קו תקשורת IPVPN כולל גיבוי סלולרי– אילו פתרונות מוצעים בשוק?

קו תקשורת IPVPN כולל גיבוי סלולרי – אילו פתרונות חדשים מוצעים בשוק?

שירות ענן בזק / Bezeq Cloud - שירותי מחשוב ענן לעסקים

קו תקשורת IPVPN

✅ האם הפתרונות של "הוט עסקים" מתאימים לעסקים קטנים עד בינוניים?

 

✅ מה המיוחד בפתרון קו תקשורת IPVPN של הוט המשלב חיבור סלולרי?

 

✅ איך בוחרים בתשתיות מתקדמות לעסק, שהן חכמות, יציבות ושרידות ומביאות תועלת עסקית ברורה?

 

 

אחד השירותים המבוקשים במסגרת שירות "הוט עסקים" הוא שירות IPVPN, שמוצע כיום בתוספת של חיבור סלולרי. חיבורי IPVPN מוצעים ברוחבי פס בערוץ היורד של חצי מגה עד 10 גיגה. כך, שיש כאן מרווח עצום לבחירה של רוחב הפס המתאים לצרכי העסק, עם יכולת הרחבה (או הקטנה) של רוחבי הפס באותו שירות, ללא צורך בהחלפת התשתיות וציוד הקצה.

המחירים של הוט עסקים ל-IPVPN מאוד דומים למחירון של בזק (מצוי כאן), בשני הבדלים מאוד חשובים:

1) אין להוט מניעה לתת הנחות ולבצע מבצעים כרצונה (בזק עסקים מוגבלת בהנחות ובמבצעים, בגלל הרגולציה).

2) אין מניעה להוט לשלב שירותים בשירות ה-IPVPN (לרבות שירותי טלוויזיה, אינטרנט וסלולר. בזק מוגבלת בשילוב שירותים בגלל הרגולציה, שכפתה עליה "הפרדה מבנית" בין שירותיה).

המחירים נעים בין מאות ₪ לחודש לאלפי ₪ לחודש, תלוי ברוחב הפס המותקן. על זה יש להוסיף עלות התקנה חד-פעמית של כמה מאות ₪. תוספת החיבור הסלולרי ל-IPVPN המשמשת בעיקר לצרכי גיבוי סלולרי, כוללת SIM לקו סלולר אחד במחיר 60 ₪ לחודש (כל המחירים ללא מע"מ) עבור חבילה הכוללת עד 200 גיגה-בתים לגלישה סלולרית.

קו תקשורת IPVPN כולל גיבוי סלולרי

איך משתלבים שירותי IPVPN בכלל שירותי "הוט עסקים"?

כל עסק, בעת שהוא מעוניין לבחור בתשתיות תקשורת נתונים ותמסורת המתאימות לצרכיו, עומד בפני השאלה: באיזו תשתית לבחור? לכן, השאלה המרכזית היא: מהן האופציות שיש לעסקים בתחום קווי תקשורת הנתונים ואיך לבחור את תשתית החיבור והספק של השירות המתאים לעסק?

קבוצת הוט מציעה כיום מגוון רחב של פתרונות לשוק העסקי ובכלל זה:

  • תמסורת SDH על תשתית הסיבים של הוט בקצבים של 2 מגה עד 2.5 גיגה.
  • סורת וידיאו במגוון פרוטוקולים.
  • תמסורת מטרו (מטרו אתרנט) בטכנולוגיית MPLS בקצבים של 2 מגה עד 10 גיגה.
  • שירות PRI לטלפוניה עם 30 אפיקי דיבור בכל חיבור (מיושם על רשת ה-SDH).
  • שירות SIP Trunk לשירותי טלפוניה מתקדמים, מופעל על כל הרשתות של הוט.
  • שירותי IPVPN, מסופקים על רשת ה-IP או על רשת המטרו (על רשת זו ניתן לקבל עד 10 גיגה). ניתן לשלב את שירותי ה-IPVPN עם חיבורי מטרו-אתרנט וניתן לחבר אותם לצרכי גיבוי לרשת הסלולר של הוט מובייל (או כל רשת סלולרית אחרת, אם הלקוח לא מעוניין בפתרון של הוט מובייל).

קו תקשורת IPVPN

לקבלת הצעת מחיר עבור קו תקשורת IPVPN כולל גיבוי סלולרי – השאירו פרטים כאן

 

הרשת של הוט מובייל מורכבת מ-3 שכבות שונות של 3 רשתות:
  • רשת HFC, שילוב של סיבים וקואקס. זו הרשת המחברת את הלקוחות הביתיים והעסקים הקטנים עד הבינוניים. הרשת מספקת תשתית לשירותים רבים ובראשם חיבורי אינטרנט רגילים, שירותי סייבר, שירותי גיבוי, שירותי טלפוניה וחיבורי IPVPN.
  • רשת מטרו-אתרנט, שהיא רשת סיבים מבוססת IP בפרוטוקול MPLS. זו הרשת המרכזית לרוב העסקים בהוט ורשת התשתית של הוט לצרכים של עצמה ושל רוב לקוחותיה מכל הסוגים. על רשת זו ניתן לספק גם חיבורי IPVPN.
  • רשת SDH, הרשת הישנה מבוססת סיבים של הוט.

הוט עסקים מספקת שירות של "רשת מנוהלת" עם מוקדי שירות ותמיכה סביב השעון עם QoS (איכות שירות) ו-SLA (רמת שירות) ברורים לכל סוג של שירות. רוב הפתרונות לעסקים קטנים עד בינוניים מבוססים על ציוד של סיסקו וחברות מובילות נוספות ועל מערכות הגנה והסייבר של פורטינט וחברות נוספות.

למה תחום פתרונות תקשורת נתונים מסוג IPVPN אמור לעניין בעלי עסקים ברמת ה-SMB?

הכיוון של מעבר מהיר של עסקים ברמת ה-SMB וה-SME ל"תקשורת אחודה", "עבודה קבוצתית" ו"עבודה ניידת", שמתבססות על שירותי ענן, מחייב לשנות להחליף את תשתית רשת התקשורת הקיימת בעסק. גם בלי המגמה הזו, עליית רוחבי הפס והצרכים הפנימיים של עסקים (גם עקב עדכונים של תוכנות, יישומים ושימושים, ומעבר לשימוש בסמארטפונים וטאבלטים), מאלצים את העסקים לשדרג את תשתיות רשתות התקשורת שלהם.

ההתקדמות המהירה של מערכות המחשוב והתקשורת לתצורות של רשתות שירותי ענן ועבודה ניידת, יוצרת קושי בעסקים ובארגונים רבים, שלא ברור להם כיצד ניתן לשדרג את תשתיות התקשורת הוותיקות לתשתיות IP מלאות – "קצה לקצה" ולפעול בגישת "התקשורת האחודה" והווירטואלית ולעבוד בכלים של "עבודה קבוצתית" ו"תקשורת אחודה" (UC = Unified Communications). המהפכה בתחום שירותי הטלפוניה הפכה לעובדה קיימת, גם בישראל. לא ניתן "לטמון את הראש בחול" ולחשוב, שזו אופנה חולפת.

ברגע שעוברים לשירותי ענן בתקשורת, מחשוב וטלפוניה, ו / או לשירותים וירטואליים בטלפוניה (דוגמת IP-Centrex ו-Hosted PBX), כבר אין צורך בכפילות של הרשתות. רשת אחת יכולה להספיק לכל הצרכים, כולל לעבודה ניידת. לכן, השאלה, שנשארה פתוחה, אחרי שהופכים את הרשת הפנימית בעסק ל"רשת אחודה", היא: איזו תשתית תקשורת חיצונית יש לבחור?

כמעט כל האפשרויות הקיימות (כמופיע למשל במחירון של בזק), אינן רלבנטיות לצרכים של היום ומחר. גם תשתית SDH היא תשתית של האתמול. אולם, בישראל, בגלל הפיגור (יחסית לעולם), עדיין שירות SDH מוצע לעסקים, למרות שבעולם "זמנו עבר". אנו ממליצים לבעלי עסקים לבחון כיום רק את החלופות של מטרו אתרנט ו-IPVPN. זאת, בצד חיבורי פס רחב (לרבות ב"שוק הסיטונאי"), שמוצעים למגזר הפרטי ומתאימים גם לשוקי ה-SoHo וה-SMB. מיד נסביר את המונחים הללו.

כיום עסקים, שאינם ארגוני ענק, מעוניינים לקבל את היכולות הקיימות של החברות הענקיות והעשירות, אבל במחיר צנוע המתאים לכיס שלהם. האם זה אפשרי? בהחלט כן.

הסיבה: השירות של IPVPN של בזק או הוט לעסקים מוצע במחירים סבירים והיתרון הגדול: המידע של תקשורת המחשבים לא נע על רשת האינטרנט הציבורית (כמו בפתרון ה-IPVPN המתחרה של סלקום ופרטנר), אלא על הרשת הפרטית של בזק או הוט. פתרון IPVPN הוא פתרון של "רשת חכמה" מאובטחת וגמישה עם יכולות של "שירות מנוהל" וניצול מיטבי של קווי התקשורת לכל צורך.

ברור היום שכניסת פרטנר לתחום פריסת סיבים לבתים ובהמשך גם לעסקים והכניסה העתידית של סלקום, תשננה את השוק הזה לחלוטין. די ברור, שגם בזק וגם הוט לא תרצנה להשאיר את תחום חיבורי הסיבים לבתים ולעסקים באופן בלעדי לפרטנר ולסלקום.

מערכת בקרת כניסה IP ממוחשבת –

האם אלו כל האופציות לחיבורי תקשורת נתונים ותמסורת לעסקים בישראל?

כמובן שלא. בנוסף, יש לעסקים ברמת ה-SMB SME אופציות נוספות ובכללן:

א. חיבורי פס רחב (שמתאימים למגזר העסקי והפרטי גם יחד, בגישת ה-xDSL בבזק וה-Cable-Modem בהוט). הם מאוד מתאימים לעסקים ברמת ה-SoHo. המחירים של החיבורים הפרטיים הם ב"מחירי רצפה" (בד"כ סביב ה-100 ₪ לחודש לחיבור של 100 מגה לא סימטרי. בפרטנר ובסלקום חיבור של עד 1 גיגה בסיבים הוא גם כן ב-100 ₪, לתשתית וספק גם יחד). המחירים הנמוכים הללו, מקורם בתחרות העזה בשוק של חיבורי פס רחב והסדרי "השוק הסיטונאי".

רוחבי הפס הללו מספיקים לעיתים לצרכים העסקיים של עסקים קטנים, למרות שמדובר בחיבור עם קצב לא מובטח (Best Efforts) ורמת אמינות ושרידות לא גבוהים. יוצאים מן הכלל הזה הם חיבורי 200 מגה ו-500 מגה של הוט, שמומלץ לבחון אותם כחלופה לחיבורים לעסקים קטנים עד בינוניים, במחירים די אטרקטיביים של סביב ה-200 ₪ עד 350 ₪ לחודש. חיבור תשתית אינטרנט בלבד בהוט של 500/10 מגה עולה 157 ₪ לחודש וחיבור של 200/5 מגה עולה 109 ₪ לחודש. ההתקנה והנתב ללא עלות.

באנדל אינטרנט מאובטח לעסקים Cyber Cloud + תשתית אינטרנט HOT + ספק אינטרנט HOTnet + הגנה ברשת מפני אתרים מתחזים (Phishing) + הגנה מפני פריצות לרשת (IPS) ושרות Anti Virus, ברוחבי פס של 500/2 מגה עולה 214 ₪ לחודש וההתקנה חינם. אותו שירות ברוחב פס של 200/2 מגה עולה 134 ₪ לחודש והתקנה חינם ו-100/2 מגה עולה 100 ₪ לחודש והתקנה 99 ₪.

יש כיום חבילות תקשורת משולבות במבצע של חיבור 500 מגה בהוט ב-349 ₪ לחודש (ללא מע"מ). מבצע נוסף הוא חבילת אינטרנט של 200 מגה בהוט שכוללת תשתית פס רחב + קו טלפון אחד בחיבור של שיחות ללא הגבלה לכל יעד נייח או נייד, קו נוסף לפקס הכולל 100 דקות שיחה לנייד ולנייח והתקנה חינם, העלות היא: 129 ₪ לחודש. יש מבצעים נוספים של טריפל לעסקים קטנים (טלוויזיה + טלפון + אינטרנט) וחבילות משולבות נוספות, לפי צרכי העסקים הקטנים עד הבינוניים.

אחד המבצעים האטרקטיביים (יש ל"הוט עסקים" מבצעים רבים), שיש כיום, הוא מבצע "דאבל 2X" הכולל תשתית אינטרנט עד 200 מגה, קו טלפון ללא הגבלת שיחות, קו פקס עסקי עם 100 דקות יוצאות, 2 טאבלטים של 7 אינץ' במתנה, הכל במחיר של 99 ₪ לחודש ל-4 חודשים ואחר כך 149 ₪ לחודש.

כך, שהחלופה של חיבור בתשתית פס רחב על רשת הוט (רשת ה-HFC), היא חלופה מעניינת ודי אטרקטיבית, שראויה לבחינה ע"י כל עסק קטן עד בינוני.

ב. חיבור ישיר בסיבים. מתאים רק לעסקים גדולים עם נפחי תקשורת גדולים ובעלי "כיסים עמוקים". המחירים גבוהים, מעשרות אלפי ₪ ועד מאות אלפי ₪ לחודש ומעלה. הכוונה כאן לחיבורי Dark Fiber ("סיב אפל"), בהם הארגון שוכר מבעל התשתית (בעיקר בזק והוט, בחלק מהארץ סלקום ופרטנר, ויש גם כמה אפשרויות מ-Unlimited), את תשתית הסיבים שלו כ"סיב אפל" והארגון מתקין ציוד קצה משלו, להעברת התעבורה על הסיב הזה לכל מקום, שהוא זקוק לו לצרכיו.

ג. חיבור פס רחב בסלולר. כיום, בגלל האמינות הלא גבוהה של תשתיות הסלולר בישראל, עסקים משתמשים בחיבורי פס רחב בסלולר לצרכים פרטיים ועסקיים שוטפים לסמארטפונים. יש המשתמשים בפס הרחב הסלולרי לצרכי גיבוי לחיבורים הקוויים. מעטים העסקים, שתשתיות הפס הרחב בסלולר הם תשתית החיבור הראשית שלהם לקווי תקשורת נתונים ותמסורת למחשבי העסק. יחד עם זאת, עם השיפורים וההתקדמות שיש ברשתות הסלולר – ניתן לשקול חלופה זו במקומות בהם יש כיסוי סלולרי טוב ואיכותי.

מה מייחד את שירותי ה- IPVPN?

מדובר בשירות תשתית תקשורת המותאם ביותר לצרכי עסקים קטנים עד בינוניים, במחירים של מאות ₪ ועד אלפי ₪ לחודש, תלוי ברוחבי הפס, באיכות החיבור ובטופולוגיית החיבורים.

יש הבדלים בין השירותים של בזק והוט לאלה של סלקום ופרטנר. רוב השוק בוחר בפתרונות של בזק והוט, בגלל רמת אמינות ורמת שירות טובים יותר.

כאמור, ניתן להתחיל לבחון כעת גם את החלופה של פרטנר של השירותים בפריסת הסיבים החדשה שלה לבתים פרטיים, שיכולים, למעשה, לכלול גם עסקים קטנים בבתים. כשסלקום תעשה אותו דבר, ניתן יהיה לשקול גם את הפתרון של סלקום.

הפתרון הקיים של IPVPN מסופק במגוון רוחבי פס (בבזק ובהוט ניתן להגיע בחיבור על רשת המטרו עד 10 גיגה), ללא צורך בשילוב בין שירותים או ספקים. לפתרון IPVPN יש כמה רמות של "איכות חיבור מובטחת" (בבזק אלו רמות: ברונזה, כסף וזהב, והמחירים מותאמים לסוג החבילה המוזמנת. ניתן לעבור בקלות בין החבילות). ניתן להוסיף לחיבור מגוון פתרונות משלימים ומנוהלים כגון: ציוד קצה משודרג, שירותי QOS, שירותי Multicast ועוד. ברשת IPVPN ניתן להזמין מגוון שירותים: Intranet – קישור בין סניפים, Extranet – קישור ואבטחת מידע לאינטרנט או לשותפים עסקיים, שירותי מומחה – ניטור ובקרת רשת, שירות Remote Access לגישה מרחוק (ללא הצפנה), שירות SSL VPN – גישה מרחוק ברשת מאובטחת ומוצפנת ועוד.

שירות הגישה מרחוק המאובטחת בגישת ה-SSL VPN הוא שירות מאוד מבוקש כיום, בגלל הצורך להתגונן מפני כל איומי הסייבר שיש ולשמור על פרטיות המידע שעובר בחיבורים החיצוניים של העסק.

מול שירות IPVPN, שירות מטרו (Metro Ethernet) הוא שירות המתאים לעסקים בינוניים וגדולים (גם מבחינת המחיר, אלפי ₪ עד עשרות אלפי ₪ בחודש, בתלות ברוחבי הפס ובטופולוגיית החיבורים). מדובר בחיבור המסופק על גבי תשתית הסיבים הארצית של ספקיות התקשורת הגדולות, דוגמת בזק, שיש לה 2 טבעות מטרו אתרנט ארציות (למתחרות יש רק טבעת ארצית אחת). הקצבים בחיבורי מטרו הם מ-1 מגה ועד 100 גיגה (בהוט, בפרטנר ובסלקום, עד 10 גיגה). השירותים הללו מוצעים בעיקר ע"י בזק והוט (בחלק קטן מהארץ גם ע"י סלקום ופרטנר).

הנקודה החשובה כאן: ניתן לשלב בין רשתות IPVPN ומטרו אתרנט בלי שום קושי, כי רשת IPVPN "רוכבת" על רשת מטרו אתרנט של ספק התקשורת, באופן שקוף. זה טוב, למשל, לעסק גדול עם סניפים קטנים או מרוחקים. כך, שהסניף המרכזי והגדול יחובר במטרו אתרנט והסניפים הקטנים יחוברו ב-IPVPN.

היתרון הגדול של חיבור מטרו אתרנט, מעבר לרמת השרידות והאמינות הגבוהים ביותר שלו הוא, שניתן להעביר מעליו מגוון רחב של חיבורים עסקיים לצרכים ספציפיים ובכלל זה: APN ,IPVPN ,L2VPN Data International, SIP, PRI וכל חיבור של P2P (נקודה לנקודה).

רק לצורך ההשוואה, חיבור תמסורת SDH של הוט עסקים ברוחב פס של 100 מגה סימטרי (תשתית + ספק) לעסק שיש לו תשתית של הוט מתאימה: 2,200 ₪ לחודש, לעסק ללא תשתית הוט: 2,500 ₪ לחודש. מכאן, שמדובר בשירות, שאינו אטרקטיבי לחלוטין, לעסקים ברמת ה-SMB.

לעסק, שעדיין מצוי בתשתיות הטכנולוגיות הישנות הללו, מומלץ לשדרג את תשתיות התקשורת שלו ל-IPVPN. לחיבורי טלפוניה בלבד (למי שלא זקוק לשום חיבור חיצוני מלבד טלפוניה), מקובל ומומלץ להזמין חיבורי SIP Trunk, שבהם משלמים עבור דקות שיחה (בד"כ בין 2 אג' ל-8 אג' לדקה בחיוג בארץ, תלוי אם יעד השיחה בארץ הוא קווי או סלולרי).

 בחירת ספק תשתיות תקשורת מחשבים אמין וגם בחירה נכונה בסוג התשתיות, נדרשות להיעשות לאחר ניתוח צרכים, כדי שהפתרון או הפתרונות יספקו מענה לעסק כמה שנים קדימה. תשתיות בעסק לא מחליפים כל שנה וגם לא כל 10 שנים. תשתיות אמורות לשרת את צרכי העסק ליותר מ-10 שנים.

בכל מקרה, בגלל ההתפתחות של תחום העבודה הניידת במחשבים ניידים, טאבלטים וסמארטפונים, מומלץ לבחון רשת אלחוטית (WiFi או סלולרית) במקביל לרשת הקווית, במיוחד באזורים, שיש בהם יתרון לרשת האלחוטית (למשל: בחדרי ישיבות, בפינות אוכל, פינות ישיבה, בחצר פנימית, במחסנים, במקומות ציבוריים, בעסקים המשרתים קהל היושב בעסק ועוד).

מקובל לחשוב, שרמת שירות הלקוחות של בזק גבוהה, אך אסור להתעלם מכך, שהוט ביצעה מהלכים מאוד משמעותיים לשפר את תחום שירות הלקוחות שלה, כולל השירותים הטכניים והתמיכה הטכנית. כך, שהפער ברמת השירותים (והתמיכה הטכנית) בין בזק להוט הצטמצם מאוד.

לכן, עסקים קטנים עד בינוניים, שרוכשים שילוב שירותי תקשורת מספק אחד מתחרה בבזק דוגמת הוט לעסקים, הרכישה בוודאות תוזיל להם עלויות. בנוסף, ברמות המחירים של הוט, בזק אינה יכולה להציע את רוחבי הפס, שהוט מציעה לעסקים קטנים עד בינוניים. בנוסף, כפי שכבר ציינו, בזק חייבת לספק "חבילות פריקות" ללקוחותיה (כלומר: אין הנחה על עצם מתן כמה שירותים משולבים תחת חבילה אחת), מגבלה רגולטורית, שלא קיימת על הוט.

מכאן, לפני שבוחרים בפתרון כלשהו, יש להתייעץ ולבצע ניתוח מלא של צרכי העסק, הערכת הצרכים העתידיים של העסק, התחשבות בהשקעה האפשרית ותיחור מקצועי בין ספקים. הצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק, משרד סוכנות נסיעות, או של משרד רואי חשבון.

הדרך הנכונה לבחור ספק ורשת תקשורת מחשבים לעסק היא לבחור מה שמתאים, ושיעלה הכי פחות כסף. זאת, בלי להשתעבד לספק אחד במערכות קניינית בגישת "החתונה הקתולית" ובחוזה דרקוני מלא "חורים" ו"קנסות יציאה".

קו תקשורת IPVPN

שורה תחתונה בתחום בחירת קו תקשורת IPVPN כולל גיבוי סלולרי:

בבחירת טכנולוגיית IPVPN המתאימה לעסק, יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל העסק. מומלץ לבחון את החלופות השונות הקיימות כיום בתחום תקשורת מחשבים לעסק, שהן רבות, ולקבל החלטה על רכישה וקבלת חיבור רשת חדשה המבוססת על ניתוח מקצועי של צרכים מול החלופות הקיימות בשוק.

מומלץ מאוד לדרוש SLA (ר"ת: (Service Level Agreement מספק השירות בכל תחום שייבחר. ספק, שאינו מוכן לספק הסכם ,SLA מומלץ לא להתקרב אליו. החלק החשוב ביותר ב"הסכם רמת שירות" כזה אינו היקף ההסכם ועלויותיו, אלא הקנסות החזרים זיכויים על אי עמידה בהסכם. אין לחתום הסכם עם ספק, שאינו מוכן להגדיר מול ההתחייבויות שלו את הקנסות זיכויים החזרים כספיים, שהוא חייב בהם עקב אי עמידה בהסכם.

אין לקבל את טיוטת ההסכם כ"כזה ראה וקדש". כל חוזה הוא בסיס למו"מ. בנוסף לדברים הברורים, שיש להגדיר בהסכם עפ"י רמת השירות הנדרשת (זמני תגובה לתקלות, עלויות, כיסוי ועלויות של סעיפי תקלות ושירות שאינם בהסכם, וכיו"ב), חובה לציין מול כל סעיף מה ההחזר זיכוי קנס, שהספק ישלם אם הוא אינו עומד בהתחייבויות שלו.

מומלץ לא להתחייב לספק תשתיות מסוים מעבר לשנה – שנתיים, כי התחום הזה נמצא ממש כעת בתחילת מהפכה (מהפכה גם במחירים, גם ברוחבי הפס וגם בטכנולוגיות). זאת, עקב כניסת פרטנר וכניסה עתידית של סלקום לתחום של פריסת סיבים לבתים ולעסקים.

אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך הזה ולסייע בתהליך קבלת תשתיות חדשות לעסק, כי מדובר ב"מסע" מול ספק השירות ולא בפעילות חד-פעמית.

 

לכן נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת בעסק שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור בבחירת פתרון קו תקשורת IPVPN כולל גיבוי סלולרי המתאים לצרכיך?

 מה אתה יודע על ההבדלים בין סוגי תשתיות תקשורת IPVPN? מה סוג או סוגי התשתיות המתאימים לצרכים שלך?

 אם יש לך כבר חיבור IPVPN, עם או בלי חיבור סלולרי, ממה אתה לא מרוצה מפתרון IPVPN שיש לך? שתף אותנו.

 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לבחור את פתרון קו תקשורת IPVPN כולל גיבוי סלולרי, המתאים לצרכיך?

לשיחה אישית ומיידית עם מהנדס תקשורת מיכאל פנחס חייג/י: 077-8123111

 

לקבלת הצעות מחיר עבור קו תקשורת IPVPN כולל גיבוי סלולרי –  לחץ כאן!

 

לקבלת הצעת מחיר עבור קו תקשורת IPVPN כולל גיבוי סלולרי – השאירו פרטים כאן

 

 

MPLS VPNs in just about 10 minutes

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים