנת המערכת הזו לבד בגלל פשטות הפעלתה.
  • גיבוי בענן. יש מגוון מסלולי גיבוי, החל מגיבוי חינמי ועד גיבוי "חם" (Active-Active) בהתאם לצרכי הלקוח. השירות המרכזי קרוי "גיבוי מרחוק". השירות הזה מאפשר גיבוי אוטומטי, מאובטח ומוצפן של כל המידע העסקי בענן. מדובר בחיסכון משמעותי בעלויות תחזוקה, חומרה ותוכנה, מול פתרונות גיבוי אחרים.
  • שליטה על העסק מרחוק. השירות הזה מכונה במגזר הפרטי Bhome ובמגזר העסקי שמו "העסק החכם של בזק". השירות של בזק מתבסס על פתרון All in one הכולל מצלמת HD משוכללת ומרובת פונקציות וגלאי דלת/חלון חכם, שמסופקים בערכה אחת ללקוחות השירות. הערכה מותקנת באופן פשוט ועצמאי ע"י הלקוח ומתממשקת לרשת האלחוטית שלו. לאחר ההתקנה ניתן לצפות באמצעות אפליקציה ייעודית בסמארטפון בנעשה במשרד, לקבל התראות אודות המתרחש בו ואף לנהל שיחה באמצעות המכשיר עם אלה הנמצאים בחדר. בנוסף, יוכלו הלקוחות לרכוש בנפרד מוצרים חכמים נוספים, לרבות שקעי חשמל חכמים להפעלה מרחוק של מכשירי חשמל מכל סוג (לרבות המזגן), שליטה על התריסים, שליטה על כל הפתחים (דלתות וחלונות), שליטה על המים ועוד. שירות Bhome הוא פרי שיתוף פעולה של בזק עם חברת iControl Networks לתחום מוצרי בית חכם. החברה פיתחה וייצרה פתרון All in One הכולל מצלמה עם זווית צילום רחבה בעלת יכולת צילום מלאה ביום ובלילה, אפשרות לצילום המתפצל ל-4 מסכים, יכולת שמע דו צדדי וסירנה מובנית. באמצעות האפליקציה הייעודית, יכול הלקוח לשלוט ולהגדיר כל אחת מהפונקציות, כמו גם את גלאי הדלת/חלון והשקע החכם.
  • שירותי Boffice. מדובר בחבילת תקשורת המיועדת לעסק הקטן עד הבינוני וכוללת גם מרכזיה וגם רשת אינטרנט אלחוטית בתוך נתב (ראוטר) קטן וחכם (מבית אודיוקודס) המותקן בעסק. המחיר של שירות Boffice בנוי בחבילות לפי כמות השלוחות הקיימות בעסק ויש מחירון של מבצע ל"לקוחות נאמנים". יש לבחון בזהירות שירות זה מול שירותים מתחרים, במיוחד שיש כאן צורך בהתחייבות ל-3 שנים (מינימום שנתיים) לבזק עם קנסות יציאה, והנתב המסופק אינו הדגם הכי חדש ומתקדם שיש לאודיוקודס.
  • שרתים וירטואליים. זה שירות של הקמת שרת וירטואלי בחוות השרתים המתקדמת והמאובטחת של בזק עסקים. ניתן להתחבר ישירות לרשת ה-IPVPN וגם לצאת לסביבת האינטרנט לטובת אירוח יישומים עסקיים שונים לדוגמה: שרת דואר, בסיס נתונים, שרת אינטרנט או כל יישום אחר. זאת, החל מ-129 ₪ לחודש.
  • שירותי ערך מוסף. לבזק מגוון רחב של שירותי ערך מוסף בענן ובכללם: נתב שיחות עסקי, שירותי מספור מגוונים (כולל מספרים מקוצרים ומספרי פרימיום), שירות Bsms להפצת הודעות בכמויות, שירותי פרסום לעסקים B144 ועוד.

 

שירותי ענן של בזק – שורה תחתונה:

מומלץ לבחון כל פתרון בענן של בזק ולראות אם הוא עונה על צרכי העסק ולמי המוצר השירות הזה יתאים והיכן ובאילו מצבים מומלץ להתקין ולהשתמש במוצר בשירות החכם הזה מבית בזק (לרבות שירותים הנעשים בשת"פ עם בזק בינלאומי).

השוק של שירותי ענן רווי מתחרים והכוח מצוי בידי הצרכנים. אין להסתנוור רק מהמחיר ומהיכולות הטכניות של הספק. אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה הזה.

 

נמאס לך לחפש ספק שירותי ענן וירטואלים לעסק? 

 

סרטון: הענן של העסקים בישראל 

 


השאר תגובה

פוסטים נוספים