אינטרקום אלחוטי חכם - מדלת הכניסה ישר לנייד שלך! (מידע חדש)

אינטרקום אלחוטי החכם – מדלת הכניסה ישר לנייד שלך (מידע חדש וטיפים)

אינטרקום אלחוטי חכם

אינטרקום אלחוטי חכם – מדלת הכניסה ישר לנייד שלך

 

אינטרקום אלחוטי חכם – תקציר

 

הרצון לשלוט על פתחי הכניסה (בבית, במשרד, או בדלת הכניסה \ שער הכניסה של העסק), מוביל לפתרונות מתקדמים מבוססי סלולר או אלחוט. ניתן לבצע כיום את פתיחת דלת הבית, השער החשמלי או המחסום מרחוק, באמצעות חיוג מטלפון סלולרי, שהוגדר כמורשה לפתיחה.

 

איך בוחרים ספק פתרון לפתיחת דלת או שער בחיבור ביומטרי או סלולרי (או אלחוטי), שמביא את הערך הכלכלי הטוב ביותר לבית (או לעסק) ועונה לצרכי הבית או העסק לשליטה על הפתחים \ שערים?

 

האם הפתרונות של הומיסמרט מתאימים לעסק שלי?

 

מערכות אינטרקום אלחוטי חכם ובקרת כניסה הן אמנם מערכות תקשורת פשוטות יחסית, אך זה לא הפריע להן להפוך בשנים האחרונות למוצרים פופולריים ביותר ולחובה בבתים ובעסקים רבים. המערכות הללו החלו להשתלב בטרנד של "בית ועסק חכם".

בבית הפרטי, בבניין, במגרש החנייה, או במשרד – מערכת האינטרקום ובקרת הכניסה מאפשרת לנו לזהות מי נמצא בחוץ ולהחליט האם אנו רוצים, שהוא ייכנס או לא (לרבות עם רכבו). הטכנולוגיה של מערכת האינטרקום התקדמה עם השנים והיום, מעבר למערכת הפשוטה עם הלחצן, ניתן למצוא אינטרקום אלחוטי עם טלוויזיה ומצלמות איכותיות (HD), שמחובר לטלפון בבית, ואפילו אינטרקום עם אפליקציה סלולרית – "אינטרקום סלולרי", שזה הלהיט הכי פופולרי בשוק.

הדרך להתקין מערכת אינטרקום לפתיחת דלת, מחסום או שער חשמלי (או כל סוג של שער חכם), בלי מערכות החוטים הישנות, הפכה לקלה וזולה ביותר. הפתיחה של הדלת \ שער \ מחסום נעשית באמצעות הסלולר (או האלחוט, בד"כ ב- WiFi, אך גם בטכנולוגיות אלחוט נוספות דוגמת: NFC, RFID, Z-Wave ובלוטוס'). מדובר בפתרון, שאפשר לשלב אותו במה שמכונה כיום: "בית \ עסק חכם" או כפתרון עצמאי לשליטה קלה ונוחה על שער חשמלי. הפתרונות המצויים בשוק מאשרים להתקין את המערכות לבד (Do it Yourself).

זו מערכת חדשנית בהישג יד של כל בית וכל בעל עסק, ללא צורך בהתקנת מכשור בבית או בעסק. אין צורך בהכנת תשתית בבניין, אין צורך להיות בבית או בעסק כדי לענות. הפתרונות באים עם התאמת מוצרים אישית לצרכים של כל בניין ועסק, בד"כ עם אחריות לשנתיים (אם רוכשים את הפתרון בארץ). המחירים בישראל נעים בין כמה מאות ₪ ועד כ-2,500 ₪ (לא כולל עלות התקנת הרשת האלחוטית – עלות חד-פעמית ועלות תחזוקה של המערכת, או תשלום חודשי עבור החיבור הסלולרי באמצעות מודם סלולרי GSM עם SIM). חלק מהמוצרים במשבצת הזו ניתן לרכוש באינטרנט ולהתקין אותו לבד.

כיום, אינטרקום אלחוטי הוא המוצר החדש ביותר בתחום מערכות האינטרקום. האינטרקום האלחוטי מחובר, למעשה, לרשת האלחוטית של הבית, שמאפשרת למערכת להעביר נתונים באמצעות ה-WiFi . השימוש ב- WiFi חוסך את הצורך בחיווט, ודורש, למעשה, רק מקור חשמל עבור הפאנל החיצוני של האינטרקום. החיסרון המרכזי שלו הוא, שרשת ה-  WiFi מוגבלת בטווח שלה, ולכן, אם למשל, השער רחוק מעט מהבית, ייתכנו שיבושים והקליטה לא תהיה טובה.

לכן, פתרון אפשרי, למי שרוצה להתקין אינטרקום המחובר לאינטרנט אך חושש מבעיות בקליטה, הוא לחבר כבל רשת מהאינטרקום לתוך הראוטר (נתב). אמנם הפתרון הזה מצריך חיווט ולכן פוגם באפשרות האלחוטית, אך הוא מונע בעיות קליטה ומאפשר חיבור תקין לאינטרנט ותפקוד תקין של מערכת האינטרקום. כמובן, שהכי קל והכי מהיר זה לחבר את המערכת לרשת הסלולר. זה לא דורש סלילת קווי חוטים דרך הקירות או על הקירות.

 

לקבלת הצעת מחיר  עבור מערכות אינטרקום אלחוטי חכם ישירות למייל – השאירו פרטים כאן 

 

מהם הפתרונות לבקרת כניסה של חברת הומיסמרט (HomiSmart) מפתח-תקווה?

 

הומיסמרט מפ"ת השיקה ביוני 2018 את מערכת האינטרקום האלחוטי החכם פרי פיתוחה – מדלת הכניסה ישר לנייד, שמסוגלת, למשל, לפתוח את הדלת ולתקשר עם הדוור, השליח או כל מבקר, מהסמארטפון מכל מקום בעולם.

המוטו של הומיסמרט: "מהיום לא נפספס את הדוור או השליח גם אם אנו לא בבית או בעסק".

חברת הומיסמרט מפתחת, מייצרת ומשווקת פתרונות "חשמל חכם" הכוללים מגוון פתרונות למגורים ועסקים. היא הכריזה, כאמור, על השקת מערכת האינטרקום החכם מדלת הכניסה ישירות למכשיר הנייד, כקו מוצרים חדש לשלל המוצרים שהיא מפתחת, משווקת, מוכרת ומתקינה (באמצעות רשת שותפיה) אצל לקוחותיה. הפתרון המתקדם שלה מייצר תועלות שליטה ונוחות למשתמשים תוך חיסכון דרמטי בעלויות וזמני ההתקנה, במיוחד עבור יזמים וקבלנים.

האינטרקום החכם נשלט באמצעות אפליקציה סלולרית ייעודית (בגרסאות לאייפון ולאנדרואיד), שמאפשרת למשתמשים לפתוח את דלתות הכניסה מכל מקום בעולם באמצעות המכשיר הנייד.

איך זה עובד? האורח בכניסה מצלצל באינטרקום, כאשר בנוסף לצלצול הרגיל מתקבלת הודעת פוש (Push) לנייד, לחיצה עליה תאפשר לבעל הדירה לראות את האורח בתצוגת וידיאו, לתקשר עמו קולית ולפתוח לו את דלת הכניסה.

הפתרון החדש מהווה חלק נוסף ממוצרי החברה המאפשרים שליטה במרחב מחוץ לבית או במרחבים הציבורים בבניינים משותפים והוא מתממשק ומופעל מאותה האפליקציה, שמפעילה גם את מערכת החשמל החכם השולטת בכל המכשירים החשמליים והאלקטרוניים בבתי מגורים ובעסקים.

אפשר לשלב את הפתרון הזה במערכות חדשות, שהומיסמרט מפיצה, כולל אלו של אמזון – Alexa ושל גוגל Home, עם הפעלה קולית בקולו של המשתמש (כרגע הפעלה קולית לא תומכת בעברית וניתן להשתמש בהן באנגלית. הובטח, שעד סוף 2018 המערכות של אמזון וגוגל תתמוכנה גם בעברית).

האינטרקום החכם החדש של הומיסמרט מאפשר גם החלפת סיסמאות קלה ופשוטה מהאפליקציה וכולל מערכת ניהול הרשאות, שמונעת את זליגת מספר הקודן במהלך הזמן לאורחים ושליחים מקריים.

מצד היזמים והקבלנים המתקינים את המערכת, המערכת יוצרת חיסכון דרמטי בעלויות ההתקנה, שיכול להגיע עד 50% לעומת מערכות האינטרקום הכבילות המקובלות בשוק. המערכת של הומיסמרט מייתרת חיווט והולכת תשתיות וחוסכת זמן עבודה משמעותי לקבלנים ולמתקינים.

הומיסמרט מייצרת אביזרי אלקטרוניקה וחשמל חכם על תשתית חשמל רגיל המופעלים באפליקציה ומחוברים ביניהם. אביזרי הומיסמרט הופכים את החשמל הרגיל בבית ובמשרד לחשמל חכם, בכך, שהם מאפשרים ניהול ושליטה מלאה על החשמל מכל מקום בעולם ובכל זמן נתון וזאת באמצעות סמארטפון, טאבלט או המחשב, איתם תוכלו להדליק ולכבות את המכשירים החשמליים, להגדיר טיימרים בזמנים הרצויים, לעקוב אחר צריכת החשמל ולהתייעל אנרגטית ובכך לחסוך הרבה זמן כסף ואנרגיה.

בפרויקטים המצטרפים לרשת השותפים של הומיסמרט קיימת אפשרות להתקנת מערכות "חשמל חכם" דרכן ניתן לשלוט בכל החשמל הביתי, לקבוע תרחישים ותכניות עם טיימרים, לקבל התראות וליהנות מחסכון משמעותי של עד 30% בצריכת החשמל.

פתרונות האינטרקום והחשמל החכם של הומיסמרט מתאימים לפרויקטים של מגורים, בתים פרטיים ומשרדי עסקים קטנים וגדולים, כולל אפשרות לבצע התאמות ספציפיות לכל פרויקט ולקוח.

 

 

האם לבחור במערכת אינטרקום אלחוטי חכם לפתיחת דלת ושער חשמלי באמצעות טלפון סלולרי?

 

בהחלט מומלץ לשקול את האופציה הזו. הסיבה הראשונה והחשובה ביותר: לכולם יש סמארטפונים ביד. הסמארטפון יודע לבצע הרבה משימות, אז ניתן ורצוי שיבצע עוד משימה: לפתוח שער חשמלי.

הפיצ'ר המגניב באמת באינטרקום, שמחובר לרשת האינטרנט, הוא האפליקציה לסמארטפון. ברגע שמתקבלת קריאה באינטרקום, היא מגיעה למסך בבית וגם לסמארטפון הפרטי שלכם. כך, שתוכלו לראות את האדם הנמצא מחוץ לבית, לשוחח אתו ואף לפתוח לו את הדלת \ שער.

האפליקציה הזו טובה לכל שימוש, בעיקר להורים, שהילדים שלהם לבד בבית, בכך, שהיא מאפשרת להם לפקח על כל מי שנמצא בקרבת הבית ומבקש להיכנס אליו. את התמונות או הווידיאו ניתן לשמור בענן (למקרה של צורך לשחזר מי נכנס לבית ומתי).

 

האם יש פתרונות מתחרים בתחום בקרת הכניסה ופתיחת שער חשמלי באמצעות טלפון סלולרי (או חיבור אלחוטי – WiFi)?

בהחלט, יש לא מעט, למשל: סינריון, מקור טכנולוגיות, סקיוריטי מערכות אינטרקום, Netvill, Essence, סדרת מוצרי Alexa (אלכסה) של אמזון, CSP, טופ אודיו, IDP, ועוד.

בקרוב נראה בישראל את הפתרון של חברת NEST, חברת בת של גוגל, פתרון הדומה לפתרון הישראלי SpotCam, כאשר הפתרון של NEST מכיל בתוכו את המערכת המתקדמת בשם Google Assistance. כלומר: ניתן לדבר עם המערכת והיא מבינה אותנו ויודעת לזהות מי מורשה לתת לה פקודות בקולו. לא נדרש להשתמש באפליקציה על הסלולר.

המוצר החדיש הוא פעמון דלת משולב במצלמה, שנקרא Hello, שמשתמש בטכנולוגיית אינטליגנציה מלאכותית לזיהוי פנים מבית גוגל, שנקראת FaceNet. הטכנולוגיה מסוגלת לזהות פנים לפי תמונות, וחברת NEST תשלב אותה בפעמון כדי להודיע למשתמש מי נמצא על סף דלתו, בין אם הוא לוחץ על הפעמון או לא, ולהפעיל התראה של "אדם מוכר" באמצעות אפליקציה ייעודית. בנוסף, תוכל המצלמה בפעמון להזרים שידור חי מהדלת ב-160 מעלות ובאיכות HD.

מי שמעדיף מצלמה אבטחה אמתית (איכותית) ומוכרת יוכל לקבל אותה בדמות ה-Nest Cam IQ Outdoor. זהו שדרוג של מוצר קיים עליו הכריזה החברה ביוני 2017, רק שהדור הנוכחי מכיל יכולות WiFi משופרות ואת אותה טכנולוגיית זיהוי פנים. NEST אף טוענת, שהמצלמה עמידה בפני מים בתקן של IP66, מסוגלת לשרוד בטמפרטורות קיצוניות ומכילה רמקול החזק פי 15 מהדור הקודם.

הפעמון החכם של NEST יוצע למכירה בישראל במהלך מחצית שניה של 2018 אך המצלמה כבר הושקה ומחירה כ-349 דולרים. אולם, כדי להשתמש בטכנולוגיית זיהוי הפנים, ייאלץ המשתמש להוסיף על כך עוד 10 דולרים בחודש (או 100 דולרים בשנה), שיכללו אחסון ל-10 ימים של סרטוני האבטחה, שמצלם הפעמון בענן של החברה הנקרא Nest Aware, כמו גם את טכנולוגיית זיהוי הפנים, שמבוססת על שירותי אותו ענן (אנשים, שמבקרים שוב ושוב בבית. כל אלה ייזכרו ע"י הענן לצורך התראת האדם המוכר). משתמשים, שיבחרו לא לשלם לשירות הענן, יוכלו עדיין לצפות בשידור חי של מה שמצלמת המצלמה, ולקבל התראות לטלפון על כל הפרעה המתרחשת בדלת. כמו כן, מחירו של הדור הקודם של המצלמה הזו הוזל ועולה כעת 199 דולרים. ניתן לחבר למערכת סנסורים שונים במסגרת פתרון "בית חכם".

 

היתרונות המרכזיים של מערכת לפתיחת דלת \ שער חשמלי באמצעות טלפון סלולרי:

 • ידידותית למשתמש. לכל אחד יש סמארטפון והוא יודע איך לתפעל אותו.
 • אין צורך להתקין מכשור כלשהו בדירות, בשערים או בתוך המשרדים.
 • אין צורך להיות בבית או במשרד כדי להפעיל את המערכת (כל עוד נמצאים בכיסוי סלולרי עם הסמארטפון עליו מותקנת האפליקציה דוגמת ControlCam).
 • המערכת מותקנת בכניסה לבית \ לבניין \ לשער\ בכניסה למגרש החנייה, מתחברת לפתיחה חשמלית ובכך תמה ההתקנה הפיזית.
 • אין צורך להמתין לטכנאי בתוך הבית או העסק. הטכנאי מטפל רק במערכת אחת, שמותקנת בכניסה \ בשער החיצוני.
 • כמות הדיירים והעובדים בעסק לא משנה בכלל. המערכת יכולה לקבל כל מספר ולקבל עדכונים מרחוק (ממי שמנהל את המערכת ומורשה להזין אותה בנתונים). יש כאן חסכון בעלויות ושדרוג ביוקרה ובאמינות, עם רמה גבוהה של בקרת כניסה.
 • ניתן לשלב בפתרון הזה יכולות נוספות דוגמת:
  • אינטרקום דיבור חופשי.
  • אינטרקום טלוויזיה (צילום בעינית בצבע), עם שידור הווידאו לכל מכשיר קצה, כולל לטאבלטים ייעודיים, שבידי הדיירים או העובדים.
  • שילוב במערכת של מצלמות אבטחה IP רגילות (אם יש בבית או בעסק).
  • פתרון אינטרקום דיגיטלי, אנטי-ונדלי, ו \ או המוגן מפגעי מזג האוויר.
  • שדרוג מערכות קיימות והפיכתן לאינטרקום טלוויזיה ללא שפופרת.
  • יכולת להגברת רמת הזיהוי בכניסה ע"י שילוב בקודנים (הנכנס צריך גם להקליט קוד כניסה), או קודנים עם "קוראי קרבה". כלומר: כדי להיכנס, האדם צריך לקרב "כרטיס קרבה", שיכול להגיע בתצורות רבות דוגמת: כרטיס אשראי, מטבע, מחזיק מפתחות, צ'יפ זעיר, מדבקה, צמיד, או כפתור. הקודנים מקבלים את האות בתדר מורשה (למשל 125 קילוהרץ), או בטכנולוגיות קרבה אחרות דוגמת: NFC, RF, WiFi, בלוטוס', Z-Wave. יש קודנים מגוונים לטכנולוגיות השונות לפי צרכי העסק. יש קודנים לפנים הבניין, או מחוץ לבניין עם הגנת אנטי-ונדליזם ועוד הגנות (למשל מפני גשם). בקודנים ניתן להטעין בין 1,000 ל-2,000 משתמשים, תלוי בסוג הקודן שנבחר.
  • יכולת להגברת רמת הזיהוי בכניסה ע"י שילוב "בקרת כניסה ביומטרית": המערכות הבסיסיות הן מערכות עצמאיות המכילות קודן + קורא טביעות אצבע (או זיהוי פנים, או זיהוי כף יד). הקודן יכול להיות קודן עם "קורא קרבה". כך, שאפשר לשלב את הגברת רמת הזיהוי של הנכנס באחת או יותר מהשיטות: טביעת אצבע (או זיהוי פנים), או הקשת קוד, או קריאת "כרטיסון קרבה".
 • שילוב מערכות משרדיות ועסקיות: אינטרקום בין עמדות דיבור חופשי, אינטרקום מזכירה ושלוחות, אינטרקום IP, שילוב במרכזיות לרבות במרכזיות IP בענן, שילוב בטלפונים חכמים איכותיים, כולל בטלפונים עם מסכי צבע ומצלמות, שילוב במוצרים משלימים: פנקודים (סוג של קודן), קודנים עצמאיים ומשולבים, קוראי קרבה, פתרונות NFC ובלוטוס' חדשים, מנעולים אלקטרומגנטיים, מנעולי השהיה, פתרונות מקוריים אחרים לכניסה לבית, לחניון או למשרד, שילוב עם פתרונות "בית \ עסק חכם".

 

שורה תחתונה בתחום בחירת מערכת בקרת כניסה ולפתיחת דלת \ שער חשמלי באמצעות גישה בטלפון סלולרי:  

 

בבחירת ספק פתרון ביומטרי, אלחוטי או סלולרי לפתיחת דלת ושער חשמלי, יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל הבית או העסק.

קודם כל, יש לקבל החלטה אם בכלל מעוניינים במערכת סלולרית (התצורה המומלצת כיום לעסקים מלבד רשת הסלולר היא WiFi, או לחילופין: RFID, בלוטוס', או Z-Wave), או בתצורה אחרת המתאימה לצרכי העסק, מנהליו ועובדיו. מאוד רצוי לחפש פתרונות של מערכת המופעלת בעברית, אם כי זה אינו תנאי הכרחי. כך, שכל אחד יוכל די בקלות לתפעל אותה (בהרשאות המתאימות).

יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית". מומלץ לבדוק באינטרנט חוות דעת על הספק שבו בוחרים ואם אין תלונות על רמת ההתקנה והשירות שלו.

 

לכן, נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת אצלך בתחום אינטרקום אלחוטי, שאתה מאמין, שתוכל לפתור באמצעות פתרון בקרת כניסה סלולרית (או אלחוטית)?

 אם יש לך כבר מערכת בקרת כניסה לפתיחת דלת \ שער בגישה סלולרית \ אלחוטית, ממה אתה לא מרוצה מהפתרון הזה? שתף אותנו.

 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לבחור את ספק מערכת בקרת הכניסה לפתיחת דלת או שער חשמלי בגישה המתאימה לצרכיך?

מידע נוסף בתחום אינטרקום אלחוטי חכם

מערכת אינטרקום אלחוטי – כיצד לבחור ציוד אינטרקום מתאים?

מערכת אינטרקום אלחוטית בשילוב מצלמות אבטחה לבית חכם

אינטרקום סלולרי: מערכת לפתיחת דלת ושער חשמלי סלולרית או אלחוטית (טיפים מוכחים)

אינטרקום אלחוטי – סלולרי, פתרון של אינטרקום ללא אינטרקום

 

נמאס לך לחפש מערכת אינטרקום אלחוטי חכמה מתאימה לעסק?

 

 

לקבלת הצעת מחיר  עבור מערכות אינטרקום אלחוטי חכם ישירות למייל – השאירו פרטים כאן 

 בקרת כניסה / אינטרקום אלחוטי חכם הומיסמרט

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים