חידושים במרכזית הטלפוניה בענן של אוויה – איך מספקים "חווית לקוח"?

חידושים במרכזית הטלפוניה בענן של אוויה – איך מספקים "חווית לקוח" לכל מכשיר קצה? (מידע חדש וסיפור לקוח)

avaya אוויה

חידושים במרכזית הטלפוניה בענן של אוויה – איך מספקים "חווית לקוח" לכל מכשיר קצה?

 

שירותי הטלפוניה בענן בפתרון החדשים של אוויה (Avaya) זוכים לשדרוגים מהירים. יודגש, שעולם הטלפוניה בענן מתקדם במהירות עם פתרונות מלהיבים ביותר.

 

איך בוחרים את הפתרון המתאים לעסקים ברמת ה-SMB וה-SME מבלי לפשוט את הרגל?

 

האם הפתרון של אוויה בענן מתאים לעסק שלי?

 

לאחר שיצאה מעננת הקשיים הכספיים שלה, חברת פתרונות התקשורת הענקית אוויה (Avaya) מסתערת על השוק העסקים עם סדרה רחבה של פתרונות חדשים ומלהיבים.

בישראל, חברת מיטווך (י. א. מיטווך ובניו) דורגה כמובילת שוק (Tier 1) בסקר השנתי של חברת המחקר הישראלית STKI, ב-6 קטגוריות שונות. ההכרזה על כך בוצעה בכנס השנתי של STKI, שהתקיים במרץ 2018. אחד מ-6 הפרסים היה של חטיבת התקשורת בחברת מיטווך, על הטמעת שירותי מוקד דיגיטלי כחלק מהרחבת פעילות הדיגיטל ב"הכשרה חברה לביטוח".

במסגרת פרויקט זה שודרגו תשתיות שרתי מוקדי השירות, יושמה מערכת IVR חדשנית מסוג AVAYA Aura Experience Portal, שכוללת יכולות מתקדמות לביצוע חיוג חוזר לפונים למוקד ושיפור "חווית הלקוח", באמצעות שילוב מגוון רחב של שירותים דיגיטליים מתקדמים. פתרונות אלה פותחו ויושמו על ידי מומחי החטיבה במיטווך, יחד עם עובדי צוות הדיגיטל של חטיבת מערכות מידע ב"הכשרה חברה לביטוח", ומאפשרים ללקוחות, שפונים טלפונית למוקד "הכשרה חברה לביטוח", קבלת מענה אוטומטי הכולל לינק לדפי נחיתה וקבלת מגוון שרותי מידע ועדכון טפסים.

לדברי אופיר בר אורין, מנהל חטיבת התקשורת במיטווך, הצלחת פרויקט זה מהווה ביטוי ליכולות המקצועיות הגבוהות של עובדי חטיבת התקשורת בדגש על יישום שירותים דיגיטליים של אוויה (Avaya) במערכות מוקדי השירות של "הכשרה חברה לביטוח".

יצוין, שבסקר שנתי, שעורכת אוויה (Avaya) למדידת שביעות רצון בקרב לקוחות חטיבת התקשורת של מיטווך בישראל, זכתה זו בציון של 9.85 מתוך 10, שהוא מהגבוהים בעולם. במערך השירות של החברה הוטמעו באחרונה כלי ניהול מתקדמים, לצורך הפעלתו ביעילות מרבית.

מערכות המרכזיה בענן של AVAYA כוללות יתרונות טכנולוגיים רבים וביניהם: 

 • יכולת השתלבות קלה בתוך ארכיטקטורת רשת קיימת בארגון.
 • רמת שרידות וגיבוי גבוהה ביותר.
 • מגוון רחב של יישומי טלפוניה מתקדמים.
 • סל פתרונות תקשורת "מקצה לקצה".
 • "המשרד הווירטואלי" – ביטול מגבלות גיאוגרפיות בניהול העסק ומתן שירות ללקוחותיו.
 • תמיכה במספר רב של שיחות VoIP בו זמנית ללא הגבלה באופן מעשי.
 • תמיכה בפרוטוקולים, שיאפשרו "אבטחת איכות שירות" ואבטחת מידע על גבי רשת הנתונים כגון: Vlan 802.1p, DiffServ וכו'.
 • הפעלת מערכת שליטה ובקרה מבוססת WEB – המערכת מאפשרת גישה לכלל המרכיבים באמצעות WEB (ממשק GUI) כדי לבצע גיבוי ואחזור של מידע השמור במערכת, בדיקת התראות של המערכת, עדכון גרסאות תוכנה, שינויים ותוספות במערכת וכן לאפשר בדיקת ביצועים לשיחות המתקיימות. המערכת מאפשרת גם שליטה על מכשירי הטלפון המותקנים בסניפים השונים של העסק (אם יש לו סניפים).
 • תמיכה מלאה בפרוטוקול SIP ובכל מכשירי הקצה התומכים ב-SIP (כולל, לדוגמה, מצלמות אבטחה).
 • תמיכה מלאה בפתרונות של "עבודה קבוצתית".

חידושים נוספים במערכות התקשורת והטלפוניה מבית אוויה:

 1. פתרון Avaya AI Connect.

מדובר בפתרון של "בינה מלאכותית" (Artificial Intelligence), כתוספת למערכות הטלפוניה של אוויה. חברות דוגמת: Salesforce ,eGain ו-Sabio הן בין הארגונים הראשונים בעולם, שכבר מציעים שילוב של פתרונות בינה מלאכותית ביוזמה זו של אוויה, בעוד ארגונים נוספים מצטרפים גם הם לשימוש ,שעושה אוויה בטכנולוגיות AI למטרות של תקשורת וטלפוניה בארגונים.

גיא גדניר, מנכ"ל אוויה ישראל: "לאוויה יש רקע רחב בטכנולוגיות של 'למידה מלאכותית' כדי לתמוך בחוויית הלקוח ולספק שירות ללקוחות. בזמן, שבו פתרונות AI חדשים נכנסים לארגונים מצד חברות כמו Salesforce ,eGain ו-Sabio, יוזמת ה-AI Connect של אוויה תאחד אותם יחד, בלי כל מאמץ מצד הלקוח, באופן יעיל יותר ותלמד את הלקוח דרכים חדשות ומרגשות לפעולה. אוויה מביאה חידושים אלה גם לשוק הישראלי ותעבוד בשיתוף פעולה עם המשרדים המקומיים של שותפיה לשם כך".

 1. פתרון נוסף של AI מאוויה: Avaya Ava.

בעוד שפתרון "הבינה המלאכותית" בשם Avaya AI Connect נועד לספק חיבור בין יכולות AI  קיימות של שותפי אוויה (דוגמת סיילספורס) לבין היכולות של אוויה עצמה, שירות Avaya Ava הוא שירות פנימי בלעדי של אוויה, שמבוסס על פתרונות אוויה עצמם, בדגש על העצמת "חווית השירות". לכן, הפתרון הזה מוטמע קודם כל בפתרונות מוקדי השירות (Call Centers) מבית אוויה.

ארכיטקטורת Avaya AVA היא ארכיטקטורת AI חדשה הכוללת עיבוד שפה, למידה ממוחשבת וכלי ניתוח חדשני, שמאפשרת מעורבות לקוחות באמצעות פלטפורמות חברתיות ופלטפורמות מסרים.

פתרון Avaya AVA הוא פתרון מבוסס ענן, שמציע יכולות AI לשילוב של מסרים חברתיים ואוטומציה של אינטראקציות דיגיטליות. Avaya Ava הוצג לראשונה כחלק מהפתרונות התומכים של אוויה, שעוזרים ללקוחותיה ולשותפיה לקבל תשובות בלי מגע אנושי.

כיום, אוויה פיתחה יכולות AI המשלימות את חווית הלקוח שלה ומהוות את הפתרון האידיאלי לכל מרכז שיחות, שמעוניין לשפר את התשתית שלו בעזרת AI.

פתרון Avaya AVA יכול "לשוחח" עם הלקוחות (גם בדמות של רובוטית אנושית בשם AVA), תוך שימוש במדיה החברתית, בצ'אטים ובערוצי מסרים ולספק תמיכה ושירות כמו גם מענה תלוי לקוח. כאשר השיחה מועברת לנציג, הלקוח לא צריך שוב לחזור על מידע או על צעדים, שכבר ננקטו במענה הלא אנושי.

פתרון AVA תומך ב-34 שפות (בקרוב מאוד בעברית) ובפלטפורמות כמו: פייסבוק, טוויטר, WeChat ו-LINE ופתרונות אחרים עתידיים להתווסף למערכת הזו בעתיד הקרוב.

הגישה הפתוחה ל-API של פתרון AVA מאפשרת אינטגרציה עם פתרונות AI של צד שלישי (כמו איינשטיין של Salesforce וגם עם פתרונות של חברות eGain ו-Sabio), פתרונות הכלולים ביוזמת Avaya AI Connect.

בנוסף, אוויה שחררה את הגרסה הראשונה שלה לאפליקציית פקודות קוליות למכשירי Vantage (הכוללים את טלפוני IP השולחנים המתקדמים של אוויה, עם מסך מגע צבעוני), שמאפשרת הנחיות קוליות מסוג "התקשר אל…"; "התקשר למספר…"; מה מזג האוויר ב…"; ועוד, ומקושרת למרכזיה הארגונית.

האפליקציה, כמו גם מכשיר ה-Vantage בכללותו, מפותחת במרכז הפיתוח של אוויה ישראל וצפויה להמשיך ולהרחיב את יכולות "הבינה המלאכותית" של מכשירי אוויה המתקדמים, מבוססי מערכת הפעלה אנדרואיד.

 1. מערכת "חוויית משתמש אחודה" – Avaya Equinox.

המדובר במערכת, שמאפשרת למשתמשים, בדגש על משתמשים ניידים, למנף את היתרונות של התקשורת האחודה שלה, על ידי שדרוגים לחוויית המשתמש, שמערכת Avaya Equinox מציעה. הפתרון, שכבר מציע חווית תקשורת אחידה בין יישומים, דפדפנים ומכשירים שונים בתוך הארגון ומחוץ לו, יכלול עתה גם מאפיינים ויכולות חדשות ב"עבודה קבוצתית", גם בוועידות וידיאו. המערכת מוטמעת בכל מכשירי קצה, לרבות טלפוניים שולחניים מתקדמים של אוויה דוגמת Vantage, טאבלטים וכל סוגי הסמארטפונים המובילים המצויים בשוק העולמי.

כיישום UC (ר"ת: Unified Communication – תקשורת אחודה) בודד, Avaya Equinox מייעלת לעובדים את השימוש במסכים, כשהיא מקלה על הגישה לשיחות ומציע שיחות ועידה ושיתופי רשת ללא הפרעה. Avaya Equinox מספקת כיום חווית משתמש מלאה, מקושרת ועקבית לכל המודלים היישומיים בארגונים: במתקן, בענן ובענן ההיברידי.

העדכונים החדשים כוללים גם שדרוגים של Avaya Equinox Meeting Online – שירות מבוסס ענן, שיכול להיות מיושם עם או בלי התשתית של אוויה. מודל הענן לפי "שלם לפי שימוש" (pay as you go) מציע אותן היכולות כמו יישום במתקן הארגון On premise – ומקל על גישה היברידית בשימוש בכל מערכות ההפעלה הנייחות והניידות שבידי המשתמשים.

Equinox Meetings Online תומך בעד 50 משתתפים אינטראקטיביים פעילים ועד 500 צופים היכולים לסקור את תוכן הפגישות שהוצג קודם לכן, בלי להפריע לדובר למציג. בנוסף, אוויה מציגה סדרה של מכשירים חדשים הכוללים: טלפונים שולחניים עם קישוריות Wi-Fi  ושירותים חדשים למשתמשי הקצה, המאפשרים בתוכנה ביצוע שינויי קונפיגורציה, שליטה ביישומים, ניהול מלאי ופיקוח מרוחק.

לאורנט פילוננקו, סגן נשיא בכיר ומנכ"ל חטיבת פתרונות וטכנולוגיה באוויה: "עדכוני התוכנה החדשים והיצע המכשירים החדש, מייצגים גם הם את האסטרטגיה של אוויה לספק חוויה שתשפר את היעילות ותפחית את עומס העבודה והלחץ על העובדים בארגונים מכל הגדלים. אנו פותרים את האתגר הנובע משימוש במכשירים מסוגים רבים, לקוחות שונים ומערכות מסובכות. פתרונות ומוצרים חדשים אלו מציעים גמישות וקלות שימוש שמחזקים יתרונות למשתמש הקצה, לארגון שלו ולעולם העסקי בכלל".

יובל כהן, מהמנהלים הוותיקים באוויה ישראל ומנהל המו"פ של מכשירי הקצה: "חשפנו סדרת ה-Endpoints החדשנית של אוויה, הכוללת גם את משפחת מוצרי Vantage המפותחת במרכז הפיתוח של אוויה בישראל. משפחה זו של מוצרי קצה היא החדשנית ביותר שאוויה הוציאה עד היום ומשיגה את כל המתחרים. המוצר המרכזי הוא K175, פלטפורמת אנדרואיד 6.0 מלאה עם מסך מגע 8 אינץ' ברזולוציה של 1280X720. המכשיר כולל את כל אפליקציות אנדרואיד ומריץ מגוון אפליקציות תקשורת מבית אוויה. המובילה היא אפלקציית Equinox שגם יכולה לרוץ על כל מערכות ההפעלה".

"בנוסף, קיימת אפליקציית Vantage Basic המפותחת גם היא בישראל ומאפשרת חוויית טלפון הדומה למכשירי מובייל. אפליקציה זו מוצעת ללקוחות אוויה כקוד פתוח ומאפשרת ללקוחות לשנות את חוויית המשתמש ולהתאים אותה לצרכי הארגון. בנוסף, נחשפו מכשירי Vantage המריצים אפליקציות מגוונות שפותחו על ידי לקוחות החברה והתאימו אותה למגוון שווקים חדשים כגון: מלונות, בתי חולים, בנקים וכדומה. אוויה גם הכריזה על מוצר שני במשפחה זו שהוא מכשיר הקצה K155 המפותח בישראל, עם מסך 5 אינץ' ברזולוציה דומה ועם כפתורי חייגן בדומה לטלפונים שולחנים סטנדרטיים. בזמן הקצר מאז הושק מכשיר ה-Vantage, הוא כבר נמכר באלפי יחידות למאות לקוחות אשר מתכננים לשים אותו במרכז חוויית המשתמשים שלהם". 

 1. שירותי המרכזי של אוויה בענן של אבנט תקשורת ומפיצה.

בפעם הראשונה בהיסטוריה של חברת אבנט תקשורת (מקבוצת רד-בינת), היא השיקה את הענן הישראלי שלה, שמבוסס על טכנולוגיות של מרכזית AVAYA (אוויה). שירותי התקשורת בענן החדשים מיועדים לעסקים קטנים ובינוניים, "למרות שעסקים בינוניים מהווים את עמוד השדרה של הכלכלה הישראלית, הם אינם נלקחים בחשבון על ידי יצרני הטכנולוגיות". כך, טוען רפי שקולניק, מנהל פעילות אוויה ישראל.

חברת אבנט פעילה בישראל מזה שני עשורים. היא חברת אחות באשכול 60 החברות בקבוצת ה-IT הגדולה בישראל, קבוצת רד-בינת, שלה למעלה מ-5,500 עובדים ומחזור מכירותיה עולה על 1.4 מיליארד דולרים בשנה. אבנט מתמחה בהפצת פתרונותיה (מוצרים ושירותים) בשוק ה-SMB במערכי הפצה הייעודיים למשווקים מורשים וחברות אינטגרציה, אם באמצעות רצפת מסחר אוטומטית בענן, שמאפשרת רכישת מוצרים ושירותים מנוהלים מתקדמים באוטומציה מלאה (IaaS ,SaaS ,WaaS ועוד) ואם באמצעות רשת הפצה הפרוסה בכל הארץ, שמלווה ברמה היומית על ידי הצוות המקצועי בחברת אבנט.

אבנט מפיצה פתרונות תוכנה וחומרה בקרב משווקי SME בישראל. בין החברות המיוצגות ניתן למנות את החברות המובילות: מיקרוסופט, היטצ'י, קומוולט,אוויה, אקטיפיו, אדובי וסאפ. אבנט היא מפיצת רישוי בכירה של מוצרי מיקרוסופט. לאחרונה היא נבחרה ע"י מיקרוסופט העולמית להיות מפיצתה היחידה בישראל למכירת פתרונות ענן למשווקים בישראל.

AVAYA 5420

מהם החידושים בתחום שירותי התקשורת והטלפוניה בענן של אוויה במימוש של אבנט תקשורת?

אבנט השיקה במרץ 2018 את הענן שלה בישראל, שמבוסס על טכנולוגיות אוויה (AVAYA) Avaya IP Office Powered. באמצעות הכרזה זו, החברה מאפשרת לעסקים קטנים ובינוניים (עד 3,000 שלוחות ללקוח) להשתמש בפתרונות תקשורת אחודה (UC) ומרכזי תקשורת (CC) בענן, תוך דגש על אבטחת מידע.

הענן מציע למשווקים של השירות כלים בלעדיים לרכישה קלה, מהירה ועצמאית של שירותי ענן עבור לקוחותיהם וכלים לניהול ידידותי של השירותים שנרכשו. "לעסקים מעולם לא היה קל יותר להיכנס לעולם הענן העסקי וליהנות מיתרונותיו. עבור אוויה, פלטפורמה זו מהווה ערוץ הפצה יעיל המקדם את עסקינו בארץ". כך, מסר רפי שקולניק.

בין הטכנולוגיות של אוויה ניתן למצוא פלטפורמות כמו Avaya IP Office (לעיל), Avaya Oceana Equinox (פיתוחים ישראליים) ו-Breeze, שמיועדות להסמיך ארגונים ליישם אינטליגנציה מלאכותית ולרתום לטובתם חידושים כמו למידה ממוחשבת, האינטרנט של הדברים וביג דאטה.

הענן החדש של אבנט תקשורת כולל חידושים, שמעמידים אותה בשורה אחת עם פלטפורמות המסחר הגדולות בעולם של שירותי ענן. הפלטפורמה מציעה תהליך אוטומטי לחלוטין של רכישת שירותים, הגדרות תצורה וניהול מקצה לקצה, באמצעות מספר לחיצות כפתור. כל זאת, בזמן אמת וללא מעורבות יד אדם.

במקרה הצורך עומד לרשות המשווקים מוקד תמיכה ושירות בשפה העברית לכל סוגיה טכנית, שעמה הם מתמודדים. הענן, מתוקף היותו פלטפורמה המבוססת תקשורת API מול עננים שונים, מציע מגוון של חוות שרתים גלובליות וכן מקומיות, כמו גם עבודה מול ענני היצרניות הגדולות – הכל על פי ההעדפות של כל עסק או ארגון.

הענן של אבנט תקשורת פתוח באופן בלעדי למשווקים ולהעצמתם בכלל השוק הישראלי. יתרה מכך, הפלטפורמה מאפשרת הקמת Private Label ("מותג הבית") ושיווק מלוא שירותי הענן תחת מותג המשווק.

חברת המחקר גרטנר חזתה, ששוק שירותי הענן הציבורי יגדל ב-18.5% בעולם כולו. כך, שיש פוטנציאל משמעותי לשותפים הרוצים להציע את אותה חווית תקשורת, שהלקוחות מצפים לה מפתרונות אוויה, במקום הארגון וגם בעננים השונים.

כאמור, חברת אבנט היא המפיצה בישראל של אוויה ועתה היא משדרגת את פעילותה בישראל באמצעות הענן החדש. אבנט היא מפיץ Cloud Services Aggregator ("CSA") הראשון מסוגו במדינת ישראל. בחירה בפתרון הענן של אוויה (דרך אחד מהמפיצים והמשווקים של אבנט) מאפשרת לעסק לבחור את הענן, שעליו יותקנו השירותים כרצונו: הענן של אבנט, ענן פרטי-מקומי, ענן ציבורי או ענן היברידי. כחלק מהיצע החברה להעצמת משווקיה, מוצע סל שירותים מנוהלים בענן ופתרונות ברמת המוצר. הפלטפורמה מהווה כר לפעילות המשווקים והעצמתם ומאפשרת להם רכישה, הפעלה (Provisioning) וניהול של פתרונות הענן לפי צרכי לקוחותיהם. פלטפורמות מסחר של שירותי ענן מאיצות את כניסת הענן למגזר העסקי, הממשלתי והציבורי ומגדילות את השוק.

avaya אוויה

האם יש מתחרים לפתרון הענן של אוויה?

בהחלט, ואפילו בתוך קבוצת רד-בינת, והפתרון המתחרה הראשי הוא הפתרון של חברת סיסקו (באינטגרציה של בינת תקשורת). בינת וסיסקו זכו במכרז הממשלתי לאספקת פלטפורמה מתקדמת לתקשורת, טלפוניה ומוקדים בהיקף של 100 מיליון עד שנת 2021, עם אפשרות להארכה נוספת של 5 שנים, לכל משרדי הממשלה וגופי הסמך הממשלתיים. לאחר עיכובים רבים (בעיקר בגלל דיון משפטי שהגיע עד בג"ץ), הביצוע בפועל נדחה וכעת הוא יוצר לדרך, ומבשר מהפכה בכל תחום הטלפוניה הממשלתית. סביר להניח, שההתפתחות הזו תקרין על כל השוק העסקי בישראל.

החברות (סיסקו ובינת) תספקנה לממשלה "פתרון קצה לקצה". בינת היא שתקים, תתחזק ותנהל את מערך התשתית והשרתים של סיסקו. החברות תספקנה פתרונות טלפוניה מתקדמים ומאובטחים מבוססי IP בענן, שירותי שיחות ועידה מתקדמים, שירותי וידאו ומוקדי שירות לקוחות לכל משרדי הממשלה ולעוד מספר גופים ממשלתיים נוספים. כמו כן, סיסקו תספק גם אפליקציה למסרים מידיים ואפליקציות ארגוניות נוספות.

כפי שכבר הודגש לא אחת, הדרך היעילה והאפקטיבית ביותר לחסוך בהוצאות התקשורת והטלפוניה היא להפוך את כל ה-CAPEX ל-OPEX. דהיינו: להיפטר מציוד, תוכנות, תפעול, שדרוג ותחזוקה ע"י בעלי העסק. הייעוד והמיקוד של עסקים זה לעסוק בעסקים, במכירות ובשירות ולא בתקשורת. לכן, את נושא התקשורת אפשר להעביר באופן מלא ל"מיקור חוץ", לספק שירותי תקשורת בענן, שמספק את הכל כחלק בלתי נפרד מהשירות שלו (בד"כ בעלות מזערית, מול כל חלופה אפשרית).

האם הפתרונות של אוויה מעניינים גם עסקים ברמת ה-SMB וה-SME?

בהחלט כן. היתרונות של שימוש במרכזיית IP אחת בענן, שתספק שירותים טלפוניים לכל השלוחות והסניפים בכל מקום בארץ ובעולם, הם די ברורים:

 • כל השיחות בתוך העסק ובין כל שלוחותיו הן שיחות פנימיות (בד"כ ללא עלות, או בעלות אפסית).
 • ניתן לשלוט יותר בקלות על ההוצאות של העסק על טלפוניה ותקשורת מקומית ובינ"ל.
 • ניתן להגן טוב יותר על שיחות טלפון רגישות וחשובות.
 • ניתן לשלוט טוב יותר על איכות השיחות, קצה לקצה.
 • שירותי ערך מוסף דוגמת: הקלטת שירות, Call Center, ניידות בשימוש בסמארטפונים, הגנות סייבר ועוד, הם חלק בלתי נפרד מהשירות (ובעלויות אפסיות) ולא דורשים אינטגרציה מספקים חיצוניים.
 • ניתן לשלב טוב יותר שירותי "שיחות ועידה", כולל שימוש בווידיאו ל"שיחות ועידה".
 • ניתן לנתב טוב יותר שיחות של לקוחות ושותפים לשלוחה המתאימה.
 • ניתן לשלב טוב יותר מערכות ל"עבודה קבוצתית" הנפוצות בעולם העסקי (דוגמת Slack, Jive, Workplace ,WhatsApp for Business, סקייפ לעסקים,  G Suite ,Rainbow, Quip Yammer , Microsoft Teams, Zoho, Trello , Cisco Jabber , Cisco Spark , IBM Connections ועוד).
 • הפתרון, שאוויה מקדמת בין לקוחותיה, הוא הפתרון שלה ל"עבודה קבוצתית" – Aura, המשתלב היטב בכל סוגי המרכזיות שלה ובכל שאר פתרונות הרשת, התקשורת והטלפוניה שיש ללקוחותיה. לאוויה יש , כאמור, פתרון נוסף לעבודה קבוצתית בשם Equinox, שמתאים לארגונים בינוניים וגדולים ובמיוחד לקבוצות עבודה ניידות, עם חיבור קל לסמארטפונים ולטאבלטים, שבידי העובדים והמנהלים, וגם לטלפונים השולחנים המתקדמים של אוויה דוגמת Avaya Vantage.

בעבר, בשירותי הטלפוניה האנלוגית, חיבור שלוחות וסניפים היה דבר יקר, שחייב התקנת מרכזיות קטנות בכל שלוחה סניף, מרכזיות קטנות המחוברות למרכזיה הראשית, בקווי תקשורת יקרים עם ציוד ייעודי (למשל קווי PRI). חיבור מכשירי סלולר למרכזיה חייב התקנת "מתאם סלולרי" על כל מרכזיה בעלות חודשית בלתי נשלטת.

המעבר למרכזיות Pure IP פתר, בין היתר, את הבעיות הללו, מה שמאפשר חיבור של כל שלוחה, כל סניף, כל מכשיר קצה (כולל סלולר), בכל מקום בעולם, בחיבורים ברשתות IP ציבוריות או פרטיות, בצורה פשוטה ודי מהירה.

Avaya IP Small Office

מי מתחרה באוויה בתחום מרכזיות ו-Call Centers בענן בישראל?

מדובר בשוק רווי מתחרים (חלקם ותיקים יחסית) דוגמת: תדיראן טלקום עם פתרון Aeonix, בינת עסקים (עם פתרונות סיסקו, וגם שאינם מבית סיסקו), אלקטל-לוסנט-ארגונים (ALE) באמצעות מספר אינטגרטורים המספקים שירותי ענן בישראל, בזק בינלאומי (בפתרונות, שאינם מבית סיסקו. כרגע בזק בינלאומי מקדמת את פתרונות מרכזיית IP בענן של LG, שמכונה בשם LG Cloud), אוויה באמצעות מספר אינטגרטורים (מלבד אבנט תקשורת), ,CallMarker Voicenter, מיקרוסופט (בעיקר בפתרון סקייפ לעסקים) בשת"פ כמה אינטגרטורים ופתרונות משלימים דוגמת אלה של אודיוקודס, פרטנר (עם Mitel), בזק, הוט, סלקום, פלאפון ועוד.

בעולם, מיקרוסופט סיסקו ואוויה הן מובילות שוק עולמיות בתחומי התקשורת והטלפוניה. מבחינת מכשירי קצה (בעיקר טלפונים שולחניים), סיסקו היא מובילת שוק עולמי ע-35% נתח שוק ואחריה אוויה עם 14% נתח שוק עולמי, על פי נתוני חברת המחקר IHS.

הדגש כיום של כל היצרנים הגדולים בעולם הוא של שירותיUnified Communications  והנושא של הטלפוניה הוא רק חלק מהפתרון הכולל המסופק בענן. לאחרונה, נכנסו לשוק הישראלי של שירותי טלפוניה בענן כמה שחקנים חדשים ובכלל זה: Triple C, הלו-015 ואומניטלקום, שהשיקה לאחרונה שירות (מעבר למרכזיה, שהיא מספקת מזה כמה שנים בענן): פתרון Call Center מתקדם בענן. הפתרון המיועד לגופים וארגונים המפעילים מוקדי מכירה, שירות או מוקדי טלמרקטינג. למעשה, מרכזיות טלפון בענן לספקי מוקדי שירות לקוחות הפכו כמעט לחובה בישראל.

הפתרונות של המתחרים החדשים בענן מאוד אטרקטיביים. לדוגמה: באומניטלקום שלוחה עולה 8.5 ₪ לחודש כולל הכל (אך ללא Call Center. זאת, ללא מינימום של שלוחות וללא התחייבות ארוכת טווח). בחברת התקשורת הלו-015 משלמים 39 ₪ לחודש (במחיר מבצע, המחיר הרגיל הוא 59.99 ₪) ל-4 שלוחות כולל הכל, לרבות שירותי Call Center. ב-Voicenter מספקים מרכזיה שלמה ומלאה מ-75 ₪ לחודש (או 9.90 ₪ לשלוחה לחודש).

מכאן, ש"צרכנות נבונה" היא שם המשחק כי הכוח נמצא כיום בידי הלקוחות העסקיים.

מרכזיית AVAYA CS1000

שורה תחתונה בתחום בחירת ספק שירותי מרכזיה בטכנולוגיית IP בענן:

בבחירת ספק שירותי IP לעסק, יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל העסק. יש לקבל החלטה אם מעוניינים במערכת המופעלת בענן (התצורה המומלצת כיום), או בתצורה אחרת המתאימה לצרכי העסק, מנהליו ועובדיו.

יודגש, שהצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק, או של משרד רואי חשבון.

לכן, נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת בתחום שירותי התקשורת בעסק שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור באמצעות חיבור טלפוניה מבוסס IP מבית אוויה לענן? 

אם יש לך כבר פתרון של טלפוניה מבית אוויה (או מי ממתחרותיה) בענן, ממה אתה לא מרוצה מהמערכת הזו? שתף אותנו. 

איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לבחור את מערכת הטלפוניה בענן וספק השירות המתאימים לצרכיך?

 

לשיחה אישית ומיידית עם מהנדס תקשורת מיכאל פנחס חייג/י: 077-8123111

 

לקבלת הצעות מחיר מספקי מרכזיות IP בענן לעסקים בחינם לחץ כאן!

 

 

How to integrate Avaya Breeze with Avaya Aura System and Session Manager 

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים