חיבור מערכות תקשורת וטלפוניה ותיקות לענן - האם זה אפשרי? (טיפים ליישום)

חיבור מערכות תקשורת וטלפוניה ותיקות לענן – האם זה אפשרי ליישום ללא החלפת התשתיות בעסק?

שירותי ענן לעסקים: ענן ציבורי מול ענן פרטי

חיבור מערכות תקשורת וטלפוניה ותיקות לענן – האם זה אפשרי?

 

 

עסקים רבים בישראל נרתעים ממעבר לענן בגלל הצורך לשדרג ולהחליף את התשתיות הפנימיות שלהם. אולם, יש גם פתרונות בתחום הזה, שמאפשרים קישור מערכות ותיקות לענן באופן שקוף ללא החלפת תשתיות.

 

איך בוחרים פתרונות לחיבור לענן מבלי לפשוט את הרגל?

 

 

חברת אודיוקודס הישראלית חתמה בפברואר 2017 על הסכם הפצה עם מיקרוסופט עבור פתרון חדש בשם: Cloud Connector Edition, שמשלים את שלל הפתרונות, שמציעה אודיוקודס, במסגרת שירותי התקשורת והטלפוניה המשולבים עם מיקרוסופט, שמסופקים בענן Azure של מיקרוסופט, וזוכים להצלחה רבה בעולם וגם בארץ.

פתרון ה-Cloud Connector Edition Mediant מאפשר הטמעה חלקה של מערכות ישנות לשירותי המרכזיה בענן של מיקרוסופט. שיתוף הפעולה של אודיוקודס עם מיקרוסופט הניב ב-2016 לאודיוקודס הכנסות של כ-45 מיליון דולרים מתוך סך הכנסות שנתיות של כ-145.6 מיליון דולרים. פעילות זו צמחה ב-2016 בכ-20% ואודיוקודס מעריכה, שהיא תמשיך לצמוח גם ב-2017 בכ-20% נוספים.

אודיוקודס עוסקת בתכנון, פיתוח ומכירת מוצרים של טכנולוגית קול על פרוטוקול אינטרנט (VoIP), מוצרים לרשתות טלפוניה ונתונים ואפליקציות לשירותים מתקדמים לספקי תקשורת ולארגונים. אודיוקודס היא מובילת שוק בתחום ציוד קול על פרוטוקול אינטרנט ורשתות משולבות של קול ונתונים, ומוצריה פרוסים ברחבי העולם בשימושי תקשורת פס-רחב, סלולר, כבלים, רשתות ארגוניות ובתים פרטיים.

החברה מספקת מגוון מוצרים חדשניים, הכולל  שערי מדיה (Media Gateways), נתבים עסקיים מרובי שירותים (Multi-Service Business Routers), בקרי גבול לאבטחה וניהול שיחות (Session Border Controllers-SBC), שערי גישה לשוק הביתי (Residential Gateways), טלפוני IP, שרתי מדיה (Media Servers) ואפליקציות לשירותים מתקדמים לרשתות ושירותים מקצועיים. ארכיטקטורת  ה VoIPerfectHD, שפיתחה אודיוקודס, מבוססת על טכנולוגיות DSP, הצפנה ועיבוד קולי. עי"כ, טכנולוגיות ומוצרי ה – High Definition של אודיוקודס, שמוטמעים בכל הפתרונות שלה, מגבירים את המובנות התקשורתית ומשפרים את חוויית המשתמש בתקשורת קולית, שמסופקת ב-HD.

השירות החדש: Cloud Connector Edition Mediant (בקצרה: Cloud Connector) מאפשר הטמעה חלקה של מערכות ישנות אל פלטפורמת תוכנה בענן, גישה המאפשרת לעסקים להתחבר לשירותי קישוריות PSTN ו-SIP מקומיות, כמו גם למערכות Legacy של הארגון, תחת מעטפת שליטה ותפעול אחת, עם התאמה לכל מכשירי הקצה הנמצאים בעסק מכל סוג וגיל.

 

מהם היתרונות בחיבור מערכות תקשורת וטלפוניה ותיקות לענן במערכת Cloud Connector Edition?

 

  1.  פתרון Cloud Connector של מיקרוסופט מאפשר לעסקים להתחבר לשירותי קישוריות PSTN ו-SIP מקומיות, כמו גם למערכות legacy של הארגון, בצורה חלקה ושקופה ומבלי לפרק את התשתיות הישנות והחיבורים הישנים לספק התקשורת.
  1.  אודיוקודס תפיץ את קוד ה-Cloud Connector Edition של מיקרוסופט, שיוטמע על ידה, במכשירים השונים הנמצאים אצל הלקוח כדי לפשט את הליך ההתקנה.
  1.  אודיוקודס היא הראשונה בשוק הזוכה להסמכה להפצה ומתן תמיכה ל-Cloud Connector של מיקרוסופט בסביבת Skype for Business Cloud PBX.
  1. אודיוקודס אושרה ע"י מיקרוסופט לספק את שירותי התמיכה ל-Cloud Connector בשיתוף פעולה עם מרכז המבצעים של שירותי Office 365.
  1. הסכם ההפצה, שנחתם עם מיקרוסופט, מציב את אודיוקודס בראש רשימת החברות המספקות פתרונות ותמיכה ללקוחותיה במעבר לשירותי ענן, ליישום "תקשורת אחודה" ועבודה קבוצתית בענן (UCaaS=Unified Communications as a Service).

מה זה Cloud Connector ואיך הוא מחבר מערכות תקשורת וטלפוניה ותיקות לענן?

 

מדובר בפתרון תוכנה שהוא בפועל אוסף של Virtual Machines) VMs). זה בדיוק אותו סוג של פתרון, שסייע להגר ממחשבים פיזיים במותקנים בעסק למחשבים וירטואליים הנמצאים בענן, כשהחיבור של העולם הישן לעולם החדש נעשה באמצעות "מכונות וירטואליות" – VM.

הגרסה האחרונה של המערכת הזמינה למשתמשים: Cloud Connector Edition 1.4.2.

הפתרון הזה משתלב בצורה הדוקה עם עסקים וארגונים, שיש להם כבר פתרונות של מרכזית IP מסוג של: Lync Server, או שיש להם או שהם מתכוונים להגר לפתרונות מסוג של Skype for Business Server.

התצורה של המערכת נראית באופן עקרוני כך:

חיבור מערכות תקשורת וטלפוניה לענן

מערכת Cloud Connector מגיעה ב-2 תצורות עיקריות:

1) בהתקנה על שרת חזק ניתן לתמוך בחיבור מערכת טלפוניה פנימית עם מאות שלוחות ומאות שיחות במקביל לענן.

2) בהתקנה על מחשב שולחני רגיל ניתן לתמוך בחיבור מערכת טלפוניה פנימית עד 50 שלוחות שיחות במקביל לענן.

בכל מקרה, בגלל החיבור לענן, מומלץ להתקין מערכת הגנה SBC ביציאה מהעסק לענן.

שורה תחתונה בתחום בחירת פתרון של חיבור מערכות תקשורת וטלפוניה ותיקות לענן:

 

בבחירת פתרון של חיבור מערכות תקשורת וטלפוניה ותיקות לענן יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים מול החלופות הקיימות בשוק.

יש לקבל החלטה אם מעוניינים במערכת המופעלת בענן (התצורה המומלצת כיום), או בתצורה אחרת, שמתאימה לצרכי העסק, מנהליו ועובדיו. הצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק או של משרד רואי חשבון.

 

לכן, נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הגדולה ביותר, שאתה מאמין, שתוכל לפתור באמצעות שימוש בפתרון חיבור מערכת תקשורת וטלפוניה ותיקה לענן?

 מה אתה יודע על ההבדלים בין ענן פרטי, ענן ציבורי וענן היברידי? מה סוג הענן המתאים לצרכים שלך ולתקציב שלך?

 אם יש לך כבר חיבור של מערכות תקשורת וטלפוניה ותיקות לענן, ממה אתה לא מרוצה מהמערכת החיבור הזו? שתף אותנו.

איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לבחור את חיבור מערכת תקשורת וטלפוניה ותיקה בעסק שלך לענן, בשיטה המתאימה לצרכיך?

 

אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה החשוב הזה בטלפון 077-8123111.

 Skype Academy: Cloud Connector Edition 

השאר תגובה

פוסטים נוספים