שיתוף וסנכרון מידע לעסקים קטנים עד בינוניים על בסיס חוות שרתים

שיתוף וסנכרון מידע לעסקים קטנים עד בינוניים על בסיס חוות שרתים מקומית – סיפור הצלחה

מרכזית טלפוניה בענן

שיתוף וסנכרון מידע לעסקים

 

שיתוף וסנכרון מידע לעסקים

✅ עסקים קטנים עד בינוניים נוטים לשתף מיד ולסנכרן מידע בעננים עולמיים כשהלהיט התורן זה הענן של אמזון.

 


✅ האם יש יתרונות בשימוש בענן מקומי?

 


✅ מי מספק שירות כזה במחיר סביר על ענן מקומי (ישראלי)?

 

 

שירותי הטלפוניה והתקשורת בעסקים קטנים בינוניים ואף גדולים היו, למעשה, "בור תקציבי" בלי כל תחתית. בשנה האחרונה התחרות בשוק העסקי יצאה לדרך, וניתן להשיג חיסכון בהוצאות התקשורת הטלפונית בתכנון נכון וזהיר, במיוחד בהעברת הפעילות העסקית לשירותי ענן.

 שימוש בענן בינלאומי דוגמת הענן של אמזון הוא פתרון טוב, זמין וזול. אולם, מה קורה אם הקשר הבינלאומי של ישראל לעולם ניתק (וזה התרחש כבר כמה פעמים, למשל, עקב התקפות סייבר או כשל טכני)? מי מבטיח את שלמות הנתונים, אבטחת הנתונים ופרטיות הנתונים, כשהם מבוזרים אי שם בעולם, בלי כל שליטה של בעל המידע העסקי הרגיש הזה הכין המידע נמצא ומי יכול לגשת אליו?

שיתוף וסנכרון מידע לעסקים קטנים עד בינוניים

שירותי ענן לעסקים קטנים ובינוניים על בסיס ענן מקומי:

 

בזק השיקה פתרון מאובטח לשיתוף וסנכרון מידע לעסקים על בסיס חוות שרתים מקומית של בזק. בניגוד לשירותי שיתוף קבצים ארגוניים ועסקיים אחרים, הנתונים נשמרים בחוות השרתים של בזק בישראל ולא יוצאים לגופים חיצוניים או מאוחסנים בחוות שרתים בחו"ל.

חברת בזק השיקה את הפתרון הייעודי לשיתוף וסנכרון קבצים לעסקים, כחלק ממהפכת שירותי הענן, שהיא מציעה ללקוחותיה במסגרת שירותי Business Cloud Services. הפתרון מבוסס על פלטפורמת שירותי המידע לעסקים אותו פיתחה החברה הצעירה CTERA, שמתמחה בפתרונות אחסון קבצים משולבי ענן.

פתרון השיתוף החדש מאפשר ללקוחות בזק לשתף ולסנכרן מידע פנים ארגוני באופן מאובטח. הפתרון הזה משתלב היטב בפתרונות הגיבוי – DR והשרידות של בזק לעסקים קטנים וחוסך הקמת חדרי תקשורת ושרתים מקומיים.

השירות החדש יאפשר לארגונים ועסקים קטנים ובינוניים לעבוד בצורה יעילה ומאובטחת אל מול שרתי הענן של בזק, ולהעביר בקלות מידע פנים ארגוני, מבלי להשתמש בשירותי שיתוף קבצים פתוחים, שאינם עומדים בדרישות אבטחה ארגוניות. בבזק וב-CTERA מדגישים, שבניגוד לשירותי שיתוף קבצים ארגוניים אחרים, המוצר המשותף שלהם שומר על הנתונים באופן מוצפן בחוות השרתים של בזק בישראל, ולא יוצא בשום דרך לגופים חיצוניים. המוצר עומד בתקני האבטחה המחמירים ביותר וכולל יכולות אימות כפול וזיהוי משתמש באמצעות מספר מרכיבים וקודים מאובטחים. למעשה, מדובר בסוג של VPN בענן עם שליטה מלאה של בעלי העסק היכן המידע נשמר (מה שלא קיים בכלל בעננים המתחרים והבינלאומיים).

שירותי הגיבוי וסנכרון מידע בענן מעניקים ללקוח העסקי את השקט הנפשי לו הוא זקוק עם גישה למידע מכל מקום בעולם, בצורה מאובטחת ונוחה. כמו בכל שירותי הענן, שמציעה בזק, גם בשירות זה הלקוח יכול להתאים את הפתרון בהתאם לצרכיו המשתנים של העסק, תוך חיסכון ניכר בהוצאות השוטפות בעסק.

שיתוף וסנכרון קבצים בתוך עסקים הפך להיות אתגר והפתרון המשולב של CTERA ובזק נועד לענות בדיוק על צורך זה. בנוסף, קיימים יתרונות נוספים עבור ארגונים המשתמשים בפתרון המשולב, כגון רמת תמיכה ושירות גבוהה, שתספק בזק, וכן לוקליזציה מלאה ושפת ממשק בעברית.

בתחילת ספטמבר 2016 חברת ההזנק CTERA גייסה 25 מיליון דולרים (סך הגיוסים של החברה מגיעים ל-70 מיליון דולרים) כדי להרחיב את התמיכה במוצרי החברה ולהרחיב את סל הפתרונות. בחודש יוני 2016 הודיעה החברה על זכייתה במכרז לאספקת מערכת ענן פרטי לשיתוף קבצים עבור משרד ההגנה האמריקאי. במסגרת זו, פתרונותיה משולבים כחלק מפרויקט בשווי כולל של 427 מיליון דולרים לשדרוג מערך האחסון של DISA, סוכנות המידע של משרד ההגנה האמריקאי, שמספקת שירותי מחשוב ואבטחת מידע לגופים פדרליים שונים, בהם משרד ההגנה, צבא ארה"ב, הבית הלבן ועוד. זכייה זו מצטרפת לשיתופי פעולה נוספים של החברה עם ארגונים מובילים בעולם כגון מדינת טקסס וקבוצת האופנה לואי ויטון. בישראל, יש כבר לחברה מאות לקוחות על הפלטפורמה של בזק.

האם בזק מובילה את השוק של שיתוף וסנכרון מידע לעסקים בענן על בסיס חוות שרתים מקומית?

 

לא בטוח. מדובר בשוק מאוד תחרותי ובזק עצמה מתחרה בשירותים מקבילים, אפילו מול חברות הבת האחרות בקבוצת בזק: בזק בינלאומי ופלאפון.

בנוסף, יש ספקים רבים בתחום זה ובראשם: קבוצת בינת, Triple C, Med-1, טלדור, ועוד. יש שפע של עננים מקומיים בישראל עם שפע אדיר של שירותים, בכל תחום ולכל צורך. כרגע יש כבר מעל ל-25 מתקני עננים בישראל, והבנייה של מתקני Data Centers לשירותי ענן ממשיכה בקצב מהיר לאור הביקוש הגואה לשירותי ענן בישראל (במקביל למה שקורה בעולם).

עפ"י IDC, כדי להתמודד עם האתגרים, שעסקים קטנים עד בינוניים ניצבים בפניהם, עד לשנת 2020, 80% מתשתיות המחשוב בעסקים תתבססנה על מודל של "תשלום לפי שימוש". כל המודלים היקרים הקיימים – פשוט ייעלמו.

 

שורה תחתונה בתחום שיתוף וסנכרון מידע לעסקים:

 

עולם התקשורת נע מהר קדימה, והלקוחות העסקיים מחפשים פתרונות, שיוזילו להם את עלויות התקשורת, יהדקו את הקשר עם הלקוחות ויביאו תועלת עסקית.

 

לכן, מומלץ קודם להחלטה על בחירת מערכת שיתוף וסנכרון קבצים עבור העסק, לבצע ניתוח צרכים ובדיקת ROI בסיוע אנשי מקצוע, כדי להגיע להחלטה מושכלת בנושא ולתחר בין הפתרונות השונים הקיימים בשוק בתחום זה. יש לבדוק אם ניתן ליישם את הפתרון בשדרוג לשירותי ענן, כדי לקבל את מירב היתרונות של שירותים בענן.

מומלץ לבצע תהליך מושכל של בחירת מוצרי תקשורת מתקדמים מהסוג של שירותי ענן. יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית".

 

אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה הזה.

 

 

CTERA Cloud Storage Gateways

השאר תגובה

פוסטים נוספים