מערכת אינטרקום – מצלמה כולל חיבור למכשירים ניידים – איך לבחור מערכת מתקדמת?

אינטרקום כניסה דלת

מערכת אינטרקום – מצלמה כולל חיבור למכשירים ניידים איך לבחור מערכת מתקדמת?

 

מערכות האינטרקום הופכות להיות מצרך חיוני והן בהחלט ממדרות את הבתים והעסקים מאורחים בלתי רצויים ומשמשות גם כ"בקרת כניסה" לעובדים ולאורחים מכל סוג.

 

מה התחדש בתחום מערכות אינטרקום משולבות מצלמה וחיבור סלולרי מובנה?

 

בעלי בתים פרטיים (וועדי בתים בבתים משותפים) ובעלי עסקים מכל גודל מתקינים מערכת אינטרקום בד"כ פעם אחת בחיים: בעת קבלת המפתח לדירה לעסק. יש בתים (לרבות בתים משותפים) ועסקים, שמתקינים אינטרקום או מחליפים אינטרקום אחרי שחוו פריצות וגניבות ואו הטרדות של אנשי מכירות ובעלי מקצוע, שמסתובבים מדלת לדלת למנסים למכור את עצמם, או קבצנים וילדים, שנשלחים ע"י עמותות אמתיות או מדומות ומנסים לאסוף תרומות למטרות מכל סוג, או בגלל הצורך לסנן נכנסים ולבצע מעקב אחרי זמני העבודה של העובדים.

אולם, תחום מערכות האינטרקום מתקדם מהר, כמו כל תחום של מוצרי אלקטרוניקה הקיימים בשוק. לכן, ההמלצה הברורה היא להחליף את מערכת האינטרקום אחת ל-10 שנים (ולא יאוחר מ-12 שנים). זאת, גם בגלל שמערכות אינטרקום מתקלקלות (כמו כל מכשיר אלקטרוני) וגם משום שמערכות האינטרקום החדשות מספקות מענה רחב וטוב יותר למשתמשים בהם.

מערכת אינטרקום - מצלמה

אינטרקום הוא מכשיר מתאים עבור מי שמעוניין בפרטיות ובטיחות בכניסה לביתו לעסקו. מכשירי אינטרקום של העשור החולף כוללים גם מצלמה (כיום – מצלמה צבעונית ואף מסך צבעוני), וכך ניתן לראות במי מדובר, ולהימנע ממצבים של חדירה לפרטיות, הטרדה או סכנה. בנוסף, המערכות החדישות מתחברות למכשיר הסלולר ומאפשרות שליטה על האינטרקום מרחוק. מערכות אינטרקום עסקיות ניתנות לחיבור למרכזיה, למצלמות האבטחה ולמערכת האבטחה הפיזית (אם יש) של העסק.

במערכות אינטרקום רבות מורכבת מצלמת אינפרא-אדום, שמעבירה תמונה מלאה של מי שנמצא בצד השני של הדלת, גם בחשיכה, ללא צורך במקרו תאורה. מלבד הקול, מתווספת גם תמונה וכך נוצר זיהוי ודאי של האדם העומד מאחורי הדלת. מערכות אינטרקום מאפשרות פתיחה בטוחה של הדלת או השער החשמלי (או שער של החניה) באמצעות לחיצת כפתור בלבד, ובכך חוסכות את הצורך להגיע לדלת לשער. בנוסף, ניתן להתקין אינטרקום בכל מקום בבית או בעסק, בחניה שלו או בכל מקום, שעליו רוצים לפקח מבחינת הנכנסים (או היוצאים).

מדוע כדאי לבחור אינטרקום עם מצלמה וחיבור סלולרי?

אינטרקום ללא חוטים המבוסס חיוג סלולרי נכנס לשוק בשנים האחרונות ובהצלחה די יפה. פתרון זה מכונה בשם: "אינטרקום ללא אינטרקום". כיום, זו הגישה המועדפת בשוק האינטרקומים, שכן הצורך בחיווט נעלם ואיננו. גם התחזוקה היא של מכשיר אחד בלבד ואין צורך להיכנס לבית לעסק לצרכי תחזוקה. בתוך היחידה החיצונית יש מודם סלולרי המתקשר לסמארטפון של בני הבית מנהלי העסק, או לטאבלט ים הקיימים בבית בעסק, לפי רשימה מוכנה והקיימת בתוך המערכת.

כך, פתיחת הדלת או השער מתבצעת ישירות מהסמארטפון מהטאבלט. כ"כ, ניתן לראות ולדבר עם האדם העומד מול המכשיר החיצוני (מול המצלמה שבאינטרקום) דרך רשת הסלולר. בנוסף, ניתן לתעד את הכניסה של כל אדם די בקלות ואף להקליט את הכניסה הזו (לצרכי מעקב ואבטחה).

לעיתים, בעלי האינטרקום יעדיפו אינטרקום ללא חוטים אך מבוסס WiFi ולא סלולר (לחסוך בהוצאות הסלולר). זה אותו פתרון בדיוק כמו החיוג הסלולר, שכן הצורך בחיווט נעלם. אולם, יש כאן צורך להקים רשת WiFi של הדירה, העסק או הבניין, כדי להעביר את התשדורת מבחוץ אל הסמארטפונים שבידי בני הבית, או לחבר את רשת ה-WiFi לאינטרנט של הבית העסק ולחבר את הסמארטפונים בשירות ענן דרך האינטרנט אל האינטרקום. בניית רשת WiFi בבניין משותף אינה פתרון כה זול או קל, ולכן הפתרון הזה פחות פופולרי מהפתרון הקודם (חיוג סלולרי). במקומות בהם יש כבר רשת WiFi מקומית או עסקית, פתרון זה זול יותר מהפתרון הסלולרי, כי לא צריך לשלם על קו סלולר לחברת הסלולר מידי חודש.

ניתן לשכלל את האינטרקום ע"י תוספות שונות למשל:

  • אינטרקום מבוססי ביומטריה (זיהוי פנים, טביעת אצבע). זאת, לעיתים בשילוב לחצנים (קודן) ללחיצה על מספר סודי, למי שלא נמצא במאגר הביומטרי שבמכשיר, או "קורא קרבה" דוגמת תג RFID. זה פתרון מאוד יעיל לשמירה על רמה גבוהה של אבטחה, בעיקר במקומות, שבהם אין הרבה אורחים לא קרואים ולא מוכרים ויש צורך ברמה גבוהה של זיהוי הנכנסים.
  • אינטרקום משולב עם מצלמות אבטחה (גלויות או סמויות). זאת, כדי לראות לא רק את האדם העומד מול האינטרקום ומול מצלמת האינטרקום, אלא גם לראות את כל הסביבה ומה שיש מאחוריו ומצדדיו במרחק (אולי יש עוד אנשים בסביבה, שינצלו את פתיחת הדלת כדי להיכנס. אולי יש כלי רכב או ציוד מאחורי האדם וכיו"ב).
  • פאנלים של אינטרקום קשיחים בפני מים וונדליזם, או בפני גניבה של המכשיר.
  • חיבור למערכות מולטימדיה (דוגמת טלוויזיות) בתוך העסק.
  • שילוב טאבלט לשליטה על כמה אינטרקומים (אם יש כמה פתחים לבנין לעסק).
  • שילוב עם שער חשמלי משוכלל הנשלט מרחוק או ב"תגי קרבה" קודן, לרבות יכולת תשלום בכרטיס אשראי או בכל הסדר אחר (אם זה חניון בתשלום).

מי מספק פתרונות אינטרקום – מצלמה המחובר לסמארטפונים (בסלולר או ב-WiFi)?

אין כיום "מוביל שוק" בתחום האינטרקומים המתקדמים והשוק הזה מפוצל בין כמה וכמה ספקים לא גדולים דוגמת: תדאור טכנולוגיות, DVTech, פנסוניק, פוקוס טלקום, סינריון, וספקים נוספים רבים דוגמת: אינטק, קומקס, לוגיפון, קוקום, ויסוניק, וידרום, Chipzol ועוד.

ניתן לייבא או לרכוש את הפתרון מיבואן ולהתקין את המערכת הזו לבד, בבית או בעסק. אולם, בגלל הצורך באינטגרציה עם מערכות נוספות (לרבות הסלולר), מומלץ שההתקנה והתחזוקה תבוצע ע"י מתקין מקצועי, שזה המיומנות והניסיון שלו.

שורה תחתונה בתחום מערכות אינטרקום – מצלמות משולבות חיבור לסמארטפונים:

בעת רכישת אינטרקום מתקדם, חשוב לבדוק מספר מכשירים המיוצרים ע"י מספר חברות, ולאחר מכן לקבל הצעת מחיר, ומידע על הפונקציות בכל מכשיר. מומלץ לערוך סקר מחירים בין מחירי אינטרקום שונים. ההבדלים יכולים להיות עצומים והשונות במחירים מאוד גדולה (בין מאות ₪ לאלפי ₪). חשוב לדעת מהי הפעילות של כל מכשיר אינטרקום, ועד כמה המשתמשים באינטרקום זקוקים לפונקציות המוטמעות במכשיר אינטרקום זה או אחר.

יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית".

לכן, נשאלות כאן קודם כל השאלות:

מה הבעיה הכי גדולה שאתה מעוניין לפתור באמצעות מערכת אינטרקום – מצלמה משולבת חיבור לסמארטפונים?

 האם אתה לא מרוצה מהאינטרקום הקיים כבר אצלך בעסק? שתף אותנו.

כיצד אתה חושב שאני יכול לעזור לך בבחירת מערכת אינטרקום מתקדמת ומקצועית המתאימה לצרכי העסק שלך?

 

 CellGate's Watchman Cellular Streaming Video Telephone Entry System

 


מאמרים שיכולים לעניין אותך:

מערכת אינטרקום – כיצד לבחור ציוד אינטרקום מתאים?

 

נמאס לך לחפש מערכת אינטרקום מתאימה לעסק?

השאר תגובה

פוסטים נוספים

איזו מרכזיית טלפון העסק שלך באמת צריך? שלא ימכרו לך ציוד מיותר!

לייעוץ טלפוני חינם ממהנדס מומחה ולקבלת הצעת מחיר - לחצו כאן

או התקשרו 077-812-3111

פוסטים אחרונים

View michael pinchas's profile on LinkedIn  

קטגוריות