חדר ישיבות חכם אינטראקטיבי – כל הפתרונות לחדרי ישיבות חכמים

חדר ישיבות חכם אינטראקטיבי – כל הפתרונות לחדרי ישיבות חכמים

פתרונות אודיו ווידיאו לחדרי ישיבות

חדר ישיבות חכם אינטראקטיבי –
כל הפתרונות לחדרי ישיבות חכמים

מה התחדש בפתרונות אודיו ווידיאו לחדרי ישיבות?

 

איך בוחרים בספק המתאים ביותר לפתרונות חדרי ישיבות חכמים לעסקים, מבלי ליפול בפח?

האם הפתרונות של חברת קרמר הישראלית הם הפתרון המתאים עבורך?

 

עסקים מגלים את היתרונות בהכנסת מערכות אודיו ווידיאו מתקדמות לחדרי ישיבות. עולם התקשורת והטלפוניה העסקית מתפתח מהר והלקוחות לא מוכנים להסתפק היום בטלפוניה הישנה ובמערכות הישנות, כשביד יש להם סמארטפונים מתקדמים עם יכולות מולטימדיה. לכן, חדרי ישיבות, כולל במשרדים קטנים וגדולים, מקבלים שדרוג והופכים ל"חדרי ישיבות חכמים" עם מערכות AV (אודיו וידיאו), שמשלבות שירותי מולטימדיה בענן ושירותי תצוגה על מסכים עם יכולת גישה איכותית מכל מכשיר קצה.

כך, יכולת קבלת ההחלטות בישיבות משתפרת, אם כל האנשים המתאימים והקשורים לנושאים, שעולים בישיבה, גם משתתפים בה פיזית או בדרך של שיחת ועידה (בקול או בווידיאו), בלי תלות היכן הם באותו הזמן, שבו מתקיימת הישיבה, עם יכולת להיות מעורבים בבניית מסמכים ומצגות משותפים בזמן אמת.

 

מהם החידושים בתחום חדרי ישיבות חכמים ואינטראקטיביים?

ההתפתחויות של עולם התקשורת הגיעו לכל פינה וגם לעולם המקרנים והחידוש המרכזי הוא הפיכת המקרן למכשיר אלחוטי. כלומר: אין יותר צורך בכבלים ובחיבורים פיזיים אל המקרן. כל מה שהמקרן צריך זו הזנת זרם, אותה ניתן לבצע גם בגישת ה-PoE (ר"ת: Power over Ethernet), אם המתגים הנמצאים בחדר הישיבות החכם תומכים בכך.

התקדמות נוספת היא בתחום הרזולוציה של ההקרנה מהמקרן. אם בעבר המקרנים היו ברזולוציות נמוכות (עד רמת VGA), כיום לא מסתפקים בפחות מ-Full HD והשוק הולך במהירות לכיוון רזולוציות של 4K ובהמשך עד 8K. מקרנים של 4K כבר אינם יוצאי דופן בשוק ולמעשה הפכו למוצר חובה.

העסקים, שאינם ארגוני ענק, מעוניינים כיום לקבל את היכולות הקיימות בחדרי הישיבות של החברות הענקיות והעשירות, אבל במחיר צנוע המתאים לכיס שלהם. האם זה אפשרי? בהחלט כן.

ניתן לקבל כיום פתרונות "קצה לקצה" מלאים לכל הצרכים של עסקים וארגונים בתחומים מגוונים, שיכולים להפוך כל משרד וכל חדר ישיבות ל"משרד חכם", כולל תמיכה מלאה בווידיאו ברמת 4K, אודיו ברמת HD ותמיכה מלאה במכשירי קצה ניידים מכל סוג דוגמת טאבלטים וסמארטפונים התומכים ב-4K.

מדובר בפתרונות זולים (יחסית), קלים להתקנה ולתפעול, לחדרי ועידת וידיאו קטנים (כולל בתוך משרד של בעל תפקיד קיים בעסק), ולהתקנת כיתות לימוד והדרכה קטנות במחיר זול, עם ציוד AV (אודיו-וידיאו) ברמת HD או 4K, עם תפעול קל ופשוט המתאים לכל אחד.

הפתרונות הללו מתאימים לכל עסק, החל ממשרד בודד של חדר אחד וכלה בעסק עם עשרות משרדים או חדרי לימוד.

חדרי ישיבות חכמים

מהם היתרונות בחדר ישיבות חכם ואינטראקטיבי?

  • כל אחד יכול להשתתף בדיון, לא חשוב היכן הוא נמצא ברחבי העולם (כל עוד יש לו חיבור לאינטרנט) ולא חשוב איזה מכשיר קצה הוא מחזיק בידו.
  • אין צורך בכבלים לחיבור אל המקרן. זה יתרון עצום לעומת המצב הקודם, שבו האדם, שהיה מעוניין להקרין, היה אמור לדאוג לכבל חיבור מתאים למקרן ולהתאים את הרזולוציות בין המחשב למקרן. החיבור הוא אלחוטי (ב-WiFi) קל ופשוט.
  • אפשר להקרין מידע מכמה מקורות מידע (ומכמה מכשירי קצה דוגמת מחשבים ניידים, טאבלטים וסמארטפונים). בגלל שהחיבור נעשה באלחוט וללא כבלים, המקרן יודע לקבל מידע מכמה מקורות וניתן לשלוט מה יוקרן ומאיזה מקור באותו רגע.
  • ניתן לחלק את המסך לכמה תצוגות. ניתן להציג למשל עד 4 מקורות שונים במקביל על מסך אחד לשיתוף פעולה מלא בחדר ישיבות חכם או בכיתת הלימוד החכמה.
  • זה פתרון מתאים לצרכים של "עבודה שיתופית" ו"עבודה מרחוק", כי ניתן להעביר את התצוגה דרך האלחוט באינטרנט גם למי שמחובר לרשת דרך האינטרנט בכל מקום בארץ או בעולם.
  • ניתן לחבר כמה וכמה משתמשים במקביל, יכולת ההופכת את סביבת העבודה המשותפת לנוחה ונגישה מתמיד. כל משתתף בתורו, יכול לבחור להציג בקלות כל תוכן מכל מחשב או מכשיר אישי נייד שיש לו, בלי צורך להתעסק בהחלפת הכבלים והחיבורים לכל מכשיר הנמצא בידי כל משתתף.
  • למי שאין מכשיר לחיבור אלחוטי, ניתן לתקוע USB במקרן ולהקרין ישירות מה-USB.

כלומר: חדר ישיבות חכם אינטראקטיבי משנה את כל שיטת העבודה והתצוגה של מצגות, מסמכים, סרטונים וכל מידע, בחדר הישיבות. כך, "עבודה שיתופית" ויעילה הופכת לדבר קל, פשוט וגם מהנה.

מה עדיף – מערכת הקרנה רגילה (בכבלים) או מערכת הקרנה אלחוטית – WiFi?

כיום, בגלל כניסת רשתות WiFi חדישות לשוק (מקובל תקן ac Wave 2 המספק חיבור של עד 3.5 גיגה באוויר), הנטייה היא ללכת על חיבור ב-WiFi, שזו הוצאה חד-פעמית המשנה את כל צורת העבודה מול המקרן, מול חיבור בכבלים, שזו השיטה המסורבלת, שהייתה בשוק בעשורים הקודמים.

ברוב המקרים, גם אם אין עדיין במשרדים רשת WiFi בתקן החדיש הזה (ac Wave 2). גם במקרה הזה, בעלי חדר הישיבות החכם יעדיפו מקרן ללא חוטים אך מבוסס WiFi (להשגת יעילות בישיבות ויכולת לחבר את המערכת לענן מה שמאפשר חיבור לכל מכשיר הנמצא ברשת האינטרנט בכל מקום בעולם).

חדר ישיבות חכם אינטראקטיבי

מי מספק פתרונות מערכת הקרנה אלחוטית לחדרי ישיבות חכמים?

ניתן לרכוש מערכות כאלו באופן חופשי באינטרנט ולהתקין לבד. דוגמה: חברת גולדטופ מוכרת מקרן אלחוטי בשם: WePresent 1000 HDMI Full HD במחיר של 5,184 ₪  (כולל מע"מ) עם שנתיים אחריות. מערכת מתקדמת זו מאפשרת לחבר עד 64 משתתפים בו זמנית למקרן.

יש פתרון של Miracast (מבית מיקרוסופט), פתרון ללא מקרן. זו טכנולוגיה אלחוטית, שהמחשב יכול להשתמש בה כדי להקרין אל המסך בטלוויזיות, במקרנים ובנגני מדיה של זרימה, שתומכים גם הם ב- Miracast. זה מחייב, שגם המחשב וגם המסך יתמכו ב-Miracast והתוכנה התומכת הזו תפעל ללא תקלות בשני הצדדים.

אולם, רוב העסקים יעדיפו לקבל שירות מלא "קצה לקצה" כולל התקנת כל האביזרים הנלווים בחדר הישיבות החכם (כולל מסכים, רשת אלחוטית, חשמל, תוכנות שליטה על המקרן וכיו"ב), מספק אינטגרטור אחד.

המתחרים בשוק הם: DM (Dedicated Micros), קרסטון (Crestron), לדיקו-בוש, גטר-טק, Oricon ועוד, ובמיוחד חברת קרמר (Kramer), שהיא הספקית המובילה כיום בישראל  מירושלים, שמספקת פתרונות "קצה לקצה" לחדרי ישיבות חכמים. קו המקרנים האלחוטיים אצלה מכונה בשם ,VIA שהוא חלק מתפיסת העולם הטכנולוגי של קרמר בשם: Wireless Collaboration Solutions. המערכות של קרמר מגיעות בכמה תצורות לפי צרכי הלקוחות, תומכות בעד 4K ומסוגלות להקרין עד 6 מקורות מידע על מסך אחד.

פירוט פתרון VIA GO מבית קרמר

פתרון חדש ביותר ואטרקטיבי מבית קרמר הירושלמית קרוי VIA GO, פתרון המאפשר להפוך כל חדר ישיבות (ולמעשה כל משרד רגיל) לחדר עבודה שיתופי, עם שימוש בכל מכשירי הקצה הניידים הפרטיים הקיימים בידי המשתמשים – BYOD, ברשת אלחוטית מקומית קלה להתקנה ולתפעול. מחיר המערכת כ-400 דולרים וניתן להתקין אותה לבד.

מדובר במקרן (כל מקרן קיים) + מתג אלחוטי קטן המופעל מרחוק מכל מכשיר (מחשב, טאבלט או סמארטפון) בדפדפן, בלי שום חוטים, כבלים או כל צורך באיזו הכנה או קונפיגורציה. הכל בגישת ה-Plug & Play. המערכת מסוגלת לקבל כל אות, כל שיחה וכל זרם וידיאו מכל מקור ולהקרין זאת על המסך או הקיר של החדר באיכות של 1080 פיקסלים ועם הצפנה מלאה (1024 bit) כדי לשמור על חיסיון ופרטיות המידע.

המערכת הקטנה הזו יכולה להציג עד 2 מקורות מידע בו זמנית במסך אחד. המערכת מסוגלת להתחבר ל-2 רשתות במקביל, להגברת השרידות של חיבור משתמשים מרוחקים מעל לרשת האינטרנט הנייח או הנייד.

המערכת יכולה להשתלב בכל מערכת IT שיש כבר בעסק והמכשיר הזה יכול להתעדכן ולהשתדרג מרחוק. כך, ניתן להפוך בכמה דקות של התקנה, כל מקרן ישן למקרן אלחוטי ומתקדם ההופך את חדר הישיבות או המשרד לחדר ישיבות חכם.

 

מערכות מולטימדיה לחדרי ישיבות

שורה תחתונה בתחום חדר ישיבות חכם ואינטראקטיבי:

רכישת פתרונות לחדרי ישיבות חכמים, כמו כל רכישה בעסק, צריכה להיעשות רק לאחר בחינת צרכי המשתמשים בעסק. יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA).

לכן נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הכי גדולה הקיימת בעסק שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור באמצעות מעבר לחדר ישיבות חכם ואינטראקטיבי? 

אם אתה כבר משתמש במערכת לחדר ישיבות חכם, ממה אתה לא מרוצה מפתרון הזה? שתף אותנו.

 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך בבחירת מערכת לחדר ישיבות חכם ואינטראקטיבי המתאימה לצרכיך?

אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה החשוב הזה בטלפון 077-8123111.

 

ISE 2017: Kramer Features New VIA Go Wireless Presentation Device

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים