מצלמות אבטחה לבית פרטי – האם כדאי לבחור במצלמות אלחוטיות?

מצלמות אבטחה לבית פרטי – האם כדאי לבחור במצלמות אלחוטיות?

מצלמות אבטחה לבית פרטי - התקנת מצלמות אבטחה IP

מצלמות אבטחה לבית פרטי – האם כדאי לבחור במצלמות אלחוטיות?

 

✅ תחום מצלמות האבטחה התקדם במהירות ממצלמות אנלוגיות רגילות למצלמות דיגיטליות מבוססות IP  ו-WiFi וכעת הן עוברות לקישור לענן.

 

✅ אנשים פרטיים ובמיוחד הורים ובעלי בתים שואלים את עצמם: האם מצלמת אבטחה המקושרת באלחוט לאינטרנט ולענן מתאימה לצרכים שלי?

 

את "הטרנדים החמים" ביותר בתחום מצלמות אבטחה לבתים פרטיים אפשר לרכז בכמה נושאים מובילים:

 • כמעט כל המצלמות שהנמכרות כיום לבעלי בתים בשוק מבוססות על תקשורת IP. לכן, ניתן לחבר אותן לאינטרנט (בחיבור קווי או אלחוטי) ולכל מכשיר קצה ולצפות בהן (למי שמקבל הראשות צפייה) בכל מקום בעולם ומכל מכשיר קצה (כולל מסמארטפון).
 • רוב מצלמות האבטחה החדשות, שנכנסו לשוק, מסוגלות לקבל מתח – זרם ללא שקע חשמלי ב-PoE (ר"ת: Power over Ethernet, כלומר: הזרם מגיע מחיבור הרשת שלהן) והן מסוגלות להתחבר לרשת ב-WiFi, או בטכנולוגיות אלחוט אחרות (דוגמת רשת Z-Wave).
 • המחירים של מצלמות אבטחה ברמת רזולוציה הגבוהה ביותר 4K יורדים כל העת ומתקרבים למחירים של מצלמות HD, שהן כיום הסטנדרט המקובל בשוק. מצלמות עם רזולוציה נמוכה מסוג SD מתחילות לצאת מהשוק.
 • שילוב הקלטות וניתוח הקלטות מהמצלמות מבוצעות בענן (בד"כ בענן של ספק השירות).
 • שילוב הדוק של מצלמות אבטחה אלחוטיות במערכות בית ומשרד חכם.
 • שילוב מערכות הגנה מפני סייבר, כדי להגן על המצלמות עצמן ועל המידע שהן מפיקות ומשדרות. לא מעט התקפות סייבר נעשות בשנה האחרונה בעולם, דרך חדירה של ההאקרים למצלמות אבטחה שלא היו מוגנות אלא בסיסמת כניסה פשוטה (אם בכלל). אי אפשר לצפות שמצלמת אבטחה אלחוטית ביתית המיוצרת לרוב במפעל לייצור המוני בסין, שנמכרת ללקוח הסופי בפחות מ-500 ₪, תכלול בתוכה אמצעי אבטחה מתקדמים. מכאן, שברוב המקרים יש להוסיף על המצלמה הנרכשת אמצעי אבטחה מתקדמים.

  לקבלת הצעת מחיר עבור מצלמות אבטחה לבית פרטי ישירות למייל – השאירו פרטים כאן

התקנת מצלמות אבטחה IP

האם אני בכלל צריך מצלמת אבטחה אלחוטית ועוד משולבת בענן בבית שלי?

זו שאלה מאוד חשובה, שהתשובה עליה היא: כן. מי שזקוק למצלמת אבטחה לבית, או שכבר התנסה בהתקנה, תפעול ותחזוקה של מצלמות אבטחה, מבין את הקשיים הנמצאים במערכות של מצלמות אבטחה מהדורות הקודמים.

מצלמות אבטחה של הדור החדש שהוא אלחוטי פותרות בבת אחת כמה בעיות בו זמנית:

 • החיבור באלחוט פותר את הצורך בכבילת של רשת אתרנט או קואקס פיזית לכל מצלמה, מה שלא תמיד בר ביצוע במקומות, שבהם נדרשת התקנה של מצלמת אבטחה. לכן, גם לא צריך להתפשר במיקום האופטימלי של הצבת המצלמה, גם אם הוא גבוה או נסתר באיזו פינה מרוחקת. המצלמה צריכה רק מקור חשמל (פנימי או חיצוני) כדי שתפעל. החיבור שלה ב-WiFi או ברשת אלחוטית אחרת (כמובן ברשת מוגנת ומוצפנת) מספק קישור טוב לטווחים של עשרות מטרים.
 • החיבור לענן פותר את בעיית ההקלטות ניהול הקלטות של השידורים מהמצלמה או המצלמות. ההקלטות בענן יכול להיות כמעט בלתי מוגבלות בנפחן.
 • החיבור בענן פותר את בעיית הקישור של המצלמה לסמארטפון או לטאבלט מכל מקום, בארץ או בעולם.
 • הקישור האלחוטי לענן מאפשר איכויות גבוהות יותר שידור ורזולוציה של ההקלטה (HD) ואפשרות לשלב גם קול בתשדורת מהמצלמה (אם יש בה מיקרופון).
 • השירות בענן מאפשר לבצע ניתוחים, שבעבר היו מאוד יקרים וקשים למימוש, ניתוחים המתבצעים על המידע המשודר גם בזמן אמת ובכלל זה: זיהוי תמונות, זיהוי מצבים (למשל מצבים חשודים, כפי שבעל המצלמה מגדיר), זיהוי פנים, יכולת העברת ההקלטות או חלק מהן לאמצעי שידור וצפייה אחרים דוגמת יוטיוב, או רשת חברתית (למשל פייסבוק) לצרכים שונים ולשיתוף מי שמורשה להיות שותף בצפייה או ניתוח ניטור של החומר המצולם ועוד.

מצלמות אבטחה IP חיצוניות

איך אני בוחר את מצלמת אבטחה באלחוט והמחוברת לענן לבית שלי?

לבעלי בתים יש יכולת לבצע תיחור בין ספקים, כי מדובר בשוק מאוד תחרותי.

הפרמטרים החשובים בבחירה (מלבד המחיר) הם:

 • איכות המצלמה (הרזולוציה של הצילום והשידור, הזום, טווחי הצילום, האם יש יכולת תנועה לכל הצדדים – PTZ, האם יש יכולת שליטה מלאה מרחוק?).
 • תאימות לתקנים בינלאומיים (התקן המקובל – ONVIF, תקן שיש לו כמה רמות לפי השימושים של המצלמה).
 • האם המערכת מאובטחת מפני ונדליזם ומפני חטיפת התשדורת ב-WiFi?
 • האם המערכת מסוגלת לפעול בחשיכה, לאיזה טווחים וכיצד?
 • האם המצלמות מיועדות להתקנה בתוך הבית או מחוצה לו? האם מצלמות חיצוניות מוגנות מפני כל פגעי מזג האוויר?
 • האם במצלמה יש גם רמקול להקלטת קול?
 • האם המצלמות צריכות להיות גלויות או מצלמו מוסתרות ומוסוות?
 • מה קלות ההתקנה והתחזוקה של המצלמה?
 • האם יש אפליקציות להפעלה על כל סוגי הסמארטפונים?
 • האם המצלמה יכול להשתלב בפתרון בית חכם בקלות?
 • האם יש צורך או ניתן לחבר את המצלמה למערכת האינטרקום של הבית או הבניין?
 • מה היקף האחריות והשירות? היכן השירות מסופק? מה רמת האמינות של הספק (ניתן לחפש ברשת האינטרנט המלצות או תלונות אודות הספק).
 • האם המצלמה משתלבת יפה בריהוט ובעיצוב הבית (כך, שלא תכער את הבית)?

מצלמות אבטחה לבית פרטי - התקנה בתקרה

כיום, החברות המובילות את שוק הבית החכם (דוגמת בזק ו-iDigital) מספקות בערכה הבסיסית לבית מצלמת אבטחה בעיצוב מתקדם, שהיא חלק בלתי נפרד מהמערכת ומחוברת באלחוט לכל שאר הסנסורים והרכיבים של הבית החכם.

מצלמות אבטחה לבית

אחת החברות המובילות בשוק הישראלי בתחום מצלמות האבטחה האלחוטיות והמחוברות לענן היא ארגוקום, ויש לה סדרת מצלמות אבטחה מסוגים שונים, בגדלים שונים ולשימושים שונים. כל המצלמות מחוברות לענן של אמזון – AWS והתקשורת לענן ובחזרה מאובטחת היטב. כולן מצלמות המשדרות ברמת איכות של HD. מתחרות נוספות יש הרבה בשוק (דוגמת: בינת יישום, גטר-טק, פוקוס טלקום ועוד).

למעשה, לא צריך בכלל ספק ומתקין למצלמות החדישות, אפשר לרכוש את המצלמות הללו באינטרנט ולבצע השוואה מחירים באחד מאתרי השוואות המחירים. המבחר הוא עצום ורצוי לקרא חוות דעת על מצלמה שנבחרת לרכישה באינטרנט ועל הספק שמוכר אותה, בטרם מבצעים רכישה ו"נופלים בפח".

אם ספק מצלמת האבטחה הוא ספק שירותי בית חכם (דוגמת בזק, או מי ממתחרותיה), ויש רצון להוסיף עוד מצלמה או מצלמות לבית, יש לוודא שהמצלמה או המצלמות הנרכשות, עונות במדויק לתקנים של מערכת הבית החכם שהותקנה. בלי תאימות טכנית מלאה, לא ניתן יהיה לצרף את המצלמה הנוספת הנרכשת למערכת בית חכם הקיימת כבר בבית.

יודגש, שכמעט כל המצלמות החדשות הקיימות כיום הן קלות ביותר להתקנה ותוך 5 דקות מחיבור המצלמה לחשמל ניתן לצפות בה בסמארטפון (או מכל מכשיר צפייה אחר, שקיבל הרשאת גישה), באיכות HD.

GXV3672 HD IP Camera מצלמת אבטחה 

מהן השאלות, שאני צריך לשאול את ספק מצלמות האבטחה באלחוט ובענן, לפני הרכישה לבית שלי?

מדובר במשא ומתן עסקי – מקצועי לכל דבר, שרצוי שייעשה ע"י מומחים לתחום הזה. אם לבעל הבית אין ידע בתחום מצלמות אבטחה, קל יהיה "לעבוד עליו" ולשכנע אותו לרכוש מה שטוב רק לכיס של ספק הפתרון.

השאלה החשובה ביותר, שבעל הבית יכול לשאול בעצמו (גם ללא ייעוץ מקצועי) את ספק המערכת היא: מה העלות הכוללת של הרכישה, עלות הכוללת הכל: התקנה, נפח התקשורת ואחסון המידע בענן, הביטוח, התחזוקה, רישיונות (אם יש), תוכנות, וכיו"ב. כך, ניתן להשוות בקלות בין ספקים ולחשב את העלות הכוללת (TCO) של כל פתרון.

מצלמות אבטחה - טבלת השוואה טכנית

טיפ לחיבור מצלמות אבטחה אלחוטיות (ואולי גם האינטרקום) לבית:

במקרה של בחירת החיבור של מצלמת האבטחה (ורצוי גם של האינטרקום) למערכת הבית החכם ב-WiFi, מומלץ לבדוק אם רשת ה-WiFi הביתית מספקת שליטה טובה למצלמה ואו לאינטרקום, שיכול להיות ממוקם מחוץ לבית, או ממוקם באיזו פינה בית שאין בה כיסוי מספק או בכלל של השידור האלחוטי. אפשר לרכוש "מאריך טווח ל-WiFi", מוצר די זול (פחות מ-100 ₪) וקל להתקנה, אבל יש לדאוג, שלא ייצור "חור אבטחה" ברשת האינטרנט העסקית או הביתית, בגלל שהשידור חופשי באוויר יוצא מחוץ לבית.

אותו כלל חל במקרה, שהחיבור בין מערכת הבית החכם למצלמת האבטחה האלחוטית ולאינטרקום נבחר בטכנולוגיית Z-Wave. יש בשוק כמה סוגים של "מאריך טווח" לטכנולוגיית Z-Wave המכונים בשם: / Repeater Z-Wave Extender, שעולים בין 30 ל-60 דולרים. עם התפשטות הטכנולוגיה הזו סביר להניח, שהמחיר של מאריך הטווח מהסוג הזה ירד עד למחיר של "מאריך הטווח" של WiFi.

 

שורה תחתונה בתחום מצלמות אבטחה לבית פרטי המחוברות לענן:

רכישת מצלמות אבטחה אלחוטיות והמחוברות לענן, כמו כל רכישה, צריכה להיעשות רק לאחר בחינת צרכי המשתמשים במצלמה בבית. הצרכים של הורים לילדים שונים מהצרכים של מי שיש אצלו בבית קשיש או חולה הזקוק להשגחה וסיעוד, ושונים מצרכי בעל בית הרוצה להגן על בית יקר מפני פורצים.

מומלץ לרכוש רק מוצרים העונים על תקנים פתוחים דוגמת ONVIF לתחום המצלמה והצילום ו- Z-Wave או WiFi לתחום החיבור האלחוטי, כדי לא להילכד אצל ספק מסוים בפתרונות ייחודיים וסגורים.

 

לכן נשאלות השאלות הבאות:

📌 מהן הבעיות הכי חמורות בבית שאתה מעוניין לפתור באמצעות מצלמות אבטחה?

 

📌 האם אתה יודע את ההבדלים בין מצלמות אנלוגיות ישנות למצלמות דיגיטליות – אלחוטיות והמחוברות לאינטרנט ולענן?

 

📌 אם יש לך כבר מצלמות אבטחה, ממה אתה לא מרוצה ממצלמות האבטחה הקיימות בבית? שתפו אותנו.

 

📌 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך בבחירה או בשדרוג של מערכת מצלמות אבטחה לבית שלך?

 

לקבלת הצעת מחיר עבור מצלמות אבטחה לבית פרטי בחינם לחץ כאן!

 

 

 

לקבלת הצעת מחיר עבור מצלמות אבטחה לבית פרטי ישירות למייל – השאירו פרטים כאן

  Best DIY Home Security Available On Amazon

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים