מערכת AirMedia מתקדמת לחדרי ישיבות – פתרון מלא בענן של חברת Crestron.

מערכת AirMedia מתקדמת לחדרי ישיבות – פתרון מלא בענן של חברת Crestron.

שיחות ועידה בווידאו

מערכת AirMedia מתקדמת לחדרי ישיבות – פתרון מלא בענן של חברת Crestron

 

 

עסקים רבים מגלים את היתרונות בהכנסת מערכות אודיו ווידיאו מתקדמות ואלחוטיות המתופעלות בענן לחדרי הישיבות. מה התחדש בפתרונות אודיו ווידיאו של Crestron לחדרי ישיבות?

 

איך בוחרים בספק המתאים ביותר לפתרונות הקרנה אלחוטית לחדרי ישיבות חכמים לעסקים, מבלי ליפול בפח?

 

 

כיום, ניתן לוותר על כל הגימיקים, שחברות גדולות יישמו בחדרי ישיבות במאות אלפי דולרים, ולהסתפק במערכת אודיו-וידיאו (AV) חכמה המופעלת על מחשב נייד, או טאבלט ואו על הסמארטפונים של המשתתפים בדיון בחדר הישיבות. זאת, במערכת המבצעת אינטגרציה של הכל בענן ואינה תלויה בכמות המסכים וסוגי המסכים והמקרנים הנמצאים בעסק.

החיבור המומלץ כיום לעסקים הוא בענן, מה שמאפשר חיבור של מערכת ההקרנה (מקרן או מחשב) למסך ללא חוטים, דרך חיבור פס רחב באינטרנט, או ישירות למסך ב-WiFi. מכאן, מערכת הקרנה אלחוטית למסך היא השיטה המועדפת כיום ובעתיד הנראה לעין בתחום הזה.

יש 2 מערכות מובילות המתחרות בשוק העסקי בתחום מערכות הקרנה אלחוטית, האחת VIA GO מבית קרמר (Kramer) נסקרה כבר, והשנייה: מערכת AirMedia, שהיא פתרון מלא בענן בגרסת AM-101 Presentation Gateway של חברת ,Crestron שייסקר כאן.

 

מאפייני מערכת Crestron AirMedia AM-101 Presentation Gateway:

 

מדובר במתג השולט באמצעות קישור בענן בכל פעילות המולטימדיה בחדר הישיבות. המערכת תומכת בכל מערכות ההפעלה של מכשירי הקצה כולל iOS ואנדרואיד. כל מי שנכנס לחדר הישיבות יכול להתחבר בשניות למערכת ולהקרין כל דבר על המסך, באמצעות החיבורים האלחוטיים, שהמערכת מספקת.

הצגה של מולטימדיה ומסמכים על המסך מסמארטפונים וטאבלטים, מתבצע בסיוע אפליקציה של AirMedia אותה יש להוריד קודם מחנות האפליקציות של אפל או גוגל.

ניתן לחבר עד 32 משתמשים בו זמנית הנמצאים בחדר הישיבות למערכת וניתן להציג עד 4 מקורות מידע בו זמנית על המסך. ניתן לשדר את המידע המוקרן לעד 40 משתמשים מרוחקים מעל רשת האינטרנט.

השליטה במשתמשים ובמקורות המידע המוקרנים נעשית בדפדפן ע"י מי שקיבל סמכות שליטה על המערכת. כל משתתף שולט באופן מלא במידע, שהוא משדר ממכשיר הקצה שיש בידו (מחשב נייח או נייד, טאבלט או סמארטפון). ניתן לצרף כל משתתף המצוי באינטרנט ולא חשוב המיקום שלו בארץ או בעולם (בזכות הניהול המתבצע בענן). הפתרון הזה משתלב באופן שקוף בכל הפתרונות האחרים לחדרי ישיבות מבית Crestron.

 

מערכת AirMedia מתקדמת לחדרי ישיבות

היתרונות של מערכת AirMedia או VIA GO מתקדמת ואלחוטית לחדרי ישיבות:

 

  • כל אחד יכול להשתתף בדיון, לא חשוב היכן הוא נמצא ברחבי העולם (כל עוד יש לו חיבור לאינטרנט) ולא חשוב איזה מכשיר קצה הוא מחזיק בידו.
  • אין צורך בכבלים לחיבור אל המקרן. זה יתרון עצום לעומת המצב הקודם, שבו האדם, שהיה מעוניין להקרין, היה אמור לדאוג לכבל חיבור מתאים למקרן ולהתאים את הרזולוציות בין המחשב למקרן. החיבור הוא אלחוטי (ב-WiFi) קל ופשוט.
  • אפשר להקרין מידע מכמה מקורות מידע (ומכמה מכשירי קצה דוגמת מחשבים ניידים, טאבלטים וסמארטפונים). בגלל שהחיבור נעשה באלחוט וללא כבלים, המקרן יודע לקבל מידע מכמה מקורות וניתן לשלוט מה יוקרן ומאיזה מקור באותו רגע.
  • ניתן לחלק את המסך לכמה תצוגות. ניתן להציג למשל עד 4 מקורות שונים במקביל על מסך אחד לשיתוף פעולה מלא בחדר ישיבות חכם או בכיתת הלימוד החכמה.
  • זה פתרון מתאים לצרכים של "עבודה שיתופית" ו"עבודה מרחוק", כי ניתן להעביר את התצוגה דרך האלחוט באינטרנט גם למי שמחובר לרשת דרך האינטרנט.
  • ניתן לחבר כמה וכמה משתמשים במקביל, יכולת ההופכת את סביבת העבודה המשותפת לנוחה ונגישה מתמיד. כל משתתף בתורו, יכול לבחור להציג בקלות כל תוכן מכל מחשב או מכשיר אישי נייד שיש לו, בלי צורך להתעסק בהחלפת הכבלים והחיבורים לכל מכשיר הנמצא בידי כל משתתף.
  • למי שאין מכשיר לחיבור אלחוטי, ניתן לתקוע USB במקרן ולהקרין ישירות מה-USB.
  • המערכת יכולה להשתלב בכל מערכת IT הנמצאת כבר בעסק והמכשיר האלחוטי יכול להתעדכן ולהשתדרג מרחוק (מהענן).

 

כלומר: חדר ישיבות חכם אינטראקטיבי משנה את כל שיטת העבודה והתצוגה של מצגות, מסמכים, סרטונים וכל מידע, בחדר הישיבות. כך, "עבודה שיתופית" ויעילה הופכת לדבר קל, פשוט וגם מהנה.

 

מה עדיף – מערכת הקרנה רגילה (בכבלים) או מערכת הקרנה אלחוטית – WiFi?

 

כיום, בגלל כניסת רשתות WiFi חדישות לשוק (מקובל תקן ac Wave 2 המספק חיבור של עד 3.5 גיגה באוויר), הנטייה היא ללכת על חיבור ב-WiFi, שזו הוצאה חד-פעמית המשנה את כל צורת העבודה מול המקרן, מול חיבור בכבלים, שזו השיטה המסורבלת, שהייתה בשוק בעשורים הקודמים.

ברוב המקרים, גם אם אין עדיין במשרדים רשת WiFi בתקן החדיש הזה (ac Wave 2). גם במקרה הזה, בעלי חדר הישיבות החכם יעדיפו מקרן ללא חוטים אך מבוסס WiFi (להשגת יעילות בישיבות ויכולת לחבר את המערכת לענן מה שמאפשר חיבור לכל מכשיר הנמצא ברשת האינטרנט בכל מקום בעולם).

 

האם יש מערכות מתחרות למערכות: AirMedia או VIA GO לחדרי ישיבות?

בהחלט. יש פתרונות אחרים בשוק, למשל מערכת Monitors AnyWhere (מערכת, שפותחה בישראל, בחברת בת של גרינוייר טכנולוגיות), שזו תוכנה בתוספת דונגל חיבור למסך, שמאפשרת לשלוט ולנהל את התוכן המופיע על גבי מספר מסכי מידע מרוחקים דרך מחשב בודד, או קיבוץ של מספר מסכים יחד לכדי "קיר מסכים", או שכפול תצוגה על כלל המסכים.

באמצעות רכיבי חומרה בשם Zero Client הפועלים בטכנולוגיית HDMI over LAN המתחברים לכל מסך מכל סוג שיש בו כניסת HDMI היישר מתוך הרשת הפנימית, תוכנת Monitors AnyWhere מציגה קונספט חדש המתאים בעיקר לחדרי ישיבות ולתחום השילוט הדיגיטלי.

כל מה שנחוץ לשליטה על מאות מסכים הוא מחשב בודד, עם רכיבי Zero Client זולים עבור כל מסך עליו רוצים לשלוט ולהציג תוכן, כולל הודעות ממוחשבות. המחשב המרכזי, שמפעיל את המידע על המסכים, יכול להיות פיזי או וירטואלי (בענן).

תוכנת Monitors AnyWhere מאפשרת לכל בעל עסק שליטה מלאה על כל מסך בנפרד ועל כלל המסכים יחד. כך, ניתן ליישם חיבור וניהול מספר מסכי מידע ללא הגבלה בכמות, דרך מחשב בודד, על גבי הרשת הקיימת. את התוכן עצמו ניתן לנהל בענן ולהרחיב בכך את יכולות המערכת.

פתרון מתחרה אחר לחלוטין לחיבור המכשיר המקרין למסך החכם הוא Miracast (מבית מיקרוסופט), פתרון ללא מקרן. זו טכנולוגיה אלחוטית (WiFi), שהמחשב יכול להשתמש בה כדי להקרין אל המסך בטלוויזיות, במקרנים ובנגני מדיה של זרימה, שתומכים גם הם ב-Miracast. זה מחייב, שגם המחשב וגם המסך יתמכו ב-Miracast ובחיבור אלחוטי והתוכנה התומכת הזו תפעל ללא תקלות ב-2 הצדדים.

למיקרוסופט יש פתרון נוסף חדש (שנלווה לפתרון סקייפ העסקי שלה) בשם Skype Room System. המערכת החדשה הזו נמצאת כעת בהרצה אצל לקוחות נבחרים (בשת"פ עם אודיוקודס) וברבעון רביעי 2016 או לכל המאוחר בתחילת 2017 המערכת הזו תהיה זמינה לכל הלקוחות החפצים בה.

בנוסף, ניתן לרכוש מערכות הקרנה אלחוטיות חכמות באופן חופשי באינטרנט ולהתקין לבד. דוגמה בולטת: חברת גולדטופ מוכרת מקרן אלחוטי בשם: WePresent 1000 HDMI Full HD במחיר של 5,184 ₪ (כולל מע"מ) עם שנתיים אחריות. מערכת מתקדמת זו מאפשרת לחבר עד 64 משתתפים בו זמנית למקרן.

לחברת קרמר, מלבד הפתרונות האלחוטיים (WiFi) והקווים (LAN) שלה למסכים חכמים (הפתרונות תחת השמות: VIA GO, ,VIA Collage ,Via Campus ,VIA Connect PRO ו[email protected]), יש לה גם פתרון בשם VCO-1 – Video Content Overlay, שמסוגל לספק שכבת מידע מעל לכל תוכן של כל מסך, דרך כניסת ה-HDMI של המסך. מתג אחד מסוגל לספק שליטה באמצעות דפדפן באיכות HD על כל כמות של מסכים ועל כל מסך ניתן להציג כל גרפיקה, אנימציה או כל תוכן מולטימדיה, כשכבת מידע נוספת מעל למה שמוצג על המסך. זה מאפשר, למשל, יצירת תוכן והעברת מידע בין אנשים הצופים בתוכן מסוים, או להעשיר ולהוסיף על תוכן קיים מידע והודעות אלקטרוניות ממוחשבות, או להוסיף פרסומות ומבצעים והודעות על תוכן קיים. הפתרון הזה מאוד מתאים ללובי של בתי מלון, מסעדות, חדרי ישיבות ציבוריים, מועדונים, בארים, חנויות ומולים, שדות תעופה, תחנות אוטובוסים ורכבות, מועדוני כושר ועוד.

מרכזיות טלפונים לעסקים

כמה עולה מערכת אלחוטית חכמה ומתקדמת לחדרי ישיבות?

המחירים של הפתרונות החדשים נמצאים ממש בהישג יד של כל עסק, בכל סדר גודל.

הפתרון Crestron AirMedia AM-101 Presentation Gateway עולה בשוק בין 1,000 ל-1,600 דולרים, בעוד שהפתרון החדש של חברת קרמר (הפתרון הבסיסי המיועד לעסקים קטנים עד בינוניים) בשם VIA GO עולה בין 400 ל-500 דולרים. דהיינו: יש יתרון רב לעסקים ברמת ה-SMB וה-SME לרכישה של הפתרון הישראלי VIA GO מבית קרמר.

יודגש, שניתן לייבא או לרכוש את הפתרון מיבואן ולהתקין את המערכות הללו לבד, אולם, בגלל הצורך באינטגרציה עם מערכות נוספות (לרבות הסלולר, אינטרנט, WiFi, או בלוטוס'), ומערכות המולטימדיה המצויות כבר בעסק, מומלץ, שההתקנה והתחזוקה תבוצענה ע"י מתקין מקצועי, שזו המיומנות וזה הניסיון שלו, או ע"י חברת אינטגרציה המייצגת את היצרן והוסמכה על ידו.

רוב העסקים יעדיפו לקבל שירות מלא "קצה לקצה" כולל התקנת כל האביזרים הנלווים בחדר הישיבות החכם (כולל המסכים, רשת אלחוטית, חשמל, תוכנות שליטה על המקרן וכיו"ב) מספק אינטגרטור אחד. הספקית המובילה כיום בישראל היא חברת קרמר (Kramer) מירושלים, שמספקת פתרונות "קצה לקצה" לחדרי ישיבות חכמים.

מתחרים נוספים בשוק: DM – Dedicated Micros, קרסטון (Crestron), לדיקו-בוש, גטר-טק, Oricon, פוליקום, לוגיטק, Surf Communications, Vidyo , סיסקו, אוויה, סוני, פוליקום. ספקים נוספים בשוק פתרונות אודיו ווידיאו הם: ארגוקום, פוקוס טלקום, בינת מערכות יישום, יורוקום – פנסוניק, Avcom Milesight, ריסקו ועוד.

 

שורה תחתונה בתחום בחירת מערכת אלחוטית חכמה ומתקדמת לחדרי ישיבות:  

בבחירת ספק פתרונות חכמים ואלחוטיים לחדרי ישיבות, יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל העסק. התצורה המומלצת כיום לעסקים היא WiFi וקישור לענן. אולם, הצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק או של משרד רואי חשבון.

 

לכן, נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת בתחום ניהול חדרי ישיבות אצלך בעסק, שאתה מאמין, שתוכל לפתור באמצעות מערכת אלחוטית חכמה ומתקדמת לחדרי ישיבות? 

אם יש לך כבר מערכת אלחוטית חכמה ומתקדמת לחדרי ישיבות, ממה אתה לא מרוצה מהפתרון הזה? שתף אותנו. 

איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לבחור ספק מערכת אלחוטית חכמה ומתקדמת לחדרי ישיבות, עם מערכת המתאימה לצרכיך?

 

אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה החשוב הזה בטלפון 077-8123111.

 

 How To Stream Video With VIA

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
חיפוש באתר

איזו מרכזיית טלפון העסק שלך באמת צריך?שלא ימכרו לך ציוד מיותר!

לייעוץ טלפוני חינם ממהנדס מומחה ולקבלת הצעת מחיר - לחצו כאן

או התקשרו 077-812-3111

פוסטים אחרונים

View michael pinchas's profile on LinkedIn

קטגוריות