שירותי תקשורת משולבים – פתרונות חדשים של הוט לעסקים

שירותי תקשורת משולבים – פתרונות חדשים לעסקים בחיבור של 500 מגה: איזה ציוד קצה לבחור?

שירותי תקשורת משולבים

✅ התחרות על חיבורי פס רחב (קווי) לעסקים החלה לתפוס תאוצה בהכרזה של הוט על השקת שירות של חיבור 500/10 מגה עסקי במחיר הנראה אטרקטיבי.

 

✅ איך בוחרים בציוד הקצה המתאים ביותר לעסק לחיבור של 500 מגה, מבלי "ליפול בפח"?

 

 

הוט מציעה ללקוחות עסקיים ברמת ה-SMB וה-SME חיבור פס רחב על תשתית הסיבים של הוט בחיבור של 500 מגה בערוץ היורד ו-10 מגה בערוץ העולה.

זאת, לאחר ההצלחה של השירות הקודם, שהושק בחודש מאי 2014, של חיבור של 200 מגה (5 מגה בערוץ העולה) במחיר של פחות מ-200 ₪ לחודש.

כעת, הוט מציעה ללקוחות לשדרג את רוחבי הפס בצורה משמעותית, הפעם בדגש על עסקים קטנים עד בינוניים, שיקבלו במחיר אטרקטיבי מה שלא קיים אצל המתחרה העיקרית שלה בזק: תשתית אינטרנט בחיבור של 500 מגה בערוץ היורד, 10 מגה בערוץ העולה.

המחיר של חיבור 500 מגה בערוץ היורד הוא כיום 349 ₪ לחודש (בעת השקת השירות ובמבצעים דרך דילרים המחיר יורד עד ל-279 ₪ לחודש). ניתן לקבל את השירות (ללקוחות חדשים) במבצעים הללו ללא עלות התקנה (שהיא 202 ₪ חד פעמי).

כל המחירים (למעט אם מצוין במפורש) הם ללא מע"מ.

יש לבדוק אם המבצעים כוללים ספק אינטרנט (הוט-נט) אם לאו. עלות הוט-נט לחיבור של 500 מגה היא 50 ₪ כולל מע"מ. הנתב (אחד מהשניים, שיש לבחור, ראה פירוט בהמשך), הוא ללא תשלום.

אם מזמינים את השירות כשירות "באנדל" של הוטנט, המחיר של 500 מגה הוא 321 ₪ לחודש + 99 ₪ עלות התקנה (במקרים רבים ניתן לקבל את ההתקנה בחינם). כך, שהזמנת שירות "באנדל" נראית כרגע די אטרקטיבית.

על המחיר של חבילת החיבור לאינטרנט ניתן להוסיף חבילות משפע החבילות שיש להוט, כולל בעולם שירותי הטלוויזיה.

מנקודת המבט של רוב העסקים הקטנים עד הבינוניים, הם בעיקר מעוניינים בתוספת של שירותי טלפוניה (אפשר להוסיף עד 3 קווים על אחד מהנתבים שיש להוט), אפשר להוסיף חיבורי SIP Trunk המתאימים למי שיש לו מרכזיית IP פיזית, וירטואלית, או בענן, מספרIP קבוע (עולה 10 ₪ כולל מע"מ לחודש) למי שזקוק לזה, שירותי ,Cyber Cloud שניתן לשלב במבצע של תשתית + ספק אינטרנט + אבטחת סייבר.

דוגמה למבצע Cyber Cloud: מחיר החבילה 214 ₪, קו טלפון כולל 1,000 דקות לכל יעד ב-39 ₪ סה"כ: 253 ₪ לחודש (תשתית, ספק אינטרנט, טלפון, הגנת סייבר). אין עלות התקנה והנתב בחינם. אם מעוניינים גם בסינון תכנים מהאינטרנט (מתאים למשל למגזר החרדי והדתי), מוסיפים לחבילה הזו עוד 2 ₪ לחודש. זו כרגע חבילה מאוד אטרקטיבית.

שירותי תקשורת משולבים – פתרונות חדשים של הוט לעסקים

איזה ציוד קצה יש להוט לחיבורי ה-500 מגה?

להוט יש 2 סוגי ציודי קצה לעסקים השונים מאוד זה מזה:

1. נתב – Firewall מבית פורטינט (חברה אמריקאית), מדגם 30d המופיע תחת שם הדגם: 30 FortiWiFi. מדובר במוצר חומרה ברמת אבטחה וביצועים של ארגונים גדולים, שמכיל 4 יציאות גיגה לרשת הפנימית וחיבור גיגה חיצוני, עם יכולת הרחבה למודול סלולרי של 4G לצרכי גיבוי ושרידות אם החיבור הקווי נופל, נתב עם רשת WiFi בתקן n.

2. נתב בשם HOTBOX3 מבית Segacom (חברה צרפתית) המופיע תחת שם הדגם: [email protected] הנתב הוא בעל 2 רשתות אלחוטית, שתומך בתקן ac, ומאפשר טווח קליטה רחב יותר וקצב הורדה ומהירות העברת נתונים מהירים יותר.

מדובר בנתב אלחוטי די מתקדם בתקן 802.11 בגרסת ac ותמיכה בניהול 2 רשתות אלחוטיות במקביל Dual Band Wi-Fi:  בתדרים 2.4 גה"ץ ו-5 גה"ץ. תדר 5 גה"ץ ותקן ac מאפשרים (בציוד אלחוטי תומך) העברת קבצים במהירות גבוהה. זה פתרון אידיאלי להורדת תכנים בנפח גדול, ושימושים כמו סטרימינג של צפייה בתכני וידאו באיכות HD ומשחקי רשת. זה מאפשר גלישה בו זמנית מכל התקן אלחוטי במשרד, כגון מחשבים נייחים וניידים, סמארטפונים, טאבלטים, טלוויזיות חכמות ועוד.

בנוסף לכך, לנתב HOTBOX3 יש עוד כמה יכולות ייחודיות:

א) שרת מדיה DLNA לחיבור התקני אחסון USB ושיתוף המדיה בין מכשירים תומכים.

ב) הנתב כולל גם מודם טלפון ומודם אינטרנט. כך, שאפשר ליהנות ממגוון שירותים באמצעות מוצר משולב אחד.

 

איזה נתב מתאים לעסק שלי?

 

למי שמעוניין רק בנתב הגנה ברמה גבוהה של הגנה ויכולות של שרידות ואמינות, הנתב של פורטינט בהחלט מתאים ומומלץ לו.

אולם, מי שמעוניין לצרף שירותי טלפוניה של הוט לנתב, הפתרון של פורטינט לא יתאים לו. הפתרון של הנתב HOTBOX3 בהחלט מתאים לצרכים מגוונים, לרבות שילוב טלפוניה ופקס. למי שנושא האבטחה מאוד חשוב לו, יכול לקחת את הנתב הזה במסגרת חבילת Cyber Cloud וכך ליהנות מכל העולמות.

בנוסף, למי שנושא היכולות של ה-WiFi חשובות לו, נתב HOTBOX3 מציג יכולות טובות יותר מאשר הנתב של פורטינט.

 

האם שירותי תקשורת משולבים של הוט לעסקים בחיבור של 500 מגה מתאימים לעסק שלי?

אין למתחרות הוותיקות בהוט הצעות כאלו. החיבורים רחבי הפס לעסקים של בזק יקרים מאוד וכך גם החיבורים של קבוצת סלקום וקבוצת פרטנר. החיבורים אצלן כוללים גם דמי התקנה גבוהים, עלויות ציוד קצה ו"קנסות יציאה". העלויות של חיבורים דומים (של 500 מגה) אצל המתחרות הללו הן בין פי 10 עד פי 15 מהחבילה של הוט. בחברות המתחרות בהוט, שילוב של פס רחב עם טלפוניה (דוגמת IP-Centrex) הוא מאוד יקר, ויכול להגיע עד פי 20 ויותר מאשר החבילות של הוט.

מכאן, שההצעה של הוט (הגם שאינה בחיבור סימטרי כמו ש-Unlimited ופרטנר מציעות, בגלל הטכנולוגיה השונה הקיימת בהוט), היא הרבה יותר אטרקטיבית. יתרה מכך, אין לעסקים כל יכולת לדעת מתי Unlimited או פרטנר תחבר אותם לרשת (אם בכלל), בעוד שבהוט אפשר לקבל תשובה מיידית מתי ניתן להתחבר.

עסקים קטנים, שהחיבור שלהם לפס הרחב אינו קריטי לצרכי העסק, יכולים כיום להתחבר בחיבור פרטי (שאין בו QoS), ולחסוך הרבה מאוד כסף. אולם, עסקים קטנים עד בינוניים, שהחיבור לאינטרנט חשוב עבר העסק שלהם, בהחלט יכולים לשקול את החלופה האטרקטיבית של הוט לחיבור של 500 מגה, שמשאירה את כל מתחרותיה הרחק מאחור, עם מחירונים ישנים למגזר העסקי, שאינם מתאימים למציאות של שוק תחרותי.

אין ספק, שההצעה של הוט למגזר העסקי היא רק "יריית פתיחה" בתחרות, שתלך ותגבר בשנה הקרובה והיא כרגע חלופה מאוד אטרקטיבית למגזר העסקי.

 

שורה תחתונה שירותי תקשורת משולבים – פתרונות חדשים של הוט לעסקים:

השוק נמצא כיום בתזזית והכוח עבר לידי הצרכנים. רכישת פתרונות תקשורת מתקדמים, כמו כל רכישה חשובה, צריכה להיעשות רק לאחר בחינת צרכי המשתמשים בפתרון בעסק.

אין להתפתות למבצעי שיווק מטעים, מבצעים, שבהם מוכרים סחורה ישנה בעטיפה חדשה ללקוחות העסקיים, תוך ניצול העובדה, שאין לרוב הלקוחות העסקיים את הידע המתאים להבחין, שמוכרים להם "סחורה ישנה" ואף יקרה, שפג תוקפה מזמן.

מומלץ לבצע תהליך מושכל של בחירת מוצרי רשת תקשורת מתקדמים, ולבצע תיחור, בגלל התחרות הרבה הקיימת בשוק הזה. לכן, מומלץ לא להיות תקוע עם הסכם עסקי ישן ולא כדאי עם ספק התקשורת ולדעת לנצל את יכולות התמרון והבחירה הנמצאות כעת בידי הלקוחות.

 

לכן נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת בעסק שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור בבחירת פתרון של חיבור רשת תקשורת עם נתב המתאים לצרכיך? 

מה אתה יודע על ההבדלים בין פתרונות קווי החיבור לאינטרנט השונים שמוצעים בשוק העסקי? 

אם אתה כבר לקוח של הוט בחיבור של 500 מגה, ממה אתה לא מרוצה? שתף אותנו. 

איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לחסוך בהוצאות ולהתייעל ע"י שימוש בפתרונות רשת תקשורת מהספקים והפתרונות המתאימים לצרכיך?

לקבלת הצעות מחיר עבור שירותי תקשורת משולבים לעסקים בחינם לחץ כאן!

 

 

לקבלת הצעת מחיר עבור שירותי תקשורת משולבים – השאירו פרטים כאן

שירותי תקשורת משולבים: הוט משיקה את נקסט

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים