מרכזיה בענן מבית אלקטל לוסנט לעסקים - אילו פתרונות תקשורת מוצעים בשוק?

מרכזיה בענן מבית אלקטל לוסנט לעסקים – אילו פתרונות תקשורת חדשים מוצעים בשוק?

מרכזיה בענן מבית אלקטל לוסנט לעסקים – אילו פתרונות תקשורת חדשים מוצעים בשוק?

 

ההתקדמות המהירה בתחרות בתחום שירותי התקשורת למינם, מובילה עסקים רבים להכרה, שיש לשלב את הסמארטפונים בכל מרכיבי הפעילות של העסק ויש לעבור לשיטות של "עבודה קבוצתית".

 

מהם החידושים הקיימים בתחום והאם Rainbow מבית ALE (אלקטל לוסנט ארגונים) הוא הפתרון המתאים לעסקים?

 

 

כיום, בעלי עסקים רבים בכל סדר גודל, בעולם כמו גם בארץ, החלו להבין את חשיבות ה"עבודה הקבוצתית" ועבודה בענן. זו מסגרת פעילות עסקית הנמצאת במסגרת גישה המכונה בשם הכולל:
UC&C  –  Unified Communications & Collaborations. המשמעות המעשית של יישום הגישה הזו לעבודה היא המעבר לשירותי ענן ולשירותים ניידים.

כל מי שמחזיק בידו סמארטפון כבר רגיל לעבוד בענן (ואף במספר עננים), גם מבלי שהרגיש בכך. כמעט כל היישומים והאפליקציות הקיימים על כל סמארטפון (או טאבלט) מופעלים בענן. כך, שהמעבר לעבודה ניידת בענן בעסקים הוא מהלך טבעי, מה גם שיש בו חיסכון ניכר בהוצאות והתייעלות עסקית (בצד מתן שירות טוב ויעיל יותר ללקוחות, שרוצים לפנות לעסק באמצעות הסמארטפון שלהם).

אחד החידושים, שזמין לשוק הישראלי הוא פתרון Rainbow מבית אלקטל-לוסנט-ארגונים (בקצרה: ALE). כל אחד יכול להתנסות ללא עלות במערכת החדשה בכתובת www.openrainbow.com. לאחר תהליך הרשמה קצר, ניתן להשתמש בגרסה למחשב נייח או נייד ואו בגרסה לסמארטפון (מומלץ) עם התאמה למכשירי אייפון ואנדרואיד.

המשתמש יוצר קשר עם כל אחד לפי שמו (ותמונתו, אם הוא הזין למערכת תמונת פנים, בתהליך ההרשמה). נגמר הצורך במספרים פנימיים וחיצוניים בארגון. המשתמש מקבל על הסמארטפון שלו יכולת VoWiFi וקול על רשת הסלולר. כך, הוא יכול לקיים את התקשורת הארגונית שלו, כולל וידיאו וקול, גם על רשת WiFi בכל מקום.

המערכת הזו מספקת לארגון את כל מה שהוא צריך לעבודתו פנימה ובקשר שלו עם שותפים, שרשרת הערך שלו והלקוחות – החוצה. היא מספקת ממש הכל: שיחות קוליות, וידיאו, עבודה קבוצתית על מסמכי אופיס או SAP, או כל דבר אחר. המערכת מבוססת טכנולוגיית WebRTC ועובדת מעל לכל דפדפן נייח או נייד או באפליקציה.

בישראל, אוניברסיטת בר-אילן כבר משתמשת במערכת הזו, שמספקת שירותי תקשורת לכמה עשרות אלפי סטודנטים מכל התארים ואנשי סגל ועובדים מכל הדרגות. כרגע זו כבר רשת של כ-37 אלף משתמשים במערכת, שמקשרת בין סטודנטים למרצים, עם פלטפורמה סגורה להנהלה, לצרכים הספציפיים של ההנהלה.

ניתן לפתח את המערכת לשימושים שונים בהתאם לצרכים המקומיים של כל עסק. אין מגבלות של היקף משתמשים והיקף שימושים, כי מדובר בשירות ענן.

מרכזיה בענן מבית אלקטל לוסנט לעסקים

האם מערכת Rainbow מתאימה לעסק שלי?

מערכת ענן ה-Rainbow של ALE זכתה במקום הראשון כ- Best Team Collaboration System בבחינה, שנעשתה למרבית היצרנים והפתרונות הקיימים כיום בשוק. מצ"ב (כאן) לינק לכתבה, שפורסמה ע"י האנליסט, שביצע את הבחינה. חשוב לציין, שלא מדובר בכתבה או בבדיקה, שאחת מהחברות המשתתפות הזמינה ומימנה, אלא בסקר ובחינה אובייקטיביים לחלוטין (נכון למחצית 2017), שנערך מול כלל השחקנים המובילים בשוק ונקבע ע"י הצבעה של לקוחות קצה, שמשתמשים כיום במערכות אלו. סה"כ הושוו 14 מערכות לעבודה קבוצתית בענן והתשובות התקבלו מכ-21 אלף מנהלים ובעלי תפקידים בכירים בארגונים ובעסקים בארה"ב. 29% בחרו ב-Rainbow, בהפרש ניכר מול כל שאר 13 המתחרים.

התוצאה מצביעה על כך, שיש כאן פתרון עסקי, שבהחלט יכול להניב ולתרום רבות הן ללקוחות הקצה והן לשותפים העסקיים של ALE העוסקים באינטגרציה ובפיתוח של סביבת העבודה זו.

חשוב לדעת, שללקוחות ALE קיימים, הפעלת המערכת עם אינטגרציה מלאה למערכת ה-PBX הארגוני, היא בגדר דבר מיידי וללא עלות וניתן לקבלה כחלק מחוזה השירות התקף של הלקוח. כ"כ, ניתן לממשק את המערכת מול כל יצרן PBX אחר וליהנות מאותן יכולות כאילו היה מחובר על גבי מערכת של ALE.

בנוסף, ניתן לקחת את סביבת העבודה הזו לכדי פעילות והכנסות חדשות, תוך פיתוח ממשקים למערכות הארגוניות של הלקוח ויצירת ערך מוסף אמיתי לביזנס שלו, עם מיקוד בתחום פעילותו הוא.

חשוב לשים לב לפער, ש-ALE זכו בו בהצבעת הלקוחות, ביחס למערכות קיימות כמו ה-Spark של סיסקו, Team של מיקרוסופט, Slack, המערכת של אוויה ומערכות נוספות, שכיום הן התחרות העיקרית בנגזרת זו. זהו אכן פער דרמטי המציג מערכת עם הסתכלות שונה וכפי הנראה הבנה טובה יותר של צרכי הארגון והלקוח הסופי.

כך, ניתן לראות שהלקוחות "מצביעים ברגליים" על הכיוון והאסטרטגיה של ALE בפיתוח והטמעת ענן ה-Rainbow במערכות הטלפוניה הארגוניות.

מרכזיה בענן מבית אלקטל לוסנט לעסקים

מה המיוחד במערכת Rainbow?

למעשה, מדובר בשירות המתחרה "ראש בראש" בפתרון Skype for Business, ש"כובש בסערה" את שוק שיחות הקול והווידיאו בארגונים, מבית מיקרוסופט.

מדובר בפתרון UC (ר"ת: Unified Communications, "תקשורת אחודה"), שמספק לעסקים ולארגונים את היתרונות הבאים:

 • מעביר את המשתמשים מתקשורת לא מאובטחת ולא נשלטת דוגמת: WhatsApp, סקייפ וג'ימייל, לתקשורת מנוהלת תחת מעטפת מאובטחת ונשלטת קצה לקצה, ברמה ארגונית העונה על כללי הרגולציה המחמירים ביותר לעסקים.
 • המערכת מספקת "חוויית משתמש" טובה, תוך שימוש מלא בסמארטפון שיש לכל אחד ביד, עם זיהוי מצב ה"נוכחות" (Presence) של כל אחד שנמצא ברשימת אנשי הקשר של המשתמש, בכל רגע נתון.
 • ניתן לחבר למערכת הזו מערכות חדישות דוגמת מערכות IoT, שהחלו להיכנס לעסקים ולארגונים.
 • ניתן לחבר כל אפליקציה למערכת ולהפעיל אותה על כל רשת תקשורת בכל מקום בעולם תחת אותה מעטפת הפעלה.
 • המשתמש מקבל יכולות חדשות, שאין, למשל, בסקייפ הארגוני, דוגמת שכבת אבטחה ואבטחה בענן, שמכסה את כל מה שהעובד יכול לגשת אליו, בכל מקום.
 • התשלום לעסקים עבור המערכת הוא רק לפי שימוש, ולכן השירות הזה מכונה בשם CaaS (ר"ת: Communication as a Service).
 • המערכת יכולה לפעול מעל לכל מרכזיה עסקית קיימת. כך, שכל השקעות העבר נשמרות.
 • כל היכולות החשובות ובמיוחד יכולת זיהוי "נוכחות", פועלת מעל לכל מרכזיה הקיימת בשוק, מרכזיה פיזית או מרכזיה וירטואלית.
 • אפשר להפעיל אפליקציות ארגוניות כבדות דוגמת סאפ, סיילספורס ואת האפליקציות של מיקרוסופט, כחלק מהמערכת אף מבלי לצאת ממנה.
 • המערכת מתממשקת באופן מלא לשירותי Outlook ומספקת יכולת לבצע "עבודה קבוצתית" ותקשורת קול ווידיאו ישירות מה-Outlook, ללא כל צורך בטעינת או התקנת איזו מערכת אחרת (חומרה או תוכנה) לשיחות ועידה, או שיחות קבוצתיות.
 • המערכת החדשה כוללת כבר את היכולות החדישות ביותר הקיימות בעולם התקשורת ובכלל זה צ'אט-בוטים, שמתחילים להיות חלק מהפתרונות החדשים של מוקדי שירות הלקוחות.
 • במהלך השנה הקרובה המערכת הזו תעבור שדרוג ותספק יכולות ניהול מתקדמות, שמתאימות לדרישות של ארגונים גדולים וארגונים הכפופים לרגולציה נוקשה (דוגמת ארגונים פיננסים, ארגונים בעולם הרפואה).
 • יכולת חיבור ואינטגרציה מהירה ופשוטה עם פתרון NOD ("רשת לפי דרישה" כמפורט בסעיף הבא) של ALE, מה שיביא לשדרוג היכולות של רשת התקשורת העסקית.

מה נוסף בתחום המרכזיה בענן מעבר ל-Rainbow?

אחד הפתרונות החדשים והייחודיים, שנכנסו לשוק בישראל (מסופק ע"י כמה אינטגרטורים דוגמת: טלדור, יורוקום, TSG, תדיראן טלקום), הוא הפתרון של ALE (אלקטל-לוסנט-ארגונים), בו התשתית מסופקת וממומנת כולה ע"י האינטגרטור והלקוח העסקי משלם רק על השימוש ברשת. שדרוגים, תחזוקה, ביטוח וכל הנדרש לתפעול היעיל של הרשת, הם באחריות האינטגרטור. לכן, מומלץ לבחון האם הפתרון הזה של "רשת תקשורת לפי דרישה" (NOD = Network On Demand) של חברת ALE (באמצעות האינטגרטורים המייצגים אותה), מתאים לעסק שלך.

ספקים מתחרים ב-ALE (דוגמת דל-EMC ולנובו), נכנסים כעת לגישה הזו המכונה על ידם בשם: PC as a Service. אולם שיטה זו טרם הופעלה על ידם בישראל, בעוד שהשיטה שלALE  כבר מופעלת בישראל.

רבים מתבלבלים מהשיטה הזו וחושבים שמדובר ב"ליסינג" לציוד המחשוב והתקשורת העסקית. זה לא "ליסינג", משום שהציוד היה ונשאר בבעלות ספק השירות והלקוח לא משלם מאומה על הציוד (או תחזוקתו ושדרוגו המתמיד). הלקוח משלם רק על השימוש בציוד, בהתאם להיקף השימוש החודשי, שזה דבר אחר לגמרי מ"ליסינג", או כל תצורת חכירה כלכלית  מימונית אחרת דומה.

לכן, מומלץ לא להחליט ולא לבחור מערכת תשתיות מחשוב, תקשורת וטלפוניה חדשה לעסק, ללא ליווי מקצועי בלתי תלוי של יועץ מקצועי היודע לנתח ROI לגישות החדשות הללו הנכנסות כעת לשוק הישראלי (לאחר הצלחה של השיטות הללו בעולם המערבי).

מכאן, לפני שבוחרים בפתרון כלשהו, יש להתייעץ ולבצע ניתוח מלא של צרכי העסק, הערכת הצרכים העתידיים של העסק, התחשבות בהשקעה האפשרית ותיחור מקצועי בין ספקים. הצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק, משרד סוכנות נסיעות, או של משרד רואי חשבון.

 

שורה תחתונה בתחום בחירת מרכזיה ושירותי תקשורת חדשים בענן לעסקים ברמת ה-SMB וה-SME:

 

בבחירת פתרונות תקשורת בענן, יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל העסק. מומלץ לבחון את החלופות השונות הקיימות כיום בתחום פתרונות תקשורת וטלפוניה לעסק, שהן רבות, ולקבל החלטה על רכישה וקבלת מערכת חדשה המבוססת על ניתוח מקצועי של צרכים מול החלופות הקיימות בשוק.

מומלץ מאוד לדרוש SLA (ר"ת: (Service Level Agreement מספק השירות בכל תחום שייבחר. ספק, שאינו מוכן לספק הסכם- SLA  מומלץ לא להתקרב אליו. החלק החשוב ביותר ב"הסכם רמת שירות" כזה אינו היקף ההסכם ועלויותיו, אלא הקנסות החזרים זיכויים על אי עמידה בהסכם. אין לחתום הסכם עם ספק, שאינו מוכן להגדיר מול ההתחייבויות שלו את הקנסות זיכויים החזרים כספיים, שהוא חייב בהם עקב אי עמידה בהסכם.

אין לקבל את טיוטת ההסכם כ"כזה ראה וקדש". כל חוזה הוא בסיס למו"מ. בנוסף לדברים הברורים, שיש להגדיר בהסכם עפ"י רמת השירות הנדרשת (זמני תגובה לתקלות, עלויות, כיסוי ועלויות של סעיפי תקלות ושירות שאינם בהסכם, וכיו"ב), חובה לציין מול כל סעיף מה ההחזר זיכוי קנס, שהספק ישלם אם הוא אינו עומד בהתחייבויות שלו.

אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך הזה ולסייע בתהליך של בחירת ספק שירותי ענן חדש לעסק, כי מדובר ב"מסע" מול ספק השירות ולא בפעילות חד-פעמית.

 

לכן נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת בעסק שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור בבחירת פתרון חדש בענן מספק המתאים לצרכיך? 

מה אתה יודע על ההבדלים בין סוגי תשתיות עננים? מה סוג או סוגי התשתיות בענן המתאימים לצרכים שלך? 

אם אתה כבר משתמש בשירותי ענן לעסק שלך, ממה אתה לא מרוצה מספק שירותי הענן שיש לך? שתף אותנו. 

איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לבחור את שירותי הענן המתאים לצרכיך?

 

לקבלת הצעות מחיר מספקי מרכזיות IP לעסקים בחינם לחץ כאן!

 

לשיחה אישית ומיידית עם מהנדס תקשורת מיכאל פנחס חייג/י: 077-8123111

 

ALE Rainbow Demo 

השאר תגובה

פוסטים נוספים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
חיפוש באתר

איזו מרכזיית טלפון העסק שלך באמת צריך?שלא ימכרו לך ציוד מיותר!

לייעוץ טלפוני חינם ממהנדס מומחה ולקבלת הצעת מחיר - לחצו כאן

או התקשרו 077-812-3111

פוסטים אחרונים

View michael pinchas's profile on LinkedIn

קטגוריות