פתרונות לחדרי ישיבות – איך לבחור מערכת לעסק שלך? (מידע חדש)

פתרונות לחדרי ישיבות – איך לבחור מערכת אודיו ווידיאו לעסק שלך?

פתרונות אודיו ווידיאו לחדרי ישיבות

פתרונות לחדרי ישיבות – איך לבחור מערכת אודיו ווידיאו לעסק שלך?

 

עסקים מגלים את היתרונות בהכנסת מערכות אודיו ווידיאו מתקדמות לחדרי ישיבות.

מה התחדש בתחום אודיו ווידיאו עבור פתרונות לחדרי ישיבות?

איך בוחרים בספק המתאים ביותר לפתרונות אודיו ווידיאו לעסקים מבלי ליפול בפח?

 

 

עולם התקשורת והטלפוניה העסקית מתפתח מהר והלקוחות לא מוכנים להסתפק היום בטלפוניה הישנה ובמערכות הישנות, כשביד יש להם סמארטפונים מתקדמים עם יכולות מולטימדיה. לכן, חדרי ישיבות, כולל משרדים קטנים וגדולים, מקבלים שדרוג עם מערכות AV (אודיו וידיאו), שמשלבות שירותי מולטימדיה בענן ושירותי תצוגה על מסכים, עם יכולת גישה מכל מכשיר קצה, באיכות.

כך, יכולת קבלת ההחלטות בישיבות משתפרת, אם כל האנשים המתאימים והקשורים לנושאים, שעולים בישיבה, גם משתתפים בה: פיזית או בדרך של שיחת ועידה (בקול או בווידיאו), בלי תלות היכן הם באותו זמן, שבו מתקיימת הישיבה, עם יכולת להיות מעורבים בבניית מסמכים ומצגות משותפים, בזמן אמת.

 

מה מחפשים עסקים ברמת ה-SMB  וה-SME בתחום פתרונות אודיו ווידיאו לחדרי ישיבות אצלם?

העסקים, שאינם ארגוני ענק, מעוניינים לקבל את היכולות הקיימות בחדרי הישיבות של החברות הענקיות והעשירות, אבל במחיר צנוע שמתאים לכיס שלהם. האם זה אפשרי? בהחלט כן.

ניתן לקבל כיום פתרונות "קצה לקצה" מלאים לכל הצרכים של עסקים וארגונים בתחומים מגוונים, שיכולים להפוך כל משרד וכל חדר ישיבות ל"משרד חכם", כולל תמיכה מלאה בווידיאו ברמת 4K (עם 60 פריימים לשנייה), אודיו ברמת HD ותמיכה מלאה במכשירי קצה ניידים מכל סוג דוגמת טאבלטים וסמארטפונים התומכים ב-4K.

מדובר בפתרונות זולים, קלים להתקנה ולתפעול, לחדרי ועידת וידיאו קטנים (כולל בתוך משרד של בעל תפקיד קיים בעסק), ולהתקנת כיתות לימוד והדרכה קטנות במחיר זול, עם ציוד AV (אודיו-וידיאו) ברמת HD, עם תפעול קל ופשוט המתאים לכל אחד.

הפתרונות הללו מתאימים לכל עסק, החל ממשרד בודד של חדר אחד וכלה בעסק עם מאות משרדים או חדרי לימוד.

לקבלת הצעת מחיר עבור פתרונות לחדרי ישיבות – הירשמו כאן:

חדר ישיבות חכם אינטראקטיבי

מי מספק פתרונות זולים לחדרי ישיבות חכמים?

ניתן לוותר על כל הגימיקים היקרים הקיימים בחדרי הישיבות של הארגונים הגדולים והעשירים, ולהסתפק במערכת המופעלת על מחשב נייד, או טאבלט ואו על הסמארטפונים של המשתתפים בדיון בחדר הישיבות.

המובילה בתחום זה היא מיקרוסופט, עם פתרון חדש בשם Skype Room System, שמשלב את מערכת סקייפ לעסקים עם מערכת אופיס 365, ויכולות נוספות נלוות (למשל מערכת Yammer ל"עבודה קבוצתית", מערכת Microsoft Team לצ'אט קבוצתי ועוד). הכל נעשה בענן של מיקרוסופט במחיר נמוך ביותר, שמתומחר לפי כמות המשתתפים (8 עד 12 דולרים לחודש לפורט, כולל הכל, ללא עלות ציוד הקצה).

היות ומיקרוסופט היא חברת תוכנה ושירותי ענן, לצורך האינטגרציה וחיבור ציודי הקצה הנדרשים בחומרה, מיקרוסופט משתפת פעולה, בין היתר, עם חברת אודיוקודס הישראלית, שנחשבת כמובילת שוק בתחום ציוד חומרה למערכות תקשורת מתקדמות (לרבות טלפוני IP חכמים), ציוד, שמפעיל עליו ביעילות את מערכות המולטימדיה והעבודה הקבוצתית של מיקרוסופט.

בתחום הזה של פתרונות בענן, מיקרוסופט אינה שחקן יחיד או בלעדי. ניתן לציין גם את החברות קרמר (הישראלית), DM -Dedicated Micros הבריטית-אמריקאית, קרסטון (Crestron) האמריקאית, לדיקו-בוש, גטר-טק ועוד.

בשוק הישראלי יש תחרות חזקה ביותר בתחום מערכות אודיו ווידיאו לחדרי ישיבות ברמת המחירים הסבירים (עד עשרות אלפי ₪ למערכת, כולל הציוד והתוכנות).

בין החברות המתחרות (שלא רק בענן) אפשר לציין את חברת קרמר (Kramer) הירושלמית, שמספקת מערכות AV  (אודיו וידיאו), שמשלבות שירותי מולטימדיה בענן ושירותי תצוגה על מסכים, עם יכולת גישה מכל מכשיר קצה. הפתרונות של חברה זו מיועדים לעסקים מרמת ה-SMB ועד רמת ה-SME.

לקרמר יש פתרון חדש (יחסית) בשם K−Touch 3. הפתרון מיועד לעסקים מרמת ה-SMB ועד רמת ה-SME כדי לאפשר שליטה קלה מצד כל אחד מהמשתתפים, שנכנסים לחדרי ישיבות, או שיש להם מערכות מולטימדיה ו"עבודה קבוצתית" במשרד האישי שלהם. כך, ניתן לספק פתרון הכי מתקדם שיש, גם למשרד הקטן ביותר הקיים בעסק ולהפוך אותו בקלות ל"משרד חכם" עם "עבודה קבוצתית".

מדובר במערכת, שנראית כמו טאבלט ופועלת כמו טאבלט (אפשר להפעילה גם מהסמארטפון) ושולטת דרך הסלולר או ה-WiFi (מומלץ WiFi), בכל המכשירים מכל הסוגים הקיימים בחדר או במשרד. כל מכשיר חדש (כולל סמארטפון), שנכנס לחדר, נכנס אוטומטית לרשת (באמצעות קישור WiFi [מומלץ], בלוטוס', אינפרה אדום, או סלולר), וניתן לשליטה מהמערכת הזו.

פתרונות אודיו ווידיאו לחדרי ישיבות

המערכת שולטת לא רק במקרנים, מסכים, טלוויזיות, מצלמות מכל הסוגים, סנסורים, DVD, מחשבים מכל הסוגים, סמארטפונים או טאבלטים מכל הסוגים הנמצאים בחדר, אלא גם בכל מכשיר חשמלי אחר הנמצא בחדר, דוגמת מיזוג ותאורה. כך, תחת מעטפת שליטה אחת, מאוד קלה לתפעול, ניתן לשלוט על כל ולהפוך את החדר ל"חדר עבודה חכם", שמותאם בכל הפרמטרים שלו לנוחות הנמצאים ועובדים בחדר והמקושרים לחדר. הכל נשלט במערכת החדשה בשיטת ה-Drag−and−Drop.

בנוסף, ניתן לשלוט על נושאי תחזוקה של הציוד הנמצא בחדר, כמו שדרוג המערכות והתוכנות, תיקון תקלות, שליטה על הקול, שליטה בתאורה ובטמפרטורה, שליטה על הוצאות האנרגיה ועוד. במערכת אחת ניתן לשלוט על עד מאות מכשירי קצה (אם יש) בחדר אחד. אפשר גם לשלוט במקביל בכמה חדרים, גם במקומות מרוחקים, הכל ללא הגבלה, כי השליטה נמצאת בענן.

מוצרי קצה קבועים, שאין להם חיבור אתרנט או WiFi (לצורך החיבור למערכת), מחוברים באמצעות מתאמים: Kramer FC−series I/O connectivity products. כך, שיש יכולת חיבור של כל מוצר אלקטרוני מכל סוג ויצרן למערכת K−Touch 3 באמצעות מתאם המתאים בדיוק למוצר הזה.

הפתרון הזה מתאים גם למי שמפעיל אצלו מערכת VIA. זו מערכת, שבה ניתן לעבוד על מסמכים מכל סוג ביחד (בגישה הקרויה VIA Kramer ל"עבודה קבוצתית"), וניתן להפוך כל מסמך לכזה, שניתן לעבוד עליו במשותף על המסך בגישת Whiteboard & Touch Screen  על כל מסך, כולל מסכי ענק HD ועד רמת Ultra-HD 4K.

ניתן לשלב בקלות את הפתרון הזה בפתרון המקיף והמלא לניהול העסק והארגון מכל סדר גודל בשם: [email protected] להפעלת חדרי ועידות גם גדולים, בכל סוג של עסק (גם גדול מאוד ומבוזר) ולבצע כל הנדרש ל"עבודה קבוצתית" מלאה בכל מקום בעולם.

התשלום על המערכת תלוי בכמות מכשירי הקצה הנשלטים. כך, שהמחיר מתאים את עצמו להיקף השימוש, בניגוד למערכות שליטה ובקרה עסקיות וארגוניות מתחרות, שיש להן מחיר קבוע, שאינו תלוי בהיקף השימוש בהן.

המערכת ניתנת להתקנה בענן של Kramer (מומלץ), אך גם אפשרי להתקין אותה מקומית (On-Premise) או בענן פרטי של העסק. המערכת תומכת גם במוצרי AV (אודיו-וידיאו), שאינם IP, מדורות ישנים, באמצעות מתאמי IP. היתרון של הפתרון הוא, שכל הרכיבים (כולל התוכנות) מגיעים מספק אחד ותחת חוזה שירות אחד.

מתחרים נוספים הפעילים בשוק הישראלי: חברת Crestron האמריקאית, שמציעה, בין היתר, מערכת לבניית חדרי וידאו חוזי קטנים וכיתות לימוד מבוססות וידיאו, במהירות ובמחיר אפסי. היא מתחרה בפתרונות מתקדמים אחרים הקיימים בשוק הישראלי דוגמת: ,Grandstream ,Vidyo סיסקו, אוויה, סוני, Surf Communications, או פוליקום.

ספקים נוספים בשוק פתרונות לחדרי ישיבות אודיו ווידיאו הם: ארגוקום, פוקוס טלקום, בינת מערכות יישום, לדיקו – בוש, יורוקום – פנסוניק, Avcom, גטר-טק, Milesight, ריסקו ועוד. 

מערכות מולטימדיה לחדרי ישיבות

האם הכנסת מערכות מתקדמות של אודיו ווידיאו לחדרי ישיבות יכולה להיות יקרה?

הכנסת פתרונות מולטימדיה לחדרי ישיבות יכולה להיות יקרה מאוד, אם בוחרים להכניס לחדר ישיבות מוצרי מולטימדיה מתקדמים דוגמת:

  • מסכי לד ענקיים, איכותיים וקעורים, עם מסך מגע, ברמת רזולוציה 4K ובקרוב 8K.
  • מצלמות HD ברמת 4K, מצלמות מתכווננות (PTZ) לפי הדוברים.
  • מערכות קול רגישות המופעלות אוטומטית, ברמת איכות HD.
  • תשתיות תקשורת מהירה מבוססת סיבים אופטיים (או תשתיות HDMI חדישה) להעברת תמונה איכותית לכל נקודת קצה.
  • מערכות שליטה ובקרה מתקדמות לכל צורך שלא יהיה.

לכן, מי שלא מעוניין להשקיע מאות אלפי ₪ (ועד מיליוני ₪) במערכות מולטימדיה יקרות, שדורשות גם תחזוקה מתמדת ויקרה וביטוח הציוד, יכול לקבל תוצאה לא פחות טובה, במערכות מאוד פשוטות וזולות הקיימות כיום בשוק, במיוחד על בסיס מערכות הנמצאות בענן של ספק השירות.

 

חדרי ישיבות עם ציוד אודיו ווידיאו המופעל בענן או שלא בענן – מה עדיף?

כיום, הנטייה בשוק, גם של הספקים המתחרים בפתרון של מיקרוסופט, לעבור באופן חלקי או מלא לשירותי ענן, בגלל מגוון היכולות, שניתן לקבל בענן (דוגמת הקלטות, גיבוי, שילוב משתמשי הסמארטפונים בחיבור בסלולר, עבודה קלה יותר על מסמכים משותפים ועוד) ובגלל היכולת להוזיל את עלות השירותים ולהיות תחרותיים מול המתחרים, כדי לענות על מירב הצרכים של הלקוחות הפוטנציאליים.

הפתרונות בענן זולים בהרבה מכל פתרון מתחרה והתשלום על שירותי התקשורת המסופקים מהענן בגישת ה-SaaS (ר"ת: Software as a Service), מאפשר לבעלי העסק לשלוט בהוצאות של חדרי ישיבות חכמים.

חדרי ישיבות חכמים

שורה תחתונה בתחום פתרונות לחדרי ישיבות לעסקים:

 

השוק נמצא כיום בתזזית והכוח עבר לידי הצרכנים. פתרונות אודיו ווידיאו חכמים לחדרי ישיבות מסופקים כיום ע"י מספר רב של מתחרים טובים.

 

לכן נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת בעסק שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור בבחירת פתרון של ציוד אודיו ווידיאו המתאים לצרכיך?
איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לחסוך בהוצאות ולהתייעל ע"י שימוש בציוד אודיו ווידיאו לחדרי ישיבות חכמים מהספקים והפתרונות המתאימים לצרכיך?

 

 

לקבלת הצעת מחיר עבור פתרונות לחדרי ישיבות – הירשמו כאן:

 

 

פתרונות לחדרי ישיבות – VIP SMART MEETING ROOM

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים