מערכת בקרת כניסה IP ממוחשבת – סקירת פתרונות חדשים בשוק

מערכת בקרת כניסה IP ממוחשבת – סקירת פתרונות חדשים (מידע חדש וטיפים)

מערכת בקרת כניסה IP

מערכת בקרת כניסה IP ממוחשבת – סקירת פתרונות חדשים

 

מערכת בקרת כניסה IP

ניתן כיום לנהל את בקרת הכניסה במערכות IP (ר"ת: Internet Protocol) בגישה אליהן מכל מכשיר קצה, כולל מטלפון סלולרי, מכל מקום בארץ ובעולם.

 

איך בוחרים ספק פתרון לבקרת כניסה, שמביא את הערך הכלכלי הטוב ביותר לעסק, בלי "ליפול בפח"?

 

במציאות ביטחונית וחברתית כמו זו הקיימת בישראל, מערכות "בקרת כניסה" לרבות מערכת אינטרקום (המשולבת במקרים רבים עם מצלמת אבטחה), הופכות להיות מצרך חיוני והן בהחלט ממדרות את הבתים והעסקים מאורחים בלתי רצויים ומשמשות גם כ"בקרת כניסה" לעובדים, לספקים, לאורחים ולרכבים.

כיום, ניתן לרכוש ולהתקין פתרון מלא למערכת בקרת כניסה ממוחשבת לבתים ולעסקים מבוססת IP (פרוטוקול האינטרנט), כשיש אופציה (שמאוד מומלצת) להוסיף מצלמת אבטחה לאינטרקום, רצוי מאוד מצלמת אבטחה, שגם כן מבוססת IP. זאת, בשונה מהמערכות הוותיקות הקיימות בשוק, שהן מערכות קנייניות (פרטיות) עם פרוטוקולים פרטיים ואי יכולת להתחבר לרשת האינטרנט ולמוצרים חדשים הקיימים בשוק, דוגמת מצלמות אבטחה וסנסורים של "בית ועסק חכם".

לצפיה בבקרת כניסה / שערים חשמליים וקרוסלות לשערים אוטומטיים של חברת CSP – לחצו כאן

 

 

מערכת בקרת כניסה IP :)

מהם הפתרונות החדשים בתחום מערכת בקרת כניסה IP ממוחשבת?

הכיוון של השוק היום הוא: "אינטרקום ללא אינטרקום". זו מערכת חדשנית בהישג יד של כל בית וכל בעל עסק, ללא צורך בהתקנת מכשור בבית או בעסק. אין צורך בהכנת תשתית בבניין ואין צורך להיות בבית או בעסק כדי לענות. הפתרונות באים עם התאמת מוצרים אישית לצרכים של כל בניין ועסק.

ניתן כיום לבצע פתיחת שער או מחסום מרחוק באמצעות חיוג מטלפון סלולרי, שהוגדר כמורשה לפתיחה, וניתן לחבר מצלמה קווית או אלחוטית לאינטרקום הזה, כדי לזהות ולתעד את הכניסה והיציאה של אנשים ורכבים דרך השער או הפתח הנמצא תחת השליטה של מערכת האינטרקום המתקדמת הזו.

האם יש דרך להתקין אינטרקום בלי מערכות החוטים הישנות ולחבר אליו מצלמות אבטחה של בית חכם (או עסק חכם)? התשובה היא כן. זה נעשה באמצעות הסלולר (או האלחוט: WiFi, או Z-Wave, או במקרים מסוימים לאור צרכים ספציפיים, בטכנולוגיות אלחוט נוספות דוגמת: RFID ובלוטוס').

אינטרקום כניסה דלת

מה כולל פתרון למערכת בקרת כניסה ממוחשבת מבוססת IP?

ההתפתחות של המערכות הללו מובילה לפתרונות מסוג חדש לגמרי. מדובר במערכת המופעלת בענן (או בהתקנה בשרת מקומי, או ענן פרטי מקומי) וניתן לגשת אליה מכל מכשיר קצה דרך דפדפן (כולל מסמארטפון). רצוי לחפש פתרונות של מערכת המופעלת בעברית, אם כי זה אינו תנאי הכרחי. כך, שכל אחד יוכל די בקלות לתפעל אותה (בהרשאות המתאימות).

המערכת הממוחשבת לבקרת כניסה מתממשקת למוצרי הקצה האחרים (כולל קיימים) לבקרת כניסה המותקנים בכניסות (פתחים, שערים) ושיכולים לכלול:

 • אינטרקום רגיל מכל סוג.
 • מערכת בקרת כניסה מתקדמת עם זיהוי ביומטרי (טביעת אצבע), או זיהוי באמצעות כרטיס זיהוי נושא ID אישי (כולל אפשרות לזיהוי ב-WiFi).
 • קורא טביעות אצבע, המשמש כבקרה עצמאית יחידה בכניסה.
 • קורא טביעות אצבע משולב עם רישום נוכחות עובדים (או רישום נכנסים לבניין למשרד), שמשמש כבקרה עצמאית יחידה בכניסה.
 • מכשיר בקרת כניסה מבוסס קישור סלולרי (יש כמה דגמים לבחירה בתחום זה בשוק).

 

היתרונות של המערכות הממוחשבות:

 • המסך הראשי מכיל את כל הפונקציות המרכזיות לרבות: הגדרת דלת הכניסה, הגדרת עובדים, חיבור כל התקן מקביל (דוגמת התקן ביומטרי), מתן הרשאות להוסיף או לשנות אנשים, קביעת זמנים להרשאות כניסה כולל חופשות וחגים, ניטור המערכת, הפקת דו"חות ועוד.
 • יכולת לקבוע הרשאות לפי מחלקות, תפקידים וסטטוס אישי של כל עובד או מנהל, כולל הרשאות ספציפיות למחלקות או לתתי-מחלקות בעסק.
 • חיבור של תגים של העובדים למערכת.
 •  יכולת ניטור מרחוק של כל פתח כניסה (אפשר לחבר גם מצלמות אבטחה למערכת), כולל אפשרות לפתיחה מרחוק וקבל דיווחים בזמן אמת על הנכנסים והיוצאים מהבניין עסק.
 • יכולת קביעת מרווחי הזמן של פעילות העסק. כך, שכל כניסה או יציאה חריגה מדווחת מיידית, או בדרך, שנקבעה במערכת לדווח על החריגה (למשל עובד שהגיע או יצא בשעות חריגות, או בימים חריגים דוגמת ימי פגרה וחופשה).
 • יכולת להוספת רכיבים נוספים למערכת דוגמת: ניטור עוד דלתות, הוספת קודנים, הוספת קוראי קרבה, שיוך לקבוצות נוספות ועוד.
 • אפשרות למתן הרשאות שונות לכל דלת כניסה בנפרד, לפי שיוך לקבוצות, לפי הרשאות ולפי סוגי בקרי הכניסה.
 • ניטור שוטף של כל הבקרים הנמצאים בעסק.
 • מפה סינופטית של כל הכניסות והבקרות הקיימות בעסק וצפייה על מפה של המצב של כל כניסה בזמן אמת.
 • יומן אירועים עם יכולת איתור אירועים היסטורי לפי חתכים שונים.

 

מהם היתרונות של אינטרקום אלחוטי מחובר למצלמה של בית ועסק חכם, כולל צפייה מרחוק במצלמת אבטחה מבוססת IP?
 • המערכת ידידותית למשתמש ומספקת מגוון רב יותר של שליטה עם "חוויית שימוש".
 • אין צורך להתקין מכשור בדירות או בתוך המשרדים.
 • אין צורך להיות בבית או במשרד כדי לענות (בסלולרי או באלחוט – WiFi).
 • מערכת האינטרקום מותקנת בכניסה לבניין המגורים/משרדים, מתחברת לפתיחה חשמלית ובכך תמה ההתקנה הפיזית.
 • אין צורך להמתין לטכנאי בדירה. הטכנאי מטפל רק במערכת אחת המותקנת בכניסה בשער החיצוני, מבחוץ. ניתן לבצע בדיקות ותיקונים גם מרחוק.
 • כמות הדיירים והעובדים בעסק לא משנה בכלל. המערכת יכולה לחייג לכל מספר. חסכון בעלויות ושדרוג ביוקרה ובאמינות.
 • איכות השיחה ותמונת הווידיאו היא כשל שיחת טלפון רגילה ולא של האינטרקום הצורמני והמוכר. וכיום המצלמות הן איכותיות (עד רמת איכות של 4K), ולא מצלמות שחור לבן, כמו שהיה בעבר.
 • מקבלים רמה גבוהה של בקרת כניסה. ניתן להתקין את המערכת בתצורת אינטרקום לשער כניסה (כולל לרכב) בכל פתח.
 • ניתן לשלב בפתרון הזה יכולות נוספות דוגמת: אינטרקום דיבור חופשי (ללא לחצני דיבור), אינטרקום טלוויזיה (צילום בצבע המשודר למסך המותקן בבית או בעסק), עם שידור הווידיאו לכל מכשיר קצה, כולל לטאבלטים ייעודיים, שבידי הדיירים או העובדים מנהלים שומרים.
 • שילוב במערכות וסנסורים חכמים אחרים אם יש בבית או בעסק.
 • אפשרות לפתרון אינטרקום דיגיטלי אנטי-ונדלי, שעמיד גם בפני גניבות ובפני פגעי טבע (גשם, התזות מים, סופות חול, חמסין קיצוני וכיו"ב).
 • שילוב מערכות משרדיות: אינטרקום בין עמדות דיבור חופשי, אינטרקום מזכירה ושלוחות, אינטרקום IP, שילוב במרכזיות לרבות במרכזיות בענן, שילוב בטלפונים חכמים איכותיים, כולל בטלפונים עם מסכי צבע ומצלמות, שילוב במוצרים משלימים: פנקודים (סוג של קודנים), קודנים עצמאיים חכמים ומשולבים, קוראי קרבה, פתרונות NFC ובלוטוס', מנעולים אלקטרומגנטיים, מנעולי השהיה, פתרונות ביומטריה (זיהוי פנים, או זיהוי טביעת אצבע, או זיהוי כף יד), פתרונות מקוריים אחרים לכניסה לבית או למשרד.
 • החלפת הסיסמאות במערכת נעשית בקלות ובמהירות, כדי למנוע הפצת הסיסמה למי שאינם מורשים להיכנס לבניין למשרד, ללא קבלת אישור ספציפי ואישי.

אינטרקום פנסוניק דורסוניק DoorSonic.

מי מוביל את השוק של מערכת בקרת כניסה IP?

אין כיום "מוביל שוק" בתחום המערכות המתקדמות הללו לבקרת כניסה. השוק הזה מפוצל בין כמה וכמה ספקים והעיקר: ניתן לייבא או לרכוש את הפתרון מיבואן או לרכוש באינטרנט, ולהתקין את המערכות הללו לבד, בבית או בעסק. אולם, בגלל הצורך באינטגרציה עם מערכות נוספות (לרבות הסלולר, או WiFi, או RFID, או מערכת ביומטרית), מומלץ, שההתקנה והתחזוקה תבוצענה ע"י מתקין מקצועי, שזו המיומנות וזה הניסיון שלו.

הספקים הקיימים בתחום הזה: תדאור טכנולוגיות, DVTech, יורוקום-פנסוניק, פוקוס טלקום, ITS, CSP, לדיקו, בזק, סינריון, וספקים נוספים רבים דוגמת: אינטק, קומקס, לוגיפון, קוקום, ויסוניק, וידרום, Chipzol, IDP, לנ-טק, מיתר מיגון, גטר-טק, אלקטיב, סינטל תקשורת, SpotCam (Video Doorbell Solution), בינת עסקים (מתמקדת במצלמות אבטחה בענן), ועוד.

המחירים של המוצרים בתחום זה מאוד מגוונים, ונעים בין 1,500 ש"ח ל-3,500 ₪, תלוי בהיקף היכולות הקיימות באינטרקום, במצלמה ובכל האביזרים והיכולות הנלוות. יש לקחת בחשבון, שאם מעוניינים להקליט את הווידיאו המופק מהמצלמות, יש לרכוש מערכת הקלטה (DVRNVR) למצלמה או למצלמות (מייקר את ההוצאה באלפי ₪), או לרכוש שירות הקלטות ממצלמות בענן (מומלץ).

הספקים המובילים בשוק של הקלטת וידיאו ממצלמות אבטחה הם: ארגוקום (מובילת שוק), פוקוס טלקום, נייס מערכות (באינטגרציה אפשרית של תדיראן טלקום), בינת מערכות יישום, לדיקו – בוש, יורוקום – פנסוניק, ,One1SaMBa סינטל תקשורת, AVcom, גטר-טק, NeoCam (מתמקדת בתחום מצלמות אבטחה בענן, פתרונות בית ועסק חכם בענן והקלטות בענן), Milesight, ריסקו, CSP, BGC, לנ-טק, iLANOT, קרמר (חברה ישראלית מאוד מצליחה), DM – Dedicated Micros, קרסטון –Crestron , ,Provision ,iCATCH ,HIKVISION B-Eye ועוד.

יש לקחת בחשבון, שאינטרקומים אלחוטיים (ללא מודם סלולרי וקו סלולרי), מבוססי WiFi או טכנולוגיות אלחוט אחרות דוגמת RFID, זולים באופן משמעותי מאינטרקומים מבוססי חיבור סלולרי, או המשלבים סלולר ואלחוט יחד. כ"כ, הקלטות וידיאו ממצלמת אבטחה בענן זולה בהרבה מהקלטה בשרת מקומי, או בהתקן הקלטה מקומי.

מערכת בקרת כניסה IP ממוחשבת –

שורה תחתונה בתחום בחירת מערכת בקרת כניסה IP:  

בבחירת ספק מערכת מתקדמת לבקרת כניסה, יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל העסק. קודם כל, יש לקבל החלטה אם בכלל מעוניינים במערכת מבוססת IP, או בתצורה אחרת המתאימה לצרכי העסק, מנהליו ועובדיו. לאחר מכן יש להחליט אם בוחרים בפתרון שכולל את ניהול המערכת והקלטת הווידיאו ממצלמת האבטחה – בענן. ספקי פתרונות בענן לבקרת כניסה מספקים כיום פתרונות מתקדמים יותר מהפתרונות שאינם בענן.

יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית". יש לזכור, שהצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק, או של משרד רואי חשבון.

 

לכן, נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת בתחום בקרת כניסה לעסק שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור באמצעות פתרון מערכת בקרת כניסה IP ? 

אם יש לך כבר מערכת מתקדמת לבקרת כניסה, ממה אתה לא מרוצה מהפתרון הזה? שתף אותנו.

 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לבחור את ספק מערכת בקרת כניסה IP המתאימה לצרכיך?

 

מערכת אינטרקום – כיצד לבחור ציוד אינטרקום מתאים?

 

נמאס לך לחפש מערכת מערכת בקרת כניסה IP מתאימה לעסק?

 

 

מערכת בקרת כניסה IP

 Hikvision Smart Intercom System 

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים