אינטרקום לבניין משרדים / מגורים – איזו מערכת מתאימה עבורכם?

אינטרקום לבניין משרדים / מגורים – איזו מערכת מתאימה עבורכם?

תשתית אינטרנט לעסקים

אינטרקום לבניין משרדים / מגורים

✅ מערכות האינטרקום הופכות כיום להיות מצרך חיוני והן ממדרות את הבתים והעסקים מאורחים בלתי רצויים ומשמשות גם כ"בקרת כניסה" לעובדים, לרכבים ולאורחים.

 

✅ מה חשוב לבדוק בבחירת ספק וציוד לבקרת כניסה או אינטרקום לבניין משרדים / מגורים?

 

 

כניסת מערכות המחשוב המתקדמות ותקשורת מבוססת IP (ר"ת: Internet Protocol) הגיעו בשנתיים האחרונות גם לעולם בקרת כניסה והאינטרקומים (והפנקוד לדלת כניסה), כשהפתרונות הללו משתלבים בעולם ה-IP, לרבות חיבור למרכזיית IP ושימוש ברשתות סלולר או אלחוט (WiFi).

במשך שנים רבות, מערכות האינטרקום, לרבות מערכות פנקוד ("אינטרקום ללא אינטרקום"), בבנייני מגורים, בשערי כניסה, או במשרדים לא הביאו עמן בשורה חדשנית. בכל מערכת כזאת מורכבת יחידה חיצונית ובכל דירה או משרד מורכבת יחידת דיבור / שפופרת התקועה לה ליד הדלת.

היחידות החיצוניות אמנם מגוונות וחלקן יוקרתיות מאוד, אך בשל השיטה, שלא השתנתה עשרות שנים, נאלצים המשתמשים לחיות עם השפופרות המיושנות, החיווט המסובך בין הקומות, איכות שמע ירודה, איכות צילום ירודה (אם יש עינית צילום, היא לרוב בשחור לבן ובאיכות מאוד ירודה), תקלות בגין עייפות החומר (בעיקר בשפופרות-לחצנים, שלא מתפקדים כראוי), וכמובן איבוד זמן יקר בביקור טכנאי. העיקר: המערכות הללו מתקלקלות והופכות מטרד עד שמנטרלים אותן ומוותרים על בקרת הכניסה, או שסיסמת הכניסה ידועה לכול, גם לפורצים ולסוכני מכירות, שמגיעים ונכנסים בקלות לבניין או למשרד.

אינטרקום לבניין משרדים / מגורים

מה החידושים בבקרת כניסה כולל אינטרקום לבניין משרדים / מגורים?

 

ההתפתחויות בשוק נעות בכמה צירים במקביל. מגוון האפשרויות הקיים בשוק התרחב והוא כולל את המגמות העיקריות הבאות:

 

א. מעבר למערכת אינטרקום או פנקוד מבוסס IP והמחובר למרכזיה:

 

הפנקוד הוא למעשה "אינטרקום אלטרנטיבי" ויש בו מגוון רחב של דגמים, החל מפנקוד עם כפתור אחד וכלה בפנקוד עם מגוון כפתורים ומצלמה.

פנקוד מוסיף שכבת אבטחה לבקרת הכניסה ומאפשר יכולות נוספות של בקרה ושליטה על הכניסה של אנשים (וגם כלי רכב, למשל בכניסה לחניון). המחירים של פנקודים מבוססי IP נעים בין 1,500 ₪ ל-3,500 ₪ תלוי בדגם ובתכונות שלו.

היתרון הגדול של המוצרים הללו: הפנקוד המתקדם הזה מתממשק בקלות לכל מרכזיה מבוססת IP. כך, ניתן לשלוט על הכניסה באמצעות כל טלפון מבוסס IP לרבות סמארטפונים. בפועל, הפנקוד מתממשק לכל מרכזית IP כשלוחת SIP רגילה (כמו כל שלוחת טלפון). כך, גם ניתן לדבר (בקול, או גם בווידיאו, תלוי בדגם הפנקוד), עם מי שלוחץ על המתג בפנקוד.

בנוסף, ניתן לחבר את הפנקוד מבוסס IP עם מערכת מצלמות אבטחה מבוססות IP. כך, שניתן לבצע פעילויות יותר מתקדמות עם מערכת הכניסה כגון: זיהוי פנים ותיעוד נכנסים, מעקב אחרי אנשים חשודים ועוד.

מומלץ, אם בוחרים בפתרון של פנקוד, לא לחסוך ולרכוש את הדגמים הקשיחים, המתקדמים והיקרים יותר (יחסית), עם מצלמת IP.

ב. מעבר לאינטרקומים (או פנקודים) סלולריים אלחוטיים:

 

הכיוון של שוק האינטרקומים היום הוא: "אינטרקום ללא אינטרקום". זו מערכת חדשנית בהישג יד של כל בית וכל בעל עסק, ללא צורך בהתקנת מכשור בבית או בעסק, אין צורך בהכנת תשתית בבניין, אין צורך להיות בבית או בעסק כדי לענות. הפתרונות באים עם התאמת מוצרים אישית לצרכים של כל בניין ועסק, בד"כ עם אחריות לשנתיים.

הפתרון הוא פשוט ביותר: מערכת אינטרקום המצלצלת לטלפונים בדירות או בעסק או לטלפון סלולרי של הדייר ויש בה מצלמה המשדרת לסלולר (או לרשת ה-WiFi העסקית או הפרטית).

בעת ההתקנה (שניתנת להיעשות לבד), מכניסים למערכת את מספרי הטלפונים, שאליהם היא מצלצלת, וניתן באמצעות ממשק Web לשנות את המספרים לחיוג לפי הצורך. בתוך האינטרקום יש מודם סלולרי (או משדר WiFi), שמבצע את החיוג ליעד, כדי שיאשר את פתיחת הדלת. אם מוסיפים מצלמה לאינטרקום מקבלים יכולות נוספות, שהופכות את הפתרון הזה לפתרון מאוד מבוקש בשוק.

 

אינטרקום לבניין משרדים / מגורים

מה היתרונות של אינטרקום (או פנקוד) אלחוטי עם מצלמה כולל צפייה מרחוק?

 

 • ידידותית למשתמש ומספקת מגוון רב יותר של שליטה עם "חוויית שימוש".
 • אין צורך להתקין מכשור בדירות, או בתוך המשרדים.
 • אין צורך להיות בבית או במשרד כדי לענות (בסלולרי).
 • המערכת מותקנת פעם אחת בכניסה לבניין המגורים/משרדים, מתחברת לפתיחה חשמלית ובכך תמה ההתקנה הפיזית.
 • אין צורך להמתין לטכנאי בדירה. הטכנאי מטפל רק במערכת אחת, המותקנת בכניסה בשער החיצוני, מבחוץ. ניתן לבצע בדיקות ותיקונים גם מרחוק.
 • כמות הדיירים והעובדים בעסק לא משנה בכלל. המערכת יכולה לחייג לכל מספר. חסכון בעלויות ושדרוג ביוקרה ובאמינות.
 • איכות השיחה ותמונת הווידיאו היא כשל שיחת טלפון רגילה ולא של אינטרקום הצורמני והמוכר.
 • מקבלים רמה גבוהה של בקרת כניסה. ניתן להתקין את המערכת בתצורת אינטרקום לשער כניסה (כולל לרכב).
 • ניתן לשלב בפתרון הזה יכולות נוספות דוגמת: אינטרקום דיבור חופשי (ללא לחצני דיבור), אינטרקום טלוויזיה (צילום בעינית בצבע המשדרת למסך המותקן בבית או בעסק), עם שידור הווידיאו לכל מכשיר קצה, כולל לטאבלטים ייעודיים, שבידי הדיירים או העובדים.
 • שילוב במערכת של מצלמות אבטחה, אם יש בעסק.
 • אפשרות לפתרון אינטרקום דיגיטלי אנטי-ונדלי, שעמיד גם בפני גניבות ובפני פגעי טבע (גשם, התזות מים, סופות חול, חמסין קיצוני וכיו"ב).
 • שילוב מערכות משרדיות: אינטרקום בין עמדות דיבור חופשי, אינטרקום מזכירה ושלוחות, אינטרקום IP, שילוב במרכזיות לרבות במרכזיות בענן, שילוב בטלפונים חכמים איכותיים, כולל בטלפונים עם מסכי צבע ומצלמות, שילוב במוצרים משלימים: פנקודים, קודנים עצמאיים ומשולבים, קוראי קרבה, פתרונות NFC ובלוטוס', מנעולים אלקטרומגנטיים, מנעולי השהיה, פתרונות ביומטריה (זיהוי פנים, או זיהוי טביעת אצבע, או זיהוי כף יד), פתרונות מקוריים אחרים לכניסה לבית או למשרד.
 • החלפת הסיסמאות במערכת נעשית בקלות ובמהירות, כדי למנוע הפצת הסיסמה למי שאינם מורשים להיכנס לבניין למשרד, ללא קבלת אישור ספציפי ואישי.

כלומר: האינטרקום (או הפנקוד) האלחוטי אינו "מערכת סגורה" דוגמת הפנקוד הרגיל הקיים בשוק, אלא "מערכת פתוחה", שניתן לצרף אליה מוצרים נוספים וניתן להפיק ממנה יכולות חדשות, בהתאם לצרכים המתפתחים של העסק, לאורך זמן.

המחירים של המוצרים כאן (של אינטרקומים ופנקודים אלחוטיים) מאוד מגוונים, ונעים בין 1,000 ש"ח ל-3,500 ₪, תלוי בהיקף היכולות הקיימות באינטרקום ובכל האביזרים והיכולות הנלוות. אינטרקומים אלחוטיים (ללא מודם סלולרי וקו סלולרי), מבוססי WiFi, זולים באופן משמעותי מאינטרקומים מבוססי חיבור סלולרי, או המשלבים סלולר ואלחוט יחד.

במערכות אינטרקום אלחוטי רבות מורכבת מצלמת אינפרא-אדום, שמעבירה תמונה מלאה של מי שנמצא בצד השני של הדלת, גם בחשיכה, ללא צורך במקור תאורה. מלבד הקול (שקיים תמיד במערכת אינטרקום), מתווספת גם תמונה בכל תנאי תאורה (גם בחשיכה מוחלטת) וכך נוצר זיהוי ודאי של האדם העומד מאחורי הדלת.

מערכות אינטרקום מאפשרות פתיחה בטוחה של הדלת או השער החשמלי (או שער של החניה). זאת, באמצעות לחיצת כפתור בלבד (בסמארטפון זו לחיצה על כפתור וירטואלי על המסך), ובכך חוסכות את הצורך להגיע לדלת לשער. בנוסף, ניתן להתקין אינטרקום בכל מקום בבית או בעסק, בחניה שלו או בכל מקום, שעליו רוצים לפקח מבחינת הנכנסים (או היוצאים).

כך, פתיחת הדלת או השער מתבצעת ישירות מהסמארטפון מהטאבלט. כ"כ, ניתן לראות ולדבר עם האדם העומד מול המכשיר החיצוני (מול המצלמה שבאינטרקום) דרך רשת הסלולר (או ה-WiFi). בנוסף, ניתן לתעד את הכניסה של כל אדם די בקלות ואף להקליט את הכניסה הזו (לצרכי מעקב ואבטחה).

מה עדיף – אינטרקום סלולרי או אינטרקום WiFi?

 

כיום, בגלל כניסת רשתות WiFi חדישות לשוק (מקובל תקן ac Wave 2 המספק חיבור של עד 3.5 גיגה באוויר), הנטייה היא ללכת על חיבור ב-WiFi, שזו הוצאה חד-פעמית, מול חיבור סלולרי, שזו הוצאה מתמשכת מול ספק הסלולר.

ברוב המקרים, אין עדיין בבתים או במשרדים רשת WiFi בתקן החדיש הזה (ac Wave 2). אולם, גם במקרה הזה, בעלי האינטרקום יעדיפו אינטרקום ללא חוטים אך מבוסס WiFi ולא סלולר (לחסוך בהוצאות הסלולר).

חיבור ב-WiFi זה אותו פתרון בדיוק כמו החיוג הסלולרי, שכן הצורך בחיווט בכל מקרה – נעלם. אולם, יש כאן צורך להקים רשת WiFi של הדירה, העסק או הבניין, כדי להעביר את התשדורת מבחוץ אל הסמארטפונים, שבידי בני הבית עסק, או לחבר את רשת ה-WiFi לאינטרנט של הבית העסק ולחבר את הסמארטפונים בשירות ענן דרך האינטרנט אל האינטרקום. בניית רשת WiFi בבניין משותף או עסק גדול אינה פתרון כה זול או קל, ולכן בעבר הפתרון הזה היה פחות פופולרי מהפתרון הקודם (חיוג סלולרי).

 

שורה תחתונה: במקומות בהם יש כבר רשת WiFi מקומית או עסקית, פתרון זה זול יותר מהפתרון הסלולרי, כי לא צריך לשלם על קו סלולר לחברת הסלולר מידי חודש. אם אפשר לשדרג את רשת ה-WiFi לרשת בתקן החדש, זה בהחלט מומלץ.

איזה פתרון מתאים לעסק שלך, בתחום בקרת כניסה או אינטרקום לבניין?

 

בניגוד למערכת פנקוד IP, שהיא "מערכת סגורה", כך שמה שקונים מהיצרן יבואן זה מה שיהיה כל חיי המוצר, אינטרקום מתקדם דוגמת אינטרקום אלחוטי סלולרי הוא "מערכת פתוחה", שניתן לשדרג אותה, לחדש אותה ולהוסיף לה יכולות בכל עת, במיוחד באפליקציות המפעילות את המערכת הזו.

בנוסף, אינטרקום ופנקוד לא אלחוטי, דורש התקנת חיווט מהפנקוד עד למרכזיה והוא תלוי בתקינות החיבור והמרכזיה (כשקל לחתוך חוטים ולנתק את הפנקוד), בעוד שאינטרקום אלחוטי אינו תלוי בחיווט כלל, אלא רק בתקינות רשת הסלולר או רשת ה-WiFi.

לכן, הפנקוד הרגיל יתאים בעיקר לארגון עסק, שצריך שליטה על דלתות מרובות. כאן יש יתרון תפעולי ומעשי לחיבור של הרבה פנקודים למרכזיה עסקית אחת, בעוד שאינטרקום אלחוטי יתאים לעסקים קטנים עם דלת כניסה אחת (או שתי דלתות, לכל היותר).

מי מספק פתרונות אינטרקום לבניין משרדים / מגורים?

 

אין כיום "מוביל שוק" בתחום האינטרקומים המתקדמים והשוק הזה מפוצל בין כמה וכמה ספקים לא גדולים דוגמת: תדאור טכנולוגיות, DVTech, יורוקום-פנסוניק, ITS, פוקוס טלקום, סינריון, וספקים נוספים רבים דוגמת: אינטק, קומקס, לוגיפון, קוקום, ויסוניק, וידרום, Chipzol, מיתר מיגון, לנ-טק ועוד.

ניתן לייבא או לרכוש את הפתרון מיבואן ולהתקין את המערכות הללו לבד, בבית או בעסק. אולם, בגלל הצורך באינטגרציה עם מערכות נוספות (לרבות הסלולר או WiFi), והצורך בחיווט מקצועי בפנקוד, מומלץ, שההתקנה והתחזוקה תבוצענה ע"י מתקין מקצועי, שזו המיומנות וזה הניסיון שלו.

 

שורה תחתונה בתחום אינטרקום לבניין משרדים / מגורים:

 

רכישת פתרונות בקרת כניסה לבניין משרדים או מגורים, כמו כל רכישה בעסק או בבית, צריכה להיעשות רק לאחר בחינת צרכי המשתמשים בעסק. יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA).

 

לכן נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הכי גדולה הקיימת בעסק שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור באמצעות אינטרקום לבניין או פנקוד לבקרת כניסה?

 אם אתה כבר משתמש באינטרקום או פנקוד, ממה אתה לא מרוצה מפתרון הזה? שתף אותנו.

 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך בבחירת מערכת אינטרקום לבניין מתקדמת ומקצועית (או פנקוד) המתאימה לצרכיך?

 

מאמרים שיכולים לעניין אותך:

מערכת אינטרקום – כיצד לבחור ציוד אינטרקום מתאים?

 

נמאס לך לחפש מערכת אינטרקום לבניין מתאימה עבורכם?

 

אינטרקום לבניין משרדים / מגורים

Wired & Wireless Indoor Pan/Tilt IP Camera

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים