מצלמות אבטחה IP לבית "הכל כלול" - אילו מצלמות מתאימות לכם?

מצלמות אבטחה IP לבית – "הכל כלול" – אילו מצלמות מתאימות?

מצלמות אבטחה חכמות לצילום בלילה באיכות HD

מצלמות אבטחה IP לבית

התפתחות עולמות המחשוב, התקשורת, הצילום והווידיאו לא פסחה על תחום מצלמות האבטחה, שמגיעות כיום לרזולוציה גבוהה של K4 ולחיבור שלהן לענן.

 

אולם, כולם מתלבטים בשאלות:

 

✅ לאן הולך תחום השימוש במצלמות האבטחה?

✅ מהם החידושים בתחום מצלמות אבטחה מבוססות IP המתאימות לצרכי הבית או העסק שלי?

✅ מה הייחוד של הפתרונות מבית Mobotix הגרמנית?

 

תחום מצלמות אבטחה IP לבית התקדם במהירות ממצלמות אנלוגיות פשוטות למצלמות דיגיטליות מבוססותIP  ובאיכות עד 4K ושכעת הן עוברות לקישור דרך הענן ומכילות בתוכן "חוכמה" (אנליטיקה) ואבטחה מובנית, בגישת "הכל כלול" – All-In-One.

 

את "הטרנדים החמים" ביותר בתחום מצלמות אבטחה אפשר לרכז בכמה נושאים מובילים:

 

 • כמעט כל המצלמות הנמכרות כיום בשוק מבוססות על תקשורת IP. לכן, ניתן לחבר אותן לאינטרנט ולכל מכשיר קצה ולצפות בהן (מי שמקבל הרשאות צפייה), בכל מקום בעולם ומכל מכשיר קצה.
 • כמעט כל מצלמות האבטחה החדשות, שנכנסו לשוק, מסוגלות לקבל מתח – זרם ב-PoE (ר"ת: Power over Ethernet) והן מסוגלות להתחבר לרשת ב-WiFi (או בסלולר).
 • המחירים של מצלמות אבטחה ברמת רזולוציה הגבוהה ביותר 4K יורדים כל העת ומתקרבים למחירים של מצלמות HD, שהן כיום הסטנדרט המקובל בשוק. מצלמות עם רזולוציה נמוכה מסוג SD מתחילות לצאת מהשוק.
 • נכנסות לשוק מצלמות אבטחה המסוגלות לגלות אש ועשן ולספק התראה, בנוסף או במקום גלאי אש ועשן.
 • נכנסו לשוק מצלמות לצרכים מיוחדים דוגמת: מצלמות מוגנות פיצוץ לפעילות במצבים קשים, מצלמות "אור כוכבים" לצילומי לילה ברורים, ללא אינפרה-אדום הניתן לגילוי, מצלמות טרמיות עם ביצועים אנליטיים חדשים ומתקדמים לצילום בתנאי תאורה קשים במיוחד ולמקומות עבודה קשים.
 • מעבר לשימוש בתקן 265 להעברת הווידיאו מהמצלמות, מה שמאפשר שימוש במצלמות עד רמת 4K בחיסכון של כ-50% ברוחב הפס.
 • מצלמות אבטחה הופכות למצלמות חכמות עם יכולת מובנית של ניתוח ואנליטיקה המצויה כבר בתוך המצלמה, דוגמת: זיהוי פנים ואיתור חשודים, מעקב אחרי חשודים, ספירת אנשים (נכנסים או יוצאים או הנמצאים בשטח מוגדר), זיהוי מספרי מכוניות, ספירת מכוניות, זיהוי חניות, זיהוי נהגים, צילום וניתוח בתנאי צילום קשים, פיצוי על רעידות מצלמה (למשל עקב רוח), מצבי עקיבה והתראות, סימון אזורים רגישים, איתור חפצים חשודים ופעילויות חשודות בשטח נתון ועוד.
 • שילוב הקלטות וניתוח הקלטות (ללא מגבלת היקף ההקלטות והניתוחים) בענן.
 • שילוב מצלמות אבטחה במערכות "בית ועסק חכם".
 • שילוב מערכות הגנה מפני סייבר, כדי להגן על המצלמות עצמן ועל המידע, שהן מפיקות ומשדרות. לא מעט התקפות סייבר נעשו בשנה האחרונה בעולם, דרך חדירה של ההאקרים למצלמות אבטחה, שלא היו מוגנות אלא בסיסמת כניסה פשוטה (אם בכלל).

  לקבלת הצעת מחיר עבור מצלמות אבטחה IP לבית – השאירו פרטים כאן

מה החידושים בתחום מצלמות אבטחה IP לבית מבית Mobotix?

 

מובוטיקס (חברה שבסיסה בגרמניה, הפיתוח והייצור בגרמניה), נחשבת לחברה המובילה בעולם בתחום המצלמות החכמות עם אנליטיקה מובנית והגנת סייבר מפני חדירות למצלמות. כל זאת, במחירים המתאימים גם לשוק ה-SMB וה-SME. המחירים של מובוטיקס זולים בכ-60% מהמתחרה כי קרוב אליהם, באותו קו ורמה של מוצרים.

מובוטיקס מיוצגת בישראל ע"י חברת גטר מפתח-תקווה, שמלווה מקרוב את המהפכה, שעברה מובוטיקס בקו הפתרונות שלה, לכל השווקים ולכל הצרכים של השוק.

לחברת מובוטיקס 42 פטנטים על הטכנולוגיות, שפותחו בחברה, והיא נעזרת בכ-800 שותפים עסקיים (דוגמת גטר) כדי להפיץ את הפתרונות שלה בכל רחבי העולם. הרעיון המרכזי בקו המוצרים החדש של מובוטיקס: כשמתקינים את מצלמת האבטחה לא צריך להוסיף לה שום דבר (גם לא DVR), כי "הכל כלול" ונמצא כבר במצלמה. כמובן, שלא צריך שקע חשמל למצלמה, כי כל המצלמות מבוססות PoE. יכולת מורכבת ומלאה כזו לא נמצאת אצל המתחרות של מובוטיקס.

בנוסף, כל מצלמות האבטחה הן "ירוקות", עם צריכת זרם מינימלית, מה שמאריך את חיי המצלמה, כפול ממוצע חיי המצלמות המתחרות המצויות בשוק.

כל המצלמות תומכות כבר בטרנדים החדשים הקיימים בשוק של IoT ו-IoE, עם שכבות אבטחה והגנת סייבר, שאין אצל המתחרים. בהתקפות, שהיו בשנה שעברה על מצלמות האבטחה, שהיו מפוזרות בכמויות ענק ברחבי וושינגטון, שום מצלמה של מובוטיקס לא נפגעה.

המצלמות של מובוטיקס עונות על כל התקנים כולל ONVIF  ויש בקו המצלמות פתרונות לכל צורך, לרבות מצלמות פנימיות וחיצוניות, מצלמות טרמיות, מצלמות לצרכים מיוחדים ועוד. כל המצלמות פועלות גם בלילה, עם אנליטיקה מובנית, הגנות מקיפות מובנות, יכולת חיבורי SIP  מובנית (כך, שניתן לחבר אותן כשלוחה במרכזיה), חיבור רק בכבל אחד המעביר את הכל, כולל המתח.

בכל המצלמות יש לפחות מיקרופון אחד ורמקול אחד, מובנים ומוגנים. לכל מצלמה יש יכול אגירה פנימית של הצילומים. כך, שגם אם מנתקים את הקשר (מכל סיבה, כולל ניתוק בזדון) של המצלמה לרשת האינטרנט, או לרשת העסקית, המצלמה ממשיכה לצלם ואוגרת את התמונות בזיכרון הפנימי שלה, עד שמתחדש הקשר.

אגירת התמונות וניתוח מתקדם יותר של המידע המופק במצלמות של מובוטיקס יכול להיעשות ב-NVR מקומי, בענן פרטי של העסק, או ב-NVR וירטואלי השוכן בענן של מובוטיקס. כך, הכשל שהיה בעבר בתחום השימוש ב-NVR – נעלם.

המצלמות הטרמיות של מובוטיקס יכולות לזהות מצבים, שמצלמות רגילות לא מסוגלות לזהות, למשל שינויי טמפרטורה מזעריים, וניתן לשלב אותן עם מצלמות רגילות באותה מערכת ובאותה תמונה. דוגמה בולטת ליישום כזה: זיהוי מיידי של אדם חולה (שיש לו חום) הנע בקרב המון הנכנס בשער הכניסה בשדה התעופה. דוגמה נוספת: יכול זיהוי של תחילת שריפה בשלבים המוקדמים שלה, עוד לפני שהאש מתלקחת ומתפשטת. בקו המצלמות הטרמיות יש מצלמות עם יכולת זיהוי קרינה. כך, שהלקוח יכול לבחור בין מצלמות טרמיות, או מצלמות טרמיות משולבות עם רדיומטר. כל המצלמות הטרמיות כוללות 2 מצלמות עם יכולות לצילום בתחום האינפרא-אדום ביום ובלילה.

 

MOBOTIX מצלמות אבטחה חכמות

 

היכולות של מצלמות מובוטיקס המובנות כבר בכל מצלמה, ללא צורך במערכת חיצונית, כוללות בין היתר: ספירת אנשים, סימון אזורים אסורים, זיהוי אנשים כולל בתוך קהל צפוף (בשילוב עם פתרון זיהוי פנים של חברת FSD הישראלית), זיהוי מוצר או מיקום, שהקהל מתעניין בו יותר (למשל בתוך חנות או קניון), מעקב התנהגות קהל, מעקב אחרי שינויים זעירים המייצרים התראה, זיהוי רכבים ולוחות רישוי, מעקב אחרי מוצרים רגישים ועוד.

לכן, המצלמות הללו, שהן ,All-In-One נמצאו מאוד מתאימות לפרויקטים של "ערים חכמות", לצרכים של זיהוי וניתוח תאונות דרכים, למעקב בקווי ייצור מכל סוג, לאיתור שריפות, לאיתור חדירות, למעשה, כל צורך, שעולה בשוק, מקבל מענה מיידי.

בנוסף, במצלמות יש יכולת של VMD (ר"ת: Video Motion Detection), כשניתן להציב אותן ולהפעיל אותן במצב, שבו צילומי הווידיאו מתחילים לפעול רק כשהמערכת מגלה שיש אירוע הדורש התייחסות, לפי הפרמטרים, שהוכנסו למצלמה. המערכת יודעת לנטרל התראות שווא, למשל, אם ינוע חתול או כלב באזור, שנקבע כאסור, לא תתקבל התראה. המערכת יודעת לסנן הפרעות של שמש, שלג, רוח ועוד. היכולות הללו מבוססות סנסורים מאוד רגישים, שמובנים במצלמות וניתן לשדרג את היכולות של הסנסורים הללו מרחוק.

המצלמות של מובוטיקס עובדות בתנאים הקשים ביותר הקיימים על כדור הארץ, כולל למשל, על ספינות הפועלות בים הסוער של חוג הקוטב הדרומי והצפוני בטמפרטורות של מינוס 40 מעלות וסערות ימיות. יודגש, שלכל סוג של מצלמות יש סוגים שונים לבחירת הלקוח של עדשות, לפי המפתח הרצוי ללקוח והתנאים המקומיים של הצילום.

 

MOBOTIX מצלמות אבטחה חכמות מתקדמות לעסקים

 

האם מערכת הקלטה ממצלמות אבטחה בענן מספקת יתרונות?

 

תשובה חד משמעית: כן. הסיבות:

 • מערכות הקלטה מקומיות הן יקרות. המחירים נעים בין אלפי ₪ לעשרות אלפי ₪ (כתלות בנפח המידע המוקלט, כמו המצלמות והיקף העיבוד, שיש לבצע על המידע המוקלט). נפחי אחסון בענן הם בד"כ במחירים אפסיים.
 • מערכות ההקלטה המקומיות חייבות להיות מותאמות למצלמות. אם משדרגים את המצלמות האנלוגיות לדיגיטליות ואחר כך משדרגים אותן ל-HD או ל-4K, מכשירי ההקלטה אמורים לתמוך ברזולוציות הללו. גם מערכות השליטה והבקרה על המצלמות חייבות לתמוך ברזולוציות הגבוהות. דהיינו: יש לזרוק לפח את מכשירי ההקלטה הישנים ולרכוש חדשים ולהחליף לשדרג את מערכות השליטה והבקרה על המצלמות והחומר המוקלט. בענן אין בכלל בעיה כזו: ניתן להקליט בענן כל רזולוציה של מצלמה מכל סוג ולנהל כל רזולוציה של חומר מוקלט.
 • בהקלטות בענן אין מגבלה לכמות המצלמות, שניתן להקליט מהן בו זמנית (מגבלה הקיימת בשרתי הקלטה מקומיים).
 • הניהול של מערכות הקלטה מקומיות אינו פשוט ואינו זול:
  • יש צורך בתוכנות ייעודיות לכל סוג של מערכת הקלטה. כלומר: יש צורך גם בעמדת מחשב מיוחדת לנושא הניהול של ההקלטות.
  • הדיסקים במוצרי ה-DVRNVR נוטים להתמלא בחומר מוקלט די מהר ואז יש צורך לקבוע מנגנוני מחיקה של חומר מוקלט, או לחילופין לרכוש עוד דיסקים ושרתי הקלטה.
  • המוצרים הללו דורשים תחזוקה מתמדת, ביטוח וחלפים.
  • כל זה לא קיים ולא נדרש בשירות המסופק בענן. אם צריך עוד נפח, רוכשים במחיר אפסי עוד נפח בענן. ניהול המצלמות בענן נעשה בד"כ בדפדפן מכל מכשיר קצה, שיש בו דפדפן. כך, שזה מאוד קל וידידותי.
 • חיבור למערכות מקבילות (מערכות אזעקה, אש ועשן, מערכות לניהול כניסות, ניהול חניונים וכלי רכב וכיו"ב) והקלטת הנתונים ממערכות מקבילות נעשים בקלות בענן. זה בלתי אפשרי ליישום במערכות הקלטה מקומיות.
 • יכולות ניהול משופרת: יכולת הגישה והניהול של קבצי וידאו מכל מקום בעולם באמצעות אפליקציית ענן בטלפון הנייד (בהנחה וקיים חיבור אינטרנטי), היא יתרון ברור של מערכת תיעוד ואחסון מבוססת IP בענן מול מערכות הקלטה מקומיות.
 • אבטחה ושרידות: מערכות הקלטה מקומיות הן בעלות רמת אבטחה ושרידות אפסית (אלא אם משקיעים הון עתק בתחומים הללו). בהקלטות בענן, נושא האבטחה והשרידות הוא חלק בלתי נפרד מהשירות של הספק בענן.
 • יכולות ותכונות מתרחבות, לרבות אפשרויות ניטור הווידיאו בענן: מדובר ביכולות חדשות הכוללות, למשל, זיהוי פנים, ספירת נכנסים לעסק, זיהוי מקומות המושכים יותר קונים בתוך העסק, התאמת טרנזקציות כספיות בקופות רושמות, מעקב אחרי כלי רכב, מעקב אחרי אנשים, איתור חפצים חשודים, אנשים חשודים ורכבים חשודים באזורים מוגדרים, הפניה אוטומטית של מצלמות לכיוון שיש בו חשד, יכולת העברת ההקלטות או חלק מהן לאמצעי שידור וצפייה אחרים דוגמת יוטיוב, או רשת חברתית (למשל פייסבוק) לצרכים שונים ולשיתוף מי שמורשה להיות שותף בצפייה או ניתוח ניטור של החומר המצולם, חיבור תוכן לווידיאו, הוספת תרגום לווידיאו, יכולות חיפוש מתקדמות בווידיאו לפי התוכן המצולם ועוד. יכולות מתקדמות כאלו הן בלתי אפשריות למימוש, אם משתמשים במערכות הקלטה מקומיות.
 • ניתן לשלב בענן הקלטת מצלמות אבטחה עם הקלטות ממקורות וידיאו אחרים הקיימים בעסק: למשל הקלטות של שיחות ועידה, הקלטות משיחות בסקייפ לעסקים, או מכל מערכת לשיחות וידיאו עסקיות, הקלטת מסכים (למשל מעמדות של נציגי שירות), הקלטת וידיאו עסקי המופק או עושים בו שימוש בעסק וכך הלאה. יכולות כאלו לא קיימות במערכות הקלטה מקומיות.

 

האם חיבור מערכת הקלטה בענן מספקת תועלת עסקית?

 

בהחלט. "עלות בעלות כוללת" – TCO בענן שונה לחלוטין מהקלטות מקומיות. היכולת לשמור את הווידיאו ולטפל בו בענן, בין בענן פרטי ובין בענן ציבורי, או ענן היברידי, מורידה את ה-TCO מול הפתרון האנלוגי הקודם, שדרש ציוד חומרה מקומי.

התחום של Cloud DVR הוא תחום המתפתח מהר בעולם וגם בישראל, וגם ספקי שירותי הטלוויזיה עוברים בהמוניהם לגישה הזו. זאת, משום שביצוע הקלטות מקומיות על הממירים בבתי הלקוחות יקרים יותר (גם ללקוחות וגם לחברת התקשורת הרב-ערוצית). בנוסף, היכולות הנלוות לשמירת ההקלטות בענן מספקות תכונות חדשות ומלהיבות ללקוחות, מה שלא ניתן לביצוע ולמימוש במכשיר הקלטה מקומי.

"החזר ההשקעה" (ROI) במעבר לענן הוא מיידי, בגלל ההפרש העצום בעלויות והיכולות הנרחבות הנוספות המצויות רק בהקלטות בענן.

 

מי המתחרים בהתקנת מצלמות אבטחה IP לבית מתקדמות עם מערכות הקלטה בענן:

 

כיום, אין יותר רכישת מצלמות אבטחה, שאינן דיגיטליות, עם תמיכה ב-IP וברמת HD  לפחות (יש כבר ביקושים ערים למצלמות 4K), כאשר חיבורי החשמל למצלמות נעשים בגישת ה-PoE והחיבורים המקובלים ביותר של המצלמות לעסק הם באלחוט או ברשת מקומית (אתרנט).

הספקים המתחרים המובילים בשוק: ארגוקום, בינת מערכות יישום, לדיקו – בוש, יורוקום – פנסוניק, בזק, Avcom, Milesight, ריסקו, BGC, לנ-טק, iLANOT, קרמר (הישראלית), DM – Dedicated Micros, קרסטון (Crestron), iCATCH, HIKVISION, Provision (הישראלית), B-Eye, מקור טכנולוגיות, SpotCam (Video Doorbell Solution), טופ אודיו, NeoCam, תדאור טכנולוגיות, CSP, מקור טכנולוגיות, ,One1SaMBa מור מערכות תקשורת, סקיוריטי מערכות אינטרקום ועוד.

שורה תחתונה בתחום מצלמות אבטחה IP לבית מתקדמות דוגמת Mobotix:

 

בבחירת ספק מצלמות אבטחה מתקדמות ובמיוחד ברזולוציות גבוהות (HD עד 4K), יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל העסק. יש לקבל החלטה אם מעוניינים במערכת מצלמות אבטחה המופעלת בענן (התצורה המומלצת כיום), או בתצורה אחרת, שמתאימה לצרכי העסק, מנהליו ועובדיו.

מאוד מומלץ לרכוש רק ציוד העונה על התקנים החדשים הקיימים בתחום הזה.

יודגש, שהצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק, או של משרד רואי חשבון.

 

לכן נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת בעסק שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור בבחירת פתרון של מצלמות אבטחה לבית IP מתקדמות?

 אם אתה כבר משתמש במערכת מצלמות אבטחה חכמות בענן, ממה אתה לא מרוצה מהשירות הזה? שתף אותנו.

 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לחסוך בהוצאות התקשורת והאבטחה ולהתייעל ע"י שימוש בפתרון של מצלמות אבטחה חכמות ומתקדמות המתאים לצרכיך?

 

לקבלת הצעות מחיר עבור מצלמות אבטחה לבית IP – "הכל כלול" בחינם לחץ כאן!

 

 

לקבלת הצעת מחיר עבור מצלמות אבטחה IP לבית – השאירו פרטים כאן

מצלמות אבטחה IP לבית

 MOBOTIX and Cyber Security 

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים